O: E28 tagasilla puksid

Klassikaliste BMW'de varuosad, varuosadeks müüdavad autod ja ajastukohane lisavarustus.
Vasta
margus
Postitusi: 153
Liitunud: 08 Juul 2007 15:34
Asukoht: Tartu

O: E28 tagasilla puksid

Postitus Postitas margus »

Teeb ehk keegi tagasilla puksidele hea komplekthinna? 8)
Ehk siis M535 tagumised õõtsa ja suured sillatala puksid.
Ja vahetusega siis ikkagi saab ise hakkama või läheb ikka hulluks rebimiseks, et ära teha lihtsamate vahenditega?
e28 M535i
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Sillatala puksid saaks hea pusimise korral vahetatud, aga õõtsapuksidega on ikka tegu, seega lase parem see töö ära teha mõnel tegijal.
e28
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Õõtsapuksid saab küll ära vahetada, aga selleks läheb korralikku pressi vaja ja õõts tuleks alt ära võtta. Kindlasti on ka selliseid presse töökodades kus õõtsa alt ära võtma ei pea. Soovitan uurida töökodadest kus veermiku remondiga tegeletakse.
Carclassic OÜ
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

vabandada mu ignornantsust e28 aladel :)
Aga kas need tagumiste õõtsade puksid pole mitte äravahetamiseni sarnased e30 samade detailidega?

Kui nii, siis vähemalt mina küll ei vajanud mingeid ulme-eritööriistu.

Tegin lihtsalt väikse rakise (torujupp, üks ots kinni keevitatud + keermelatt ja mõned mutrid-seibid)

Naks välja, naks sisse :)
bballa
Postitusi: 78
Liitunud: 25 Sept 2006 18:14

Postitus Postitas bballa »

Just nii lihtne see ongi! Ja need puksid on ka äravahetamiseni sarnased!!! :)
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Neid õõtsa pukse on nii suuremaid kui väiksemaid. Suuremate pressimiseks olen kasutanud 10 tonnist pressi ning sellega tulevad ka kõva surumise peale välja, 5 tonnisega pukse kätte ei saanud. Kuidagi liiga lihtne tundub see torujupp ja keermelatt, või viimased 3 autot millel vahetanud olen, on ekstra tugevalt puksid sisse kinni jäänud.
Carclassic OÜ
Vasta