Midagi tulevikuks

Vasta
ervin911
Klubiliige
Postitusi: 142
Liitunud: 09 Mär 2006 22:16

Midagi tulevikuks

Postitus Postitas ervin911 »

Huvitav üritus, mille külastamise võiks plaani võtta. http://www.sharknosemeeting.com/index.asp?LANG=EN" onclick="window.open(this.href);return false;.
-e12-
Klubiliige
Postitusi: 475
Liitunud: 05 Juun 2006 09:27
Asukoht: Helsingi

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas -e12- »

Soome BMW Klubi poolt on tulnud mõte, et võiks äkki külastada seda üritust koos ühise meeskonnana aastal 2015! Võtan seda kui komplimenti, sest see näitab, et meie, meie tegevus ja meie autod on avaldanud muljet põhjanaabritele! :D

Mõtteid? :roll:
e12 520i 1975
e30 325ix 1987
e30 325iA cabrio 1988
e34 540iA touring 1994
Kasutaja avatar
airhead
Klubiliige
Postitusi: 380
Liitunud: 13 Sept 2008 19:35

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas airhead »

Mina olen tegelikult juba mitu aastat plaaninud sinna minna, siiani küll edutult erinevatel põhjustel.

Ürituse pilte vaadates "tuunikumid" on seal täitsa teretulnud ja 02 Touring`ut silmasin vaid ühte, seega sobituksin sinna hästi :lol:

Kui nüüd veel minejaid leiduks siit ja Soomest olen väga suure tõenäosusega osaleja.
e6 2000 Touring `73
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Jaks »

Mööda maad edasi tagasi tuleb sõiduks ca 4500km. Seda on rohkem kui mõni oma vanuriga terve suvega maha sõidab :D
Samas kas on kellegil mõteid kuidas sinna liikuda ( kas mõõda maad või laevaga kuskile maale ).
Üritus ise võibks vägev olla küll.
Kui kellegil mõteid siis oleks huvitav arutada kuidas liikuda ja mis ajaga sisse võiks selle kruisi plaanida.
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Ruut »

Omal tekkis selline kindel võibolla tunne :) rääkisin sõbraga kellel E3 3,3L ja temalgi väike huvi. Kui Helsingi Rostok liin on kevadel töös siis võib seda kaaluda.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
airhead
Klubiliige
Postitusi: 380
Liitunud: 13 Sept 2008 19:35

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas airhead »

Jaks kirjutas:Mööda maad edasi tagasi tuleb sõiduks ca 4500km. Seda on rohkem kui mõni oma vanuriga terve suvega maha sõidab :D
Samas kas on kellegil mõteid kuidas sinna liikuda ( kas mõõda maad või laevaga kuskile maale ).
:shock: Kus sa niipalju kilomeetreid said? Läbi Läti, Leedu jne?
Mina eelistaks Stockholmi kaudu sõita, umbes 1360km üks ots, jämedalt ümardades 3000km edasi-tagasi või siis Ruudu pakutud Helsingi-Rostok.

Eelmine aasta arvutasin ka ligikaudse eelarve, mõlemad teekonnad olid suht sarnased oma maksumuselt.

Probleemseks võib osutuda aga ööbimine ürituse toimumise lähistel lähtudes eilse seisuga booking.comi andmetele. Vaevalt et korraldaja on lähes kõik hotellid bronninud?
e6 2000 Touring `73
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Jaks »

Vaatasin jah trassi mööda maad. Pole läbi rootsi kunagi liikunud ja seega võiks see huvitav olla. Samuti laevaga oleks huvitav liikuda ja samas oleks vähem väsitav.
Mis summas muidu need laeva piletid olla võiksid.
Kui kaugel see kõige lähim majutus võiks olla.
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
Kasutaja avatar
airhead
Klubiliige
Postitusi: 380
Liitunud: 13 Sept 2008 19:35

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas airhead »

Üksipulgi ei viitsi eelarvet lahata aga minu tagasihoidlikud arvutused näitavad kogu reisi (edasi-tagasi) maksumuseks väga jämedalt ümardades, nii et ei peaks kannatama ja end kehvikuna tundma, 1 auto+ 2 inimest 1500.-euri.

See sisaldab kütust, teemakse, ööbimisi, ülesõite praamidega, sööke-jooke jne.

Ise eelistaks mineku ehk laevaga Rostocki ja tagasi läbi Taani-Rootsi maad mööda.
Või kui mööda maad minna läbi Rootsi siis peaks teekonna pooleks jagama, vahe ööbimisega kusagil.
Hullupilguga ühtejutti uhada oleks tiba karm, võiks olla pigem puhkuse moodi üritus.
e6 2000 Touring `73
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Baur TC »

Kõige parem teekond Hollandisse viib Läti sadammate kaudu (Ventspils/Liepaja) Saksamaale (Travemünde). Ja siis lihtsalt kiirtee kasutades Hollandisse kihutada.

Ööbimised on kindlasti kättesaadav, eelarve ei tohi siis 50 - 60 Euro ületada, Saksa piir ei ole kaugelt, ja hinnad on sealt suht soodsalt.
Viimati muutis Baur TC, 30 Nov 2014 21:03, muudetud 1 kord kokku.
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Ruut »

Ma lätti pole laevaga sõitnud aga Kiel-Klaipeda sõit jättis nii kustumatu mälestuse, et enam ei taha. Laev oli vana peldik ja aega läks rohkem, kui Rostock - Tallinn
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Baur TC »

Kiel-Klaipeda on juba mitu aastat suht korralikud laevad, aga kallim kui Stenaline omad.
Ma ei ole veel mingi ametlik kinnitus kuskil näinud, et Tallinn-Rostock i laevaliin on 2015 üldse olemas?!
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Ammy69
Klubiliige
Postitusi: 618
Liitunud: 02 Okt 2008 16:53

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Ammy69 »

Kas 1500 eur pole liiga üle? Olen saksa ja austria vahet sõitnud ja need teemaksud on ikka haledalt väikesed. Kokku edasi tagasi makseme makse kuskil 60 eur kokku. Viima reis oli autoga hispaaniasse ja siis läbi prantsusmaa rootsi kaudu tagasi ja raha nagu ei kulunudki. Äkki paneks kirja mis raha läheks kohapeal nii osavõtt ja sellised maksud. Tekib eneselgi huvi sinna minna.
http://www.CarRestoration.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
airhead
Klubiliige
Postitusi: 380
Liitunud: 13 Sept 2008 19:35

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas airhead »

Eks ma siis kirjutan veidi eelarve lahti. Nagu ma eespool mainisin, ümardasin hinnad julmalt. Loomulikult puhtalt sõit sinna ja tagasi tuleb vähem kui see 1500 aga võib minna ka rohkem, oleneb tarbimis harjumustest :D

Hakkame pihta Tln.-Stock.-Tln edasi tagasi 1auto+2inimest 399.- sisaldab minekul hommikusööki ja tulekul õhtusööki. Lisakulu, pikal igaval laevasõidul showgruppi vaadates mõni drink ikka märkamatult (x2)

Stock.-Arnhem 1365km maksud+kütus ca. 200.- x2 (tagasi kah) = minimaalselt 400.-

majutus 1tuba, 2inimest kokku neli ööd 4x75.-=300.-

hetkel kokku 1100.- siit on puudu veel ürituse osavõtu tasu ja söök-jook teepeal
e6 2000 Touring `73
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Baur TC »

Minu arvestus käib umbes nii:

masin + 2 reisijad edasi/tagasi Läti-Travemünde - ööbimine pardal - aknaga kahtetoaline kajut = 550,- E
kesk-Eesti - Läti sadam 550 km = 75,- Euro kütus
Läti - uuesti paak täis = 75,- Euro
vahepeal tankimist - 30 - 50,- Euro - proua tahab ka midagi muu kui autosid ja Läänemere vaadata :shock: :-)
Saksast/Hollandi piirist - uuesti paak täis = 90,- Euro
ööbimine Saksast/Hollandist - 2 * 75,- Euro
Läti - uuesti paak täis = 75,- Euro
ja tagasi oleme.

Kui juba Rootsi kaudu - siis pigem Paldiski - Kapellskäer´i laevaliiniga. Aga minu jaoks nii kui nii mõttetu, sest Palamuse/Lõuna Eesti kuni Paldiski tähendab 200 km vales suunast sõidmine....

btw. I. - ma kahtlen, et Tallink leppib 399,- Euro´ga

btw. volume II. / teine probleem on laevagraafik , oled hommikul kell 9 või 10.°° Rootsis, ja kuidas nüüd edasi? Tee mis tahad, neid kilomeetrid kuni Hollandini on suht (liiga) palju. Ööbimine Rootsis ja Taanis on kallis, Trelleborg - Travemünde laev on mugav ja pakub sulle soodsalt ööbimisvõimalused, aga aeg lendab sulle minema...
Tagasiteel sama jama, laevad lähevad hommikul vara (Kapellskäer) või pead kuni 16-17°° Stockholmis olema... - mitte kuidagi ei tule sulle korralik sõidugraafik välja - kui sa otsid õige kesktee - puhkusereisi ja nädalalõppureisi vahel...keeruline.

Ise olen ka niimoodi sõitnud, Läti kaudu minema, siis oled hommikul kell 7°° Saksast - kena! Ja tagasiteel Rootsi kaudu, ööbisin Kesk-Rootsis (leidsin mingi suht soodne koht) - ja siis väga vara voodis välja, et Kapellskäeris laev kinni püüda - aga oli ka pühapäev hommikul ja mina isegi tsikliga, liiklusummikud siis Stockholmis ei ole - (nüüd teavad ka kõik kes oli seda kuradi tagasiotsitav Ghostrider Stockholmi kandis :shock: :shock: :shock: )
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Ruut »

On keegi seda teemat edasi mõelnud? Tomi, mis Soome poolt kuulda?
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Ammy69
Klubiliige
Postitusi: 618
Liitunud: 02 Okt 2008 16:53

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Ammy69 »

Minul on soov minna aga kuidas ja millega veel ei tea.
http://www.CarRestoration.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
-e12-
Klubiliige
Postitusi: 475
Liitunud: 05 Juun 2006 09:27
Asukoht: Helsingi

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas -e12- »

Uurisin natukene lahe mõlemalt poolt ja seis on suht kehv selle aasta suhtes... Arno/airhead, kes meie poolt pidi minema ongi tööl - nii et sellest ei saanud midagi ja Soomes see kes oli mineja on oma käe ära vigastanud ja läheb opile. Ta aga ütles, et ta läheb veel kui ainult võimalik ja kasvõi kellegi teise autos kaasas kui ise sõita ei saa. Edastan tema e-maili aadressi heameelega kui keegi tahab ühendust võtta! Soome foorumil oli keegi teine veel küsinud tema käest, et kas temaga koos võib sõita, aga ma nüüd siis ei tea... Mei klubist vaatan, et Aimar/Ammy69 on huvitatud, nii et temaga võib veel asja arutada...

Mul selline tunne, et see jääb veel tulevikuks, aga ma ei kahtle, et sellest midagi saab, sest mõlemal pool lahet on tõesti selle võrra huvi selle vastu - lihtsalt on vaja teostada ja piisavalt vara. :wink:
e12 520i 1975
e30 325ix 1987
e30 325iA cabrio 1988
e34 540iA touring 1994
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Ruut »

Järgmisel aastal toimub selline huvitav üritus nagu Bavaria Tour 2016
http://bavaria-tour.info/index.php/en" onclick="window.open(this.href);return false;

Kohad lähevad maru kiirelt täis, kui registreerimine avatakse. Eelmisel korral 2011 oli Eestist üks E3, kes sai läbi ootelisti. Tuleval aastal plaanib ta uuesti minna ning ka üks NK haub plaani. Eestist oma "konvoiga" minek oleks päris huvitav mõte.
Arno auto sobiks teemasse hästi, samuti Jaanis_K 1600-2. Ise mõtlen, kas oma 02 viia sellisesse konditsiooni, et lähemalt, kui 10m oleks ok vaadata. Üritus pidi super äge olema.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
airhead
Klubiliige
Postitusi: 380
Liitunud: 13 Sept 2008 19:35

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas airhead »

Minul jah, seekord lood sellised et ürituse ajal olen pikemas töölähetuses.
e6 2000 Touring `73
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Re: Midagi tulevikuks

Postitus Postitas Baur TC »

Kes soovib osaleda, ilma autodeta, siis on küll sellist võimalus, lenda Tallinnast Bremenisse - ja kohalik BMW "Stammtisch"i seltskond pakub
kaasreisijate kohta välja.
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Vasta