O: Veljed E23le [lukku]

Klassikaliste BMW'de varuosad, varuosadeks müüdavad autod ja ajastukohane lisavarustus.
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

O: Veljed E23le [lukku]

Postitus Postitas rzmz »

Otsin velgi oma 745 jaoks. Tahaks kas originaale või siis võimalikult ajastutruu väljanägemisega valusid. Kui keegi oskab midagi soovitada või välja pakkuda siis ootan huviga vastukaja.

Veljed olemas, tänan kõiki sõnavõtjaid asjalike kommentaaride eest.
Viimati muutis rzmz, 11 Aug 2006 16:17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ihv »

mm mõõdus ilmselt ei huvita? e23 originaalid pakkuda, annaks niisama põhim...

sellised nagu mul sobivad minu arust välimuse järgi väga ilusti...aga mugavam oleks mitte-suurem-kui-16-tolli :wink:
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

keegi rääkis et mm mõõdus velgedele on raske rehve leida. mida see täpsemalt tähendab, seletage lollile...
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Märksõnaks, mida otsida, võid panna TRX ja siis mm mõõdu 390 või 415. Infi peaks päris palju tulema. Mõned korrad on teema ülesse võetud bmw-klubi foorumis. Näiteks siin http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... hlight=trx
Tom

Postitus Postitas Tom »

Millimeeter mõõdus rehvid ehk siis TRX, nagu Ruut ka juba mainis, on suhteliselt paha valik.
Need rehvid on liiga kõvast segust ja 20 aastat vana tehnoloogia järgi valmistatud seega pidamine pole just teab kui hea, eriti annab tunda märgades oludes.
Ja vast isegi suurem probleem on see, et need rehvid maksavad umbes 5000eeki tükk 390mm velje jaoks ja e23'l käib 430mm velg originaalis, seega vast veel kallim. Kasutatult pole mõtet eriti neid rehve osta, need on reeglina vähemalt 15 aastat vanad.

Omast kogemusest võin näiteks öelda, et lume peal puudub neil igasugune pidamine, endal olid korraliku mustriga taga ja proovisin, kiirust üle 20km/h ei suutnud saavutada. Ja vihmaga käis ka perse vahest ikka väga järsku alt ära.
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Nii aga kust ma saan infot sobiva offseti ja keskava kohta? Mul on 2 manuaali, 745i South Africa versioon ja 735i ameerika versioon, mõlemas on erinevad andmed. Täpse mudeli manuaali pole veel leidnud, peaks UMist küsima?
Tom

Postitus Postitas Tom »

Kas tal mitte e12, e24, e28 ja e34'ga rattad ei ühildu? Ja ka e39'ga kui kasutada tsentreerimis rõngast?
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Nii et suvalised e12, e24, e28, e34 all olnud veljed istuvad mulle ilma probleemita? Offset (ET) on kõigil sama? Jälle naised saunas rääkisid et kui panna vale offsetiga veljed, on kohe sitt leivakotis.
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ihv »

mul on hooldusraamat-manuaal olemas, vaatan õhtul järgi, mis mõõdud ette nähtud.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

rzmz kirjutas:Nii et suvalised e12, e24, e28, e34 all olnud veljed istuvad mulle ilma probleemita? Offset (ET) on kõigil sama? Jälle naised saunas rääkisid et kui panna vale offsetiga veljed, on kohe sitt leivakotis.
e12, e24, e28, e32, e34 omad sobivad kindlasti. Veel sobivad e3,e9,e38,e39 omad aga need on kas liiga vanad või liiga uued.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Minu teada on e38 ja e39 keskava suurema läbimõõduga ja sealt pärit veljed vajavad tsentreerimisrõngaid.

Üldiselt aga, rzmz, sinu autole sobivaid velgi leiab kindlasti. Küll aga tasuks need enne ostu kindlasti üle vaadata, kas on ikka sirged. Eesti teedel sõitnud 15"+ veljed on ikka parajad banaanid enamasti.

Sirgeks tegemine + värvimine maksab omajagu. Samas - selle tulemusena saad omale sirged ja korraliku värviga veljed.

PS! Mina omad rattad ostsin kõverate ja koledatena (kalli raha eest kah :lol: ), lasin sirgeks teha ja seejärel liivaprits + värv + lakk.
SwitC

Postitus Postitas SwitC »

mis mõõdus veljed sinna üldse lähevad ?
mis on poldiaugu vahe ?


mul ühed 4x100 15"kärjed olemas,aga need vist ei lähe :roll:
enthusiast
Postitusi: 295
Liitunud: 05 Mär 2006 15:32

Postitus Postitas enthusiast »

SwitC kirjutas:mis mõõdus veljed sinna üldse lähevad ?
mis on poldiaugu vahe ?


mul ühed 4x100 15"kärjed olemas,aga need vist ei lähe :roll:
5x120 ikka peaks olema e23.
E24 630CS `78
SwitC

Postitus Postitas SwitC »

teine võimalus,et mul on 14" originaal veljed 5x120 :roll: , aga need vist liiga väikesed ?
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Jep, ja ET sõltub velje laiusest teadagi, aga jääb sinna 20 kanti (e36 ei sobi).

Alla mahuvad alates 14" ja kuni laiuseni 10" (Iff'il olid vahepeal selle auto all sellise laiusega veljed)
SwitC

Postitus Postitas SwitC »

Pilt

selliseid on mul 5tk ...
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

Jah, ma Iffi üritasin natuke seebitada ka et ta need veljed mulle annaks koos kaubaga ent tulutult... :P Kuuese all näevad kindlasti ka väga head välja.

Switc, mis hinnaga müüd neid kah ja mis korras rehvid on? Kui nad puhtaks pesta ja UMist uued kapslid tellida peaks esialgu suht piisav ehk olema? Tegemist on siis nendega, kui ma ei eksi: http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=36&fg=15
SwitC

Postitus Postitas SwitC »

pilt oleks nagu sama jah :D
rehvid on suht juustud kõik ... velgede seisukorrast tean ainult seda,et vajavad puhastamist ja üksi rehv ei ole sõidukõlbuik :oops:
kui soovi,siis hinda paku ise :lol:
rzmz
Postitusi: 55
Liitunud: 19 Juun 2006 12:40
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rzmz »

5x120 on jah. Alates 14'' ja lõpetades 16'' mugavuse huvides (väidet et 17 juba jama on olen ka välismaistes foorumites kohanud)... Keskava peaks olema 72,5?

Praeguse seisuga on Switci pakutud veljed suht kandidaadid...
Need ilma kapslita Borbetid mis mul praegu all on näevad ikka sigakoledad välja paraku.

Kummiboxis vedeleb ring selliseid:
http://www.kummibox.ee/Veljed/2bmw5x120x15.jpg
ja
http://www.kummibox.ee/Veljed/3bmw5x120x15.jpg
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mina 745i'le prooviks ikka 16" leida :wink: Need 14" on e12-28 all täiesti nitshevoo, aga mõtle oma praeguste Borbetite peale - 15" .. needki näevad ikka väga väiksed välja selle suure auto all ju?

16" laia randiga cross-spoke, tasub lihtsalt silmad lahti hoida :wink:
Suletud