BMW E21 315 '82 (Adolf)

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

karu kirjutas:Kas paagid pritsisid ka liivaga üle?
Paagid olid õnneks piisavalt heas korras, et neid sai lihtsalt natuke ise puhastatud.
BuXTYP
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Nov 2012 16:36
Asukoht: Rakvere

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas BuXTYP »

Panen siis enda masina nimeks "Eva" :lol:
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

BuXTYP kirjutas:Panen siis enda masina nimeks "Eva" :lol:
Kuule, ära pulli, ma olen välismaa instagrami kontodelt päris tõredaid märkuseid saanud #makeadolfgreatagain kasutamise eest :lol:
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas Toivoku »

Phahahaha :D inimesed näevad tonti seal kus seda pole :D
Autoremont. e34 524td, e32 750il, e21 315, e12 520, e30 325i, Audi Allroad, e39 528i , e39 530d
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas JanekEnde »

Ohoh 8)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

Peaks neid täiendusi siia vist tihemini tegema, sest kohati tundub, nagu polekski vahepeal midagi teinud, tegelikult kipub lihtsalt meelest minema. Peale seda, kui kusagil pollitud kaane pilti nägin, siis ei jäänud muud üle, kui enda valve cover ka läikima lüüa. Tundide kaupa vesilihvi, eks näis, kuidas see reaalselt kestab. Vähemalt sätendab praegu ilusti.

Btw, see praegune kork on ilus ja uhke küll, aga katsetasime vahepeal E30 peal ja tundub, et lekib. Kellelgi veel mingeid kogemusi nendega? Lekivad üleüldiselt või on lootust mõni asine ka leida. Hea meelega ei paneks sinna mingit musta plastikust junni.
Pilt
Pilt
Pilt

Nagu ilmselt alguses mainitud sai, siis Adolf tuli koos siksi karpaga. Selle asendan siiski bemmi omaga.
Pilt

Pigimatt sai ka sisse pandud. Esialgu see 2,3 mm kiht, aga mingites kohtades tuleb veel kõvasti vaeva näha selle summutusega ja erinevate kihtidega, et seda nalja natukenegi vaiksemaks saaks.

Pilt

Mõni aeg tagasi läks Adolf Hiiumaale Raxmotorsisse värvimisse ja pole veel tagasi koju tulnud. Selle aja jooksul on veidi mingeid nipet-näpet asju tehtud, muu hulgas nägi garaaž vahelduseks üks gen uuemat kolmest ja sellel sai ka kaas ära pollitud ja veidi kõhu all mässatud.

Pilt
Pilt

Kui Adolf koju tagasi tuleb, siis ilmselt tuleb seda asjade tellimist ja otsimist, kokku ladumist ja nikerdamist ööde ja päevade kaupa. Eks üritan siis veidi rohkem siia ka midagi tilgutada.
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1005
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas Toivoku »

võta tihend mõne plastik korgi alt ja pane sinna metall korgi alla.
Autoremont. e34 524td, e32 750il, e21 315, e12 520, e30 325i, Audi Allroad, e39 528i , e39 530d
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas raunz »

Pigimattide teemal... vaiksemaks saab kindlasti aga maanteel sõites on väga lärmakas ikkagi. Minul samuti põhjalikult pigimatiga kõik kaetud+originaal müramatid sees. Kindlasti aitaks veidi ka see kui kõik uksetihendid uued panna.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

Selleks hetkeks, kui auto Hiiumaalt koju jõudis, oli valmimistähtajani jäänud 26 päeva.

Pilt

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Esimese asjana sai juhtmestik tagasi sisse veetud. Uus juhtmestik tuli Priidu käest, veidi sai seda moditud ja parandatud.
Kõige kauem aega võttis ilmselt lae paigaldamine. Otsustasin lae ise teha, tellisin veluuri ja õmblesin valmis. Õnneks on sellele varrastega süsteemile seda üpriski lihtne teha. Paberiklambreid oleks võinud rohkem olla, siis ilmselt oleks paari õhtuga tehtud saanud, aga ma jupitasin paarikümne klambriga, seega piilarid võtsid õudselt kaua aega.

Pilt
Pilt
Pilt

Üks asi, mida päris kindlasti õppisin, oli et lahti võttes sai natuke liiga palju käega löödud ja juhtmeid rõvedalt palju läbi lõigatud, sest ühendused ei tahtnud lahti tulla. Jootsin tagatulede juhtmeid päris pikalt ja pärast avastasin, et klemmid tulevad ülilebolt lahti, kui on natuke sooja saanud. Pigem oli tusane olla :D
Sealt edasi läks sisse salongiahi koos armatuuri ja muu nodiga, kuni Wallothneschist viimaseid vajalikke asju ootasin. Wallothneschist sai tellitud uued piduriplekid taha, sest vanadel ei töötanud need regullimisjubinad. Uuesti pidureid kokku pannes selgus, et üks kässaritross on vahepeal täiesti moondunuks painutanud end kusagil vahel, seega tuli see ka uus panna.

Pilt

Parasjagu peavalu oli katuseluugiga ka. Uut nii kiiresti ei leidnud kusagilt, eriti ei raatsinud ka :D Seega läks praegu vana. Nüüd, kui paigas on, siis otseselt isegi ei häiri. Uut klaasi tahaks küll ja mingi elektrilise süsteemi tahaks sinna samuti nuputada, aga ilma siinideta.
Tagumised aknad käivad samuti praegu veel mehaaniliselt lahti, mootorid on küll olemas, et neid elektriliseks teha, aga 26 päeva sisse seda modimise aega ei jätkunud kuidagi :D

Pilt

Mingi hetk sai mootor ette võetud, peamised tihendid ära vahetatud ja nipet-näpet veel.
Viimasel hetkel avastasin, et mul pole endiselt velgi. Esialgselt oli plaanis sinna BBS E50 muretseda, aga sellest ei tulnud midagi välja, tegu pole kõige odavamate ega levinumate velgedega, mida bemmi alla otsida :D Lõpuks siis sõitsin GupTuningusse ja mõtlesin, et võtan RS-id, olgugi et eriti käsi ei tõusnud neid sinna alla panema. Gupi kutid ütlesid mulle põhimõtteliselt, et nemad mulle RS-e ei müü, sest neid liigub iga nurga peal ja parseldasid mulle pronksjad 16-tollised Performance Line'id. Esialgu kahtlesin, kas värviga istub, aga nüüd olen väga rahul. Ainus mure oli neid velgi sinna alla kuidagi mahutada. Ette istus 8 tolline napilt alla ka ilma flantsita, aga taga käis 8,5 tolline vastu õõtsa. Stance.ee Kimps ja Juss suutsid mulle kiirelt flantsid ja adapterid sebida, seega sai selle ka korda. Ees on nüüd siis 40 mm flantsi ja taga 20 mm :D
BalticBoltis käisin kuldseid polte, mutreid ja muud mudru nuiamas, et üldmuljet veits ühtlustada. Voolikuklambrid jäid ikka praegu kõik hõbedased ja üleüldse tuleb seda väikest mudru veel lademetes välja vahetada, enne kui rahule jään :D :D

Pilt

Tulerõngastel hakkasin värvi maha lihvima, et uus peale panna, alt tuli mingi kuldset tooni pind välja, seega tegin sellele vesilihvi ja pollisin ära. Neerud said kuldse vesikroomi peale.

Pilt

Klaasid said ette ilma nöörita, kolmene meeskond ja plastikust pisikesed heeblid. Ja seebivesi.

Pilt
Pilt
Pilt

Kõige suurem murekoht jõudis kätte mõned päevad enne tähtaega. Esialgu üritasime starterit taha saada, aga ei ühte ega teistpidi ei õnnestunud. Lõpuks sai selgeks, et mu süütelukupõhi on omadega õhtul. Tagantjärele on muidugi hea öelda, et maru loogiline - miks muidu mul armatuuri mingi miljon lisanuppu ja hooba veetud oli. Esialgu ei tundunud see probleem nii üüratu, sest hoovis oli üks E21 veel, mis viimati käivitus vägagi asjalikult, seega idee oli sealt süütelukk võtta. Süüteluku enda udjamine tundus natuke liiga palju vaeva, seega mõtlesin, et tõstab lihtsalt kogu roolisamba ümber. Rudolfi roolisammas sai lõpuks lahti võetud küll, aga välja tõstes kukkus süütelukupõhi lihtsalt otsast ja need pisikesed metalljubinad sadasid sealt välja. Konsulteerisin siis Toivoga, kes ütles, et ta usub minusse ja üritasin kuidagi seda süütelukupõhja puhastada ja tagasi kokku saada. Lõpuks loobusin ja mõtlesin, et lihtsam on vist uus tellida ja praegu lülititega käima saada.

Nii, veidi aega nuputasime ja lõpuks genereerisime kaks nuppu. Tagaklaasisoojendusest sai süüde ja mingist suvalisest automaattagastusega hoobnupust starter. Starterit annab, sädet pole. Selleks hetkeks oli lõpuni jäänud vist 2-3 päeva ja pärast pikemat debugimist tekkis suht lootusetu tunne. Sai erinevaid süütepoole proovitud ja miljonit varianti veel. Viimasel hetkel sai selgeks, et uues mootorijuhtmestikus on üks maandus puudu. Olin selle eriti asjalikult pehme isoleeriga üle mässinud, seega see tuli lahti harutada ja korda teha. Selleks hetkeks oli minu puhkus läbi ja sain garaažis olla üksnes õhtuti. Õnneks oli Adolfil päris korralik fänniklubi ja sel ajal kui mina tööl pidin olema, mässas auto kallal kogu aeg 4-5 inimest. Väga-väga-väga suured aitähid. Lõpuks hakkas peaaegu looma, järjest sai tööle süütepooli, jagaja. Siis hakkas karpaga lõbus. Kogu see möll kestis 25. juuni varahommikuni, kõik olid magamata ja viimane probleem, mis lõpuks lahenduseta jäi, oli et kütust ei tulnud peale. Niisiis 26. juunil auto kuhugi ei sõitnud. Variant oli panna salongi mingi väike kanister ja siis kannatas sõita, ent palju muid asju oli ka tegemata ja nii ta lõpuks jäi.

Väliselt sai ta muidugi põhimõtteliselt kokku pandud ja kui meil kursakatega lõpupidu oli, siis sai aias esimene suur välinäitus ka ära tehtud. Värv sai ka avalikustatud, ehkki see oli juba vist enamikele teada, kes vähegi huvi olid tundnud :D

See nädal hakkasime siis uurima, et miks kütust peale ei saa. Esialgu tundus kõige lihtsam järeldus, et mehaaniline kütusepump ei jõua paagist kütsi tõmmata - sest meetri kauguselt kanistrist jõudis ja hoovi peal oleva Rudolfi suurim probleem oli sama, et pump ei jaksa peale tõmmata. Noh... mõtlesime siis, et ehk on sõel umbes ja kütus lihtsalt ei jõua torudesse. Pärast pikka arutelu sai siis tagaiste välja võetud ja sealt vaatas vastu täpselt selline pilt..

Pilt

Järeldada võib, et kõigil oli viimastel õhtutel vist magamatusest ja muust kurnatusest veidi hajameelne olla :D Igatahes lahenes see probleem põhimõtteliselt iseenesest, kui torud ühendatud said. Nüüd on vaja veel sidur ära õhutada, eile murdus selle õhutusnippel sisse ära ja lükkus jälle tänasesse edasi :D Üks suurimaid probleeme kogu selle automajanduse juures on, et seda autot on täiesti võimatu normaalselt tungi peale saada, sest normaalne tung ei mahu alla, seega koguaeg käib mingi plankude ja klotside majandus, mis võtab tohutult lisaaega ja närve.

Pilt

Ühesõnaga, 26 päeva kogu auto kokku ladumiseks :D Tehtav, aga mitte kuigi mõistlik. Samas on juba praegu täiega vinge tunne garaaži minnes, sest alles oli ainult hunnik roostet, nüüd on päris auto. Valmis ta ilmselgelt veel ei ole, lõpus kiirustades läks külge päris palju juppe, mis esialgu oli plaanis välja vahetada. Ette stanget ei raatsinud praegu panna, näeb ilma palju vahvam välja. Tegelikult tahtsin tutikaid tellida, aga kui hinda nägin, siis tundus see vana kroom päris okei :D :D Eks ajapikku jõuab neid juppe asendada ja uusi osta küll ja veel. Sellest tulenevalt on mul list asju, mida ma ise taga ajan ja veel suurem list asju, millele ma hea meelega omaniku leiaks. Üritan need listid lähiajal kirja ka saada.

Pilt
Pilt
Pilt

Kindlasti on midagi, mis praegu kirjutamata jäi, eks ma siis mingi hetk tilgutan siia jälle.
Adolf ilmselt klassikute üritusele ei jõua, esiteks selle pärast, et jäi regamata ja teiseks, kuna see spaateema eriti ei köida. Küll aga üritame Youngtimeril kohal olla :)

Eraldi tänupostitus kõikidele asjaosalistele ootab videot ja artiklit, aga ikkagi ütlen siin ka ära ühe hästi suure aitähi kõigile, kes Adolfiga kaasa aitasid ühel või teisel moel :P

Pilt
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas JanekEnde »

Ohsa raisk, kui ilus! Värvivalik on küll väga hea 8)
Õigesti tehti, et RS-e ei müüdud, need tõesti igal teisel stance bemmil :lol:
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas Ruut »

Kas värvi toon on BMW oma valikust? Mu Baur oli kunagi suht sama tooni, tera muidugi vähem. Oli jutuks, et mingi tehasetoon. Ütlen ausalt, et mulle ei meeldinud.
http://www.bmwclassic.ee/galerii/v/e21/ ... e.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

Ruut kirjutas:Kas värvi toon on BMW oma valikust? Mu Baur oli kunagi suht sama tooni, tera muidugi vähem. Oli jutuks, et mingi tehasetoon. Ütlen ausalt, et mulle ei meeldinud.
http://www.bmwclassic.ee/galerii/v/e21/ ... e.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ei ole see värv ja ei ole ka BMW valikust.
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas Riki »

See samamoodi RS ju, slant lipiga lihtsalt. Hea töö ja kena auto ;)
628csi
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas Arvo »

Ilusad fotod, pole midagi öelda ja masin on ka viisakas saanud. Ma ei tea mida sa seal starteri juures kaevad aga vaata, et sa sedasi lahtiste juuste ja pikkade varukatega mootorit õhutama ei hakka, muidu kerib ventilaatorisse ära :shock: :D
Vaatan et pigimatiga on kõvasti möllatud, mitu pakki kulus? Kahjuks kinnitan eespoolkõnelejate juttu, enda E24 sisse ladusin samuti korralikult ballasti pigimati näol juurde aga tulemus oli suhteliselt kesine, järgmine etapp on uksetihendite vahetus.
Mis värvi seal väljalaske poolel kasutasid? Seal läheb elu ju päris kuumaks ja eriti midagi peal püsida ei taha.
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

Arvo kirjutas:Ilusad fotod, pole midagi öelda ja masin on ka viisakas saanud. Ma ei tea mida sa seal starteri juures kaevad aga vaata, et sa sedasi lahtiste juuste ja pikkade varukatega mootorit õhutama ei hakka, muidu kerib ventilaatorisse ära :shock: :D
Vaatan et pigimatiga on kõvasti möllatud, mitu pakki kulus? Kahjuks kinnitan eespoolkõnelejate juttu, enda E24 sisse ladusin samuti korralikult ballasti pigimati näol juurde aga tulemus oli suhteliselt kesine, järgmine etapp on uksetihendite vahetus.
Mis värvi seal väljalaske poolel kasutasid? Seal läheb elu ju päris kuumaks ja eriti midagi peal püsida ei taha.
Aitäh.
Oidu on mul endal ka piisavalt, et mitte töötava mootoriga juukseid lehvitama minna. Piduritoru näppisin, kui huvi pakub :D
Alumist pigimatti kulus 24 lehte ehk siis kaks pakki. Tihendid on samuti tutikad.
Värv on kuumakindel.
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas rean »

Vähe kaasaegsemast autost välja võtta poroloonid , mis on kerged ja summutavad müra kõvasti .
Põrand võib vähe tõusta ja kas ja kuidas vaip tagasi mahub on ilmselt sättimise asi .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
krad
Postitusi: 125
Liitunud: 04 Mai 2015 12:13

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas krad »

Mis liimi lae puhul kasutasid?
Kas panid lakke ja piilaritele mürasummutuse lisaks ka midagi (porolon vms.)?
BMW e10, 1502
Kasutaja avatar
paulajohanna
Postitusi: 15
Liitunud: 11 Mai 2016 09:11

Re: BMW E21 315 '82 (Adolf)

Postitus Postitas paulajohanna »

krad kirjutas:Mis liimi lae puhul kasutasid?
Kas panid lakke ja piilaritele mürasummutuse lisaks ka midagi (porolon vms.)?
Teroson 5000 liim, aga ilmselt sobib miljon muud asja ka, mis värvi keema ei pane.
Lakke ja piilaritele läks pigimatt + 10 millimeetrine Aero Flex summutusmaterjal. Paksemat porolonikihti poleks sinna väga viisakalt ära mahutanud, aga see 10mm toimis väga hästi.
Vasta