ilmari 735i -160kw, 83,

Foorumiliikmete autod.
Vasta
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

ilmari 735i -160kw, 83,

Postitus Postitas ilmari »

Tre
Minu 732i: nüüd 735i
Pilt

Auto sai soetatud just enne sünnipäeva, november 2004. Lugu oli nii, et ära sai päästetud too isend romulast kuna endine omanik sättis end välismaale tööle. Sümboolne summa omanikule pihku ja oligi asi tehtud :D . Välimus oli muidugi ohohoh. Värv pleekind, lakk koorus, uksekarpe polnud ollagi ning esimestel istmetel augud sisse kulunud - kuid heaks märgiks oli see, et mootor käivitus kohe peale seda kui uue aku peale panin. :D http://www.bmwclassic.ee/galerii/ilmari-732i%2C-83-a -lisatud mõningad uued pildid.

andmeid: bmw 732i. november 1983 sünd, algselt oli automaat nüüd aga E28-528 alt 5 manuaal, värv- burgundrot, lisadest- aint el. es. aknad ja peeglid.

Esialgsete plaanide järgi pidi auto välismaal bena järgi käima (elan Narvas). Südametunnistus!!!! või mingi haigus aga olin otsustatud autot renoveerida. Näeksite sõprade nägusid kui ma uutest plaanidest rääkisin, :shock: ütlesid, et olen peast segi. :D aga see selleks.
Tulemused silmnähtavad ja see rõõmustab. tehtud sai palju ja teha veel palju.

Tehtud sai: pidurisüsteem praktiliselt uus, esimene sild- ka rooli värgid, tagumine sild on norm korras aga sinna jõuab kaa kindlasti,
muretsetud heas seisundid uksed ja esitiib- kere keevitustööd, uus värv, signa ning nüüd liigun mööda narva tänavaid.
Teha veel: ilujubinad külge, salong-sisse tuleb nahk, kässar, ahi, summut, bensubaak vahetada-sisse saab kallata aint ca 10 liitrit kuna lekkib kui rohkem kallata :D , kindlasti ka mootor. ja veel , veel , veel nipet näpet. :D
Õnneks on doonoril viimased asjad (peale mootori)üllatavalt heas seisundis.

p.s. kunagi nägin siin linki kb peale kus müüdi e23 juppe ning " ilusad valuveljed"- :D need veljed autol all, ja jupidest sain nahkismed :D , - suured tänud mehele Põlvast. :mrgreen:

Edu
Viimati muutis ilmari, 16 Mai 2006 11:22, muudetud 3 korda kokku.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

:shock: Tõeliselt ilus värv, ilusa auto peal. Kas keretööd ja värvimise eeltööd tegid ise? Mida Sa mõtled bensiinipaagi vahatamise all?
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

kustas kirjutas::shock: Tõeliselt ilus värv, ilusa auto peal. Kas keretööd ja värvimise eeltööd tegid ise? Mida Sa mõtled bensiinipaagi vahatamise all?
Ise on tehtud see mida teha oskan ja nupp lõikab :D Keretööd -keevitamine mõlkide koristamine on tehtud hea sõbra poolt kes on selle ala spets(kaks aastat tegi sellel alal ka saksas tööd). Värvimise eeltöö + värvimise tegid samuti sõbrad asjatundjad ning ega mina sellest huvitavast tegevusest ilma ei jäänud, ikke küüritud ja kooritud.

Bensupaagi vahetamise all mõtlen just seda ,et panen talle doonorilt maha kistud paagi-100l. :roll: ??? sa vist mõtlesid et topin talle alla mingi 200 liitrise paagi ja jehhat venemaale. ei. aga ma kindlasti kaalun sinu mõtet. :D
Teada on, et e23 pakuti tellimisel ka orig 120l paaki aga paraku seda asja meil naljalt ei leia. seega jääb nii nagu ta olema peab. :wink:
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Kas mootor on plaanis jätta see mis hetkel aisade vahel või on oodata näiteks upgradet 3,5l peale?
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Ma omavolitsesin natuke, panin esimesse posti ka masina pildi - selline pilt sellisest masinast kulub soojenduseks ja huvi äratamiseks kindlasti ära 8)

Igatahes - väga vinge aparaat :shock:
Jõudu.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Väga kena :!: :D Just see värv mis ka mulle meeldib, näeb hea välja selle auto peal.

Kas olen õigesti aru saanud, et sul on vanema tüübi stange taga? Või see lihtsalt tundub nii kuna küljeliistud on puudu? Kas sul tagatiibadel olevad liistud on olemas? Sinu masinal peaksid olema need sellised laiemad, nagu minugi omal.

Sõbrad ja tuttavad saada seenele nende "arvamustega". Nad on tegelikult lihtsalt kadedad, nad teavad küll mida su masin tegelikult väärt on. Pakun välja, et kui sellega ringi sõidad siis nii mõnigi vahib mokad töllakil järgi :) Aga see selleks.

Põhiline on ikka see, et sul on asi mis sulle endale meeldib :D
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Käisin veel seda autot piilumas, no on ikka päris kena. Selleks, et asi "viimase peale" oleks, peaksid endale selle uuema tüübi tagastange ja tagumised küljeliistud leidma.
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

Natuke vastuseid:

TO Arvo, mootori kohta ei oska praegu veel midagi rääkida, kas teen selle korda või panen teise mootori. Tean aga seda, et üks kahest tuleb valida. nädal sõitnud ja nii mõnigi asi väla tulnud. :(

TO sysi, hea mõtte, suured tänud sulle. :D

TO Jaan, algusest peale oli see stange :roll: vist on kunagi vahetatud.
tagumise liistu erinevis on selge- üks laiem ja teine peenem. aga tagastange ? sain ma õieti aru ,et tagastange peaks tal siis ka laiem olema(st. välja ulatuma auto gabariitisest seal kus tagumise liistuga kokku jookseb :roll: ) . praeguseseks on kõik tehtud et auto liiguks, ex ajaga tekkivad sinna kõik iluliistud jms. :D
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Stangega on vist nii: piisab sellest kui sa sealt stange mõlemast otsast need vana tüübi kummiotsikud ära võtad. Uuematel küljeliistudel on tervikliku mulje moodustamiseks stange ja liistude ülemineku kohas laiendused. Kaitseraua lõpuosa jääb küljeliistu alla.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Re: ilmari 732i, 83,

Postitus Postitas kustas »

ilmari kirjutas:Bensupaagi vahetamise all mõtlen just seda ,et panen talle doonorilt maha kistud paagi-100l. :roll: ??? sa vist mõtlesid et topin talle alla mingi 200 liitrise paagi ja jehhat venemaale. ei. aga ma kindlasti kaalun sinu mõtet.
Tegelikult ikka pidasin silmas bensiinipaagi VAHATAMIST, sest nii oli Su esimeses postituses kirjas ja mul lõi kohe juhtmed lühisesse ja mõtlesin, et küsin järele :lol: :D
ilmari kirjutas:...bensubaak vahatada-sisse saab kallata aint ca 10 liitrit kuna lekkib kui rohkem kallata...
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

:lol: ja jah. parandatud
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

Jaan kirjutas:Väga kena :!: :D Just see värv mis ka mulle meeldib, näeb hea välja selle auto peal.

Kas olen õigesti aru saanud, et sul on vanema tüübi stange taga? Või see lihtsalt tundub nii kuna küljeliistud on puudu? Kas sul tagatiibadel olevad liistud on olemas? Sinu masinal peaksid olema need sellised laiemad, nagu minugi omal.

Sõbrad ja tuttavad saada seenele nende "arvamustega". Nad on tegelikult lihtsalt kadedad, nad teavad küll mida su masin tegelikult väärt on. Pakun välja, et kui sellega ringi sõidad siis nii mõnigi vahib mokad töllakil järgi :) Aga see selleks.

Põhiline on ikka see, et sul on asi mis sulle endale meeldib :D
liiste kahjuk ei ole aga kui Sul midagi pakkuda siis ütle välja :D
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

Arvo kirjutas:Kas mootor on plaanis jätta see mis hetkel aisade vahel või on oodata näiteks upgradet 3,5l peale?
Hei, vat kus tuleb välja, nagu vette vaatasid. upgradet tuleb 3,5L näol.
Jaxa13
Postitusi: 81
Liitunud: 16 Mai 2005 17:00
Asukoht: E4 / E20
Kontakt:

Postitus Postitas Jaxa13 »

ilmari kirjutas:
Arvo kirjutas:Kas mootor on plaanis jätta see mis hetkel aisade vahel või on oodata näiteks upgradet 3,5l peale?
Hei, vat kus tuleb välja, nagu vette vaatasid. upgradet tuleb 3,5L näol.
Praeguseks peaks juba valmis olema ))) :roll:
e30 lover, not user (
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

paras aeg teha väikesed muudatused pealkirjas. nüüd siis minu halduses 735i. 160kw.
p.s. huvitav kas saaks numbri 735 ... kuskilt. praegu number 732 LAG ja 732 vastab ka auto mudelile.
Vasta