BMW 525e e28

Foorumiliikmete autod.
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

BMW 525e e28

Postitus Postitas Karl »

Sai paar kuud tagasi Kristjani käest tema silmarõõm ära ostetud. Tegu siis -86. aasta e28. Mootoriks 2.7l R6. Siiani olen autoga ülimalt rahul. Kõik toimib kuigi pisimuresid on millega järjest tegeleda. Katsun edaspidi kõik auto arengud ülestähendada. :)
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

Postitus Postitas Karl »

Sai masinaga diagnostikas käidud. Diagnostiku sõnul oli kõik väga heas korras ja nii puhtaid heitgaase olevat isegi uutelt autotelt harva mõõdetud 8) Sama hooga sai kohe ka klappide reguleerimine ära tehtud, sest enne oli kerget klõbinat juba kuulda. Lisaks avastasin esmaspäevase suure vihmasaju ajal, et parempoolse tagaistuja jalge alla pääseb kuskilt vesi sisse. Nädalavahetusel plaanis uurida, mis seal siis viga on.
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

jõudu ja jaksu uue masinaga... ootaks ka pildi materjali...
e28...
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

Postitus Postitas Karl »

Jõudu läheb alati tarvis! Küll pildimatejal ka tuleb kui oma fotoka õe käest tagasi saan. Üks "hea" uudis tuli täna jälle kui klappide reguleerimisel selgus, et varsti peaks ka nookurid ja nukkvõlli ära vahetama. Aga ülejäänud auto tehnika kohta jätkus lukksepal ainult kiidusõnu. Niiet tuleb väiksemat sorti pangarööv ette võtta ja siis läheb nookurite vahetuseks. 8)
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas omega »

No pole sel nukal nii häda midagi, eelmisel aastal sai ka klappe reguleeritud ajaviiteks ja kulumisrant on ikka päris väike. Külmalt on tal küll natuke rohkem klõbinat, aga kui mootor soe, siis käis ta minukäes küll suht pehmelt võrreldes enamuste M20 mootoritega.
Muide, sellele mootorile tegin ka Xado kuuri läbi, nii et lisa kulumisevastane kaitse on seal praegu veel 8) .
http://www.xado.ee/product/engine.php

Vett tuleb tal tõesti ikka veel kuskilt salongi sisse, avastasin ka seda vahetult enne müümist ja vihma tulekut. Sellepärast sai spetsiaalselt ostetud ka tutikas pagassi tihend eelmisel aastal. Siis kõik vee äravooluavad kontrollisin üle ja puhastasin sodist, aga ikka tuleb kuskilt :? . Ja taga sellele pagassiõhutus kattele küljepeal panin ka tüüblitele silikooni vahele. Kasu ei miskit nagu näha.
Eks mingil ajal peab jälle kõrvalistuja poolelt istme välja võtma ja mati üles tõstma kuivamiseks ja lekke otsimiseks. Tagaistme alt ta igatahes tuleb kuskilt minumeelest.
Põhi on seestpoolt igatahes mul roostevastase ainega (Movil) kaetud, seega niiskuse tõttu ei tohiks väga rooste minna lähiajal.


Ja kuidas siis diagnostika mõjus, kas tehti ka midagi tühikäigu pöörete kõikumise vastu? Seda ma teadsin varem isegi, et heitgaasid nagu uuel autol. Kui pöörete kõikumine alles, siis alustuseks vaheta ära karterituulutus voolik, mis läheb klapikambrikaanest kollektorisse, see ei ole hea seal ja on kahest kokku mul kunagi tehtud. Kui see ei aita, siis pakun kahte varianti, kas tühikäigumootor või mootori aju. Alustuseks proovi esimest.
E34 & E32
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas omega »

Kuidas autol läheb :) ?
E34 & E32
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

omega kirjutas:No pole sel nukal nii häda midagi, eelmisel aastal sai ka klappe reguleeritud ajaviiteks ja kulumisrant on ikka päris väike.

Kui ikka juba nähtav/tuntav rant on, siis ON ikka küll häda juba!
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Postitus Postitas -Myyr- »

Karl kirjutas:Jõudu läheb alati tarvis! Küll pildimatejal ka tuleb kui oma fotoka õe käest tagasi saan. Üks "hea" uudis tuli täna jälle kui klappide reguleerimisel selgus, et varsti peaks ka nookurid ja nukkvõlli ära vahetama. Aga ülejäänud auto tehnika kohta jätkus lukksepal ainult kiidusõnu. Niiet tuleb väiksemat sorti pangarööv ette võtta ja siis läheb nookurite vahetuseks. 8)

Endal samamoodi vaja vist uus nukk ja nookurid osta.

Aga edu autoga :)
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas omega »

mart154 kirjutas:
omega kirjutas:No pole sel nukal nii häda midagi, eelmisel aastal sai ka klappe reguleeritud ajaviiteks ja kulumisrant on ikka päris väike.

Kui ikka juba nähtav/tuntav rant on, siis ON ikka küll häda juba!
No aga soojalt ta mul küll ei klõbisenud, külmalt ainult mingil määral. Su turbokas klõbises igatahes palju rohkem sügisgrillil... :wink:
E34 & E32
Smurff
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Apr 2009 19:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Smurff »

mart154 kirjutas:
omega kirjutas:No pole sel nukal nii häda midagi, eelmisel aastal sai ka klappe reguleeritud ajaviiteks ja kulumisrant on ikka päris väike.

Kui ikka juba nähtav/tuntav rant on, siis ON ikka küll häda juba!

No oleneb, milleks auto on. Kui iga päeva sõiduks, siis pole BMW-L küll nukka vajalik vahetada. Kui ikkgagi tegemist hobiautoga, siis teine asi jah. Omal oli kunagi E28 520, millel klapid tiksusid õite kõvasti. Ise sõitsin selle autoga ala 2 aastat, siis müüsin maha ja tuttav sõittis veel 3 aastat kuni kere lõpuks otsa sai. Ütleme nii, et autot gaasi andmise poolt väga ei hoitud ja ega üle määra ei peenestatud kah. Pole ühetgi juhtumit ise kuulnud, kus kulunud nuka pärast oleks midagi BMW-del juhtunud. Rohkem jaapanastega on see jama olnud. :wink:
850Ci
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

Ma pole kordagi väitnud et selle turboka klapiajam mul korras on. Kohe üldse ei ole uhke selle õmblusmasina üle.

Sinna oleks vaja paigutada umbes 20k. Kuna mul seda raha lihtsalt pole hetkel, siis kannatangi. Mul ei ole mõtet sinna uusi tehasejuppe osta, eksju...

Lisaks, sellelt nukkvõllilt ei ole võimalik leida märkimisväärseid jälgi kulumise kohta. Vähemalt siis, kui moto komplekteerisin 3000km tagasi, ei olnud :)


Ja Smurfile. Võikski vast nagu eeldada, et siin foorumis on juttu hobiautodest. Katsuks mentaliteedi "liigub ju küll veel" siit eemal hoida?
Smurff
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Apr 2009 19:31
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Smurff »

Ja Smurfile. Võikski vast nagu eeldada, et siin foorumis on juttu hobiautodest. Katsuks mentaliteedi "liigub ju küll veel" siit eemal hoida?


Eeldused on individuaalsed :wink:
850Ci
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

Postitus Postitas Karl »

No üle pika aja jälle foorumis, kuid kahjuks kurbade uudistega.
Üleeile juhtus selline lugu, et järsku hakkasid armatuuris aku ja piduri tulukesed "diskot" tegema ja samas ka tühikäigu pöörded koledasti kõikuma. Katsusin sõita sõbra juurde kes läheduses elas kuid viimane kilomeetrike tuli ikkagi nööri otsas minna, sest elekter "sai otsa". Seal ajasime mootorile krokodillidega hääled sisse ja tester kinnitas meie kartust- generaator oli otsa saanud. Töötava mootoriga mõõtsime akult pinge alla 10V. Kuna selleks päevaks oli aeg hiline siis sai asja kallale asutud täna ja generaator maha kruvitud. Nüüd tahaks võimalikult kiiresti geneka ära vahetada ja mootorile jälle hääled sisse.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Proovi alguses generaatori tablett ära vahetada, arvatavasti harjad lihtsalt kulund.
Tablett geneka küljes kahe kruviga suhteliselt lihtne vahetada ja kui mina ostsin siis maksis b-osana 100 krooni.
E28 525e & E28 535i
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas omega »

tanele28 kirjutas:Proovi alguses generaatori tablett ära vahetada, arvatavasti harjad lihtsalt kulund.
Tablett geneka küljes kahe kruviga suhteliselt lihtne vahetada ja kui mina ostsin siis maksis b-osana 100 krooni.
Täpselt nii jah, see tablett maksab mingi 125kr ja selle vahetusega saad asja kindlalt korda :) . Genekat poleks pidanud tegelikult selle vahetuseks maha võtma :wink: ...
E34 & E32
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

Postitus Postitas Karl »

Tasub proovida. Endale tundub ka kõige loogilisemana harjade väsimine, vaevalt, et mähis läbi põlenud on. Silmale paistab kõik korras ja rootorgi käib ilusti ringi.

Keegi ehk oskab soovitada kohta, kust seda tabletti osta?

Tänud soovituste eest!
mask
Postitusi: 107
Liitunud: 16 Juun 2005 19:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas mask »

Karl kirjutas:Tasub proovida. Endale tundub ka kõige loogilisemana harjade väsimine, vaevalt, et mähis läbi põlenud on. Silmale paistab kõik korras ja rootorgi käib ilusti ringi.

Keegi ehk oskab soovitada kohta, kust seda tabletti osta?
See nimetatud "tablett" sisaldabki endas harju koos pingeregulaatoriga.
Osta saab seda suvalisest korralikust autotarvete poest.


-= mask =-
Viimati muutis mask, 07 Dets 2009 16:18, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Mulle jäi esimesena ette mustamäe tee fiksus kui mul laadmisega probleem oli.
Seal oli kohapeal olemas.
E28 525e & E28 535i
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

Postitus Postitas Karl »

Leidsin viguri Forss'ist. 156.- taheti tema eest. Homme kruvin külge ja siis selgub kas lahendus toimib.
Karl
Postitusi: 23
Liitunud: 30 Aug 2009 20:35

Postitus Postitas Karl »

Täna keerasin vanad harjad maha ja uued peale. Vanad harjad olid omadega üpris õhtal. Panime auto krokodillidega käima(aku tühi) aga pinge oli ikka jube madal. Tester näitas 10V(iseenesest peaks vist midagi 13-14V vahel olema). Tühikäigul oli ka tulukeste "disko" alles aga kohe kui gaasi anda lõppes see pull ära. Kui tuled peale panna siis hakkas ka mootor puterdama(ilmselt liigse pingelangu tõttu). Samas oli kadunud enne tekkinud pööretekõikumine ja ka tuled põlesid heledalt(enne olid ikka üpris seasilmad ja arvestades aku laetust oleks võinud ju samuti tumedamad olla) Pole selle elektriga väga sina peal kah kahjuks. Ehk mõni teadjamees oskab aidata või lahendust pakkuda?
Vasta