BMW 320i e30 83a. karlerik

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas Ruut »

Jagaja ploki küljes jah aga mul peaks olema LE-Jetronic. Kommutaator on mul Siemensi oma, kui varasematel on Bosch. Süsteemid mäletamist mööda veidi erinevad. Samuti peaks sinu mootoril olema külmkäivituspihusti, mida 86a enam ei ole.
Ega ma nüüd täpselt mäleta. Piiraja on vist seal 6000...6200 kandis. Vedru võiks ju umbes sama tagada. Minu oma oli ka juba üksjagu kasutuses olnud ja vedru võib olla veidi välja veninud, et sekkus juba 5500 pealt.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Ei hakand katsetama, ostsin kohe nö. piirajaga rootori. Tiba sujuvam sai aga sidur tahab vist ikka tähelepanu.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Viimane nädal on olnud probleeme käikude sissesaamisega. Kui "lülitada" esimest käiku, hakkab auto tiba liikuma ilma, et käi veel seeski oleks. Kahtlustan sidurit, kas sidurit on võimalik tiba peale ka keerata? Nädal oleks veel vaja sõita. Üldiselt, mis on sellise loo probleem, kas kulunud siduriketas?
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas rean »

Seismisega tuleb pedaali süsteemile õhk vahele , sidur kaob vaikselt ära ja pedaal võtab põhjast .
Siit võibki tulla see , et sidur pole korralikult lahutatud veel kui sa käiku sisse surud .
Tehnilise poolepealt tuleks kas siis töösilinder või peasilinder välja vahetada , spetsialistid suudavad silindrite sees olevad tihendid ka välja vahetada .
Aga üldiselt aitab esialgu pedaali pumpamine , kui sidurit üldse ei ole siis üks 2000 matsuga leab selle jälle üles :D
Sul piisab võibolla 500 matsust ka .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas Ruut »

Keerata pole seal siduri juures midagi. 2000 matsu kurnab jala päris ära :) Mina kasutasin õhutamiseks kompressorit. Ülevalt surve peale ja alt nippel lahti.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

:) täna trenni ei lähe, lähen hoopis autoga sõitma.
Aga üldiselt lõhnab vist peasilindri lõppemise järgi, mille ravi on ikka silindri väljavahetamine-remontimine. Töösilinder on aegajalt koledat häält teinud juba 6 aastat :shock: (endale üllatuseks kui nüüd takka järgi mõtlema hakkan, mäletan isegi seda kõnet remondimehele "mis autol kõriseb").
Kahjuks pole kanalit, tõstukit, et ise möllama hakata.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Peasilindri remontkomplekt ja uued tihendid+ vedru lahendasid probleemi. Vana vedru oli viieks osaks murdunud. Esialgu õhutasin peasilindri ja vedelikutoru ühenduskohast. Tiba õhku jäi kindlasti vahele aga hetkel töötab ja saab teisipäevani ära sõidetud kuniks igapäeva auto ostan.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Käisin eile korra Tartu lähistel:

Pilt

Juba eile õhtul läks lappama ja jätkub tegevust veel mitmele päevale.

Pilt

Tegu on facelifti pesuritega, niiet kuidas nad mu pre-ga istuvad ei tea. Lisaks 83a. ei olnud neid veel kataloogiski. Unistus neid saada oli suur, niiet see sobivus hetkel ei huvitagi, küll ma nad külge saan.
Ühel mootoril oli niiskus sees, vaatab, kas ärkab ellu. Teisel niiskust polnud aga mootori korpus roostes.
Mis arvate, kas mootorid 9v patakaga peaksi tööle hakkakama?

Puudu on korralik paak, keegi on selle pisikese suure paagi küljest maha saaginud(kodus asju pestes sain aru). Kui keegi loeb ja tal paak on olemas, siis kuulan ära.

Ostsin ka tagatiiva, mis võibolla ei lähe käiku aga olen tahtnud proovida.
320i 83a. Saab9-3 08a.
kurikristjan
Postitusi: 19
Liitunud: 30 Sept 2015 19:46

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas kurikristjan »

9V patarei on suht nõrk, ma ei usu et see katsetamiseks hea on. Proovi ikka õiget akut, kasvõi mopeedi või murutraktori oma. Osadel laadijatel ka 12v toitefunktsioon küljes.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Ahaa, tõin aku, andsin voolu ja üks mootor, mis korpusest roostetab hakkas tööle. Varsti proovin ka teist.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Aaro
Postitusi: 20
Liitunud: 13 Mai 2008 13:15

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas Aaro »

Sina siis ostsidki need ära, ma ka nillisin neid aga hind oli natuke liiga kõrge. Eks minul on need ka väga tagaotsitud lisade nimekirja kõige viimases lõpus.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Kallis on siis kui käed ümber :D
Natuke hinnas kaubelda ja olemas, lisaks veel päevane kruiis Tartusse ilma töö tegemiseta. Jutustamine meeldiva inimesega vaikses looduses autoromude kõrval, puhas rõõm!
Kuna paak oli lõigatud, siis eile käisin tõin ka uue paagi. Juurde sain ka ühe komplekti rõngastega tulesid, voolikud, hoova ja igast kola, millest taheti lihtsalt vabaneda. Tuleb ruttu müüki panna muidu kelder kola täis.

Võllid olid mõlemal mootrikomplektil nii kinni, et andsin haamriga päris tugevalt valu.
Üks mootor, mis paistis väljast ilus ja sile oli seest ikka väga raju, metallipuru ja tavotti täis, mis oli kõik magnetiseeritud. Pesin puhtaks e. pesin elektimootorit jooksva vee all :) , kaotada pold midagi. Peale pesu ärkas asi ellu.
Teine mootor oli väljast auklikuks roostetanud aga töötab samuti. Kaua nad küll töötavad, ei tea. Tahaks üht mootorit kappi varuks juurde.
Kuskilt on nüüd tavotti vaja.

Kes on seda tööd teinud, siis võiks kommenteerida, mis suunaliselt käib kõige väiksem hammasratas. Nimelt see katkestab vist mingi hetk voolu mootorile, tal selline poolkaar.

Pilt
Pilt
320i 83a. Saab9-3 08a.
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas eix22 »

82a oli tulepesur e30 valikus täitsa olema, vastupidiselt teistele teadatuntud lisadele ( näiteks sportistmed, obc , abs jne)
Sinul sügis 83 pill, siis juba lisandus palju asju juurde valikusse.
Need tulepesurikomplektid on alati poolikud ja vajavad kõva üle käimist, kõik klapid, luuad (32€ tk), otsatihendid jne tuleb uuena osta. Pesurisüsteemid erinevad aastakäikude ja mudelite vahel ainult juhtmestiku, paakide ja lähitule rõngaste osas. Sulle vajaminevat paaki leidub küllaga, see on enamlevinud variant viimati oli uuena ka teistest tunduvalt odavam. Viimati nägin ,kui üks koos esituledega poolpidune komplekt müüdi 350€ eest, see komplekt oli odava hinnaga müügis. Muidugi arvestades soomest veetavate autode massilist pealetungi ( põhjamaade autodel pesurid standardis), siis neid pesureid siinmaal kõvast , tuleb ainult küsida.Enamus neist ei hooli ja loobivad prügikasti.
tel 55570186 - e30 varuosad
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

kas keegi teab, kust saada uut aknapesu voolikut? Läbipaistvaid on igalt poolt saada aga ajastukohast "läbi põimitud" voolikut ei ole veel leidnud.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas Ruut »

Ehk Hydroscandist saab.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas trevi »

There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Hydroscandis pole aga see pilt, mille Trevi saatis käis mul ekraanilt läbi küll. Tegu õige voolikuga. Soovitati minna vaatama ka Volga ja Žigulli poodi, käin ka need läbi, siis näeb, kas peab mujalt riikidest tellima hakkama.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas Ruut »

Oleneb, millise siseläbimõõduga sul seda vaja on aga põhimõtteliselt peaks Hydroscandis need armeeritud voolikud laokaup olema (6, 8, 10, 13 mm).
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas Riki »

Mul e28 pealt paak olemas koos selle väikse paagiga. Kui sobib siis olen nõus müüma selle sulle. Pean tuled üle vaatama, ehk mootorid veel küljes
628csi
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW 320i e30 83a. karlerik

Postitus Postitas karlerik »

Puhtad...

Pilt
Pilt

Tegin väljamineku ja ostsin euro eest 2,5m voolikut. Armeeritud voolikut veel tellinud ei ole, oli vist 5-6 euri meeter UM-ist. Mujalt ei ole võimalik saada, vähemalt neis seitsmes poes, kus käinud olen. Müüakse küll armeeritud voolikut aga need on paksu seinaga. 4mm sisemõõt ja väljast 10, 6mm sisemõõt ja juba 12mm väljast. Igavesti robustne kolmekordse seinaga ja kange voolik.

Hoiatus kes on sama teadmatu nagu mina, pildil paistavad tule elemendid. Seestpoolt olid rokased ja klaasid tumunud. Valasin natuke piiritust, et loksutada ja ehk lähevad puhtaks. Juhtus hoopis see, et reflektori kroom läks karvaseks e. mullitama. Kurb :( .
320i 83a. Saab9-3 08a.
Vasta