02 ti, Ruut

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Neli nädalat Uunikute Talverallini. Otsustasin 02 aia äärest välja sikutada.
Suvel oli plaan minna masinaga Laitse Youngtimerite kogunemisele aga gaasipedaal käis väga raskelt ja ei olnud nõus algasendisse tagastuma. Kuna aega oli vähe, siis erilist viitsimist ja motti ei tekkinud asja lahti harutamiseks. Pakasega palju parem teha :? Vist on kunagi mingi porr lahendus tehtud hoovastiku ja trossiga, mis nüüd lootusetult kinni roostetanud.
Pilt
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Nagu karta oligi, ongi mingi korralik porr sinna gaasipedaali hoova külge aretatud. Esmapilgul tundub, et sellega ka hoob rikutud. Paińin ostu kuulutuse O/M teemasse. Võib olla saaks alumise otsa liikuma, kui uued võlli puksid ja vedru paigaldab aga selle koosluse lahti tulemises, mis seal praegu on, mul väga suurt usku ei ole.
Seega kui kellelgi on korraliku 02 gaasihoovastiku pakkuda, siis palun ps. Homme lähen vaatan, kas UM suudab need paar plastikpuksi ja vedru mõistliku aja jooksul tarnida.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas omega »

Väga haruldane Fiat seal seismas :)....Tänavapildis pole 10a ühtegi näinud
E34 & E32
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Osta ära! Ma olen ca kolm aastat edutult pakkunud, et kes tahab rariteediga sõita. Lihtsalt nii kole auto, et täitsa ilus kohe :) Ma pakuks, et ise ei ole käesoleval sajandil neid I põlvkonna omi rohkem tänaval näinud, kui minu oma.
http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=57628" onclick="window.open(this.href);return false;
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Tuleb kellelgi tuttav ette, millise masina pealt on fotol olev trossi kinnitus seguklapi ajami külge? Karpa ise on venelaste DAAZ aga ei paista nende kinnitus olema. Bemmi 2B4 ja DIDTA on erinevad. Mootor koos karpaga tuli kunagi e21 pealt.

Mul oleks uut gaasitrossi vaja aga ei tea, millist otsima peaks.
Pilt
CSi, ti, i, RT, TC1, D
ylo007
Postitusi: 37
Liitunud: 14 Nov 2016 11:27

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas ylo007 »

milline on teine ots ? ja kõri otsad ?
Pilt kogu asjast oleks hea - oma E21-le leiutasin mingist Audi omast et Dolertod pedaaliga ühendatud saaks
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Teine ots on kohalike kulibinite custom made - tross keritud ümber hoova. Kõri ots on selline. Üldjuhul on trossil otsas tinaplönn, mis vastavasse auku sobitub. Sellel on antud juhul paari cm pikkune jäik pressitud ots.
Pilt
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Arvo »

Ma olen karpade kohapealt suht tume aga miks seda vene imet seal üldse hoiad? Kui ma ei eksi siis on see ju max 1,6 kubatuuriga mootoritele mõeldud, kas jõudlust ei hakka piirama?
E24 635CSi | E10 2002
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Laiskus on selle nimi :P Kogu see 1,8 mootor on sinna aiste vahele ajutiselt tõstetud. Nüüd on ajutiselt juba neljandat aastat. Talvistel sõitudel ei ole jõudlusega erilist probleemi. Suvel on teine asi. 2.0 mootor ootab ploki ülepuurimist ja väntvõlli lihvi.
Tegelikult leidsin varuosakastist üles ti gaasihoovastiku jubinad aga mul ei ole lähema paari nädala jooksul sellist aega, et hakata Solexi topeltkarpasid sinna peale aretama.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Nädalavahetus sai veedetud Lõuna-Eesti kuppelmaastikul. Ilm ja teed olid super. Lõbu oli laialt ja seda eelkõige just ilma igasuguste juhiabideta tagaveolisest. Kilomeetreid kogunes vist veidi alla tuhande. 0 tehnilist probleemi v.a. kapoti alt kostuv geneka rihma või -laagri vilin.
Viimati muutis Ruut, 15 Veebr 2018 14:47, muudetud 3 korda kokku.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas sysi »

Käisin eile korraks Põltsamaal. Äärmiselt tore oli sõita suunaga Tartu-poole, tuli vastu igasugu põnevat tehnikat mis südame alt soojaks tegi. Tulid ka sina oma 02'ga. Küll see auto on ikka pisike tänapäevases igapäevaliikluses :)
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Kätte on jõudnud jälle see aeg aastast, kui peab 02 hääled sisse lööma :) Kuna viimane sõit lõppes suht aurude peal, siis tuli väsket bensiini paaki panna. Protsessi käigus jooksis üksjagu seda vedeliku tagatiiva alt välja.
Kolm aastat tagasi külge pandud paagi täitetoru näeb välja selline. W&N -i kvaliteet. Olge hoiatatud. Pakuks, et kestis 3-4 paagitäit.
Manused
DSC_1356[1].JPG
DSC_1356[1].JPG (3.92 MiB) Vaadatud 16163 korda
DSC_1357[1].JPG
DSC_1357[1].JPG (3.11 MiB) Vaadatud 16163 korda
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Cardo »

Laoriiulil 30 aastaga vananeb samamoodi kui auto küljes.
e28
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Kuna tegu ei ole originaaliga, siis ma arvan, et tegu on märksa hilisema b-osaga. Lihtsalt p*sk materjal, mis temperatuuri vaheldumisi ja/või bensiini ei kannata.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Muhv
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Nov 2005 14:44

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Muhv »

Täpselt sama moodi lagunes mul üks Alpina originaal õhulõdvik - aastake ja küpse. Ilmselt ongi neil mingi eluiga ja kui see läbi, siis oled õnnelik kui kuskilt värskema B jupi leiad.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas sysi »

Harril (Autoklassik) oli hiljuti ka W&Ni kvaliteediga probleeme. Samuti 02, millel lagunesid veermikuosad peaaegu ilma sõitmata. Mingisuguse kompromissi nad said.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Arvo »

Hakkasin just sama kummijullat tellima aga kui siin räägitakse juba ühe aasta perspektiivis lagunemisests, siis selles valguses tuleb vist ise midagi jälle leiutada...
Kuskilt on kõrva jäänud, et selline ikaldus kummidetailidega pidi üleüldine olema, põhjuseks vist nafta kvaliteet või siis rafineerimistehaste tõhusam töö, kumm ja näiteks ka bituumen (mis on naftatöötlemise lõpproduktid) on vaeslapse rolli jäänud.
E24 635CSi | E10 2002
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Sooviks tarkade klubilt neti teel mootoridiagnostikat M10 -le - kogemused, kuulujutud jne. :)
Mootorit käivitades ja gaasiga mängides katkes gaasitross. Loomulikult sellises asendis, et karpa lõõrid olid kõik avatud. Pöörded lõi lakke. Ennetavalt oli eemaldatud jagaja rootori pöörete piiraja. Sai küll kiirelt süüde välja keeratud aga kahju oli juba tehtud.

Nüüd on selline tunne, nagu oleks süüde vale. Mootor käiks nagu kolme silindriga. Kui gaasiga mängida, siis kogub tuure aga hakkab paugutama nii karpasse, kui ka vist summutisse. Oleks rihmaga mootor, arvaks, et rihm hamba või paari võrra üle hüpanud. M10 pole sellist juhust kuulnud. Eks hakkan õhtul lahkama kergemast otsast - karpa puhastus, küünlad maha, kompressioonid jne. Teoreetiline võimalus vist on, et kolb käis vastu klappi ja lõi kas klapi kõveraks või nookuri puruks.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Arvo »

Ruut kirjutas: 18 Veebr 2019 15:33 Mootorit käivitades ja gaasiga mängides katkes gaasitross. Loomulikult sellises asendis, et karpa lõõrid olid kõik avatud.
Loll juhus :evil: aga mul tekkis küsimus, et kuidas need karpa lõõrid siis terve trossiga sulgusid? Lisaks gaasipedaali tagasi sikutavale vedrule peaks karpas ju ka vedru olema mis segusiibri kinni tõmbab?

Mõõda esimese asjana kompressioonid ära aga see viga lõhnab kangesti kõvera klapi järele, jagaja iseenesest naljalt paigast ära ei tohiks liikuda kui just polt poollahti ei olnud.
E24 635CSi | E10 2002
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Tross katkes kõri gaasipedaali poolsest otsast ja katkenud kiud haakisid ennast kõrri kinni. Tegelikult tross juba eelnevalt narmendas - paar kiudu olid purud. Ise loll - kes muu, oleks pidanud trossi varem välja vahetama. Uus vedeles pagassis :)

Kompressioonid mõõtsin ära. Paistab nagu OK olema 3x11+ ja 1x12+ bar. Kõik küünlad ühtlaselt tahmased nagu segu oleks liigrikas. Karpa puhusin ka uuesti läbi. Eks täna ole näha, kas oli abi või mitte. Kui ei, siis peab hakkama süüte märke kontrollima.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Vasta