E28 525e '86 Riki

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Tere!

Mõned foorumiliikmed on kohtunud mu isa ja tema 628'ga, kuid nüüd olen otsustanud ka ise foorumis avalikuse ette tulla.
Alati on mulle meeldinud autod, veel rohkem klassikud. Klassikaliste BMW'de armastus tekkis mul aastaid 6-7 tagasi kui sai imetletud kodutänaval seisvat metalliksinist M535'te mis nüüdseks Rain01 hoolsa käe alla on jõudnud, veel rohkem süvendas seda haigust isa 628 ost aastaid tagasi.
Peale seda ma ei kujutanudki ennast ette teise autoga sõitmas kui hainina baierlasega. Peale aastate pikkust unistamist ongi minu kätte jõudnud üks ilus tumeroheline E28.

Tegemist on siis '86 aastal tehasest välja veerenud 525eta'ga, auto on olnud kunagi Omega omanduses, peale seda on autol veel olnud paar omaniku, ning nüüdseks on minu kätte jõudnud.
Kere kaunistab imeilus Achatgrün metallikvärv, kunagi on ilutsenud külgedel ka kuldsed triibud mis on plaanis taastada.
Jookseb ta aga 16" BBS Style 5'l mis talve jooksul saavad endale uue värvkatte. Sisuks on tal tavaline roheline kalts katkise juhiistmega ning mõradega armatuuris. Edasi viib teda üllatavalt jõudlik "eta" mootor oma vägeva 90kW'iga
Mure kohti on nii palju, et tagaakna nurk roostetab ning tagumise põlle nurk ka roostes, väiksemaid vigu on veel kuid plaan lähiajal enne pläusti maha tulemist seelik ja aknanurk korda teha. Karbid on kõvad ja põhi tundub ka okei olevat.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Tuleviku plaanidest nii palju, et kere korrastada, sisu korda, põllelisa, originaal tiib, grammikene ehk maale lähedasemaks ja muidu lihtsalt nautida.

Kohtumiseni!
Viimati muutis Riki, 29 Juun 2014 11:49, muudetud 2 korda kokku.
628csi
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas JanekEnde »

Kena, et siia jõudis! Jäi endalgi hinge kripeldama ning mõtlesin oma masina maha müüa ning seda vaatama minna, aga nojah.. :)
Ma otsiks ette udutuled ka.
Viimati muutis JanekEnde, 04 Nov 2013 02:08, muudetud 1 kord kokku.
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas omega »

Tere, mul on väga hea meel seda autot siin näha ;).
Tahtsin ise tagasi osta, aga polnud vajalikul hetkel finantsi ja sa jõudsid ette ka. Loodan, et hoiad teda hästi, mul siiamaani kripeldab et maha müüsin ja mälestusi ka selle autoga palju. Ise hoidsin väga hästi seda autot ja avariijärgset remonti tegin ka armastusega ja võimalikult korralikult ;)

Kristjan
E34 & E32
Kasutaja avatar
Kristjan S
Klubiliige
Postitusi: 737
Liitunud: 18 Sept 2010 23:44
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas Kristjan S »

Tundub sile ja korralik. Loodan, et talvel sõitma ei pea.
e21 318i, e28 528i, e23 735i, e24 635 csi
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Riki »

Aitäh kõigile :)!
Seda on näha, et peale avariid on väga korralikult korda tehtud.
Kahjuks tuleb talvel sõita selle autoga, enne lume ja soola maha tulekut peab kere korda tegema, muidu kevadeks augud sees.

Riki
628csi
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Ahoi!

Mõtlesin, et peaks ka teemat uuendama, viimasest korrast juba palju aega möödas. Auto on rahulikult garaazis ilusaid ilmasi ootamas, vahepeal näeb päevavalgust, kuid sedagi ainult hädavajalike sõitude jaoks.
Muutunud on niipalju, et auto käis keretöödes, tehtud said tagaakna nurk, põllenurk, ning seelik. Kasutaja FreeDay käest sai soetatud BBS'i tagatiib, mis tegelikult peaks E12 aftermarket jupp olema.
Enne kevadet vaja kindlasti tagasilla pukside vahetus teha, hetkel logistab päris korralikult. Sidur ka tekitab probleeme. Kui autoga mõnda aega sõidetud juba, siis hakkab pedaal katkendlikult ülesse tulema, milles asi võib olla? Samuti ei pritsi auto aknale pesuvedelikku, mootor ise töötab kuid kangi tõmmates miskit ei juhtu (kojameeste kõik reziimid ise töötavad, ainult vett ei pritsi). Mootor massi panna, siis hakkab pritsima. Eeldan, et viga kangis endas, või eksin?
Muidu on siiamaani kõik ilusti töödanud, ootan juba kevadet, et saaks Mahle'd alla keerata, ning Eesti teede kilomeetreid mõõtma hakata 8)

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Järgmise korrani ;)
628csi
FreeDay
Postitusi: 29
Liitunud: 18 Dets 2013 19:35
Asukoht: Jõgevamaa

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas FreeDay »

Edu :wink:
E28 87a. 2.8i
E28 87a. 2.5e
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas omega »

Väga hea meel on näha, et autoga ikka tegeletakse ;), vahepeal mõtlesin juba, et on kuhugi unarusse jäetud.
Tundub, et uus omanik on hoolas ja oskab vana autot hinnata nagu peab 8).
Suveks siis lükka ikka valuvelg alla tagasi ja ma loodan, et see auto ei saa endale kunagi mingit "über"madaldust alla, nagu viimasel ajal kombeks on vanadele haidele panna....
Igatahes edu ja õnne teedel liikumisel. Kui Tallinnapoole mõnikord tuled, siis võiks kokku saada, vaataks vana neljarattalise sõbra üle ;).
Tore oleks näha ka selle auto küljes lõpuks esimesi udutulesid ka :D, minumeelest oli lüliti armatuuril ja juhtmed ees olemas...
E34 & E32
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas rean »

Ma siin ikka vaatan , et no ...oookei :roll:
aga vist ikka ei ole ka , siiani jääb häirima midagi , see nn kumm pagassil = kole :?
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas JanekEnde »

Rohkem häirivad esipõlles puuduolevad jupid :)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Esipõllele pole jõudnud igast vajalikke katteid ja tulesi osta, auto vajab rohkem tehnilise poole pealt tööd kõigepealt. See nn. kumm luugi peal ei ole ka veel kindel, ideaalis tahaks originaal M-Tech'i tiiba kuid neid pole müügis märganud ja hinnaklass ka vähe teine.
Suveks need 16" kärjed alla ei tule, alla lähevad vanakooli BBS Mahle'd ajastukohase rehviga 8) Retro värk.

Riki
628csi
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas omega »

JanekEnde kirjutas:Rohkem häirivad esipõlles puuduolevad jupid :)
Jep need häirivad. Kuigi konksukate oli küljes, kui mina auto maha müüsin. Kas see on siis vahepeal kadunud või katki läinud?
Tagaspoiler mind ei häiri, seal luugil oli nagunii väike mõlk peal, see spoiler peaks selle kenasti ära varjama.
Ise plaanisin sellele autole kunagi sellise spoileri ka ette panna, aga ei jõudnud selleni: http://www.carstyle.ee/BMW/Pildid/bmw01.htm
Pole küll originaal spoiler, aga minumeelest teeb ikkagi autot palju kenamaks eest ;). Ma ei tea ainult, kust seda spoilerit nüüd enam tellida saaks...

Edit: Hammasrihma vahetasin mina sellel autol mingi 2008 vist, soovitatakse vahetada iga 5a tagant või mingi 60000km, seega soovitaks selle asja üle vaadata seal...
E34 & E32
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Minu kätte jõudes autol ühte konksukatet polnud. Mingid mõlgid luugil olid jah, need katab see tiib ilusti ära. Ainuke loll asi selle tiiva juures on see, et katab pool märki ka ära ( pole mõeldud E28'le ) kuid proovin sinna mingi viisaka asja välja mõelda, baierlaselt ei saa märki ära võtta ometi.
628csi
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Ahoi!

Nähes linnas juba esimesi kevadekuulutajaid, otsustasin keerata suvekad alla ja sõbraga pildistama minna. Tõsiselt mõnus on mööda linna kruiisida, auto on pehme ja ikka sigamugav.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

8)
628csi
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas omega »

Nähtud eile Lustisõidu raames Rocca lähedal Automuuseumi juures parkimas koos teiste vanade liikuritega ;). Pidin ikka mitu korda mööda sõitma, et vana neljarattalist sõpra lähemalt vaadata :D.
E34 & E32
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Nägin jah ühte e34'ja ja veel mõtlesin, et äkki olid sina. Oleks võinud kinni pidada ja juttu ajada natuke :wink:
628csi
Ammy69
Klubiliige
Postitusi: 618
Liitunud: 02 Okt 2008 16:53

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Ammy69 »

Täitsa kobe kohe.
http://www.CarRestoration.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Terv,

Polegi autoga suurt midagi teinud. Eile katsetasin prillide peal kroom liiste, alati meeldinud sellised e12'te peal jne...
Foori taha ka enam ära ei sure, probleem oli katkises kütuserõhu regulaatori voolikus, ei teagi kuidas silmade vahele jäi, küll ajasin küttepumba releed taga ja mida veel.
Järgmine nädal saab sillapuksid ka vahetatud, siis on tehniliselt tip-top, ning saab iluvidinatega tegelema hakata, tahaks poleerimist, stangelisa ja törtsuke maale lähedasemaks.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Liistud endale meeldivad, kuid pole kindel kas jätan peale. Teevad autot kuidas palju... vanemaks..

Riki
628csi
franck1
Postitusi: 70
Liitunud: 16 Mär 2014 09:14

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas franck1 »

Kroom liistud tegid ise või on saadaval kusagil? Minu meelt mööda väga kena.
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: E28 525e '86 Riki

Postitus Postitas Riki »

Täitsa ise tehtud, vaikselt ja hoolikalt mööda prilli serva alumiiniumteibiga tõmmatud.
Eile õhtul sai kergelt photoshopitud ka, paari kuu pärast võiks auto välja näha selline,
Pilt
628csi
Vasta