Kokkutulek 2007 - korraldus ja ettepanekud

Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Kokkutulek 2007 - korraldus ja ettepanekud

Postitus Postitas nuga »

Selle aasta kokkutulek on värskelt seljataga ja on õige aeg uurida, kuidas jäädi kokkutuleku korralduse ja üldise formaadiga rahule. Paljud jätsid küll tulemata ja ehk on korraldajal sellestki midagi õppida - äkki sai üritus liiga kallis, toimus liiga kaugel või siis on tase liiga madal/kõrge. Nii et avaldage arvamust, igasugune konstruktiivne kriitika on teretulnud, et järgmine aasta saaks üritus suuremale hulgale haininahuvilistele meelepärane olema.

Meenutades eelnevaid kokkutulekuid, siis esimene toimus lihtsalt Tõnise õuepeal, teine juba puhkealal ja äsjane kolmas üritus suures puhkekompleksis. Nagu näha, on selle kolme aastaga toimunud suur areng. Võib-olla on see areng olnud liigagi kiire. Selle aasta kogemusest oli näha, et nii väikese huvilisteringiga finantseerib kokkutuleku vaevalt-vaevalt ära ja tuleval aastal ehk peaksime väiksema/odavama koha otsima.

Teen ise otsa lahti ja avaldan siis natuke arvamust :P
Mis meeldis...
toitlustus hinna sees - polnud mingit omaette vorstikeste sussutamist
saunad - kõige meeldivam õhtune sumin kipubki just seal aset leidma
suurepärane autoderivi - viisakas muruplats ja vaade orgu autodele 8)
ühine väike ringsõit


Mis ei meeldinud...
ma ei jõudnud oma 323'e kokkutulekuks valmis :lol:
territoorium oli natuke liiga suur, inimesed kadusid sinna ära ja koondusid eraldi gruppidesse

Nii et andke tuld, kogu diskussioon on suunatud sellesse, et iga järgnev kokkutulek saaks eelnavast parem :D
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mina arvan, et kõik mis oli problemaatiline puudutab just perioodi kuni 4. augustini - ehk lahendus tuleb otsida küsimustele, miks osalejaid oli sel aastal vähe?

autod polnud valmis; koht kauge; hind kallis; nuga ei tea asjade organiseerimisest halligi :lol: jne

Ootaks ka aktiivset arutelu siin teemas. Mida kiiremini jõuame ühiste seisukohtadeni järgmise aasta kokkutuleku osas, seda paremi saab see organiseeritud ja seda suurem on tõenäoliselt väliskülaliste osavõtt :)
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Väliskülalistest, eelkõige siis soomlastest, et nii nagu Tomi jutust välja tuli, siis soomlased on hullud planeerijad ja tahavad kindlat infot vähemalt pool aastat ette. Seega siis vastandid eestlastele, kes mulle jäänud mulje põhjal oma plaane absoluutselt kontrollida ei suuda. Noh, näiteks mõned päevad enne kokkutulekut ei teadnud veel palju inimesed, kas nad tulevad või mitte :shock:
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Tormijooks oli ka 2-kohalistele tubadele? Kas sellele peaksime tähelepanu pöörama ka edaspidi?
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

sysi kirjutas:Mina arvan, et kõik mis oli problemaatiline puudutab just perioodi kuni 4. augustini - ehk lahendus tuleb otsida küsimustele, miks osalejaid oli sel aastal vähe?

autod polnud valmis; koht kauge; hind kallis; nuga ei tea asjade organiseerimisest halligi
Minul tuli lihtsalt ajast puudu. Kuna ootamatult tekkis 4. kuupäevale üks perekondlik üritus, millest ei olnud tervislikel kaalutlustel :wink: hea puududa ning 5. kuupäeval ma pidin juba Eesti tolmu jalgadelt pühkima siis ma ei suutnud 500 km eesti teid enam oma päevaplaani suruda.
Osakese ürituse kuludest sai siiski oma kanda võetud, et korraldajad minu puudumise pärast ei peaks pankrotti minema.

Kui valida sysi pakutud põhjenduste hulgast, siis koht oli liiga kauge. 100km kaugusel kodust toimuvalt ürituselt oleks ehk jõudnud läbi hüpata.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Minul tuli ootamatu asi vahele. Ei saanud kuidagi ümber kah tollest. Järgmise aasta kokkutulek kalendris kirjas juba niiet järgmine aasta kindlam tulija. Sysi pakutud põhjustest ehk tõesti kauge koht, poleks ise selle pärast tulemata jätnud, aga oleks eelistanud natuke lähemat paika.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Postitus Postitas Baur TC »

Ei ole enam hainina, ja Baur TC oli Riia lennujaama juures! Järgmine aasta kindel tulija - kui E 30 VFL on lubatud! Problem oli ka pingeline töönädal - tahsin lihtsalt kodus olla.

Kui ma tulen järgmine aasta, soovin ma kindlasti korralik ööbimist! Telkivärk ei huvitab mind - kui on nädalalöpp - tahan rahulik korralik välja magada! :lol:

Välismaa külalised vajavad kindlasti 4 kuud informatsioon enne ürituste toimimist.
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Impsionu
Klubiliige EBK
Postitusi: 463
Liitunud: 08 Apr 2006 22:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Impsionu »

Minu põhjusteks siis: auto ei saanud valmis ja liiga värske lapsevanem. Samas kui oleks teine põhjus vähem päevakorras olnud, siis oleksin ikkagi vast e30-ga tulnud, kaugemale oleks ikka koha leidnud parkimiseks(hingelt haimees, see ju peamine). Hinda oli võibolla sutsu palju, samas nagu on teada, siis mida kallim seda parem(teatud piirides, ja see seda kindlasti oli). ööbimine on küll oluline, kuid ma olen alati olnud natuke looduslaps, hea madratsi ja varustuse korral võin "kukkuda" ka telki :D Samas väikse lapsega ikkagi tuba parem. Nüüd see grupeerumise teema, noh olgu see ruumala suur tahes, seda ära hoida on ikkagi väga raske, autod ju vajavad siiski väheke ruumi(lootes et järgmine aasta on vähemalt 30+ autot kohal 8) ). Nii et on tähtis koht kui ka elu-olu(kus magada, süüa, pesta, mida pikem on üritus).
Tegelikult on nii, et hainina foorumil oleks vaja nagu juhtkonda, või noh mingeid koosviibmisi kus osaleksid asjalikud noormehed foorumist(ise nii väga selliseks ei pea ennast :wink: ) ja arutaksid kõike olulisi teemasi, ja seda suht tihti, näiteks iga 2 kuu tagant(ümarlaud). Ma vähemalt ei ole kuulnud et selline asi oleks olemas. Äkki siis seal saaksid mõned asjad ka lahendusi, paar asjagi lahendatud oleks elu lihtsam. Muidugi võiks ka teha klubi liikmemaksu, nagu seda on bmw-klubi-l et saaks vajalike üritusi korraldada(mitte lõbustus ja puhkamis üritusi :) ). Aga need teemad vist juba kuskilt kunagi läbi käinud, nii et ma rohkem ei platra. Eks igaasi on tore, kuniks on ka tegijaid/olijaid, nii et loodan ikka ise oma kohalviibimisega edaspidi toetada selle foorumi ette võtmisi...(kõik algab iseendast).
BMW E91 320D 07/2010
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Minu seisukoht on see, et peamine põhjus kokkutulekust osavõtmiseks on justnimelt huvi vanemate bmw'de vastu. Liikuva hainina puudumine või selle hekeline liikumisvõimetus ei tohiks olla põhjused, mille tõttu kokkutulekust eemale jääda. Teeks nii, et järgnevatel kokkutulekutel ei teeks mingisugust liigitamist autode põhjal. Minu meelest sobib kroomstangedega e30 üheskoos haininadega platsile ja ringsõidul rivi lõpus sõitvad muud marki autod ei häiri mind absoluutselt :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Impsionu kirjutas:Tegelikult on nii, et hainina foorumil oleks vaja nagu juhtkonda.
Mitteametlik juhtgrupp on olemas: mina, sysi ja tõnis. Formaalseid kogunemisi küll pole aga see-eest käib pidev arutelu meie huvigruppi arengu ja kokkutulekute osas. See muidugi ei tähenda, et teised liikmed ei saaks selles osaleda - kõik ideed ja ettepanekud on alati teretulnud. Samuti ka võiks teised foorumiliikmed näidata üles rohkem initsiatiivi ürituste organiseerimiseks. Näiteks on sügisel tulemas e21.ee kolmas sünnipäev. Mulle väga meeldiks kui keegi võtaks sünnipäevapeo korraldamise oma õlule :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

nuga kirjutas:Minu seisukoht on see, et peamine põhjus kokkutulekust osavõtmiseks on justnimelt huvi vanemate bmw'de vastu. Liikuva hainina puudumine või selle hekeline liikumisvõimetus ei tohiks olla põhjused, mille tõttu kokkutulekust eemale jääda. Teeks nii, et järgnevatel kokkutulekutel ei teeks mingisugust liigitamist autode põhjal. Minu meelest sobib kroomstangedega e30 üheskoos haininadega platsile ja ringsõidul rivi lõpus sõitvad muud marki autod ei häiri mind absoluutselt :)
Seda nüüd küll hea kuulda et nuga lubab teist liiki liikuriga rivi lõpus tolmu õgida :twisted: . Oleks kõik nii vabameelsed, olnuks rohkem huvilisi ka sellel aastal olnud :roll: .

Aga järgmise aasta kokkutulekust siis ka. Pooldan kahe käega et üritus ikka oleks huvilistele (kui inimestele korraldatud), mitte ainult autodele (haidele siis). Seega ootaks ka ilma õige autota huvilisi üritusele, kust ikka inspiratsiooni ja teadmisi ammutada kui mitte sealt. Üritus peaks korralikus kohas toimuma, hinnas järeleandmisi teha ei tahaks (hinna langedes langeks ka ürituse kvaliteet). Soovitan varakult kohta bronnima hakata, kuupäev on teada, inimesed saavad plaanid varakult paika ära panna jne. Varase bronnimisega on ka valikuvõimalus suurem.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3081
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Kui kedagi huvitab, mille peale see 600 krooni per face läks, siis jagunemine oli see kord selline:
* platsi rent + ööbimine - 420 eek
* toitlustus(3 söögikorda) + joogid - 168 eek
* korralduskulud - 12eek
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Ma olen pigem jälle konservatiivsem selles igast veokatega kokkutulekutel käimiste asjus :)

Olgu - Tõnis kui vana hai-aktivist ja kustas kui ka haiomanik - loomulikult! Ent ringsõidul võiks osaleda ikka ainult teemakohased autod. Ja veokad jätaks kuhugi maha ja inimesed paneks haidesse :D Siis saavad ka nemad rohkem tunda "sisemist mõnu" :P

Mis puudutab e30... siis jah, millalgi me peaksime võtma vastu põhimõttelise otsuse, kas VFL e30 (ja mis autod veel - e32 nagu Martin_R EBK foorumist) saavad kuuluma meie ametlikku strateegilisse plaani :roll:
Nugaga oleme seda teemat põgusalt juba arutanud.

Ent selliste muudatuste korral peaksime vist tõesti hakkama mõtlema "Klubistumise" peale, ehk konkreetsed inimesed, autod ja põhimõtted (läti e30 on big no-no) jne
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

sysi kirjutas:Mis puudutab e30... siis jah, millalgi me peaksime võtma vastu põhimõttelise otsuse, kas VFL e30 (ja mis autod veel - e32 nagu Martin_R EBK foorumist) saavad kuuluma meie ametlikku strateegilisse plaani :roll:
Nugaga oleme seda teemat põgusalt juba arutanud.
Mis vahet seal on kas vfl või nfl. Põhimõtteliselt ei ole neil siiski haidega otseselt pistmist ning e30 klubi on ju täitsa olemas. Võiks jääda ikka haide juurde, muidu läheb asi laialivalguvaks. Kui just ei ole plaanis teha üle 20 a vanuste originaalkorda taastatud bemmide klubi
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Alpinist
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Okt 2004 23:07

Postitus Postitas Alpinist »

Don´t fix it if its not broken! 8)
Teil on ju ilus üritus püsti pandud, korralik läbuvaba foorum, kokkutulekud, huvilised. Minuarvates peitubki kogu võlu sellises väiksuses ja eksklusiivsuses. Kui seda rida vaikselt edasi ajada, küll tuleb neid huvilisi ja autosid kah juurde, inimestel jääb järjest rohkem raha üle, hainina on paljude arvates õige koht, kuhu seda paigutada.
Kui kokkutulekul oli vähe rahvast ja autosid, siis analüüsida seda, miks jäeti tulemata, eesmärk ei peaks ju olema võimalikult suur pidu.
Mina soovin küll kõigile edu ja kindlameelsust valitud teel püsimiseks.
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

?

Postitus Postitas Baur TC »

Kas keegi suudab mulle selgeks teha mis asi on ametlik hainina?

Ainult E21? E12 ja E28, võib olla E23........ ja nii edasi?!

Kui asi on Designis - peame vist kõik härra Hoffmanni poolt mõjutanud Designid nagu haininad käsitlema - või mitte?

Siis kulub E30 nende hulka - kas meeldib või mitte!
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Re: ?

Postitus Postitas sysi »

Baur TC kirjutas:Kas keegi suudab mulle selgeks teha mis asi on ametlik hainina?
Christoph, "ametlikku hainina" ei olegi olemas! Nagu me rääkisime ka eelmisel aastal Soomes, siis meie foorum sai tehtud e28 ja vanematele autodele.

Ja piir sai pandud just sinna kohalikke olusid arvestades, kus EBK tegeleb ainult igapäevasõidukite E34 ja E36 remondiga (sorry!), E30 klubi kipub rohkem tjuuningu poole kalduma ning BMW kui hobiauto on väga harv nähtus.

Lisaks on e28 ja vanematel siiski ka silmaga nähtav disainierinevus e30 ja uuematest.

Eelviimane lõik oli ilmselgelt üldistus, nii et ärge isiklikult võtke! Selgitasin tausta lihtsalt.

Ja loomulikult on oodatud sinu (ja kõigi teiste) arvamused ja ettekujutus edasisest arengust.
Viimati muutis sysi, 17 Aug 2007 08:17, muudetud 1 kord kokku.
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: ?

Postitus Postitas Arvo »

Minu jaoks on augusti algus igasuguste ürituste jaoks üks halb aeg, nimelt on peres paar sünnipäeva sel ajal.
Samas isiklikult enam non-haininaga sellele üritusele küll ei tuleks, olgu mu touring nii heas korras kui tahes, sama soovitaks ka teistele mitte hainina omanikele... pigem võiks tõsised ilma liikumisvahendita haihuvilised mõne teise auto peale ennast sokutada.

edit: sysi, viimane hainina mis bemmitehasest välja veeres oli minuteada ikka E24 mitte E28 :roll:
E24 635CSi | E10 2002
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Re: ?

Postitus Postitas sysi »

Arvo kirjutas: edit: sysi, viimane hainina mis bemmitehasest välja veeres oli minuteada ikka E24 mitte E28 :roll:
E24 on ikka märksa vanem mudel kui E28, mina pidasin oluliseks praegu muutust mudelidisainis, kus E28 oli "viimane"
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: ?

Postitus Postitas Ruut »

Baur TC kirjutas:Kas keegi suudab mulle selgeks teha mis asi on ametlik hainina?
Ainult E21? E12 ja E28, võib olla E23........ ja nii edasi?!
Välise disaini osas on ju täiesti selgelt eralduvad põlvkonnad:
*e12, e21, e23, e24, e28 tegelikult siia kuuluks ka varasemad e-d e3, e9 ning ka 02 ja NK - ehk siis haininad
*e30, e32, e34
*e36, e38, e39
jne.
IMO võiks selle foorumi teemad (ja ehk tulevikus klubiline tegevus) piirduda siiski selgelt haininadega. Loomulikult huvilised, kellel veel pole haid, oleks endiselt üritustele ja foorumi aruteludesse teretulnud.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Vasta