O: 2,8i mootori asju.

Klassikaliste BMW'de varuosad, varuosadeks müüdavad autod ja ajastukohane lisavarustus.
Vasta
Kasutaja avatar
lamp
Postitusi: 706
Liitunud: 01 Veebr 2005 10:23
Asukoht: Tallinn

O: 2,8i mootori asju.

Postitus Postitas lamp »

Sooviks osta siis 2.8i mootori vooliku majanduse, köik vaakum ja öhuvoolikud mis mootoril käivad.
Ja veel kaks andurit mis peaksid reguleerima mootori pöördeid rataste keeramisel (rooli vöim) ja pidurdamisel. Andurid asuvad rooli vöimu öli püti juures. Sry et andurite täpset nimetust öelda ei oska. Kui kellegil selliseid asju juhtub vedelema kuskil siis vöib ühendust vötta. tel. 5052980
e28 528i & e21 316
e21 315 & e6 2000
Saab 900c
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Selle voolikumajanduse asjus oleks kõige mõislikum pöörduda UM-i poole. Saad korralikud asjad. Torude hinnad on vahemikus 40.- kuni 160.-krooni/tk. Kogu komplekti hind oli vist 500.- krooni ringis. Andurite kohta ei oska midagi öelda... kas seal ikka on just sellise funktsiooniga andurid :? :?:
Kasutaja avatar
lamp
Postitusi: 706
Liitunud: 01 Veebr 2005 10:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lamp »

Mulle väideti nii moodi vähemalt et andurid seda teevad. Kui voolikute komplekti hind UM-is 500 siis peaks töesti sinna pöörduma.
e28 528i & e21 316
e21 315 & e6 2000
Saab 900c
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Voolikud/lõdvikud on mõtet uued osta kuna paarikümne-aastaga muutuvad kummidetailid mootoriruumis õli, kuumuse ja külma toimel selliseks plastikutaoliseks. Kasutatuna korralikke leida on peaaegu võimatu. Mõni lihtsalt veel ei pudene kätte ära. Suuremal osal masinatest mida olen näinud - on need asjad läbi.

Huvitav oleks teada kes sulle nende andurite kohta sellist udu ajas... Mootoriruumis on õlisurve- ja temperatuuriandurid... ja osadel mudelitel on ka andur mis võtab signaali käigukastilt... ja siis on andur mis võtab signaali hoorattalt... aga kuidas see rataste pöörlemisega seotud on, tahaks ma küll teada.

Võib-olla peetakse siin silmas andureid mis on selle pidurivõimu akumulaatori küljes? Seal on 2 "punast" andurit mis tavaliselt lekivad. UM-is on need saadaval, maksavad keskmiselt 350.- - 400.-/tk. Need mõõdavad rõhku. Need kas lekivad või näitavad, et sul on pidurisüsteemis mingi viga (pidurivõimu akumulaator nässus).
Kasutaja avatar
lamp
Postitusi: 706
Liitunud: 01 Veebr 2005 10:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lamp »

vot vot need samad punased junnid ongi. Nende kaudu lahkub minu autost suurem osa roolivöimu ölist.
e28 528i & e21 316
e21 315 & e6 2000
Saab 900c
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Selge! Need andurid on mul vanad tuttavad. Aga selles küsimuses, et need andurid kuidagi mootori pöördeid reguleerivad, olen väga väga skeptiline.

Nende andurite kohta võin öelda, et 99,9 % meie turul pakutavatest kasutatud anduritest lekivad kohe kindlasti. Mitte, et need nüüd hirmus pahad andurid on vaid pigem miski pole igavene. 20 aastat on pikk aeg ühe ekstreemsetes tingimustes töötava anduri kohta. See on läbikäidud etapp. Uuena ostes ei ole need tõesti kõige odavamad asjad kuid oma kogemustest võin öelda, et lihtsam on üks kord 400.- välja käia kui kolm korda 100.- ja ikkagi uued osta. Ma võiksin sellest korraliku esse kirjutada kuidas mulle neid müüdi, räägiti kuidas on viimase peale korras ja siis hiljem kui vendadele nende andureid tagasi pakkusin - siis oldi levist väljas või mitte enam Tallinnas. Kui ostad kasutatud anduri peab see olema töötava masina pealt kus on töötav pidurivõimuakumulaator ja sa oma silmaga näed, et need andurid ei leki. Kui need on lapiga kuivaks pühitud siis see veel ei tähenda, et need korras oleksid :idea: Aga mis ma siin lobisen - olen näinud kuidas nende andurite asemele kruvid keeratakse ja probleem lahendatud :?
Kasutaja avatar
lamp
Postitusi: 706
Liitunud: 01 Veebr 2005 10:23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas lamp »

Mul praegu ongi selline kruvi mutter polt nende andurite asemel.
Kui rahakest juurde saab siis ikkagi korra UM-ist läbi,vaatab mis mulle seal räägitaks.
e28 528i & e21 316
e21 315 & e6 2000
Saab 900c
Vasta