BMW 3,0 S/A e3 1975a. Tõnis

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Jaan kirjutas:See on küll hea uudis! Muuseas sinu e3 on Priidu 728 kõrval teine kindel lemmik. Loodetavasti saad selle ühel päeval nii kaugele, et sõidab teine kuuri alt varjust välja. Tegemist tuleb sul muidugi küllaga... aga tasub ära, ma arvan 8)
Ma arvan kui tõnis selle e3me kallele asub siis kogu südamega , ehitusese järeleandmisi ei tee :)
Ja ära tasub se kindalasti, arvatavasti ainuke e3 Eesti registsris siis :P
E28 525e & E28 535i
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

alpina

Postitus Postitas karu »

vaata sa ennist kahte velge otsisid? mis aasta omad nad sul on ja kas on R16 meil varastati e-12 2tk selliseid ära:S äkki müüd hoopis mulle need:P
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Re: alpina

Postitus Postitas tõnis »

karu kirjutas:vaata sa ennist kahte velge otsisid? mis aasta omad nad sul on ja kas on R16 meil varastati e-12 2tk selliseid ära:S äkki müüd hoopis mulle need:P
Need veljed on 14 tollised ja neid on mul nüüd tervelt 9 tükki (nendest 4 väga korralikku ja 82a. e23 alt), võin hoopis terve ühe komplekti maha müüa :wink: . Muidu on veel müüa üks komplekt e12 originaal velgi, BBS Mahle kärg (nende kohta ka müügiteemas kuulutus olemas) :) .
Carclassic OÜ
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

selline värk vaatasin järgi mis velg meil on 7tolli lai r14 aastast 1979 ja prantsuse toodang VIAL pilt ka: http://bmwclassic.ee/323/album225/aae
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Kuigi oli plaanis teised haid enne valmis saada ja seejärel e3 kallale asuda, siis nüüd väikesed muudatused plaanides. Hoian pidevalt igasugu oksionitel ja jubinate müügilehtedel silma peal, ning olen hakanud tähele panema et hirmasa kiirusega väheneb e3 müüdavate juppide valik :shock: . Nüüd selline otsus, e3 le peab juppe osta hakkama, selleks aga on enne vaja kindlaks teha, mida mul konkreetselt osta vaja on üldse. Mis juppi annab taastada, mis on veel korralik ja mida üldse ei ole. Seega tuleb auto laiali lammutada, et selget pilti saada :? .
Vedasin siis auto uude töökotta sisse ja alustasin esiotsast. Ausaltöeldes asi ei olegi nii hull kui algul paistis, on pehmeid kohti, aga ka selliseid kus pindmist roostet aga plekk ise kõva 8) .
Mõned pildid ka siis :
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Tiibadest niipalju et parempoolne on omadega täiesti läbi, seda peab uut vaatama hakkama, vasakpoolne aga juba uus pandud. kapotikaas natuke eest servast haiget saanud, seega ka roostes ning isegi läbivaid auke, selle taastab ilusti ära. Esimine põll aga otsas ja mis kõige hullem, selle eest tahetakse 14 kilo saada :shock: . Kui kisagilt doonor autolt korralikku ei leia, siis raualattu, tahvel plekki ja ise uus valmis meisterdada :? .
Carclassic OÜ
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Kas siin on vahepeal midagi huvitavat toimunud? :wink:
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Jaan kirjutas:Kas siin on vahepeal midagi huvitavat toimunud? :wink:
Vaevalte et Tõnisel aega on olnd tegeleda e3ga ta ju 528 kallal hooolega olnud ja siin nii mõnigaid tegelasi veel aidand :oops:
E28 525e & E28 535i
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Uuendan siis Nuga käsul seda teemat ka :lol: .
Kuna minu auto kere suht hapu ja nipetnäpet vidinaid puudu ning et igasugu vidinaid eraldi osta, tuleks vist lotot mängima hakata. Siis muud üle ei jäänud kui samasuguse e3 omanikust Maarek pehmeks rääkida ja auto ära erastada. Aega see võttis, aga asja sai :P .
Nüüd siis doonoriks 1974a. toodetud 3.0SA. Autol kere paremas seisukorras kui pruunil, tehnika aga rüüstatud. All juttude järgi Jaguari aut. kast.
Mõni pilt ka:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Carclassic OÜ
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Mu teada BMW, Volvo ja Jaguar sama automaatkasti kasutavad (ZF).
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Aare
Postitusi: 144
Liitunud: 05 Sept 2006 10:22

Postitus Postitas Aare »

Juhuuu!

No näed, kolmest kaks on siis leitud?

See on umbes selline korv nagu minu oma on ning restoprojekti sellest ei tee. Pigem saad sellest silma mitte eriti riivavalt korrastatud auto.

Tee see kere seest täiesti tühjaks, sillad vms alt ära ja lase ära liivapritsida. Kui sa seda ei tee, siis hakkab varsti peale värvimist igalt poolt rebane paistma. See sinine vedeles mõned aastad tagasi Rapla kandis mingi talu hoovis, kassid kapoti all pesa teinud. Muide üks karpa ja sisselase olid samamoodi puudu - mäletan üsna selgelt.

A@3.0S`73
tean natuke bmw mootoritest
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Selle sinise ma organiseerisingi Raplast Märjamaale, sealt aga edasi koju :wink: . Kerega peaksin hakkama saama, liivaprits omal olemas, keevitus ja relakas seisavad ka käes :P
Enne ei hakka e3 tegema kui e21 koos, seejärel pühendun 100% e3 ehitusele. Plaan siis võimalikult palju ja põhjalikult taastada, uute juppide muretsemine tunduks nagu liiga lihtsa vastupanu teed minna. Mida ikka kannatab taastada, selle taastaks ära. Kindlasti ei hakka mustale numbrile pretendeerima, selleks oleks lihtsam kohe alguses kobedam toorik sisse vedada.
Carclassic OÜ
kimmo
Postitusi: 12
Liitunud: 24 Aug 2005 13:26
Kontakt:

Postitus Postitas kimmo »

tõnis kirjutas:Kindlasti ei hakka mustale numbrile pretendeerima, selleks oleks lihtsam kohe alguses kobedam toorik sisse vedada.
Nonoh... latt kohe alguses nii madalale? :)

Vaadates su ülejäänud ehitustöid, siis vaimusilmas juba kujutan ette, mis siit tulema hakkab :)
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

kimmo kirjutas:
tõnis kirjutas:Kindlasti ei hakka mustale numbrile pretendeerima, selleks oleks lihtsam kohe alguses kobedam toorik sisse vedada.
Nonoh... latt kohe alguses nii madalale? :)

Vaadates su ülejäänud ehitustöid, siis vaimusilmas juba kujutan ette, mis siit tulema hakkab :)

Ega saa kohe kiitlema ka hakata et teen nii ja teen naa. Enne peab ikka kätt harjutama teiste autode peal, kui töö selge siis vaikselt enda autot pusima. Vaatab mis välja tuleb :wink: .
Carclassic OÜ
Aare
Postitusi: 144
Liitunud: 05 Sept 2006 10:22

Postitus Postitas Aare »

Panen Originaali sixpacki mängu, et peale liivapritsi ei räägi sa enam lappimisest, sest KÕIK plekist tükid on enamvähem auklikud. :)

Võta põrandavaip välja ja vaata, mis seal all on. Arvan, et mastiks ongi ainuke, mis maapinna ja polstri vahel on.

Mis on sinisega hea: tuled, liistud jne on ALLES. Minu korvil olid osad puudu ja osad ratsitud zigulli omadega :shock:

Mis puudutab ARKi-i, siis enda oma vormistamisest. Oli eelmisel omanikul see Tallinna mootorsõiduki maks maksmata (aasta võis siis olla nii 1999) ning tibi leti taga tegi sellist nägu, kui passis 135 kw leidis - :shock: . Järgmisena tahtis saata angaari tagasi kontrolli, sest nii vanal autol EI SAA olla NII VÕIMAS MOOTOR. Angaari vanad ei olnud näinud selle auto kere numbrit (vist 6 kohta) ning otsisid pool tundi VIN koodi taga :lol:
tean natuke bmw mootoritest
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Aare kirjutas:Panen Originaali sixpacki mängu, et peale liivapritsi ei räägi sa enam lappimisest, sest KÕIK plekist tükid on enamvähem auklikud. :)

Võta põrandavaip välja ja vaata, mis seal all on. Arvan, et mastiks ongi ainuke, mis maapinna ja polstri vahel on.

Mis on sinisega hea: tuled, liistud jne on ALLES. Minu korvil olid osad puudu ja osad ratsitud zigulli omadega :shock:

Mis puudutab ARKi-i, siis enda oma vormistamisest. Oli eelmisel omanikul see Tallinna mootorsõiduki maks maksmata (aasta võis siis olla nii 1999) ning tibi leti taga tegi sellist nägu, kui passis 135 kw leidis - :shock: . Järgmisena tahtis saata angaari tagasi kontrolli, sest nii vanal autol EI SAA olla NII VÕIMAS MOOTOR. Angaari vanad ei olnud näinud selle auto kere numbrit (vist 6 kohta) ning otsisid pool tundi VIN koodi taga :lol:
Ega mulgi see arvele võtmine libedalt läinud, võid lugeda esimesest postitusest :) . Oli ikka paras jebimine nende Tartu ARK "spetsialistidega" :lol:
Mis puudutab põrandavaiba ülestõstmist, siis mõlemal autol olen seda juba teinud, esmamulje on küll :shock: . Mõlemad võrreldes mõne teise vana haiga väga eeskujulikud. Aga selles on küll õigus et enne õiget seisukorda teada ei saa, kui auto laiali ja puhastatud.
Tuled võred on jah küljes, aga keegi task on terve liisturingi kruvidega kinnitanud, seega liistud rikutud :evil: . Esialgset inventuuri tehes peaks enamuse vajaminevaid juppe kahe autopeale kokku saama, seega on lootust et kahest ikka ühe kokku saab :D .
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
raudpats666
Postitusi: 353
Liitunud: 12 Okt 2007 18:01

Postitus Postitas raudpats666 »

nonii peaaegu aast varsti möödas :) kuidas elab see haruldus? :lol:
vali elu, ära kihuta ja ära riku seadust...
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

raudpats666 kirjutas:nonii peaaegu aast varsti möödas :) kuidas elab see haruldus? :lol:
Erilist arengut vahepel toimunud ei ole. Plaane on kõvasti tehtud, autod muutnud asukohta (töökojale lähemale). Võtan pikemat aega hoogu et lammutama hakata, aga mida ei ole on aeg ja ruum. Päris niisama ka ei istu, koguaeg käib väike nokitsemine mingi enda auto kallal, tegevust jagub.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
raudpats666
Postitusi: 353
Liitunud: 12 Okt 2007 18:01

Postitus Postitas raudpats666 »

ja nüüd? mis toimub :D?
vali elu, ära kihuta ja ära riku seadust...
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

Mis seal ikka toimub..
Tõnis tõmbab Datsunitel jms 4 rattaga asjadel, mida autoks kutsuda ei julgeks :lol: :lol: plekke sirgeks :)

:mrgreen:
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Aastake möödas ja mis seal ikka toimub :D
e28
Vasta