BMW 528iA 1984 Meelis K

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

BMW 528iA 1984 Meelis K

Postitus Postitas meelis k »

Minu tegemistest 24.12.08

EBK foorumis oli üks hainina müügis. Pidin selle auto ikka omale ära tooma :) (ja puuduva raha ka sõbralt juurde laenama).
Eelmise omaniku (vanem mees) sõnul peaks mina selle auto 4s omanik olema. Tema tõi auto ise Saksamaalt 10 aastat tagasi. Ülevaatus lõppes 2005 aasta alguses. Peale seda on auto garaazis seisnud. Auto ise valmistatud 1984 aastal ehk siis vanem kui ma ise :).

Esmasel vaatlusel olen tuvastanud alljärgneva lisavarustuse:
2.8 M30 mootor
Automaatkast
Konditsioneer
Check-control paneel
Reguleeritav rool
Pronksitooni klaasid (esiklaas on sinakas)
Istmete taga võrgud
Tagakardin (tehase poolt)
Esitulede kojamehed ja pesurid
Intensiivklaasipesu
Udutuled
Antitiib tagaluugil (küljest rebitud, kuid olemas)
Betriebsanleitung
Mingi värviparanduspurk (küünelaki suurune), ei tea kas just tehase poolt sinna jäetud.
4 x peatoed
Teisaldatav kärukonks

Pagasnikus on lai tööriistahoidik (krt, mul on väiksem juba enam-vähem komplekteeritud :) )

Kere tundub esialgu korralikum kui mu 520i-l. Vähemalt lanseronide juurest torkides ei tundunud sõrm läbi minema nagu mu eelnevatel e28tel ja uksed/tiivad korralikumad.

Suurimaks veaks on katkine käigukast. Edaspidi käikudest ei tööta ükski. Foorumist olen siiani aru saanud, et välja vaja vahetada A-sidur. Kes selle kohta teadmisi on kogunud, siis võiks kunagi väikese vestluse teha :). Kui rahakott kasvama hakkab, ostaks vajalikud jupid ära. Enne vaja leida kanaliga garaaz, kus kast alt võtta.

Maja ette meelitasin masina nööri otsas vaikselt sõites. Oma telefonist leidsin hr.Nuga telefoninumbri. Igaks juhuks tülitasin tedagi sellel vaiksel jõuluhommikul oma küsimustega. Vast kast haiget ei saanud selle pukseerimisega.

Niisiis, nüüd on mul kaks ühte värvitooni :) e28 (Cosmosblau metallic). Kuna teise olen juba originaalsusest kõrvale kallutanud, siis äkki on just see 528i auto, millele külge pookida ostetud/ostetavad lisajubinad:
Nahksisu (vaja automaatkastiga auto musta värvi keskkonsooli)
mm-mõõdus veljed
OBD2 + BC nupuga suunatulekang
M-tech rool


Ja loodan, et teine projekt ära ei sure selle masina tõttu :).
Pilte näete galeriist: http://www.bmwclassic.ee/galerii/Meelis-K-e28
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Täna võtsin kätte ja viisin auto maale ära.
Peale bensiini ja jahutusvedeliku valamist läks isegi käima :)

Pilt
Udukad ka töötavad nagu peab :)

Tagurpidi sõidab küll, aga esipidi nagu sidur libiseks vms. Väga vaevaliselt liigub, kui üldse liigub. Mis arvate?
e28 528iA '84
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas omega »

Paistab täitsa kobe pill selle raha eest ja automaatkastiga 528i on ise ka päris haruldane variant 8) . Seega täitsa väärtusliku ja asjaliku auto said omale. Kuigi see sinine sisu üldse ei meeldi, huvitav, et kunagi kellelegi meeldis (sellele, kes ta sellisena tehasest tellis).
E34 & E32
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Endale ka ei meeldi väga. Kuigi konkreetne sisu on väga korralik (juhiistmel servas marrastus ainult). Seega mõtlengi siin, kas komplekteerida sinine sisu (endal veel pool sellist sisu - saaks kokku hea asja), või installida olemasolev must vakstunahksisu.

Viimased mõtted liiguvad ikkagi musta sisu poole:
Pilt
Vaja vaid leida õiget värvitooni keskkonsooli osad (või nahatada) ja istmete taha võrgud (või ise punuda :)).
e28 528iA '84
Ammy69
Klubiliige
Postitusi: 618
Liitunud: 02 Okt 2008 16:53

Postitus Postitas Ammy69 »

sinine sisu on kena, maitse üle ei vaielda vaid...., mul sinine ja olen rahu. kuigu kui nahatamiseks läheb siis kipub musta poole. aga kui õige sininse naha mis ikka kohe meelidb jääksin selle juurde.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Väga hea ost! Automaatkastiga viiesajaseid on vähe liikvel, hoia sellest kümne küünega kinni :) Kasti remont on kõige suurem miinus (rahalises mõttes). Üks võimalus oleks vahetada kast vanema 3-käigulise automaadi vastu. See on lollikindel ja end lõhkuda ei lase. 4-käiguline automaat lõhutakse tavaliselt ära seisva autoga mootorit pöördesse ajades. Muus osas on asi väga mugav. Proovi leida juurde esimeste istmete käetoed. Mis värvi puutub siis ega sinine sisu teab mis unistuste värv pole. Originaalsuse mõttes (kõik on toon-toonis) pole aga tegelikult paha ja tasub hoidmist. Lihtsalt puhasta ära ja kõik on korras. Ise sellisest autost ära ei ütleks, isegi sinise tooniga :D
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Üritan esialgu sellesamuse kasti korda teha. Läheb ta maksma mis ta läheb - ma arvan, et asi on seda väärt. Tuleb millegi muu arvelt kokku hoida :) Automaatkasti olemasolu selle ostu puhul suures osas määravaks saigi.

Käetugesid pakkuge mulle jah. Neid on ka vaja :)
Sinise sisu panen arvatavasti oma 520i-le. Tollel oli ka tehasest sinine sisu.
Korraliku mistahes toonis BMW sisu kohta ei ütle ühtki halba sõna. Aga kuna nahk on olemas, siis see tundub hetkel nagu eksklusiivsem :)
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Ei meeldinud see grundigi makk, mis autos sees oli.
Soetasin täna siis midagi sobivamat. Kassetti küll ei mängi, aga raadio loodetavasti töötab korralikult :).

Tegemist BMW Bavaria S raadioaparatuuriga aastast 1984. Ehk peaks selle auto jaoks täiesti piisav olema. Peale tolmust puhastamist:
Pilt

Neid Bavaria S tehti ka vist erinevaid. Minu voldikus on natuke teistsugune see: http://www.bmwclassic.ee/galerii/album/album626/aan.jpg .
Samamoodi on väikesed erinevused 83 ja 85 aasta tehasemanualides toodud piltidel.

Vähemalt on manuaalis kirjas raadio nuppude tähendused jne. Praegu küll ma nende keskmiste nuppudega kll ei oskaks midagi teha :)
Ühendamine on vist lihtne. Üks kõlariliin, +, - ja antenn :D
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Nende 3'e U alla peaksid saama jaamad salvestada :)
Vanakooli raadiod rokivad 8)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

nuga kirjutas:Nende 3'e U alla peaksid saama jaamad salvestada :)
Vanakooli raadiod rokivad 8)
Eks peab kunagi katsetama. Proovisin nuppe all hoida, ei salvestanud :D
Ega mul kruttimise vastu ka midagi ei ole. Nostalgiline sahin :)
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
ingmarp
Klubiliige
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Jaan 2008 17:58
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas ingmarp »

Mõnedel vanakooli raadiotel on nii, et tuleb see nupp välja tõmmata, mille alla tahad salvestada, seejärel jaam paika keerata ja siis nupp sisse lükata.
BMW 745iA Executive -84
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Proovisin, salvestab täpselt nii, nagu Ingmar ütles. Tänud.
Ise ma ei oleks selle peale vist tulnud :oops:
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Nüüd on autol istmed välja võetud. Istmete all oli hulgi saiapuru, leivapuru, liivapuru ja saepuru :D. Pildil näha ka, et soetasin vahepeal teise rooli :).
Pilt

Mati all on olukord esmapilgul parem kui mu 520i-l. Eks soojade ilmade tulekul peaks vist kõik selle mürasummutuse maha kraapima, et näha mis seal all on. Siis ära värvima ja rohkelt uut matti kleepima.
Pilt

Kasutaja jx käest soetasin kaks valuvelge ka juurde. Nüüd vaja leida samasuguse mustriga 2 kitsamat velge esisillale. Need 9,5 tollised ei mahu ette ära hästi :).
Pilt
Pilt



Vist ei ole maininud, et selle kuu ostudeks on olnud veel:
528i LSD differ (vist manuaali alt, kas automaadil sama?),
tagavaraks tulekojamehe mootorid, intensiivpesu paak ja kang, veel üks kompuuter ja BC kang, ja mõned väiksemad plastikud-vidinad.

Ühe kasutatud automaatkasti ostsin ka, mille seest peaks kasutamata kettad saama oma rikkis käigukastile. Esialgu oli plaanis suure-eelarveline UMi tellimus teha, aga mõtlesin järgi, et praegusel ajal äkki väiksema eelarveline remont mõttekam :).
Läheneb aeg, mil vaja nõuandeid kasti remondis. Kes oskab korralikult kasti korda teha, võib ühendust võtta. Saame äkki kaubale :).
e28 528iA '84
Renx
Postitusi: 497
Liitunud: 07 Aug 2005 21:01
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas Renx »

manuaali differ peaks ikka teise ülekandega olema, kui atm-i oma 8)
E28 520i -86 ex
E28 528i -83 ex
E28 528i -84 ex
E28 528i -84- ex
E30 318i-325i -84-94a ca. 30tk
E39 525d touring -02 - hetkeliikur
gert333
Postitusi: 68
Liitunud: 07 Jaan 2009 13:13
Asukoht: haljala

Postitus Postitas gert333 »

kui tegemist minu lsd-ga,siis manuaali alt (s3,46)oli vist
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

gert333 kirjutas:kui tegemist minu lsd-ga,siis manuaali alt (s3,46)oli vist
See sinu oma on hoopis minu käes juhul muidugi, kui sul neid mitu ei olnud
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Gerdi oma jah minu käes ka.
Aga mis erinevused on? Realoem annab mu masinale ka 3,46 ülekande.
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Eile paigaldasin autole OBC. Puudu on ainult välistemperatuuri andur ja sinnani viiv juhe. Kui kellelgi on pakkuda, siis andke teada!

Muidu tundub, et täitsa töötab asi. BC-kang muudab funktsioone jne.
Mille jaoks on BC-suunatulekangi releest tuleva ühe juhtme otsas mingi pirn? Ma ei osanud seda kuhugi paigutada.


Nüüd selline küsimus: Kust saab osta uue summuti tagumise püti? Mõtlen siis odavamalt kui United Motors. Äkki kellegi mingi hea koht soovitada.
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

meelis k kirjutas:

Nüüd selline küsimus: Kust saab osta uue summuti tagumise püti? Mõtlen siis odavamalt kui United Motors. Äkki kellegi mingi hea koht soovitada.
Tagumist pütti võid näiteks Tartu Raunexist küsida. Vahet pole kas Bosali või Walkeri oma. Hinnaks on mingi 2800.- . Odavama otsa tootjad kahjuks 528 ei paku.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Salomest küsisin. 528i pütti neil tõesti ei ole pakkuda. 525i pütt on 1200 eek. See on välimuselt vist hoopis lihtsama ehitusega. Kindlasti annab külge aretada, aga ma veel mõtlen, et kas hakkab selles suunas liikuma.
Kui kuskilt hea rahasüsti saaks, siis vist prooviks ikka 528i oma soetada.

Eks kannan ka selle nädala ostud ette:

Selline stange (mõned huvilised juba tekkinud, vb müün juba maha hoopis):
Pilt

Esituled:
Pilt

Porilapakad (võtsin igaks juhuks ligi, aga ei ole veel kindel, kas E28 omad nad on). Neljas ka olemas:
Pilt


Lisaks üks pilt minu tubasest koridorist:
Pilt
e28 528iA '84
Vasta