BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 18 Veebr 2017 22:26

Tervitus,

Mõtlesin enda autost teema teha. Usun, et sobib siia foorumisse.

Tegemist on 318iS, aastast 1993/9 kuu

Eelnevalt oli antud sõiduk sõbra oma, enne kui minu kätte sattus.
Mis selle 2 aasta jooksul siis juhtunud on ka:

2005 mais
soetas sõber Võrust endale selle masina. Sai kaasa hooldusraamatu ja läbisõitu oli seniks 244 tuhat kopikatega.(varem polnud Eestis sõitnud)
2005 vahepeal
Gaasiseade sai peale pandud. (Polnud vast eriti praktiline mõte)
2005 keskpaik
Kapoti unustas sulgeda oma hajameelsusest. Tulemus 70km/h lendas see esiklaasi. Esiklaasis horisontaalne jutt ja kapott kõver.
2005 lõpp
Rahvusraamatukogu taga suudeti klaas sisse lüüa ja makk piistu panda :(
2006 alguses
Laki tn sai natukene sildu järgi aidatud.
2006 alguses
juhtus väikene avarii Veskimetsas. Rehvid, vähene sõidukogemus vedasid alt.
Viga said esimene kõrvalistujapoolne tiib, neeruplekk ja suunatuli.
2006 keskpaik.
Taksist tagurdas juhiukse sisse. Seekord sai läbi kindlustuse uue ukse.
Ise tuli kinni maksta kõrvalistujapoolne tiib ja kapott. Auto läks ülevärvimisse.
Tulemus, pagasnik on värvimata :o , võtmega tehtud kriips on siia maani peal. 5 kuu möödudes lendas 1cm2 värvitükk juhipoolse tagumise tiiva juurest minema. Katuseluuk oli valesti kokku pandud ja juhipoolne tagumine tulekate oli lõhutud. Kuna kõik vead koheselt ei ilmunud, ja auto oli värvimises 2 nädala asemel 1,5 kuud siis sinna see jäi. ( küsiti miljon raha selle eest aga ühtegi paberit ei saanud)Enam elusees ei lähe Värvaltransi.
2007 kevad
Sai aidatud muusikat järgi maki, kõlarite ja väikese suppaka näol.
2007 sügis
Niisiis jõudis kätte aeg kus oli vaja ette võtta tõsisem sillaremont. Sai siis masin Valdeku kätte viidud.

Truumu juures sai tagumine juhtmekimp korda tehtud.
Tagumised numbrituled kippusid vesiste ilmadega peale jääma ja aku seetõttu tühjaks minema

Autole siis praeguseks ette kerinud 288 k

VIN long WBAB...
Type code BE51
Type 318IS (EUR)
Dev. series E36 (2)
Line 3
Body type COUPE
Steering LL
Door count 2
Engine M42
Cubical capacity 1.80
Power 103
Transmision HECK
Gearbox MECH
Colour BOSTONGRUEN METALLIC (275)
Upholstery ANTHRAZIT (0506)
Prod. date 1993-09-09

Order options
No. Description
255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL
354 GREEN STRIPE WINDSCREEN
401 SLIDING/VENT ROOF, ELECTRIC
428 WARNING TRIANGLE
440 NON-SMOKER PACKAGE
481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER
510 HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM
520 FOGLIGHTS
650 BMW Bavaria C
801 GERMANY VERSION



Paar klõpsu ka

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Seni tehtud tööd, viimastel aastatel rohkem pannud rõhku detailidele.

Märts' 15 Arve nr 6646
Salongifiltrite kmpl Corteco
Salongifiltrite kmpl vahetus
Õlivahetus Castrol Magnatec 5W40 C3 / BMW LL04 + õlifilter
Knecht + keskkonnaohtlike jäätmete käitlemistasu
Õhufilter Knecht + vahetus
Süüteküünal NGK
Simmerling OEM 33107505602
Diferentsiaali O-ring OEM 33113604119
Simmerlingi vahetus
Klapikambrikaane tihendi komplekt Elring
Katalüsaator Walker
Katalüsaatori vahetus
Ketipinguti seib OEM 07119963355
Termostaadi korpuse tihend Elring
Ülemine tihendisari OEM 11141247429
Väljalaske kollektori de/montaaz
Väljalaske kollektori keevitamine
Termostaat Mahle + tihend
O-ring OEM 12141727220
PDC süsteemi paigaldus
Väljalaske kollektori teip 2" 50FT, vask
Väljalaske kollektori teibi montaaz
U-tihend OEM 11141247837
Klapikambrikaane puks OEM 11121437395
Tüübel OEM 51718153561
Esiklaasialune salongi õhuvõtu kate OEM 51711977677
Tüübel OEM 51138124389
Esiklaasi aluse salongi õhuvõtu katte vahetus
Armatuuri alune kate OEM 51451977100
17" valuvelje balanseerimine
Roolilati tolmukate Lemförder + klamber 2 tk 5,83 -25% 8,75
Tagumise parktule pirn Osram + vahetus
Parem pid.tule pirn + vahetus
Tagatule pirn Osram 12V P21W / klient vahetas
Pagassi KL mootor / kas. OEM
Pagassi kl mootori vahetus
Abimaterjalid

Suvi 2015
Esimene vasak amort BILSTEIN - B8 SPRINT
Esimene parem amort BILSTEIN - B8 SPRINT
Esimese amordi vahetus
Tagumine amort BILSTEIN - B8 SPRINT
Esisilla stabilisaatori varda ots Lemförder + mutter
Esisilla stabilisaatori varda otsa vahetus 1
Tagumine amordi padi Sachs
Tagumised amordi tolmukatted + läbilöögipuksid Sachs
Tagumise amordipadja tihend Elring
Tagumise amordi vahetus
Sildade reguleerimine
Tulede reguleerimine
Abimaterjalid
Kapoti tross OEM 51231960853 21,57
Kapoti lukk OEM 51238122270 11,91
Kapoti lukk OEM 51238122269 11,91
Kapoti lukusti OEM 51238122267 11,28
Kapoti tross OEM 51231977391 14,11
Kapoti tuuleriiv OEM 51238130865 16,88

Märts'14 Arve nr 5741
Õlivahetus Castrol Magnatec 5W40 C3 / BMW LL04 +
õlifilter Knecht + keskkonnaohtlike
jäätmete käitlemistasu
17" valuvelje balanseerimine
Esimese amordi tugilaager Sachs
Esimese amordi tugilaagri tolmukate OEM 31331110196
Esimese amordi tugilaagri vahetus
Välimine sharniir Lemförder + mutter
Välimise sharniiri vahetus 2 tk
Õhufilter Knecht
Summutipükste tihend OEM 18301711969
Väljalaske kollektori tihend Elring
Summuti keevitus
Esimese pidurisuporti puhastamine
Tagumise vasaku tule vahetus
Piduri lisatule juhtme installeerimine
Kütusevooliku klamber OEM 07129952104
Kütusevoolik OEM
Ekstsentrik polt OEM 33326863853
Ekstsentrikpoldi seib OEM 33321094653
Mutter OEM 33326760668
Tagas. õõtshoova esi. kinnitus polt OEM 33326760386
Sildade reguleerimine
Käsipiduri reguleerimine
Lamerihma juhtrullik Ruville
Lamerihma juhtrulliku vahetus
Abimaterjalid
MobileSpa Märts 2014
kapote, katuse, tagaluugi poleerimine 
terve auto läigestamine
SWISSVAX MIRAGE
Salongi kuivsisepuhastus EXTRA
Klaasivaha Nano-tech
märts.13
Laiad liistud
Lävepaku liistud
esimesed uksetihendid
Aprill'2014
Vader alcantara black rain
uksepolstrid
Patrick'2014
Salongi juhtmestiku lappimine
Aprill'2014
Parkimisandurid
Juuni'2014
Veluurmatid
Teping August'2014
Uksepolstrite tegemine


Aprill'13 Arve nr 4986
4 ratta vahetus + tasakaalustamine + rehvirõhu kontroll
Käsipiduri reguleerimine
Õlivahetus Castrol 5W40 + õlifilter Knecht +
keskkonnaohtlike jäätmete käit
lemistasu / paketihind
Aku laadimine
Tagumine parem pidurisuport SBS
Tagumise parema pidurisuporti vahetus + pidurivedelik OEM
Pidurisuporti puhastus
Sõiduki käsipesu
Abimaterjalid
August'13 Arve nr 5209
Käigukang OEM 25117527247 5
O-ring OEM 25111221243
Käigukangi puks OEM 25111220600
Käiguhoovastiku seib OEM 25111220439
Käiguhoovastiku stopper OEM 25111221849
Plokikaane poldialune puks OEM 11121721879
Klapikambrikaane tihendi komplekt Elring
Tikkpoldi avade keermestamine
Klapikambrikaane tihendi vahetus
Käiguhoovastiku remont
Abimaterjalid
Keretööd Tõnis
Karpide vahetus
põranda keevitus
stangede lisamine
Tiibade vahetus
neerupleki taastamine
Materjalid
Mareku värvimine
Stangede+antika värvimine
Neerupleki värvimine
Esimeste tiibade
Tagumiste tiibade värvimine
Jõgevalt
Antitiib
Esimene M Stange
Tagumine M stange
Karbilaiendid
UMist keretööde jaoks
Tüübel 51161881149 8tk
Klamber 51712234032 24tk
Tüübel 51711932996 24tk
Tüübel 51111908077 14tk


Jaanuar'12 arve nr 3976
Summuti keevitus
Summutipükste tihend
Summuti mutter OEM
Summuti esimene osa maha-peale
Veebruar'12 arve nr 4029
Väntvõlli tagumine simmerling Elring
Summutipükste tihend Elring
Sidurikorvi polt OEM 07119906045
Käiguhoovastiku liigend OEM 25117501309
Sidurikäpa tugi OEM 21511223328
Käiguhoovastiku simmerling Elring
Käiguhoovastiku puks OEM 25111220600
Käiguhoovastiku puks OEM 25111222015
Käiguhoovastiku puks OEM 25117519669
Käiguhoovastiku stopper OEM 25111221849
Käiguhoovastiku stopper OEM 25117571899
Käiguhoovastiku stopper OEM 25111220439
Käiguhoovastiku tihend OEM25111221243
Tagumise väntvõlli simmerlingi vahetus
Käiguhoovastiku remont / käigukast maas
Abimaterjalid
Veebruar'12 arve nr 4067
Roolivõimendi rihmaratas OEM 32421722556
Õli lisamine Castrol 5W40
Jahutusvedelik OEM
Lamerihm Contitech
Lamerihma juhtrullik
Roolivõimu pump / tehase taastatud
Seib OEM
Klamber OEM
Roolivõimu anum OEM
Roolivõimu õli Castrol ATF
Roolivõimu pumba ja rullikute vahetus
Abimaterjalid
September'12 Arve nr 4589
Lõdvik OEM 11531721709
Klamber OEM 07129952119
Jahutusvedelik OEM
Lõdviku vahetus
Käsipiduri klotside regulaator OEM 34416851438
Käsipiduri klotside jõuõlg OEM 34411163709
Stopper OEM 34411100640
Tagumise pidurisuporti raami polt / kas. OEM
Tagumise pidurisuporti liugurpolt / kas. OEM
Käsipiduri süsteemi defekteerimine + remont
Parem esimene stabilisaaorivarda ots Lemförder + mutrid + vahetus
Abimaterjalid
Sõiduki käsipesu


Veebruar'11
katalüsaator
vahetus sumpsimees
Märts'11
FK madaldusvedrud 60-40
Aprill'11 arve nr. 3363
Vedrude vahetus
Vasak silikoonpuks Lemförder + vahetus
Tagumised piduriklotsid Ferodo
Tagumiste piduri klotside vahetus
Abimaterjalid
Estauto aprill'11
Balanseerimine
Aprill'11
TÜV
Mai'11
tagumiste rattakoobaste ja tagapaneeli taastamine + värvimine
Mai'11 arve nr.3452
Kütusefilter Knecht
Salongifiltrite kmpl Denso
Kütusefiltri + salongifiltrite vahetus
Mai'11 arve nr.3500
tootekood nimetus tk
64228368570 Breather 2
61661389040 Klaasip.klapp 2
61601384859 Pesur 2
51711977117 Log.ots 1
51711977118 Log.ots 1
51718156251 Õhusuunaja 1
51118122335 Hldng strap 2
61661378617 Distribution piece 1
51718216080 Edge protection right 1
51718216079 Edge protection left 1
51218122441 Kate 1
51218122442 Kate 1
51368119962 Kate 1
August'11 arve nr. 3648
13541288013 kinnitus
51481977128 müramatt
51481915964 tüübel
51471840961 tüübel
35411162482 gaasitross
35411152331 kinnitus
Gaasitrossi vahetus
September'11 arve nr.3761
Väntvõlli andur OEM 12141247259
vahetus
September'11 HL autovaruosad
Range Power Blue +
Narva Contrast +
Oktoober'11 Truumu
Diagnostika
November'11 EBKfoorumist
continentali lamellid
Detsember'12 arve nr 3920
Õlivahetus Castrol 5W40 +
õlifilter Knecht+
keskkonnaohtlike jäätmete
käitlemistasu/ paketihind
Aku laadimine
Käigukasti õlitaseme kontroll
Detsember'12 arve nr 3931
Aku Centra FUTURA CA722 12V 72Ah 720A


Veebruar '10
Laiad Mtechi liistud
Juuni '10
Lemförderi esimesed pidurikettad
Esimesed rattalaagrid
termostaadikorpusele uued poldid
Uus starter
Pihustite kontroll+puhastus
Juuli'10
VDO bensiinipump
August' 10
kati keevitus
November'10
Mobil täissünt 5w40
Goodyear UG 500
Detsember'10
Roolivardad Lemförder + mutrid + tolmukatted Lemförder + sisemise roolivarda stopper
Esimene pid kaitse plekk OEM 2 tk
Lamerihm Gates
Vasak esim rattalaagri mutri tolmukate OEM 1 tk
Esimene rattalaagri tomukate OEM 2 tk
Esisilla stend
Detsember2' 10
Roolilatt URW (2 aastat garantii)
vahetus
roolivõimendi õli Castrol
seibid
esisillastend
Tagumised piduritorud kuni abs pumbani
tagumised pidurivoolikud
Käsipiduri regull


Mai´09 arve nr.1839
Castrol EDGE 10w60
Õlifilter
Õhufilter
Juuni´09 arve nr.1901

Käsipiduri regullimine
Roolivõimendi pumba vahetus
Castrol TQ-DIII
Piduri vedelik Castrol Super Dot4
Esim. Pid. Voolik
August `09 arve nr.2093
Kuumakaitse plekk OEM /51488119049
August `09 arve nr.2070
Käigukasti õlitaseme kontroll + õli lisamine
Esimene vasaku piduritoru vahetus
Pidurivedelik
Esimene vasak piduritoru
Piduritoru otsik
Abimaterjalid
Esipiduri tuulekanal + paigaldus /logar vigane
September´09 arve nr.2138
Otsakaane poldid
Jooksvad kulud 2009
Rooli/käigukangi nahatamine
aku SZNAJDER Silver 70 Ah 540 A(EN) +30% käivitusvoolu
UM arve nr 1189170
Sparco madaldusvedrud -40
UM arve 1190206
UM arve nr 1190206
Udutuled
must lagi + katusluuk
lamin-x kollased kaitsekiled udukad
UM Arve nr.1191933
lamin-x kollased kaitsekiled tähikad
Tulekustuti 2kg
Tõkiskingad
aknalaud rulooga
nahast kässari nupp


jaanuar ´08 arve nr 847
Lamerihm Gates
Lamerihma rullik rullik
Lamerihma rullik + pinguti INA
Kütusefilter Knecht
Klambrid
Tag sillatalapadjad Lemförder
Tag sillatalapadjad Lemförder
Gaasiseadme eemaldamine jms
Juhtmestiku renoveerimine
Sisselaskekollektori tihend
Gaasisiibri tihend
Keskmised kollekt tihendid
Lambda andur NGK
Süüteküünlad NGK
Termosidur Sacsh
Jahutusvedelik
Aprill ´08 arve nr.1000
Õhulõdvik
Väntvõlli lihvimine
Silindriplokkide puurimine
Kepsusaaled komplekt
Raamsaalede komplekt
Kolb 84,5
Mootoriploki ja väntvõlli transport
Mootor kapoti alt välja
Mootori defekteerimine
Aprill ´08 arve nr.1141
Kalpijuhtpuks
Plokikaane poldid Reinz
Tag rattalaagrid FAG
Tag pid kaitseplekid
Käsipiduriklotsid (komplekt)
Käsipiduriklotside vedrud
Pidurikaitseplekkide vahetus
Tag pid kettad Lemförder
Tag sõidupiduriklotsid
Tag pid klotside kulumisandur
Veepump Graf
Mootoripadi Lemförder
Sidurivoolik
Kardaanivahemuhv Lemförde
Resonaatori keevitus
Summuti kinnitustripp
Vaakumvoolikud
Õhufilter Knecht
Tõstuki tõstmiskohad
Abimaterjalid
Oktoober ´08 arve nr.1281
Ülemine ketileevendi
Keti pinguti
Ülemine tihendisari Reinz
Alumine tihendisari Reinz
Alumine keti leevendi
Alumine ketitald
Jahutusvedelik
Castrol GTX 10W40
Õlifilter Knecht
Roolivõimendi pumba vahetus
Castrol TXT Softec 5W40
Summuti poldid + mutrid
Castrol TQ-DIII 1
Mootori kap remont
Abimaterjalid
Jaanuar ´09 arve nr.1490
Kardaanitugilaager Lemförder
Hooratas (kasutaud varuosa)
Sidurikomplekt Sacsh
Radiaator Hella-Behr
Jahutusvedelik
Jooksvad kulud 2008
UM arve nr 1147542
UM arve nr 1163518
Käetugi
UM arve nr 1170222
Truumu diagnostika
UM arve nr 1170767
Amordikannu keevitus
UM arve nr 1174407
Truumu diagnostika
Summutaja Bosal
Küünlajuhtmed
Rehvid Nokian
UM Arve nr 1180236
Esiklaas
Kojamehed
Kardaani tagumine rist
Kollased esimesed suunad
Tagumine juhtmekimbu renoveerimine
Patriku diagnostika


November ´07 arve nr. 579
Esiamordid Blistein B4
Tolmukatted Blistein
Amordilaagrid
Vedrualuskummid
välimised sharniirid
mutrid
õõtshoovapuksid tugevdatud
esim pidurikettad Febi
esim piduriklotsid Febi
esim klotsiandur
Starter kasut
Sisselaske kollektoritihend
esim stabika kondid LMI
Castrol super DOT4
Transmax Z
SAF-XJ
Difffrikorkide seibid
Castrol GTX 10W40
õlifilter Knecht
abimaterjalid
kütusevoolikud
klambrid
kkkt Reinz
vahetus (gaasiseade)
süüteküünlad
süüteküünalde vahetus
massijuhe
kkk poltide alused tihendid
Jooksvad kulud 2007

Aku
rehvid
E.P tiib
E.P klaas
Esimesed uksepolstrid
Alarm
Õlivahetus
Kapott
Summutaja Walker + kat
sillaremont + muu
Muusika
Gaasiseade
Värvimine värvalis
Michelin X-ice north 185/65/r15

Pilte on omajagu tekkinud 12+ aasta jooksul


2005 suvi (ostes)
Pilt
Pilt

Mootori remondiga oli mõistlik auk ära lappida

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Mootori pesu algas.. 2 kuud abiks karukeel, diisel ja minu suur tahtejõud

Pilt

Päris viisakaks sai

Pilt

Esimest korda rajal...

Pilt

Pilt

Pilt

Auto jäi terveks ja kokkuvõttes neljas koht.

Siis sai niit ja nõel kätte võetud ja istmed korda tehtud ja ära pestud

Pilt

Pilt

Pilt

Paljudes e36 on need ära kadunud
Pilt


Paar niisama ilusat pilti

Pilt

Pilt

2009 aasta tegemised

Sai rool ja käigukanginupp nahatatud

Pilt

Pilt

Sai paigaldatud kardinaga aknalaud

Pilt

Soetatud sai nahkast kässari nupp

Pilt

Kindlustuserahadega sai värvitud ninnu ära

Pilt

-40mm Sparco madladus sai alla pandud

Pilt

Originaal M3 must lagi koos töötava katuseluugi mehanismiga sai soetatud

Pilt

Veel sai uued udukad ostetud ja sinna peale kleebitud Lamin-x kollased kiled.

Pilt

Pilt

Natukene pildimaterjali vahelduseks

Rattakoopad, tagavararattaauk said korda tehtud

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Taastatud rattakoobas
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Suurimad tänud muidugi Tõnisele plekitöö ja Marekile värvimistöö eest.


Auväärne rida ! :)

Pilt

2013 Jõgevalt sai toodud M pakett

Pilt

Karbid, põhi, esitiivad, neeruplekk sai üle käidud + värvimine.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Sai tehtud
kapoti ja katuse poleerimine
pastaga käidi tagaluuk üle
terve auto läigestamine
SWISSVAX MIRAGE
Salongi kuivsisepuhastus EXTRA
Klaasivaha Nano-tech

Pilt

Pilt

Pilt

Salong sai puuduolevad detailid

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Töid teostas Teping.

Vahepeal jõudsid põrandamattide kinnitused minuni.

Pilt

Uus katalüsaator sai paigaldatud. Eelnevad korrad sai proovitud universaalseid, mis ei toimetanud. Piilumas kardaanitunnelisse käiv kuumaplekk, mis samamoodi UM uuena ostetud mõned aastad varem. Vana oli oma ära aja elanud ja käis vastu.

Pilt

Päkapikud tõid vader tüüpi istmed. Sellega seoses sain väikese lisa juurde - tagumised peatoed.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Uhked Bilstein B8 amordid said alla.

Pilt

Pilt

Valmistume hooajaks 2016

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

2016a peale garaazist välja ajamist.

Pilt

Pilt

Pilt

Meeldis äikesepilv

Pilt

United Motorisist sai tellitud uus kapott.
Tagaluuk oli end avarudes olemas.
Peale selle said uued kapotihinged, amorid
uus katuseluugitihend

Pilt

Pilt

Värvitud tagaluuk

Pilt

Pilt

Pilt

Uus kapott

Pilt

Pilt

Katuseluugitihend, see oli aastetaga väikese upgrade saanud karvase ääre näol. Eelmisel tihendil puudus.

Pilt

Martin pesi kapotialuse puhtaks enne Tartusse minekut.

Pilt

Lõppu 1 pilt Tartu Näitustelt
Pilt

Plekitöö osas suurimad tänud Tõnisele CarClassicust.
Värvimisi teostas Marek Timberstonist.
Elekter Patrick ja Horsepower OÜ
Kõige suuremad tänud Valdekule ja CarMastersi töökale kollektiivile.
Viimati muutis birgit123, 06 Mär 2017 01:41, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas Iff » 19 Veebr 2017 20:27

Päris palju vaeva on nähtud, tulemus on soliidne
635csi

Kasutaja avatar
bimmer850
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Jaan 2006 18:45

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas bimmer850 » 19 Veebr 2017 21:42

Väga uhke projekt!

Imeline muidugi, et näiliselt sirge auto kokkuvõttes nii õudsalt keretöid vajas :O !!!
BMW E28 524TD 1987
BMW E34 525TDS 1995
BMW E34 525TDS 1993

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 19 Veebr 2017 22:00

Paratamatult ilusa värvkatte alt tuleb ebameeldivaid üllatusi välja.
Talviti hoian garaazis 4 seina vahel.

Enamus aega läinud tehnika lappimisele.
Visuaalselt poolt viimased aastad järgi aidanud.

Tulemus on minu silmis päris hea ja sõidab veel paremini.

Vana auto puhul tahavad mõned asjad jätkuvalt tähelepanu saada, eks sellega jooksvalt tegeleb.
Hetkel resuress igapäevaauto alla pandud.

Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas karlerik » 20 Veebr 2017 16:19

Lahe, kaua sätitud, kaunike teema. Kahjuks olen juba kõik teisest foorumist läbi lugenud, muidu oleks olnud mõnus veerandtund :) .
320i 83a. Saab9-3 08a.

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 20 Veebr 2017 17:51

Minu silmis kiirkokkuvõte.

Ise ei saa arugi, et nii palju tegemisi on mahtunud 12a sisse.

Ehk suudan kellegile E36 pisiku sisse ajada.

Kasutaja avatar
YZK
Postitusi: 217
Liitunud: 23 Okt 2006 12:46
Asukoht: Türi

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas YZK » 01 Mär 2017 11:26

Isiklik arvamus, aga kuna m stanged küljes, siis võiks viimane pütt ka juba 2 otsaga olla :roll:
AC on ikka ainuõige velg e36 alla 8) Edu ja jaksu
RIP: e28 : 2x520i,525i,528, e30: 2x 323i, 2x e30 325E e36 :325, E36 320

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 01 Mär 2017 12:20

Olemas on AC viimase summutajapüti ots, hetkel ei raatsi enda tagumist pütti katki teha.

Eks ta ole mul lammas hundi nahas :twisted:

AC velgi tahtsin saada algusest saadik sinna alla.
Olen mõelnud ka vahelduse mõttes alternatiivile, midagi sobivat ei ole leidnud. Pildi pealt tunduvad paljud asjad ilusad, reaalis ei sobi mitte alla.

Kasutaja avatar
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2224
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas raunz » 01 Mär 2017 20:13

See teema on järjekordne hea näide sellest, et autohuvilise käes läheb ka küllaltki tavaline igapäevaliikur projektiks kätte ära :P

Igatahes väga hea näeb välja, edu edaspidiseks.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 4,0 V8 1980
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW X5 3,0D 2007

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 01 Mär 2017 20:23

Mul oli plaanis paar rullikut koos ketivahetusega teha ja läks käest ära.

Iseendale andisin lubaduse, et jääb esimeseks ja viimaseks projektikaks 8)

Kasutaja avatar
Fred
Postitusi: 24
Liitunud: 05 Okt 2009 08:58
Asukoht: NO

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas Fred » 05 Mär 2017 22:59

Tubli töö ikka tehtud sul, Birgit. Tahtsin küsida, et kas karpe taastades esitiivad jäid samad ja taastati ära? Tunduvad ka üsna roostest räsitud olema. Endal sama töö tulemas ja mõtlen, kas leida uued tiivad või saaks vanadest asja (just põhjaalused osad on auklikud)..
735 E32

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 05 Mär 2017 23:08

Esitiivad läksid uued ikka (B osana). Tõnis ei pidanud mõistlikuks sellises seisus tiibasid taastada.

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 17 Mai 2017 19:08

Ilmad ilusaks läinud. Vanakest sai tuulutatud päikese käes.

Suurem tolm sai maha pestud RDL Detailingus.
Seegi kord sai suurepärase tulemuse. Lähemalt saab lugeda facebookist
20170513_114302.jpg
20170513_114302.jpg (957.61 KiB) Vaadatud 7600 korda
20170513_114226.jpg
20170513_114226.jpg (2.2 MiB) Vaadatud 7600 korda
20170513_114344.jpg
20170513_114344.jpg (879.65 KiB) Vaadatud 7600 korda
Varsti peaks õlivahetuse ja sillastendi tegema.

Tulevaseks hooajaks valmis.

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 06 Aug 2017 16:15

Vahepeal sai peakangelane korralikult ette valmistatud ja EKBK kalendri jaoks piknikule viidud.
RDL sai pigipesu + KochChemie vaha.
Veljed vahatati
liistud - rehvid käidi üle
summutaja ots löödi läikesse.
Väga ilus tumeroheline värv ja sügav läige.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Suurimad tänud Martinile superpesu eest ja fotograafidele.

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 21 Juun 2018 11:10

Kuna eelmine hooaeg kogus läbisõtu meeletud 640 km, siis mõtleisin 2018 tuleb parem.

Niisiis oli paras aeg iS viia korralisse hooldusesse CarMastersisse.

Valdekul palusin õli vahetada ja TÜV ära teha.
Nagu vanale autole kohane, tahtis natukene rohkem tähelepanu.

Tehtud sai:

Õlivahetus Castrol Magnatec Professional OE 5W40 + õlifilter Knecht + keskkonnaohtlike jäätmete käitlemistasu
Tagasilla parem silikonpuks Lemförder + vahetus
Mutter OEM 33326760668
Polt OEM 33321139132
Esisilla vasak sisemine sharniir Lemförder + vahetus
Kütusetoru OEM 16121181132
Kütusetoru OEM 16121181130
Kütusevooliku klamber OEM 07129952104
Kütusetorude vahetus
Kapoti massikaabel OEM 65311730952
Mutter OEM 07119905544
Kapoti massikaabli paigaldus
Klaasipesuvedeliku torustiku kinnitus OEM 61668363924
Pidurivedelik OEM + vahetus
Sildade reguleerimine 3D stendis
Sõiduki tehnoülevaatuse pakett
Abimaterjalid

Rattad keerati max sirgeks, eks madaldusvedru teeb oma töö.

Pilt

Peale seda viisin Martini juurde, kus kevadine tolm maha pesti.

Pilt

TÜV sai kiita, et nad nii heas seisukorras e36 ei ole näinud. Heitgaasid nagu uuel autol.

Pilt

Ls: 356531 km

Kõige suuremad tänud töökale CarMastersi meeskonnale. Korras auto teeb iga autoomaniku rõõmsaks.

Jõudis kätte juuni kuu ja enne EKBK kokkutulekut oli plaanis iS läikesse lüüa.
Niisiis viisin ta ära InfoSpasse Järvele, kus Martin vajalikud protseduurid teostab.

Pilt

Martin hakkas taga otsima rohelist värvi, mis õnnestus tal lõpuks leida kriipsude kraapsude alt.

Pilt

Pilt

25a vana rattakoobas. FK vedrud värvi maha visanud. Tegelt soov need millegi inimlikuma vastu vahetada mingi hetk.
Liiga jäigad.
Pilt

Veljed said samamoodi läikesse löödud ja keraamikaga kaetud.

Pilt

Pilt

Salong vaja veel teha.

Pikemalt saab lugeda InfoSpa FB lehelt .
Pikka närvi Martinile. Tulemus saab kindlasti suurepärane.

Kasutaja avatar
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2224
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas raunz » 26 Juun 2018 21:49

Tulemus saab olema näituseauto vääriline või isegi parem. Patt pärast sõita Eesti teedel :P
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 4,0 V8 1980
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW X5 3,0D 2007

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 27 Juun 2018 06:59

Mind lubati korra piiluma. Täitsa "salongiauto" tunne tekkis. Keraamika valisin sooviga - mis kõige rohkem läigib. Martini valida jäi kõik muu.

Kahju, et eesti teed nii kehvas seisus on.
Selle vastu mul rohtu ei ole, kuidas kivitäkkeid ära hoida.
Mina võin ju 20km/h sõita ja kõik õigesti teha. Järgmine hetk vastutuleva auto rataste alt tuleb liivapilv, mis minu auto peal maandub.

Kiletada ma teda ei taha ja vatiteki sees hoida ka mitte. Paratamatult tekivad nn kasutamisejäljed.

Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige
Postitusi: 13
Liitunud: 08 Sept 2011 17:41
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E36 318iS 93/09 M-pakett - Birgit

Postitus Postitas birgit123 » 20 Mai 2019 09:24

Vahepeal ilmad ilusaks läinud ja sai vanakene garaažist välja aetud.

Õnneks talvega midagi suurt silma ei jäänud, mis tähelepanu vajaks. Pikemat aega olen soovinud x-brace ette, mis sai leitud lõpuks.

Pilt

AMR sai liivapritsi ja värvitud mustaks.

Pilt

1 veljekapsel kaduma läinud. Kui keegi teab kust saab odavamalt kui 250€ 4 veljekapslit võib teada anda.

CarMastersis sai tehtud korraline õlivahetus ja poisid keerasid x-brace külge.

Peale selle sai tehtud korraline ülevaatus. Read hakkavad varsti otsa saama.

Pilt

Pilt

Seni päikest kõigile.

Vasta