02 ti, Ruut

Foorumiliikmete autod.
Vasta
jaan tatikas
Postitusi: 125
Liitunud: 19 Veebr 2006 19:20

Re:

Postitus Postitas jaan tatikas »

airhead kirjutas:Difrite kohta niipalju kui mina taustainfot tean, Lille difritega tegeleb siin üks teine tegelane (panen PS)

:wink:
Paluks mulle ka PS
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Mootori poolelt halbu uudiseid. Paistab, et mingil põhjusel on ühte silindrisse vett sattunud ja see on seal kaua olnud. Üritan homme täpsema pildi asjast saada.
Kui kellegi on pakkuda korraliku M10 plokki, näiteks 1,8 oma, võib siia või ps-i pakkumise panna.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
arx323
Postitusi: 350
Liitunud: 04 Mai 2007 23:20
Asukoht: viljandi läheduses

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas arx323 »

Terve mootor Viiratsis 100 eurot
e21 3xx
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Mootor on 1,8? Mul on ainult korraliku plokki vaja, kuhu siis 2l sisu ringi tõsta. Suhteliselt teadmata seisukorras, kuigi sõitva e21 pealt maha tõstetuna, seisab mul üks täiskomplektne M10B18 nurgas.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
jaan tatikas
Postitusi: 125
Liitunud: 19 Veebr 2006 19:20

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas jaan tatikas »

http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=56&t=192306" onclick="window.open(this.href);return false;
323
Postitusi: 20
Liitunud: 15 Nov 2009 11:37

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas 323 »



Sellele viimasele vennale kes soovitas selle mootori mosse klubisse üles panna et keegi saab LIHTSALT mosse kiiremaks, ära rohkem peale võta. LIHTNE mootorivahetus:lõigata ära suur osa tulemüürist,lõigata ära käigukasti tunnel,lõigata ära suur tükk esisillatalast,teha uued mootorikäpad, käigukasti talana saab kasut mosse oma,paremast esimesest lanseri plekist tükike ära et väljalaske kolle ära mahuks,kardaan tuleb bmw omast valmistada.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Kas 315 bore on samuti 89mm? Pakuks, et seal on siiski 84mm silindrid ja see hästi ei sobi.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Sander
Postitusi: 427
Liitunud: 11 Apr 2005 12:37
Asukoht: tallinn

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Sander »

http://foorum.e30.ee/topic/6444-m-v%C3% ... 18-mootor/" onclick="window.open(this.href);return false;
...
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Pildid siis järgmise karu kõhust. Nagu eeldada oli e12 kaanemarkeeringust, siis kasutusel on nn piano dome kolvid.
Teises silindris vesi sees olnud ja silindri pind ühest kohast selline, et pelga hoonimisega pole siin midagi teha. Võibolla võiks kunagi üritada selle üle puurida 93,x mõõtu. Seega korraliku ploki otsingud jätkuvad. Sobilikud plokid 89mm silindriga, ehk siis 1,8 (k.a. M10B16) ja 2,0 l omad.
Pilt
Pilt
CSi, ti, i, RT, TC1, D
akuula
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Apr 2006 16:30
Asukoht: Tallinn

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas akuula »

Pildilt raske aru saada, aga kas on päris lohu kuskile silindri seina sisse roostetand? kui ülevalt alla vagu, siis paha, kaotad kompresiooni. Kui ristipidi mingi defektike, siis pole hullu, olen uuematel autodel kohanud palju valuvigu(õhumulle jne) ometigi töötavad ja kompresioonid korras. Kas 2,0 polnud mitte isemoodi plokk? päris üks ühele 1,8-ga vahetatav vist ei ole...(võin ka eksida)
Mina võtaks ja puhastaks asjad ära ning mõõdaks ploki üle üldiselt üle, kui on kulunud, siis vähemasti süda rahul..

Pealegi kui raja auto, siis jõuab see hooaja jooksul mitu korda lahti käia :mrgreen:

Jõudu ja jaksu edaspidiseks!
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Pildid hämaras ja telefoniga tehtud, seega ega sealt midagi aru ei saagi. Silindri seinal on selline pöidla suurune "kobrutav" ala suhteliselt üleval servas.
2,0 ja 1,8 plokk on praktiliselt samasugused. Aja jooksul on erinevaid tugevdusribisid jmt. modifikatsioone siiski tehtud. Ega 1802 ja e30 1,8 plokk pole ka täiesti identsed.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Üritasin veidi zoomida ja cropida. Probleemne ala peaks jääma punasega piirestatud ovaali sisse. Võibolla peaks tõesti näitama seda kellelegi, kes mootorite remondiga rohkem kodus on. Ehk on mingi variant, et probleem ei olegi fataalne, kuigi vaevalt.
Pilt
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Baur TC »

Kui sa Eestis ei leia sellist plokki, siis ma saan Jaanuari jooksul võib olla aidata ja toon Saksast midagi kaasa. >tean kus vedelb, hind ei oska õelda.
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Nüüd oleks targematelt väheke nõu vaja. Sai ostetud põrsas kotis - e30 M10B16. Väidetavalt väga heas korras mootor :roll:
http://www.bmwclassic.ee/galerii/v/e12/ ... 2.JPG.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Pilt
Pilt
Nagu näha, siis plokis poldiaukude juures praod. Praod on veesärgist veesärki, seega põhimõtteliselt mootori töö seisukohalt ei tohiks midagi hullu olla, kui kaane saab ettenähtud pingsusega kinni tõmmata.

Küsimus targematele, kas plokk on pees või võib teda selliselt kasutada? Kas lasta praod keevitada-lihvida, on mõtet, kes ja kus teeks?
Viimati muutis Ruut, 06 Jaan 2014 14:37, muudetud 1 kord kokku.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Arvo »

Ma arvan, et sa maksad selle malmi keevitamise eest hea spetsialisti juures ühe kasutatud mootoriploki hinna :) ja tulemus jääb ikka küsitav (kes sulle ütleb, et mõni mikropragu kuskilt seestpoolt näiteks õlikanalitesse ei jookse?)
Kui me räägime racingust, siis tasub osta ikka terve plokk, hingerahu maksab ka midagi.
Neid M10 mootoreid peaks ju suht palju ja odavalt veel saadaval olema, mul omalgi vedeleb üks väidetavalt "heas korras" 1,8 tagavaraks :)
E24 635CSi | E10 2002
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Ruut »

Üldjuhul on kõigil mootorid komplektsel kujul ja sisu seisukord selgub alles lahkamisel. Hulgi kokkuost ei kujune kahjuks ka eriti odavaks :(
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas rean »

Mul on ka üks e21 mootor 1,8 66kw , millel on kaan maas ja on võimalus sisse kaeda .
Tulevikuplaane mul selle mootoriga igatahes ei ole (utiil) .
Kui ma nädalavahetusel maale jõuan , võin lähedalt mõned pildid teha .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas Cardo »

Ruut kirjutas:Üldjuhul on kõigil mootorid komplektsel kujul ja sisu seisukord selgub alles lahkamisel. Hulgi kokkuost ei kujune kahjuks ka eriti odavaks :(

Kokkuost on loominguline lähenemine. Toimiva tulemuseni jõudmine võib veel mõned mootorid maksma minna ja pole paha kui neid hulgim varuks on. Vähe on neid mehi, kes kiiret sõitu teevad ja ainult seda mootorit omavad mis autopeal, seega tead ju ise :)
e28
323
Postitusi: 20
Liitunud: 15 Nov 2009 11:37

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas 323 »

Ruut kirjutas:Nüüd oleks targematelt väheke nõu vaja. Sai ostetud põrsas kotis - e30 M10B16. Väidetavalt väga heas korras mootor :roll:
http://www.bmwclassic.ee/galerii/v/e12/ ... 2.JPG.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Pilt
Pilt
Nagu näha, siis plokis poldiaukude juures praod. Praod on veesärgist veesärki, seega põhimõtteliselt mootori töö seisukohalt ei tohiks midagi hullu olla, kui kaane saab ettenähtud pingsusega kinni tõmmata.

Küsimus targematele, kas plokk on pees või võib teda selliselt kasutada? Kas lasta praod keevitada-lihvida, on mõtet, kes ja kus teeks?
Selle plokiga pole küll midagi teha.Sellepärast tuleb enne plokikaane paigaldamist poldiaugud igasugusest pasast puhastada, et ei juhtuks NII.
323
Postitusi: 20
Liitunud: 15 Nov 2009 11:37

Re: 02 ti, Ruut

Postitus Postitas 323 »

Tegelikult mul on olemas ilma kaaneta 1.6
Vasta