BMW 520i E28 87', MarkoN

Foorumiliikmete autod.
Vasta
Kasutaja avatar
MarkoN
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Juul 2014 20:49
Asukoht: Läänemaa

BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas MarkoN »

Tere, foorumlased!

Sai siis möödunud suvel soetatud omale juba kaua aega plaanis olnud hai- esimene päris oma auto ja esimene BMW :D
Masinaks siis E28, 2.0l 95kW, aastast 1987 (6.02.), värvuseks delphin metallic (184). VINi järgi Shadow-Line.
Tegemist E34'le üleminekueelse isendiga, st. et üks viimaste seas mis E28 platvormilt maha vuras.

Enne ostmist:
Pilt
Pilt

Lisadevaene suht:
2x el. akendetõstukid ees
2x el. peeglid
Katuseluuk (vändaga- aga ikkagi on :) )

Kapotialune:
Pilt

Seest ka paar klõpsu:
Pilt
Pilt

Kere on suhteliselt heas seisukorras, ustel ja kapotil mõned roosteplekid (ilmselt kuskile vastu mitmeid kordi kõksatud) , aga ei midagi ületamatut. Lisaks on veel kundepoolsel küljekarbil 3x12cm suurune auk, ehk siis suhteliselt mäda (uus on olemas, aga külge panemata veel).

Paar päeva peale ostmist sai vahetatud esisillal piduriklotsid ja määritud-paigaldatud pidurisilindri tolmukaitsmed. Vanad piduriklotsid olid nii mured, et 1 kukkus 20cm kõrguselt seibideks :D . Tegelikult kui treilerile ajasime masinat, siis olid pidurid VÄGA kinni :D

Koju ära :P :
Pilt
Pilt
Pilt

Sain kaasa ka kahed valuveljed:
1. tavalised kärjed
Pilt
2. 15'' retrod kolme kodaraga, suhteliselt juustud- oli hakatud taastamisega tegelema, mina omalt poolt andsin automaalrist sõbrale tegemiseks- peaksid tulema teraga kirsipunased :D .. Kaotada pole ju midagi.
Pilt


Kaugelt vaadates tundus esimene stange isegi enam-vähem, kuid igaksjuhuks kiskusin maha. Kahtlused osutusid tõeks, ehk siis roosteuss oli edukalt oma tööd teinud:
Pilt

Ja nii ma temaga siis sõitsin umbes kuu aega (ÜV-ta, kindlustuse tegin muidugi ära). Sügisel ajasin ta talvekorterisse, kuna ise pidin kooli ära tulema. Teha midagi ei jõudnudki :(

Ka sel kevadel/suvel ilmselt midagi teha ei jõua, kuna hetkel on koolis viimased jõupingutused, ja peale jaanipäeva on minek kodanikukohust täitma 11ks kuuks.
Viimati muutis MarkoN, 11 Juun 2016 20:09, muudetud 1 kord kokku.
E28 520i; MB CLK 200 Sport
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas rean »

Mulle meeldib 8)
Salong on ilus .
Edu taastamisel , jään huviga jälgima selle auto käekäikku .
Kolmesed veljed sobivad küll pigem 80 alla .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
MarkoN
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Juul 2014 20:49
Asukoht: Läänemaa

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas MarkoN »

Siis on hea kui meeldib :)

Sisuga on selline kurb lugu, et ei ole päris komplektne, st. et juhiiste on kuskilt mujalt pärit :? Peabki mõtlema mida selle suhtes ette võtta. Juhuse tahtel on VÕIB-OLLA lootust kahele-kolmele doonorile ligi saada lähemal ajal, vaatab siis ehk istub nendest midagi või viskab üldse ringi kui leiab korraliku komplekti.
Taastamisega jah, see võib üpriski pikaks kujuneda :D Eks aukartus on selle auto ees- kuna ikkagi oma aja ikoon ja esimeseks nö projektiks võib-olla liiga suur amps :D
Järgmisel nädalal liigungi mandrile ja loodan auto seisukorrast paremat pilti ette saada. Loodan et pikk talv väga laastavalt mõjunud pole, kuna hetkel seisab suures angaaris ja teadagi kuidas neis näriliste jms lood on :D

Kolme kodaraga velgedega on see asi, et kunagi aastal 1998 kohalikus alevikus liikus 2 E30-t, millel sellised laiad all olid. Sobisid ja muutis ikka auto ilmet suht ülbeks, aga ei tea jah kuidas viiesele istuvad.. :( Kui ei sobi siis arvatavasti ilmub siia 1 müügikuulutus varsti :D
E28 520i; MB CLK 200 Sport
Ammy69
Klubiliige
Postitusi: 618
Liitunud: 02 Okt 2008 16:53

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas Ammy69 »

Ega nende taastamine ongi suurem ettevõtmine,kui tahta ise teha ja lõpus hea vaadata, et ikkagi enda tehtud. Alati võib ju lasta kellegil ära teha ja asi ants. Igaljuhul edu ja jaksu.
http://www.CarRestoration.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
MarkoN
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Juul 2014 20:49
Asukoht: Läänemaa

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas MarkoN »

Täpselt nii.
Tänud, läheb vaja.
E28 520i; MB CLK 200 Sport
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas Bumer323 »

Oi! Väga meeldiv seda autot ka siin näha. Tegu peaks oleme selle masinaga mille juures üks öhtu oma haile stanget nöudmas käisin? :twisted: Aga seoses selle 2.4td ei ole mul kahjuks seda turbot enam alles. Ilmselt jalutama läinud.

Aga palju edu ja jään ka edasist arengut jälgime(vajadusel toetan ka nöu ja jöuga)

janar
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
MarkoN
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Juul 2014 20:49
Asukoht: Läänemaa

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas MarkoN »

:D Ma kahtlustan, et ajad kellegagi sassi. Samas võib-olla sama auto, sest eelmise omaniku ajal seisis see Mustamäel ühe asutuse hoovi peal, niiet väga võimalik :D

Tänud, jätan siis meelde :)
E28 520i; MB CLK 200 Sport
Ivan
Postitusi: 50
Liitunud: 23 Mai 2010 12:32

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas Ivan »

Mul on ka kunagi ühed sellised 3 kodaraga veljed olnud. Paljude silmis koledad ja mötetud kuid neil on omamoodi väärtus - Made In Estonia ikkagi ju.
Kasutaja avatar
Bumer323
Postitusi: 107
Liitunud: 30 Mär 2011 21:32
Asukoht: Sweden/Tallinn/Saaremaa

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas Bumer323 »

MarkoN kirjutas::D Ma kahtlustan, et ajad kellegagi sassi. Samas võib-olla sama auto, sest eelmise omaniku ajal seisis see Mustamäel ühe asutuse hoovi peal, niiet väga võimalik :D

Tänud, jätan siis meelde :)

Vabandan töesti! Saaremaale on ilmunud samasugune hai. Pidasin seda silmas.

Kuid edu ja jöudu siiski :oops:
Kuldsed sõnad, kui keegi arvas, et peaks BMW ostma "Ära osta. Sa veel liiga noor, et ühe margi juurde kinnistuda." :)
Kasutaja avatar
MarkoN
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Juul 2014 20:49
Asukoht: Läänemaa

Re: BMW 520i E28 87', MarkoN

Postitus Postitas MarkoN »

Bumer323 kirjutas:
MarkoN kirjutas::D Ma kahtlustan, et ajad kellegagi sassi. Samas võib-olla sama auto, sest eelmise omaniku ajal seisis see Mustamäel ühe asutuse hoovi peal, niiet väga võimalik :D

Tänud, jätan siis meelde :)

Vabandan töesti! Saaremaale on ilmunud samasugune hai. Pidasin seda silmas.

Kuid edu ja jöudu siiski :oops:

Saare oma on müügis :D http://www.okidoki.ee/item/4135955/" onclick="window.open(this.href);return false;

Minu enda oma asjus mingit progressi hetkel pole.. :(
E28 520i; MB CLK 200 Sport
Vasta