BMW E28 518i 87a.

Foorumiliikmete autod.
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

eix22 kirjutas:e30 puhul ka üsna haruldased, aga kindlasti rohkem kui e28 3 autot. Ise olen samuti need välismaalt tellinud, õige tooni saamisega juba raske. Eestis on enamus prügikasti visatud.
Õiget tooni? Millega need kõlarikastid kokku peaksid minema siis?

Ise ma leidsin landau black'id, peaksid nagu sobima küll :roll:
1.8 power !
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Vastavalt sisu ja aknalaua värvile on ka kõlarid vastavat värvi, mustad ongi enamlevinud, neid teisi väve leidub harva ebays.
tel 55570186 - e30 varuosad
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

Vahepeal uuendasin oma stereosüsteemi. Kõigepealt kookisin aknakolmnurkadest välja originaaltviitrid . Ehkki nad olid töökorras ja tegid häält, otsustasin siiski asemele panna Hertz’i DT16 kõrgsageduskõlarid. Näevad välja sellised:
Pilt

Liimisin Hertz’i tviitrid kolmnurkadesse, tulemus :
Pilt Pilt Pilt

Kindlasti teevad uued kõrgsageduskõlarid paremat häält, kui originaalid.
Ise jäin tulemusega rahule.



Seejärel, väike maasikas :D , jõudsid minuni USA’st läbi mye28 foorumi tagumised originaalkõlarid:
Pilt Pilt Pilt

Siinkohal tervitaks kasutajat Sam 84,533i kes need kõlarid mulle saatis. Aus mees, soovitan kindlasti temaga diili teha! Kõlarid sain väga hea hinnaga, ainult et shipping läks maksma enam kui 2x rohkem kõlarite hinnast :D

Ka neid kõlareid suutsin ma natuke täiustada. Vanast autost järgi jäänud Bochmanni kaheribalised kõlarid sobisid väga kenasti originaalkõlarite asemele:
Pilt

Kuna kõlarikastid olid üsna räsitud väljanägemisega, otsustasin nad üle värvida. Paraku oli käepärast võtta tavaline läikiv must spray. Kindlasti tahaks millalgi mattmustaga nad üle värvida, aga las ta praegu jääda:
Pilt Pilt


Heli kvaliteet on autos juba täitsa rahuldav. Nüüd oleks vaja ette kõlareid, kuna kundepoolne kõlar andis otsad.
Äkki on kellelgi pakkuda sellist töökorras kõlarit? Kindlasti vedeleb kellelgi kuskil garaaži nurgas ja kogub tolmu.
Pilt Pilt Pilt

Samuti ei ole suutnud ära otsustada, missugust makki osta ... Oskab keegi soovitada mingit BMW originaalmakki?



Oma masina ajasin garaažist välja juba eelmine nädalavahetus, kui veel viimane lumi maas oli. Sai natuke tagasillaveolise masina mõnusid nautida :)
Ka 16’’ veljed otsustasin alla panna, rehvideks 205 55 16’’ Bridgestone Turanza ER300, rehvid täitsa korralikud. Kui hästi läheb, siis saab nendega 2 suve sõita isegi.
Väike teaser ka:
Pilt


Tervest autost pilti tegema ei hakka, kuna paraku ette veljed ära ei mahtunud, kuna rehvi ja amordikannu vahele jäi paar millimeetrit ainult. Soovitati ikkagi flantsid vahele osta, ei tea ju mis see ratas teeb, kui august läbi sõidan vms.
Niiet olude sunnil sõidangi taga valud ja ees plekid. Väikestviisi dragster :D Lähipäevil loodan ka selle vea ära parandada ja kuskilt flantsid vahele leida. Siis saan ka tervest autost pildi teha velgedega.


Hate it or love it
1.8 power !
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Nende tagakõlarite väärtus seisnebki originaalelementides- bassika vahetusega jätsid kõlarid ka filtrist ilma, see oli kõlariümber mähitud.
vaguniga
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Viisakas tegevus. Mulle meeldib.

Minu jaoks seisneb nende väärtus ka selles, et tagaaknalaud on ilus vaadata. Ei ole mingeid nõmedaid ovaale, nagu enamikel konserviavajaga sisse kangutatud on.
e28 528iA '84
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

lennukiga kirjutas:Nende tagakõlarite väärtus seisnebki originaalelementides- bassika vahetusega jätsid kõlarid ka filtrist ilma, see oli kõlariümber mähitud.
Mis filtriga tegu on? See, mis eristab kõrgsagedushelisid?

Ning paraku on masin mul igapäevakasutuses. Seega eelistan, et heli mis kõlaritest tuleb, oleks võimalikult kvaliteetne. Minujaoks on oluline see, mis väljaspoolt paistab, originaal. Ja seda joont püüangi hoida hetkel oma auto puhul.

Ja eks ma jätan originaal bassikõlarid alles. Polnudki plaanis neid ära visata.
1.8 power !
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Kõrgsagedusele piisab kondekast kui ma ei eksi, mähis on madalate jaoks. Kas kuulasid nende kõlarite heli enne kui nad sealt välja nokkisid?
vaguniga
Aix
Postitusi: 284
Liitunud: 10 Aug 2008 21:03
Asukoht: Tartu / Hiiumaa

Postitus Postitas Aix »

Respekt kõlarite koha pealt!
Ise tegin sama tee läbi, aga leidsin samas foorumis teise kasutaja, kellel oli 2 komplekti tviitreid ja tagalauakõlareid - ja niimoodi stabiliseerisin mõnevõrra transpordikulu :)
Laias laastus on plaanis sama tee läbi käia. Võibolla pagasiruumi veel mõni tummisem element alumist otsa ka lisama :)
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

lennukiga kirjutas:Kõrgsagedusele piisab kondekast kui ma ei eksi, mähis on madalate jaoks. Kas kuulasid nende kõlarite heli enne kui nad sealt välja nokkisid?
Paraku mitte. Aga nad on mul alles, niiet pole hullu.

Lisaks siis eesmiste velgede kohapeal, äkki keegi oskab nõu anda.

Kruvisin siis uuesti eesmised veljed (koos rehvidega) autole alla ja endale üllatuseks ei olegi rattad kuskile vastu. Rehvi ja amordikannu vahel on tsirka 2-3mm. Oskab keegi öelda, kas on sellest piisavalt või peaks ikkagi flantsid vahele ostma? :roll:
Või ma peaks seda proovima kuidagi? Kruvin näiteks veljed alla kuskil platsi peal, keeran rattad välja ja vaatan/kuulan kas hakkavad kuskile vastu käima? :roll:
1.8 power !
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Keera alla ja tee proovi :)
vaguniga
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Jube ropp, maksta korralike originaalkõlarite eest päris raha ja siis need lihtsalt ära retsida, see asemele pandud kraam on ka ju odavaotsa jura ja ei tee küll paremat häält kui need originaalid :) See on võimuga helisüsteem ju, kui sa kogu komplekti kokku ei saanud, siis pole sa nende kõlarite poolt pakutavat heli kuulnudki.
tel 55570186 - e30 varuosad
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

eix22 kirjutas:Jube ropp, maksta korralike originaalkõlarite eest päris raha ja siis need lihtsalt ära retsida, see asemele pandud kraam on ka ju odavaotsa jura ja ei tee küll paremat häält kui need originaalid :) See on võimuga helisüsteem ju, kui sa kogu komplekti kokku ei saanud, siis pole sa nende kõlarite poolt pakutavat heli kuulnudki.
Huvi pärast oleks võinud tõesti proovida.
Aga näiteks tviitrite puhul (aknakolmnurkades), neile peaksid ju ka kondensaatorid vahele minema, neid ma paraku ei saanud. On ainult need, mis mul Hertz'dega kaasa tulid.

Ja heli kvaliteet sõltub päris palju makist, või olen ma asjast valesti aru saanud? :roll:
1.8 power !
Helar1
Postitusi: 367
Liitunud: 13 Veebr 2010 20:26
Asukoht: Tartu/Otepää

Postitus Postitas Helar1 »

eix22 kirjutas: kui sa kogu komplekti kokku ei saanud, siis pole sa nende kõlarite poolt pakutavat heli kuulnudki.
Kas tõesti arvad, et need igivanad kõlarid teevad niihead heli? Ju pole sa vist korralikku heli kuulda saanud...
Kasutaja avatar
lennukiga
Postitusi: 231
Liitunud: 22 Mai 2009 21:01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lennukiga »

Jizz kirjutas: Aga näiteks tviitrite puhul (aknakolmnurkades), neile peaksid ju ka kondensaatorid vahele minema
Esitwiitrite kondekad on helisüsteemi puhul alumiste kõlarite küljes.
vaguniga
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

Täna kruvisin ette ka veljed külge. Flantse vahele ei pannud, kuna tegelikult ta kuskile vastu ei käi (velje ja amordikannu vahel 2mm). Väidetavalt peaks piisama.

Kui millalgi aega, tahtmist ja osava fotograafi leian, teen pilte ka :)
1.8 power !
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Helar1 kirjutas:
eix22 kirjutas: kui sa kogu komplekti kokku ei saanud, siis pole sa nende kõlarite poolt pakutavat heli kuulnudki.
Kas tõesti arvad, et need igivanad kõlarid teevad niihead heli? Ju pole sa vist korralikku heli kuulda saanud...
Igal asjal on omad eesmärgid ja võimekuse piirid.
Sama hästi võin õelda,miks sa sõidad klassikuga, pole uuema ja vingema autoga sõitnud,et veel nii vana auto peal oled?
See helisüsteem teeb oma ajastu kohta piisavalt head heli ja praegused tavalised odavaotsa kõlarid nüüd kindlasti paremad pole. Keegi ei peagi silmas nende kõlarite ja helisüsteemiga võistlemist tänapäeva tehnikaimedega. On vast ikka võrdlus küll :D :D
tel 55570186 - e30 varuosad
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

Paraku pean tunnistama, et pärast seda, kui ette 16'' valud läksid, ei ole auto juhitavus see, mis ta ennem oli. Rool kisub päris korralikult, kordamööda niii vasakule kui ka paremale. Naljalt ühe käega enam ei sõida, ikka kaks kätt peab roolist kinni hoidma :?
Trassi peal sõita pole veel proovinud. Ei kujuta ettegi, mis ta 100 km/h peal teha võib ...
1.8 power !
alando
Postitusi: 127
Liitunud: 23 Aug 2007 16:54
Asukoht: Muhu

Postitus Postitas alando »

Võiksid lasta silla üle vaadata, aga kõik oleneb ka rehvidest. Mul oli kõige hullem kogemus goodyear eagle f1 rehvidega, nendega oli tõsiselt sitt sõita, pidi ka Tallinnas kahe käega sõitma. Jutt siis igapäeva liikurist, oma haiga olen siiani sellest probleemist pääsenud!
Rain01
Postitusi: 285
Liitunud: 28 Mär 2009 15:28

Postitus Postitas Rain01 »

Oskate öelda, et millised kõlarid originaalis võimendi taga on?
Ja mis tänapäevase võimendiga selle asendada võiks? Kui võimas jne?

Endale tekib ka lähipäevil nüüd too originaal komplekt :P
M535i
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

Pole nüüd mõnda aega midagi kirjutanud jälle.
Ega pole auto juures suvega midagi teinud. Ainult kallanud ja tallanud.
Suvel sai mind siis 16" BBS Style 5’ga näha.
Pilt

Muretsesin endale ka E28 Recaro sportistmed, seisukord on piltidel näha, muidu kõik mehaanilised osad töötavad.
Pilt
Pilt
Plaan on nad ära taastada, uurisin ka mõnest firmast, palju taastamine maksma võib minna, hinnapakkumised olid siis vastavalt 400eur ja 700eur . Esialgu proovin ise hakkama saada. Kui vaid leiaks sisule vastava mustriga kangast, on äkki kellelgi soovitusi? Suuremad Tallinna kangakauplused olen läbi käinud, ei leidnud.

Nüüd suve lõpupoole sain 16'' veljed maha müüdud ja olen plekkidega ringi vudanud. Saadud raha eest sai siis näiteks summutaja korda tehtud, nimelt paarist kohast lasi läbi ja kinnitused olid katki (sellepärast ta kahtlaselt madalal rippuski :D). Nüüd on summutaja kohapealt kõik timmis ja istub ta õige koha peal.

Muide, avastasin seda, et 16" valuvelgedega (205 laiad rehvid) oli mul maanteel küttekulu 8.5l/100km.
Nüüd 14" plekkidega kukkus küttekulu 6.5l/100km peale :o . Paljud teist vist ei taha seda uskuda :D

Hiljuti leidsin ka uued veljed omale. Nimelt 17" BBS Style 5.
Pilt
Pilt
Pilt
Kruvisin korraks nad alla ka omale, et näha kuidas istuvad. 235 on natuke liiga lai, loodan saada järgmiseks sõiduhooajaks 205 laiad rehvid sinna peale.

Hetkel läbisõit hakkab lähenema 290 000 km’le, minu käe all 35 000 km, mida on äraütlemata palju, arvestades seda, et masin on mul talvel garaažis seisnud (v.a. üleelmine talv, niipalju kui sõjaväe kõrvalt sõitmist oli). Aga auto on mul igapäevases kasutuses ning enamus nädalavahetusi sõitsin Tallinna ja Ida-Virumaa vahet.

6.oktoober saab aga kindlustus läbi ja eeldatavasti läheb ta garaaži seisma, soojemaid ilmasid ootama. Üht-teist oleks tarvis suvejooksul nokitseda, eelkõige kindlasti kere (esitiivad) korda teha.
Lõpetuseks siis paar pilti ka möödunud suvest.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
1.8 power !
Vasta