O: Veljed E23le [lukku]

Klassikaliste BMW'de varuosad, varuosadeks müüdavad autod ja ajastukohane lisavarustus.
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

On olemas sellised:
http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... G/id=86926

Pluss mingid rehvid, tuleb rattaprojekt peris kopsaka hinnaga... Eks siis tule mõned teised asjad ostmata jätta...
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Reeglina on jah velgi koos rehvidega soodsam osta. Samas saab aga ilma rehvideta velgede korrasolekus hõlpsamini veenduda :wink:
enthusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 05 Mär 2006 15:32

Postitus Postitas enthusiast »

rzmz kirjutas:On olemas sellised:
http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... G/id=86926

Pluss mingid rehvid, tuleb rattaprojekt peris kopsaka hinnaga... Eks siis tule mõned teised asjad ostmata jätta...
Kaunid viisud. :P
Kauple hinda maha vähe ainult. ;)
E24 630CS `78
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

16'' velg ei ole hea valik, kui sihid kasutatud rehvide järelturgu. Tundub, et 16'' rehve kasutatult eriti ei liigu. 15'' ja 17'' on kordades rohkem.
Aga sellisele autole tegelikult pruugitud rehvi ju ei ostakski
enthusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 05 Mär 2006 15:32

Postitus Postitas enthusiast »

Ruut kirjutas:
16'' velg ei ole hea valik, kui sihid kasutatud rehvide järelturgu. Tundub, et 16'' rehve kasutatult eriti ei liigu. 15'' ja 17'' on kordades rohkem.
Aga sellisele autole tegelikult pruugitud rehvi ju ei ostakski
Ma olen ikka saanud ühe tuttava kummivana käest alati mida olen soovinud, isegi sellise mõõdu nagu 205/70/14, mida kohe üldse ei liigu.

Võite julgelt küsida kui kasutet kumme tarvis, hea valik, uus kaup iga nädal ja mis peamine, mõistlikud hinnad ;)
E24 630CS `78
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Kui homme selgub et need veljed alles siis võtan vist sõidu Jõgevale ette. Rehve ka vaja kuskilt välja võluda. Kuna naispere siin juba vingub et miks need nii kallid peavad olema, pean ilmselt odavama otsa rehvid hankima et saaks ka köögis remont tehtud ja säiliks kodurahu. Kummiboxist jällegi vaatasin et "uued" protirefid selle mõõdu juures sinna 1000 ringi jäävad. Mida siis rohkem soovitate, kas otsida kasutatud "nimega" rehve või käivad protitud pastlad ka?
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

16'' velg ei ole hea valik, kui sihid kasutatud rehvide järelturgu. Tundub, et 16'' rehve kasutatult eriti ei liigu. 15'' ja 17'' on kordades rohkem.
Aga sellisele autole tegelikult pruugitud rehvi ju ei ostakski
No ei ostaks jah, aga paraku ei sattunud see auto just miljonäri kätte. Raha peab ikka lugema ja üritama leida võimalikult hea kvaliteedi/kvantiteedi/maksumuse suhe.
Impsionu
Klubiliige EBK
Postitusi: 463
Liitunud: 08 Apr 2006 22:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Impsionu »

Protte isiklikust kogemusest ei soovitaks kohe üldse mitte, kuigi mul olid nad all riisiraketil(Toyota Corolla universaal) millel iga pisemgi asi salongi karjudes kostab, arvan et enda heaolu nimel tasub pigem pehmed ja kasutatud suveks vähemalt osta(jube müra on neil, ja balanseerida ka suhtkoht võimatu, muster tihti kõver peal). Talvel on muidugi kiirused teised ja pehmem ka kui lund on, samas kui ostad talveka ja sõidad enamjaolt maanteel siis jällegi ei soovita, aga arvan et sa ei sõidagi selle masinaga talvel :wink:
See oli muidugi ainult minu arvamus, ise tead mis teed lõppkokkuvõttes :wink:
BMW E91 320D 07/2010
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Ma nendele Borbetitele ostsin suure kiiruga mingid protid Kummiboxist (Marix vist) kuna ostes jäid talle naastud alla ja oli ju vaja kohe kekutama minna. Käisin Võrus ja Võru taga, ei saanud küll aru et mingi müra oleks olnud kuskil.
Kui uutest rääkida siis milliseid (kahemilliseid?) rehve jahtida? Tootja, riik, ettevõte mis Eestis turustab? Mis hinnaklass jne?
Päris ulmeraha ei tahaks ka praegu rehvide alla matta, oleks siis et kõik muud asjad sellel autol 100% korras.
Impsionu
Klubiliige EBK
Postitusi: 463
Liitunud: 08 Apr 2006 22:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Impsionu »

Michelin on muidugi kõige parem ja ka vastupidavam, aga see selge et micu hinnaklass on liialt kõrge.
ise ostsin endale alla uued Savad, 195/70 r14 nii nagu originaal ette näeb mu masinal, ja siiamaani olen rahul, üle 4000 kildi ja siiani kõik viimasepeal, ainult korra balanseerisin üle(endal see võimalus olemas, tee või igapäev kui viitsimist oleks 8) ) ja sava hind on vägagi mõistlik, täpselt ei tea pole uurinud nii suure mõõdulisi, kui tahad võin uurida erinevaid marke ja nende hindu, ütle aind täpne mõõt? Ma saan ainult uute hindu õelda, sest kasutatud minu juures ei müüda.
BMW E91 320D 07/2010
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Impsionu kirjutas:Protte isiklikust kogemusest ei soovitaks kohe üldse mitte, kuigi mul olid nad all riisiraketil(Toyota Corolla universaal) millel iga pisemgi asi salongi karjudes kostab, arvan et enda heaolu nimel tasub pigem pehmed ja kasutatud suveks vähemalt osta(jube müra on neil, ja balanseerida ka suhtkoht võimatu, muster tihti kõver peal).
Protil ja protil on vahe. Nagu ma olen aru saanud, siis rehvid nagu Marix, Galaxie (kirjapildid ei pruugi õiged olla) on suht garanteeritud kvaliteediga. Samas näiteks Vallai toodang on täielik loterii. Kasutatud rehvi ostul peaks vaatama, et nad juba ürgvanad ei oleks ja kummisegu kõvaks läinud.
Aga mul on täiesti vastupidised põhimõtted rehvide valikul, kui Sul. Suverehv võib Eestis legaalsete kiiruste juures kulgemiseks olla mida iganes (prott, slikk, kulunud talvekas jne.) aga talverehv peab olema HEA. See põhimõte ei tähenda, et ma suveks mingi saasta rehvi alla kruvin aga talverehvi ostan üldjuhul TM testigrupi esikolmikust.
Impsionu
Klubiliige EBK
Postitusi: 463
Liitunud: 08 Apr 2006 22:06
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Impsionu »

Ma siiski pidasin silmas et juhul kui prott üldse, aga loomulikult peab olema talvel väga hea rehv, sest tegu ju tagaveolise autoga, see juba seab piirid. Aga jah suvel on natuke lõdvem see piirang, aga siiski kui tahad head ja vaikset sõitu sõita siis ei saa ka suvel suvalist saia alla panna :wink:
Ja protidest et vallai on jah saast, teisi pole kuulnudki, ja ise olen kasutanud tehcnic protte, inglise omad mingid vist, nii suvekaid kui talvekaid, suvekad oli enam-vähem, aga talvekad olid kehvad just müra poolest, pidamine oli neilgi päris hea võiks isegi õelda, aga jah väristasid ja karjusid all...
BMW E91 320D 07/2010
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Ruut kirjutas:
16'' velg ei ole hea valik, kui sihid kasutatud rehvide järelturgu. Tundub, et 16'' rehve kasutatult eriti ei liigu. 15'' ja 17'' on kordades rohkem.
Aga sellisele autole tegelikult pruugitud rehvi ju ei ostakski
Kui ma endale 15" rehve ostmas käisin (EBKF'is Ülar M kaudu), siis leidsin ma sealt ainult mõned üksikud 15" veel, peale nende, mille endale ostsin. 16"seid oli aga hunnikute viisi.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Minu kogemus näitab samuti, et 16" rehve on järelturul praegu märksa rohkem kui 15"
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

sysi kirjutas:Minu kogemus näitab samuti, et 16" rehve on järelturul praegu märksa rohkem kui 15"
Nojah, see oli oma paari aasta tagune kogemus. Asi on siis muutunud ja 15'' pole ka enam mingi tegija.
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Nii, 16'' veljed olemas. Rehvid ilmselt hangin esialgu siis mingid kasutatud pastlad, rahakoti põhi hakkab juba vastu tulema...
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Kindlasti proovi leida firmarehvid. Ja reeglina on kasutatud rehvid ostes eraisikult märksa odavamad kui kuskilt rehvihallist. 16" rehve on ka EBK sektsioonis täiesti piisavalt pakkuda, uuri sealt.

Ja kindlasti tasub tingida!

Sysi
Suletud