Sysi 518 e12 '80

Foorumiliikmete autod.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Sysi 518 e12 '80

Postitus Postitas sysi »

Ühel päeval sattusin sirvima mulle juba tuttavat e21.ee foorumit. Lisaks hulgale teistele kuulutustele jäi silma üks kuulutus, kus müügiks pakuti e12 518.

Kõikidesse e28 müügikuulutustesse, rääkimata siis e12 müügikuulutustest suhtun ma väga väga skeptiliselt. Reeglina õnnevalemit need kuulutused endis ei kätke.

See kuulutus oli teistmoodi. Mitte küll 100% enneolematu, kuid teistmoodi. Piltidel paistis selline e12, mida võiks lausa vaatama minna. Mõeldud-tehtud, helistasin müüjale ja mõni aeg hiljem sõitsin oma üdini kaasaegse ´88 525 e34'ga mööda Harjumaa halvemaid ja paremaid teid.

Kohale jõudes ootas müüja meid juba hoovis. Astusime sisse. Autole järjest lähemale... Huvitav - kas auto on tõesti sellises korras?

Ahaa, istmekatted. Ju siis on e12-omaselt istmed puru ja katted peale pandud. Müüja aga arvas, et istmed on terved - sest ta pani need katted sinna peale juba siis, kui ta selle auto 15 aastat tagasi ostis. Hmm, katsume käega katete alt - tõesti - tundub nagu korras. Paraku olid katted nii hästi pandud, et nende ära võtmine kohapeal ja kiiresti polnud võimalik. Okei. Tiir autole peale - näha on, et seda autot on värvitud. "Jah," vastab müüja "Kui auto sai Eestisse toodud, sai see üleni üle värvitud ja kere peale värvimist kerevahaga konserveeritud." Kiire pilk usteääretesse ja mujale - tõesti - puudub igasune "pemmiomane" uste altäärte rooste. Kabinetist hakkas kohe silma originaalraadio ning mapp uksetaskus, kus peidus kõik selle auto saladused. Kasutusjuhend, raadio kasutusjuhend, serviseraamat, arved, BMW-Europa servisekaart, originaal lisavarustuse kataloog ja palju muud põnevat.

Hmm. Huvitav, kas see auto käima ka läheb ja kuidas ta töötab. "Just läks, ajasin garaazhist välja" vastas müüja. Kerge poolring võtmega süütelukus ja auto töötab. Ja töötab väga hästi. Ülevaatuseta ja kindlustusega muidugi proovisõidust midagi väga välja ei tule, mõtlesin, aga siiski, kohalikel tänavatel sai tehtud väike ring. Ilus! Auto toimetab nagu peab, vaikselt, sujuvalt, ilma ühegi kolina ega naginata. Hea küll, auto tagasi hoovi ja lubasin mõelda.

Miks mõelda. Ma tegelikult siiamaani mõtlen. Ja mitte, et kas oleks pidanud selle auto ostma, vaid miks. Mul on nüüd 5 autot. Täna on nendest kõik 5 ka kindlustatud ja sõidukorras. Mõelda tuli siis - ja tuleb ka praegu - et kas mul on ikka seda autot vaja. Noh, reaalsus on see, et pole. Aga teisipidi - e12, kõige esimene viies seeria, on selline auto, mida praegu mitte omades arvatavasti see enam ei õnnestukski.

2 nädalat peale vaatamas käimist jäi pilk taas foorumile. Selgus, et omanik on autole teinud ka TÜV ja kindlustuse. Sealjuures on auto ka saanud korra korduva, kuna üks pidur ei toimetanud nii, nagu kõrgklassi sedaanile kohane.

Helistasin uuesti omanikule. Peas salakaval plaan hinda kuigipalju alla rääkida ja siis teha see emotsionaalne ja täiesti ebaratsionaalne ost. Hinna osas kokkulepet ei sündinud - olgu etteruttavalt öeldud, et ka uuesti kohale minnes mitte. Võtsin 2 tundi mõtlemisaega, sõin kõhu täis maitsvaid kotlette ja mõtlesin ja mõtlesin ja mõtlesin.

Okei, võtan!

Ja siin ta on.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Salongipilti on pimedas raske teha ning õige värv on näha kõrvalistuja uksepolstril (umbes). Samuti märkate kindlasti, et ma võtsin kõik "ilukilbid" täna ükshaaval ette ja poleerisin käia peal läikima :D
Juhipoolse tagatiiva värviparandused on samuti teile välja toodud. See ongi üks kõige "koledam" koht, kuigi päevavalges on seda vaevu märgata.

Kõigi selle postituse fotode autor on Ingmar.
Priit Peljo
Postitusi: 858
Liitunud: 02 Veebr 2005 23:47
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit
Kontakt:

Postitus Postitas Priit Peljo »

Endalgi oli plaanis see auto osta aga samuti mõtlesin et miks miks osta.
Leidsin et liiga suure aastaarvuga masin ja loobusin.

Aga jah, kena liikuri said endale 8)
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mõne sõnaga ka tegemist vajavatest asjadest - mida on üllatavalt vähe :)

1) Porimatid vahetada originaalide vastu
2) Genekas vahetada - peal on isearetatud pingeregulaatoriga variant.
3) Starter maha võtta - u pooltel kordadel ei võta järgi. Lahenduseks on see, kui akult otse tõmbereleele juhtmega voolu anda. Samas vool tuleb ka süütelukust tuleva tõmberelee juhtme otsa. Mine võta kinni, milles asi. Nädalavahetusel võtame maha ja vaatame üle.
4) Armatuuris mõned pirnid vahetada.
5) Tuuningut eemaldada, õnneks on kõik väga ilusti tuunitud ja ilma mingite kruvi jms aukudeta
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Palju õnne.
Üks tõsiseltvõetav E12 viimase aja pakkumistes (mida on E12 puhul ikka väga palju viimasel ajal :)).

Vähemalt on see auto sul nüüd olemas. Hiljem taolise leidmine Eestimaa pinnalt on väga keeruline.


Otsest vajadust ei ole, aga samas "igaks juhuks" võiks osta :D. Mis seal ikka kaua mõelda :).

Lisavarustuse kataloogide ja voldikute kohta sooviks isegi lähivõtteid näha või kunagi kuskil sirvida.
e28 528iA '84
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mõned lähivõtted siin:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Veel tehnilise poole pealt - veermikus võiks aind vedrud ära vahetada - auto on vääga kõrge (tagumised pole originaalid). Muidu tundub küll täitsa veatu, auto on vaiksem kui mu e34 või e46.
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Tuleb välja, et see E12 on isegi parem, kui reklaamitud. Tuli ka endal väga ebaratsionaalne mõte see auto ära osta, paraku asi niikaugele ei jõudnud. Aga hea näha, et auto sattus headesse kätesse, ega selliseid enam naljalt ei leia...ka väljaspool Eestit.

Edu!
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Tundub, et samasugune "LMKUUU stereo", mis minu masinas:
Pilt

Kas ühel pildil on kausta vahel must plekitükk? Mis otstarve sellel on?

Paberimajandus on küll kadetsemistväärt :).
e28 528iA '84
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

See must plekitükk on nüüdseks juba leidnud oma tee needituna kapotialla, kerenumbri kõrvale, kus on tema algne koht :wink:
Ammy69
Klubiliige
Postitusi: 618
Liitunud: 02 Okt 2008 16:53

Postitus Postitas Ammy69 »

väga kena masin... õnnitlused
Kasutaja avatar
karlerik
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Veebr 2009 14:55
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas karlerik »

Kena hainina. Kere piirjooned on kuidagi ähmased, kas logarid ja porikummid on originaalid, need suhteliselt inetud :)
320i 83a. Saab9-3 08a.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Logarid on tuuninguelement. Nende eemaldamise kahjuks räägib aga võimalus minna www.automoto.ee tiimi poolt korraldatavale talverallile.

Inetud on nad jah, eemaldamise osas veel päris kindel pole.
alando
Postitusi: 127
Liitunud: 23 Aug 2007 16:54
Asukoht: Muhu

Postitus Postitas alando »

Vähemalt sattus hea peremehe hoole alla. Edu hoidmisel!
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

jõudu ja jaksu ning paksu rahakotti ka minu poolt...
e28...
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Nii, töine päev Maski ja Nugaga seljataga.

Aeg-ajalt ilmnenud probleem, et auto ei võta starterit taha oli seotud ise paigaldatud signalisatsiooni ja immobilaiseriga. Ajasime "kala" mööda ahelat taga ja lõpuks ühendasime juhtmed nii nagu originaalis. Ja auto käib ka nii nagu originaalis nüüd :)

Lisaks sai maha võetud zhiguli pingeregulaator, kõrvaldatud üle keskmise palju tuuningut, paigaldatud e21 originaal kummimatid (e28 omad on tegelt samad kui e12 - seega otsin endiselt originaale), keskkonsooli võtsime välja ja vahetasime taustvalgustuse pirnid ära.

Kõvasti oli ka spreivärvi erinevate plastikdetailide peal, mida sai atsetooniga puhastatud. Seda tööd on veel.

Ahh, jah, mõnus auto. Isegi e61-vennad tõmbavad teelt kõrvale, kui mina e12'ga tulen (tervitame Hassot) :P
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

mul on võrumaal rohelised e28 tagumised kummimatid täitsa üle.

Esimesed kahjuks on ajahambale jalgu jäänud.

Kui huvi, katsun meeles pidada, sulle jagada?
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Rohelised kummimatid? Oled sa kindel - st ma tean ainult halle kummimatte. Ja neid ma tegelikult otsingi :)
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

Kas seda valget võis eile õhtul Tartus liiklemas näha.
Oli veidi kiire aga midagi sellist silmasin Annelinnas. Ja vaevalt, et neid vägaplju ju ka liikumas on.
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Võis võis, käisin esivanematel külas :)

Ühtlasi sai Kerttu (minu südamedaam) esimest korda elus sõita ilma roolivõimendita autoga. Olgu veel öeldud, et lisaks puuduvale võimendusele pidi ta toime tulema ka manuaalkastiga (igapäevaselt ta "trenazhööri" ei tarbi). Sai täitsa kenasti hakkama - mis teisipidi kinnitab ka minu eelnevat lauset, et see auto sõidab nagu uus.

Täna käisin kroomdetailid kroomipastaga üle (sai parem küll), pesin ära armatuuri - uksepolstrid, mis olid pika garaazhis seismisega suht ära määrdunud. Võtsin maha ka õhufiltri kopsiku kaane ja käisin liivapaberiga kergelt üle ning värvisin ära. Üritasin ka leida linnapealt kleepse velje keskmistele kapslitele kuid edutult.
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

Minul õnnestus kleepsud saada Sepa turu hoonest, autokaupade poest.

Edu minugi poolt auto korrashoidmisel!
528eA e28; 525iA e28
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Seal käisin, polnud :(
Suletud