Mardi BMW E28 524TD

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Tartlane
Postitusi: 159
Liitunud: 16 Nov 2011 14:46

Mardi BMW E28 524TD

Postitus Postitas Tartlane »

Tervist, alustuseks tahaks öelda, et ma ei tea, kui palju selles autos teie arvates klassikat on, kuid minu jaoks on klassikat selles autos piisavalt ja veel kuhjaga pealegi. Auto suutsin ma päästa Tartus ühest õuest kõdunemise käest ning loodaks ta ikka saada töökorda enamvähem enne lume mahatulekut. Lähemalt rääkides, siis tegu on E28 BMW-ga aastast 1987. Käike vahetab tal automaatkast (mis on kahjuks töölepingu üles ütelnud, kuid sain ka uue automaatkasti kaasa). Auto oli seisnud eelmise omaniku sõnade järgi ligi 4-5 aastat ja just selle kasti rikke tõttu oli ta ka seisma jäänud. Kere tundub masinal vägagi kõva olevat, siiani pole nagu erilist läbivat roostet elutähtsatest kohtadest leidnud (välja arvatud ukse ääred). Kuna eelmine omanik on mul oma tuttav, siis tean ka, et suhteliselt veidi enne seisma jäämist tehti sel BMW-L põhjalikud keretööd ära, seega kere on veel üsna kõva. Seega julgen väita, et 0 raha eest on leitud täiesti asjalik asi. Kuna eelmine omanik oli Tartu maakohtu kohtunik ning üsna soliidses eas mees, siis vaevalt, et seda bemmi ka väga hooratud on. Loomulikult on ka mõned asjad puudu veel (näiteks genekas), aga küll needki asjad saab. Sisust väga pilte ei teinud, sest autost on see hetkel välja kistud. Nahkistmeid tal ei ole, tavaline sisu on.



Pilt


Pilt

Pilt


Lõppsõnaks vabandaks veel väga vähese ja kehva pildimaterjali eest, kuna mu garaaz on väga väike, ei andnud seal korralike pilte teha. Lisaks asub garaazi ees ka väike mägi ning seega on üsna raske sealt BMW-d üksi üles lükata. Esmaspäevaks üritan viga parandada ja veel mõned korralikumad pildid lisada.
Tartlane
Postitusi: 159
Liitunud: 16 Nov 2011 14:46

Postitus Postitas Tartlane »

Uuendan ka siis vähe. Vaba aja kõrvalt tegeledes on asi praegu nii kaugel, et all on uus kast, masinale elu sisse saadud. Pidurid ära tehtud, kütusetorustik korda tehtud, uus kast alla pandud ning kõik vedelikud ära vahetatud ja uued filtrid ostetud. Praegu on takistusteks veel gaasitross(murdus esimese proovisõidu ajal ära, aga reedel peaks uue saama ning automaatkasti torud, need torud, kust kasti õli läbi jookseb, kahjuks on need täiesti ära ussitanud). Äkki on kellegil pakkuda neid torusid hea hinnaga? Või on äkki keegi proovinud vasktorudest uusi teha ning oskab kogemusi jagada? Kahjuks pole veel saanud korralikumaid pilte teha, sest masinat garaazist väga raske välja saada, kuid loodaks umbes nädalaga asja liikuma saada.
Vasta