BMW 730i E32 '87

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

BMW 730i E32 '87

Postitus Postitas Riki »

Tervist!

Esimene nädal uue sõbraga veedetud, ning nüüd tundub olevat õige hetk teema püsti panna. E28 müügist on natuke aega juba möödas ja erinevaid müügiportaale sirvides otsisin küll kõike muud peale BMW, kuid hing ihaldas ikka vana baierlase rooli. Kuna vahepeal oli kasutuses W126 kerega Mercedes ja sealt jäi jubedalt meeldima vanakooli luksuse imago, siis otsustasin 7-seeriat vaatama hakata. E23 kahjuks jäi hinnaklassist kõvasti välja korralikuma eksemplari puhul ja E38 lihtsalt ei eruta, sai pööratud pilk E32 kere poole. Varasemalt väga kokkupuudet pole sellisega. Turg oli üllataval kombel suhteliselt tühi sellistest, üleüldiselt tundub see mudel parajalt kahe silma vahele jäänud olevat.

Konkreetne auto tuli minule Tartust, seal juba pikalt müügis olnud. Müügikuulutuse piltidelt ei tõmmanud kohe üldse, tundus parajalt igav hallikas beež olevat ja üleüldiselt selline igav, esialgne soov oli siiski süsimusta semjorka järgi :) Oma silmaga nähes asi muutus kõvasti, tegemist on küllaltki hästi säilinud vanuriga, roostet ja kulumist on muidugi siin seal näha, kuid keegi otseselt tuuninud ja ehitanud teda ei ole. Toodud on ta Norrast, Eestis registreeritud 2015 ja selle aja jooksul sõitnud küllaltki minimaalselt, talve siin näinud pole. Lisade poolest täitsa plank pole aga midagi erilist ka mitte. Mustast nahast salong, 4xel. aknad, el. katuseluuk, suur kompuuter, esi- ja udutulede pesurid ja piiratud libisemisega differentsiaal. Hilisemalt lisatud ka plokisoojendus.
Tehnilise poole pealt pole ka midagi hullu, eelmise omaniku poolt õõtsad asjad ees vahetatud, kuid mingi kerge kolks on ikka - tuleb üle vaadata ja igaks juhuks teeb ülejäänud veermikule ka kontrolli. Õliradikas jätab ka mõned täpid maha ja pole uut veel leidnud, ehk on kellegilt siit foorumist pakkuda seda?


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Piltide eest tänan järjekordselt FiftyVisuali

Peab vaikselt prillikiviks nokitsema ja üleüldises plaanis nautima. Praeguseks kõik!
628csi
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 730i E32 '87

Postitus Postitas omega »

Väga ilusad pildid ja ümbrus sobib hästi auto värviga kokku. Kuidas siis 3.0 mootoriga rahul oled? Sellel oli vist veel automaatkast, millel ei saa reziime vahetada sport, öko ja talve vahel.
E34 & E32
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 730i E32 '87

Postitus Postitas Riki »

Esialgu ei vaadanudki 3 liitriste poole, tundus kuidagi vähe sellele kerele kuid nüüd peale mõne nädalast sõitu olen täiesti rahul. Rakett ei ole, kuid jalgu ka ei jää. Kütusekulu ka täiesti normis, hetkel näitab kompu järgi 11 l/100km keskmiseks ja tundub, et umbes nii ta on kah. Kast on jah 4ne ATM ilma reziimideta.
628csi
Fred
Postitusi: 43
Liitunud: 05 Okt 2009 08:58
Asukoht: NO

Re: BMW 730i E32 '87

Postitus Postitas Fred »

Hehee, väike maailm ikka. :D Tundub olevat auto, mille mina 2012 aasta juulis Eestisse tõin.

Pilt

Ma omal ajal ostsin selle masina ühelt norrakalt kahel põhjusel: 1) ta oli tolleks ajaks seisnud 6 aastat õnnetult lageda taeva all, 2) tema pagassis vedelesid pildil paistvad Style 5-d, 2 tükki 8, 2 tükki 9 tolli laiad. Sõitsin ise tol ajal madaldatud E46 kupeega ja tahtsin hirmsasti neid sinna auto alla saada. Kahjuks hilisemalt jäid 17" ikkagi tol ajal mu silmis liiga väikseks ja müüsin nad ära. Idioot olin, et seisma ei pannud - 9 tolliseid on väga raske leida praegusel ajal.

Norrakal läks selle auto isu üle pärast starteri lagunemist ja jäi pikemaks ajaks seisma. Ma tõin Eestist uue, vahetasin ise ära, panin autole uue aku ja andsin süüdet ja ta käis.. isegi selle vana bensiiniga. :D
Ega ma rohkem ei teinud seal midagi ka, tõin ta Eestisse ja andsin sugulasele, kelle hoovis ta 2 aastat veel lisaks seisis..
Mäletan, et ääreni tankida ei kannatanud, hakkas paagi pealt üle ajama.. ja pagassi vist jooksis vett läbi tagatule sisse.. ja salongis oli palju niiskust, sest seistes oli üks tagumine klaas 1cm alla vajund. Pikslid kelladel olid ka udused.

Pilt
Riki kirjutas: 14 Mai 2018 23:10 ...eelmise omaniku poolt õõtsad asjad ees vahetatud, kuid mingi kerge kolks on ikka
Kontrolli kardaani ja selle liigendeid. Meenub, et norrakas lasi selle vahetada, äkki pole päris tasakaalus või mingi muu error sellega.

Edu ja jälgin huviga. 8)
735 E32
R-ALPINA
Postitusi: 59
Liitunud: 05 Nov 2019 19:33
Asukoht: Järvamaa

Re: BMW 730i E32 '87

Postitus Postitas R-ALPINA »

e32 korralik haruldus juba...minust on see keremudel kuidagi mööda läinud ja pole omanud kuid tean et uuem e38 juba omaette klass mille hind vaikselt kasvab....ei tea mida see e32 veel teha võib
igaljuhul märk maha ja jälgin huviga:) 8)
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 730i E32 '87

Postitus Postitas Riki »

See auto minu käest juba edasi liikunud, hea pill oli aga pisivigu oli tal palju. Sai vahetatud E46 vastu ja raha peale veel mille eest tõin ühe Gaz 21. Edasi sai E34 peale mindud ja ka see sai maha müüdud üpris kiiresti, et üks E28 uuesti tuua. Ehk teen sellest ka mingi hetk teema.

Pilt
628csi
Vasta