BMW 320i e30 83a. karlerik

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Niisiis, sai ostetud roolivõimuks kõik vajalik. Puhastades jäi silma auk kaitsekummis ja selle lahti võtmisel avanes mitte just kõige parem vaatepilt...natuke liiva ja õli(ca. 10-15ml).
Mida nüüd edasi teha, kas hakkan lahkama või paigaldan ära ja vaatan kui suur probleem selle õli läbilaskmisega on. Kas üldse annab sellist asja remontida, tihendid kuskil müüa? Keegi järsku on kokku puutunud sellise probleemiga?
Pilt
Pilt
Viimati muutis karlerik, 25 Mär 2019 10:17, muudetud 1 kord kokku.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

http://www.e21.ee/forum/viewtopic.php?p=25029#25029

Mina olen tegelenud. Tartus maksis lati remont vist 3500 + tihendikomplekt UM'st. Väga hea sai :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Tead sa kas UM-i tihenditele on ka alternatiiv olemas? Kas keegi teab Tallinnas mõnd lati remondi kohta?
320i 83a. Saab9-3 08a.
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

Lati remont...

Kui sõita Liimi tänavalt lõppu, ja keerata paremale, siis seal kusagil vasakut kätt aia küljes oli mingi silt roolilattide remondi kohta... Kahjuks rohkem ei mäleta ja tea...

Pakuks, et umbes SEAL
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Mina olen e30 roolilatti remontinud. Kui mehaanilisi lõtke ei ole saab hakkama. UM remontkomplektile on alternatiiv olemas, maksab u 600.- plus uued kaitsekummid. Remontkomplektis on olemas nii tihendid kui ka kapron puksid.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Nüüd niikaugele jõudnud, et latt peaaegu pilbasteks, jagu aga ei saa sellest rooliotsa munakast, pildil tumehall ja munakas sees. See on vaja saada lati küljest lahti, kas haamriga lüües või vaja hüdraulikat kasutada?
320i 83a. Saab9-3 08a.
RK
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Apr 2009 17:50
Asukoht: Tallinn/Pärnumaa

Postitus Postitas RK »

Kui ma õigesti aru sain, siis sisemise roolivarda otsa saab ju võtmega lahti keerata, pildil veel näha võtme jaoks koht.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

seal näha ka vardas pilu ja see tumehall keeramiskohtadega punn istb seal pilus, nagu kiil. Ei saa lahti 1,5h punnind ja ei kuidagi. Äkki kinni pressitud nn. keeramiskohad on pressimise jäljed?
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Ise küsin ise vastan, oli ikka keermega. Torutangid tegid imet, lammutan edasi...
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Vähe tegemistest.
Peale esimese roolilati ostu tegin kohe teise lati ostu kuna esimene osutus kasutuskõlbmatuks. Nüüd seisavad jupid soojas keldris ja ootavad kevadet kui võim peale tuleks panna. Hetkel juba talvekad all ja naelte peal on roolikeeramine lausa lust võrreldes suvekatega. Lõpetasin oma otsingud madaldusvedrudega kuna ei leidnud peale 40/40 madalduse ühtki teist väiksemat madaldust. Nüüd küsiks teie abi nende valikul:
1. FK 1470.-
2. Lesjöfors 1735.-
3. e-bay MAXXPOWER (juba nimi kahtlane) mis lubab 35/35 1550.-
Millist eelistada?
Madaldusega seoses peaks ka vist tabumistele vedrudele midagi vahele panema, et välistada olukorda kus tagaots on madalamal kui esimene. Mida seal kasutada?
Külmade ilmadega ilmnes jällegi käivitamisel puterdamine. Aasta jooksul maha sõidetud 5000km olen õli peale valanud 1l, mis on ilmselgelt liiga palju aga sinist suitsu ma veel ei näe. See on tõenäoliselt puterdamisega seotud. Ka ühtlast sõitu on suhteliselt ebameeldiv teha kuna kergelt gaasi lahti lastes kipub jõnksutama- selle tembeldan kaa õlikulu alla. Kui sõidan, siis ikka ohtralt gaasipedaali tarbides :), et ei tunneks jõnkse. Kas siin on tegemist plokikaane remondiga või kaasneb sellega veel midagi?
Sisustuses sai tagaiste peatoed ja otsin võimalust osta esimesed sport istmed, et mugavust juurde saada. Präegused paksust lehmanahast esiistmed ei ole just kõige mugavamad.
Terv.
Karl
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Jõnksutada võib jagaja/ süüte probleemide tõttu.
Halb käivitumine sama + võib ka klapisäärtest õli silindrisse imbuda.
e28
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Jagaja kaas+ rootor on vahetatud, samas juhtmed ja küünlad vahetamata, diagnostik kiitis nad heaks.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

Külmade ilmadega ilmnes jällegi käivitamisel puterdamine. Aasta jooksul maha sõidetud 5000km olen õli peale valanud 1l, mis on ilmselgelt liiga palju aga sinist suitsu ma veel ei näe. See on tõenäoliselt puterdamisega seotud. Ka ühtlast sõitu on suhteliselt ebameeldiv teha kuna kergelt gaasi lahti lastes kipub jõnksutama- selle tembeldan kaa õlikulu alla. Kui sõidan, siis ikka ohtralt gaasipedaali tarbides , et ei tunneks jõnkse. Kas siin on tegemist plokikaane remondiga või kaasneb sellega veel midagi?
Vabalt võib olla, et rõngad läbi ja kõva surve karteris. Paraku ei kaasne sellega alati suitsemist miskipärast. Samuti kui õlirõngad läbi, siis kompressioon võib olla päris hea, sest õli tihendab ära. Kas sisselaskevoolikud/gaasidrossel/sisselaskekolle on seest kuivad või õlised? Kui õlised, siis karterituulutuse kaudu surutakse liialt suure surve tõttu õliudu sisselaskesse, kus see kenasti ära põleb. Võib olla samuti seotud jõnksutamisega, viimane avaldub tüüpiliselt nõrgal osagaasil.
Aga kuna tegu on juba suhteliselt vana autoga, siis põhjuseid võib olla väga palju, alates umbes pihustitest, mis osagaasil jätavad segu lahjaks ja sellest tingitud vahelejätud (mis värvi on küünlad?).

Madaldusega seoses peaks ka vist tabumistele vedrudele midagi vahele panema, et välistada olukorda kus tagaots on madalamal kui esimene. Mida seal kasutada?
Küsiks, et miks peaks juhtuma, et tagaots läheb madalamaks kui esimene. Teiseks, kui ka läheb, mis selles halba on? Igatahes tuleks vältida olukorda, kus ühel sillal on madaldus (jäigad vedrud) ja teisel mitte. Vedrustuse tasakaal läheb nii paigast ära ja auto käitumine piirsituatsioonis muutub väga palju (halvemaks).

Jagaja kaas+ rootor on vahetatud, samas juhtmed ja küünlad vahetamata, diagnostik kiitis nad heaks.
Mis diagostik vahelejätmise põhjuseks ütles?
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

karlerik kirjutas:Jagaja kaas+ rootor on vahetatud, samas juhtmed ja küünlad vahetamata, diagnostik kiitis nad heaks.
Jagajal on sees vedrud, need võivad ka katki olla, ei tiri süüdet pööretel õigeks.
e28
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Sai siis asja natuke uuritud aga ma ei tea kas õigeid asju, suht võhik mootori asjus(jõuluvanale soov tehtud, et vaja mootori, auto ehitusest raamatut- kui keegi oskab soovitada, milline on parim eesti keelne õpik, siis andke teada).
1. Jagajast üks pilt, seal tundusid vedrud hästi toimivat- näpuga liigutades ei old lõtke. Jagaja kaas ja selle kontaktid olid imelikud kuigi 7kuud tagasi uus kaas pandud. Tegin ka küünaldest piltti.
2. Pilt lõdviku sisse(kuidas iganes ta nimi on), see oli seest nati õline.

Diagnostik kiitis mootori heaks ja kerge jõnksutamise kohta ei oskand kommenteerida.
Pilt
Pilt
Viimati muutis karlerik, 25 Mär 2019 10:18, muudetud 1 kord kokku.
320i 83a. Saab9-3 08a.
killer666
Postitusi: 508
Liitunud: 28 Nov 2006 12:11
Asukoht: Ida-viru , AVINURME

Postitus Postitas killer666 »

Kui kaane on nii ruttu ära kärsatanud , siis peab viga ikkagi kuskil olema.
Küünalde sädevahe äkki vale?
Tulihingeline bmw fänn:)
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Sai nüüd ostetud uued küünlad aga oh imet need ei teinudki 26 aastasest autost uut vaid sõit jätkub endistviisi- kergete jõnksudega gaasi vähesel lisamisel. Jagajakaane puhastasin ära aga ta on ikkagi niipalju kahju saanud, et kunagi tuleb see uus panna+rootor. Üks pilt kaa...
Pilt
Täna tööle kiirustades jäid väravaette kruusale kaks pidevat jutti. Jubedalt hakkas see seik huvi pakkuma. Hakkasin siis Nõmme tühermaadel vähe seda kaapsutamist proovima, sai üks hobuseraud joonistatud ja üks ratas poris, teine kuival. Tulemus ikka sama, kaks jutti. Nüüd olen võtnud pähe, et olen LSD-diffri otsa sattunud, oh seda õnne. Eks ma proovi seda asja veel :), äkki ikka ei ole. Aga peab mainima, et see on üks ääretult lõbus ülessanne :)
Viimati muutis karlerik, 25 Mär 2019 10:19, muudetud 1 kord kokku.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

karlerik kirjutas:Nüüd olen võtnud pähe, et olen LSD-diffri otsa sattunud, oh seda õnne. Eks ma proovi seda asja veel :), äkki ikka ei ole. Aga peab mainima, et see on üks ääretult lõbus ülessanne :)
Tee lihtne katse - tõsta tungiga üks tagumine ratas ülesse, käik võta välja.
Kui jõuad ülestõstetud ratast käega ringi ajada, siis ei ole LSD'd (või on see tuksis).
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Lisaks kontrolli kas suurema jõuga ratast keerates suudad ratast läbi libistada või ei....kui suudad aga suure jõuga on LSD. Võid ka seda proovida kas mõlemad tagarattad üles tõstes käivad rattad ühtepidi ringi või vastupidi.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Värskendaks teemat vähe. Peale küünalde vahetust käivitub auto paremini ja ei jäta vahele, niiet oli ikka kasu kah natuke. Palju sõidetud ei ole ja sõitudeks olen valinud vähe kuivemaid ilmu, et seda soolalöga võimalikult vähe saaks. Kevade ootel olen sillajuppe juurde soetanud, mis soojade ilmadega tee autokülge leiavad: vedrud 30/30(väiksemat ei leidnud), tagumine stabikas 14,5mm (vähe puhastatud) ja uued puksid+ kinnitused ja viimaseks võimuga latt. Egas muud polegi, jään sooja ootama.
Lõpetuseks paar pilti....terv. Karl
PiltPilt
Viimati muutis karlerik, 25 Mär 2019 10:20, muudetud 1 kord kokku.
320i 83a. Saab9-3 08a.
Vasta