Bmw 520i 83´Bumer323

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Tervist!
Olen pikka aega siin klubis figureerinud kuid oma asju mitte eksponeerinud. Kuid nüüd otsustasin seda siiski teha. Töin eile omale löpuks ära Selle millele olin juba ammu silma peale pannud. Autoks siis E28 520i aastanumbriks 1983. Manuaal kast ja vändaga katuseluuk. Aknaid tuleb sammuti vändates liigutada. Ühte peeglit saab ka elektriliselt sättida. Kere on usutavasti üle keskmise vähemalt peale kiiret pilguheitu mure kohtadesse. Tiibade alla pole veel jöudnud piiluda. Salong on korralik v.a armatuur millel kaks väikest nn. päikese pragu sees. Pikemat juttu hetkel rääkida ei oska.

Kriitika ja kommentaarid/arvamuse avaldused oodatud.
Terv Bumer323

Pilt

Pilt
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas rean »

Number on vägev :D
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas omega »

Ega auto Keilast pärit pole?
Vahetasin kunagi samasugusel autol, samavärvi ja ***AHV numbriga autol hammasrihma kunagi tööl, aasta võis siis olla 2006.
Siis oli nukkvõlli klõbin ja mahlad läksid ka segamini hiljem mootoris. Kas nüüd mootor on paremas seisukorras? :)
Toona oli omanikuks vanem meesterahvas. Kere oli siis väga heas seisukorras, karbi ääres oli ainult mingine auk.
E34 & E32
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Number on jah krt selline :D

Omega: Mnu teada on see auto aastaid 10 kuskil Saaremaal olnud ja sealt ma ka selle töin. Vanem meeseterahvas temaga söitis ja vöis küll Keilas remondis käia aga seda enam järgi küsida ei saa kahjuks kuna onuke lahkus siit ilmast. Auto ostsin mina tema pojapoja käest. Muidu oleks see vanarauda rännanud. Kereseisukord on töesti üle keskmise kui nii vöib öelda. Esimest pölle tuleb veidi lappida ja tagumise stange kinnituse ümbert veidi ja see on köik.
Auto on hetkel ka minu maakodus Saaremaal kus järgemööda üritan teda köpitseda. Aga see vöib aega vötta kuna Tallinnas pole mul enam oma garaazi kus teda teha siis tuleb lihtsalt edasi tagasi trippida pidevalt.

Olen avatud ka korralike tagastange(Kroom) pakkumistele.
Ega keegiei oska välja tuua kust tänapäeval uut esi/tagu pölle vöiks saada olla? Mingi umbkaudne hinnaklass ka ehk.
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Rain01
Postitusi: 285
Liitunud: 28 Mär 2009 15:28

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Rain01 »

Bumer323 kirjutas:Number on jah krt selline :D

Omega: Mnu teada on see auto aastaid 10 kuskil Saaremaal olnud ja sealt ma ka selle töin. Vanem meeseterahvas temaga söitis ja vöis küll Keilas remondis käia aga seda enam järgi küsida ei saa kahjuks kuna onuke lahkus siit ilmast. Auto ostsin mina tema pojapoja käest. Muidu oleks see vanarauda rännanud. Kereseisukord on töesti üle keskmise kui nii vöib öelda. Esimest pölle tuleb veidi lappida ja tagumise stange kinnituse ümbert veidi ja see on köik.
Auto on hetkel ka minu maakodus Saaremaal kus järgemööda üritan teda köpitseda. Aga see vöib aega vötta kuna Tallinnas pole mul enam oma garaazi kus teda teha siis tuleb lihtsalt edasi tagasi trippida pidevalt.

Olen avatud ka korralike tagastange(Kroom) pakkumistele.
Ega keegiei oska välja tuua kust tänapäeval uut esi/tagu pölle vöiks saada olla? Mingi umbkaudne hinnaklass ka ehk.
Esipõlle saab ca 100 euri eest. Tagapaneel oli saadaval ainult UMis ja hind oli 190 euri. Põlle saab vist eraldi ka.
M535i
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Rain01 kirjutas:
Bumer323 kirjutas:Number on jah krt selline :D

Omega: Mnu teada on see auto aastaid 10 kuskil Saaremaal olnud ja sealt ma ka selle töin. Vanem meeseterahvas temaga söitis ja vöis küll Keilas remondis käia aga seda enam järgi küsida ei saa kahjuks kuna onuke lahkus siit ilmast. Auto ostsin mina tema pojapoja käest. Muidu oleks see vanarauda rännanud. Kereseisukord on töesti üle keskmise kui nii vöib öelda. Esimest pölle tuleb veidi lappida ja tagumise stange kinnituse ümbert veidi ja see on köik.
Auto on hetkel ka minu maakodus Saaremaal kus järgemööda üritan teda köpitseda. Aga see vöib aega vötta kuna Tallinnas pole mul enam oma garaazi kus teda teha siis tuleb lihtsalt edasi tagasi trippida pidevalt.

Olen avatud ka korralike tagastange(Kroom) pakkumistele.
Ega keegiei oska välja tuua kust tänapäeval uut esi/tagu pölle vöiks saada olla? Mingi umbkaudne hinnaklass ka ehk.
Esipõlle saab ca 100 euri eest. Tagapaneel oli saadaval ainult UMis ja hind oli 190 euri. Põlle saab vist eraldi ka.
Selge! Mingi aeg peale jaani tuleb igaksjuhuks ära vötta
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Nii kuna ise Saaremaal hetkel ei viibi siis mingit uundust hetkel ei ole. Aga sellisena ta mind sinna ootama jäi Pilt

Pilt

Pilt
Kui kellelgi serllist tiiba pakkuda mis oleks ilma tuunimatta siis olen pakkumistele avatud. Sammuti endiselt otsin tagumist korralikku kroomstanget. Vöin enda oma vastu anda ja raha peale.

Pilt

Kvaliteet on kehva aga mu mitte just köige nutikam paremaaid ei suuda.

Stay tuned!!
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Nunii! Kuna löpuks pääses nädalavahetuseks Saaremaale siis sai natuke autoga tegeletud. Pilt sa veidi selgemaks küll. Ku*di kahju vaid, et see kord keevitada ei saanud(traadipuudus). Aga sai ajaviiteks pöhjamati alla piilutud. Pildid räägivad enda eest aga ette rutates vöin öelda, et lootsin hullemat.
Pilt

Kellegi kuri käsi on juba midagi soperdada jöudnud. Tuleb kunagi ümber teha.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Siis selgus veel, et see siduripedaali juures olev silinder jookseb ja ölisurve on kuidagi kahtlaselt madal. Tühikäigul töötades tuli pöleb.
Olen vahe peal veidi pudinaid ka kogunud ja kuu löpus ootab külge sobitamist BBS-i stange lisa ja hetkel veel kahjuks ei tea kas M-i vöi millegi muu rool. Tagasilla ölid said vahetatud eelarvamusega, et differ hakkab minema kuid peale ölivahetust jäi ulgumine järgi.

Ikka veel vöib mulle pakkuda korralikku tagumist kroomstanget, tuledelüliteid ja ehk ka spidokatrossi. Ja veel korralikku antitiiba.

Bumer323
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas JanekEnde »

Millest see praegune tiib tehtud on, mingisugusest kummimaterjalist? Originaaljupp BMW poolt või on see mingi isearetatud?
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Praegune tiib on KAMEI toodang ja tehtud on ta kummis vöi selle taolisest materjalist. Peaks olema ikka mingi BMW originaal tootja minu teada.
Pöhjus miks tiiba vahetada tahan on selles, et keegi on kunagi sinna piduritulede augud sisse löiganud ja seda on tehtud üsnagi brutaalselt.

Pilt

Pilt

Pilt
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas JanekEnde »

Muidu omapärane tiib. Varem pole sellist näinud.. kahju jah, et niimoodi ära on rikutud :(
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas rean »

Vanema asja küljes on selline tükk lihtsalt jube :|
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Minu teada on see KAMEI teinud ka kerepakkette Bmw-dele ja muid tuuningosi ka nagu nt Stangelisa kindlasti.
Täiesti ajastukohane tiib E28 küljes.

Kindlasti on siin foorumis targemaid kes selle kohta rääkida oskab.
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Riki »

Minu arvates väga stiilne tiib, retro värk... Kahju küll, et keegi ära retsind on. Edu bemmiga ;)
628csi
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Riki kirjutas:Minu arvates väga stiilne tiib, retro värk... Kahju küll, et keegi ära retsind on. Edu bemmiga ;)
On töesti ilus tiib. Sobib väga hästi. Aga kui keegi ei paku siis vb ehk vötan ette ja teen ta korda ka kui see muidugi inimlikul kombel vöimalik. Tänud
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Kuna ärgmine nv on lootust Saaremaale pääeseda ja siis saab keevitada siis ühtlasi küsiks ka vähe nöu.

Mis aitab Ölisurvega teha? Kipub teine kole madal olema. Tühikäigul tuli pöleb?
Ölipump vöi saaled oleks esimene pakkumine agaa ehk oskab keegi veel midagi lisada?
Fakt on see, et see mootor sinna aiskade vahele ei jää aga mönda aega peab sellega siiski liikuma ja tuleks üle käia. Üritan mootoriöli samuti ära vahetada. Uued küünlad juba ootavad.
Külge tuleb ka uus rool. Stange lisa kohta veel endiselt uudiseid pole.

Terv Bumer
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Ruut »

Bumer323 kirjutas:Ölipump vöi saaled oleks esimene pakkumine agaa ehk oskab keegi veel midagi lisada?
Rõhuandur. Kontrollimiseks manomeeter külge.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Tere jälle haininapere!

Haiga olen vahepeal ikka tegelenud ja nüüd on järg jöudnud keretööde kätte. Vana pöll sai minema visatud ja uus asemele. Homme kitkun ka uuesti tiivad maha ja määrin nad ilusti talveks sisse. Kuna suvel temaga väga söita ei jöudnudgi siis üritan nüüd enne soolaseid tänavaid ja lund ehk pisikese Eesti tiiru ka teha. Kuid nv on tööd täis. Tellisin täna ka tagumised tiivaääred veel ära siis peaks värskete plekkidega ring peal olema. Üle jääb värvimine.
Homme kostitan teid paremate piltidega.
Ostsin ka karbiöli ära ehk on veidi abiks.

Pilt
Vana vs. Uus vs. lisa
Pilt

Parimate soovidega Janar
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas Bumer323 »

Nii täna siis uudiseid nii palju, et garaazis veedetud terve päev aga haiga tegelemiseks aega nappis. Küll aga tiibade alune pilt väga meele pärane polnud. nii nimetatud ,,kruvika testi´´kumbgi külg vastu ei pidanud. Kuid pole hullu sai ka plekitahvel ostetud, et nädalvahetusel kogu kupatuse keevitamisega pihta saaks hakata. Väike lootus elab südames, et veel enne lume tulekut möned ringid teha saaks enne kui talveunne läheb. Homme siis tellitud tagumiste tiivaäärte järgi Tallinna ja siis hakkan peale.
Pildid:
Juhipool
Pilt

Pilt
Kundepool
Pilt

Pilt

Pilt

Järgmine reportaaz juba keevitatud autost ilmselt.
Seniks köike paremat.

Bumer323
Viimati muutis Bumer323, 09 Nov 2014 21:51, muudetud 1 kord kokku.
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
franck1
Postitusi: 70
Liitunud: 16 Mär 2014 09:14

Re: Bmw 520i 83´Bumer323

Postitus Postitas franck1 »

Ei näe pilte..
Suletud