BMW E28 518i 87a.

Foorumiliikmete autod.
Magnus.
Postitusi: 60
Liitunud: 22 Jaan 2012 02:23

Postitus Postitas Magnus. »

Väga viis pluss e28! :P
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

1987 jaanuar - 07.07.2013
Tundub, et minu masina sõidud on sõidetud ...

Pilt

Üks vene proua Subaruga otsustas STOP märki eirata, ja nii ma siis lendasingi talle küljepealt sisse 70-80 km/h kiirusega.

Kahjuks oli Subarul Inges kindlustus ja nende silmis on mu auto väärt ainult vanametalli raha.
1.8 power !
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

:shock:
Juba teine kala :( Ei julgegi liiklusesse minna enda omaga..
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Jizz kirjutas:Kahjuks oli Subarul Inges kindlustus ja nende silmis on mu auto väärt ainult vanametalli raha.
Sul peaks olema õigus nõuda samaväärse autoga asendamist. Võid ju paluda ka mobile.de lahti lüüa, kui auto24 hetkel kuulutusi pole. Seal otsingust esimene e28 518 tuli välja 1700 euroga. Paistab, et e28 hakkab juba rohkem väärt olema, kui pelgalt vanaraud.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
heigo
Postitusi: 234
Liitunud: 29 Nov 2010 20:18
Asukoht: Perth AU

Postitus Postitas heigo »

Pole hullu...
Ma "kaklesin" veel haigema kindlustusega ja võitsin. :) :wink:
Tegu oli GBEga kes arvas, et maksavad mulle eesti keskmise.
Auto oli soome registris ja soome autohindadega on nagu on.
Nende arvates oli asi nii et kuna avarii juhtus eestis siis ka maksavad selle järgi :lol:

Külma närvi ös.
Ja palju palju viiteid just mobilele, nettiautole jne
+61438856151
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Kui arvatakse, et sinu auto maksab vähem kui uue BMW tagatuli, mida on nad nõus külma kõhuga kinni tampima, siis nii seda neile serveerigi.
Kindlustust maksad ju võrdselt. Las taastavad esialgse olukorra, sest see in ikkagi ju odavam, kui uue X6-e tagastange :)
e28
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

Serveerida võib kuidas iganes, aga seadusandlusest mööda ei pääse, mille kohaselt kindlustusandjal on kindlustuslepingu kohaselt kahju hüvitamise kohustus. Kindlustusandjal ei ole sõiduki taastamise või asendamise kohustust. Kui sõiduk on hävinud, siis hüvitatakse tavaliselt hävinud sõiduki väärtus.

Siin saab vaidluspunktiks sõiduki väärtus, eriti just vanematel sõidukitel.

Ainus, mis teha saab, on kindlustusele ära põhjendada (argumentide ja näidete, mitte emotsioonidega), et nende pakutav summa ei ühti turuhinnaga ja kui kuulda võtta ei taheta, siis on alati võimalus pöörduda vaidluskomisjoni.

http://www.vastused.ee/loe/kindlustus/k ... rtuse.html

Kui tegu on heas korras/hobiautoga, siis reaalset head lahendust ei olegi kannatanud poole jaoks olemas.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
akuula
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Apr 2006 16:30
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas akuula »

Kurb... Olen paljudele rääkinud oma rohelise E21-e lugu kus kohustus märki eiranud nagamannid kihutasid minu autole küljepealt sisse mis liikus peateel. Kuna minu auto roolis oli vanem naisterahvas, siis välja ilmunud kindlustus tegelane pakkus 2600.- krooni, et see NAGUNII vanametall kuna NII vana... Käskisin mitte nõustuda, kuna olin teises eesti otsas, siis võttis tlna jõudmine aega. Teades E21 b-varuosa plekkide mitte kätte saadavust ( uks, sisemine ja välimine karp, liistud, aknaklaas jne jne) pöördusin oma murega UM-i. V-b sattusin mõistliku mehe otsa kes tegi mulle hinnapakkumise ainult varuosade peale. Pakkumine oli 14 900.
Siis suundusin kindlustusse ja nõudsin auto korda tegemist. Nad keeldusid ning pakkusid 3600 krooni ning auto jääb neile. MIna jäin endale kindlaks: Auto jääb igal juhul mulle, sest kannatanul EI ole kohustust autot kindlustusele müüa. Nõudsin auto keskmist hinda, ning avasime autoportaali. Sellel hetkel oli müügis vaid üks ainuke sama tähisega mudel mille hind oli 30 000 krooni( tõesti oli ilus valge E21)Seejärel proovis "agent" mind veenda, et uuemad autod on ju odavamad, näiteks E30...... Pakkusin talle ka mobile.de lehte kuid ta raius et nemad lähtuvad vaid eesti hindadest, noojah...
Järgmisena pakkus ta mulle 6000 krooni, mille peale võtsin taskust UM-i varuosa hinnapakkumise ning selgitasin b-varuosade mitte kättesaadavust. Loomulikult avati automaatselt mingi autoplekke pakkuva firma koduleht (kahjuks ei mäleta mis see oli) ja oh üllatust.....tõesti pole miskit.... agendi nägu venis pikemaks iga minutiga.
Pakkus 9000. Keeldusin, viidates veelkord UM-i hinnapakkumisele ning sellel, et kavatsen auto korda teha.
Agent läks näost roheliseks ja ütles, et 14 000 ja auto jääb neile, sest tegemist olevat romuga.... Selgitasin veelkord, et nad peavad maksma mulle kas keskmist hinda või taastama täpselt esialgse olukorra, arvestades täpset mudelit ning aasta käiku. Selgituseks, et olin vahetanud karbid,tiivad ja tagakoopa ääred jne ning auto üleni ära värvind ja tegemist oli kena autoga enne avariid.
Tegin oma pakkumise rahulikus toonis, viidates sellele, et ma ei kavatse oma seisukohtadest taganeda, et 16 000 ja auto jääb MULLE. Agent oli selleks ajaks juba näost siniseks läinud :D


Ühesõnaga, et halvast ja veel halvemast olukorrast natukene parem saavutada peab vaeva nägema ning valmis olema, mitte sammugi tagasi ning nad nurka suruma. Kõik vanemad autod on nende jaoks romud...missest, et oled vaeva näinud ning sul oli tõesti ilus auto. Loodan, et sellest on ehk abi.... kui moded arvavad et OT, siis kustutage või liigutage kuskile mujale.



PS. tegemist oli BTA kindlustusega, ning jah sain oma nõutud summa ning masin jäi mulle.
Viimati muutis akuula, 12 Juul 2013 21:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Kahju autost , aga ma teeks korda .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
mkb
Postitusi: 174
Liitunud: 18 Juun 2008 11:41

Postitus Postitas mkb »

Jizz kirjutas:
Kahjuks oli Subarul Inges kindlustus ja nende silmis on mu auto väärt ainult vanametalli raha.
Üle keskmise hea kerega e28 pole kindlasti vanametalli hinda väärt. Samuti ei ole võrreldav mõne mäda roimaga.
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

Aitäh ajaslike vastuste eest, eriti trevi ja akuula!

Saatsin neile täna e-maili, kus kirjutasin autoturuväärtuse vahetult enne liiklusõnnetust (minu nägemus hinnast). Ja siis üksi-pulki seletasin neile ära, miks ma sellist summat soovin.
Võin julgelt öelda, et tegemist oli tunduvalt ülekeskmise E28'ga ja mingite sandikopikatega mina ei rahuldu!

Tänud trevi selle lingi eest! Ma mõtlesin ka selle peale, et vajadusel peaks appi võtma sõltumatud eksperdid, aga ei osanud arvatagi palju nad raha tahavad saada selle eest. Tuleb välja, et LKF'i kaudu on asi tasuta, hea seegi.

Nüüd pärast mu nõude esitamist on neil aega 30 päeva mulle öelda auto turuhind enne avariid (tõenäoline müügihind) ja samuti jäänuki väärtus.

Pole olnud võimalust autot lähemalt uurida, kas kannatab taastada või mitte, kuna masin asub Ida-Virumaal hetkel.
1.8 power !
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Mis Subarust alles jäi?
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Postitus Postitas Baur TC »

a) avariijärgne pilt näitab eeskujulik kuidas E28 kere reageerib kui tugev avarii juhtub, kere ei ole enam taastamisväärt.

b) roolikeeraja ja tema külalised jäid terve - ja se on kõige tähtsam!

b) korralik E12/E28 on Saksast alates 2000,- Euro kättesaadav, vajaduste korral saan aidata.

Soovin sulle edu kindlustuseltside läbirääkimiste puhul.
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Jizz
Postitusi: 178
Liitunud: 17 Juun 2010 20:28
Asukoht: Tallinn / Ida-Viru

Postitus Postitas Jizz »

JanekEnde kirjutas:Mis Subarust alles jäi?
Mingi uuem Subaru oli, tal külg sees ja tagaratas täiesti lääpas. Rohkem ei vaadanud.

Ja tal polnud kaskot ka.

haha, feil.
1.8 power !
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

Väga kahju ja külma närvi kindlustusega, need on ühed omakasu organisatsioonid, kus igal võimalusel üritatakse kõiki petta.
tel 55570186 - e30 varuosad
Vasta