e23

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
Priit Peljo
Postitusi: 858
Liitunud: 02 Veebr 2005 23:47
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit
Kontakt:

Postitus Postitas Priit Peljo »

ETK-d installides ta ju küsib regiooni. Mul Euroopa, selleks ta teisi ei näitagi.
Oh mind tobu küll.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Euroopa küll, kuid kas mitte mõnes euroopa riigis polnud sellist kõrget kubatuuri maksu?
Viimati muutis kustas, 19 Apr 2005 17:40, muudetud 1 kord kokku.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Need riigid olid vist Belgia ja Taani... või midagi sarnast kus neid kõrgemaid makse küsiti:? Eks neid riike oli veelgi. Eraisikud võisid loomulikult endale osta mida hing ihaldab kuid jah - kui mõni riigiasutus tahtis soliidse e23-ga ringi sõita ja mõnes riigis mingi piirang kubatuuri või võimsuse osas peal oli siis nendele oligi see elatusmiinimum-versioon mõeldud. Laiemale ostjaskonnale see mudel saadaval ei olnud seega ehk seetõttu on see ka kataloogidest välja jäänud. Samas ega seal ju tegelikult muud vahet pole kui mootor. Mootoriosadest kõlbasid sellele 525 osad.

Kustasele tagumiste stangede kohta: vanematel e23 ja e24 mudelitel on tagumised stanged välimuselt sarnased. Vaata erinevatel mudelitel seda osa kus tagumine kaitseraud auto tagatiiva juures lõpeb ja iluliist algab :wink:
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

päev :D

Minu e23 732i omab samasuguseid spoilereid nagu seal esimeses postituses pildil näha oli. Mul puudub ainult tagumine spoiler. :? Seepärast mõtlen, et kas lasen peale auto värvimist need tagasi panna või mitte .
Ja ise arvan ,et tegelt neid ei ole sinna vaja, sest et e23 on siiski soliidne lux auto.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

:shock: :D Et siis mida? Igasuguseid huvitavaid haikalu ujub välja vastu kevadet :D

Kas see spoiler mis sul puudu on - kas sa mõtled seda mis jääb tagumise kaitseraua alla? Umbes aasta tagasi oli selline 700.- krooniga müügis, värv oli sellel punakas-pruun või midagi sarnast. Praegu see alles enam pole. Sa võid ju need spoilerid küljest võtta ja kuskile paremaid aegu ootama panna :idea: Võib-olla leiad kunagi tagaspoileri ka ja siis on sul juba komplekt. Selle spoileriringi väärtus ongi selles kui see on komplektne. Nojah - muidugi saab ka ilma hakkama. E23 on ka muidu soliidne :)
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Paar sõnakest e23 erinevustest. Kas keegi on märganud sellist asja: osadel e23-del on salongis laeservas plastikust liistud ja katted tagumise akna juures, osadel aga mitte. Näiteks minu autol on salongis üleval laeservas liisturing, tagapostidel katted. Samas leidub ka selliseid liistudeta variante. Galeriis leidub üks väga hea näide sellisest „liistudeta salongis“ autost. Ongi vist nii, et lahjemad mudelid on liistudeta, võimsamatel on aga kasutatud rikkalikumalt detaile. Üks erinevus erinevate mudelite detailides meenus veelgi: esimestel aknapostidel asuvad seespool katted. Neid leidub kahte sorti – on kitsamaid ja laiemaid. Kitsamaid katteliiste olen märganud põhiliselt 728 peal, 732 ja 735 peal on need aga laiemat-tüüpi. Kitsam kate läheb servapidi aknaposti kõrval uksetihendi alla. Laiem liist katab samal kohal olles uksetihendi täielikult. Veel on väike erinevus vanema ja uuema tüübi puhul n.ö. lävepakus - ühel on see hall ja koosneb ühest tükist, teisel on see must ning koosneb kahest osast.
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

tre veel

see alumine spoila on jah puudu. see mida sa kuskil kuulutuses nägid "punakas--pruun" ongi arvatavasti minu auto küljest. Enne kui see masin Narva jõudis müüs endine omanik tagumise spoila maha just enne masina müüki. :(
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

*** Paar sõnakest e23 erinevustest. Kas keegi on märganud sellist asja: osadel e23-del on salongis laeservas plastikust liistud ja katted tagumise akna juures, osadel aga mitte. Näiteks minu autol on salongis üleval laeservas liisturing, tagapostidel katted. Samas leidub ka selliseid liistudeta variante.******

täitsa nõus sellega. endal 3,2 ja sellel on liistud olemas ning oma silmaga nägin 728-t millel need puudusid. Näinud ka erinevaid sisemiseid ukselinke
nood olid kroomitud ja väiksemad.

terv
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Hmmm... ma ei imesta kui see sinu auto küljest oli, täiesti võimalik. Aga see eelmine omanik oleks võinud selle siis müüa komplektina või üleüldse mitte :? Mul jäi see ostmata just seetõttu, et ühe detailiga pole eriti midagi peale hakata... kuigi pikemas plaanis oleks ehk teised osad juurde leidnud.

P.S. Kas galeriisse pole plaaninud oma autot üles panna? Tundub huvitav eksemplar olema :)
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

p.s. Võib-olla. aga ei oska panna neid. ja url puudub.

Autol teoksil väike projekt. praegu on värvimine käsil.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Arvan, et Sysi saab sind piltide ülesseadmise küsimuses aidata, peaksid temaga kontakteeruma.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Esialgu saaks jah nii teha, et saadad (Ilmari) mulle pildid, mina panen üles. Samas järgmine nädal saaksid juba isikliku galerii kasutajanime oma pildimajanduse tarvis.

EDIT:
http://bmwclassic.ee/323/ilmari

Kahjuks on see galerii versioon vigane - nii et nii väikse resolutsiooniga pilte ilma sisse logimata suurena ei näe (v.a. slideshow'd kasutades).
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Tore, et haininasid galeriisse vaikselt ikka juurde tekib, päris soliidne seltskond on juba koos 8) Nuga sinu idee luua haininadele oma koht hakkab vaikselt jumet võtma :) Igatahes galeriis on juba nii mõndagi huvitavat mida vaadata :D

Edit: Sysi parandatud Nuga'ks :)
Viimati muutis Jaan, 25 Apr 2005 12:14, muudetud 2 korda kokku.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

ilmari kirjutas:Näinud ka erinevaid sisemiseid ukselinke
nood olid kroomitud ja väiksemad.
1977-1982 mudelitel. Sobivad ka uuemale mudelile.

Siinkohal võiks selguda siis tõde. Ilmari, mis firma laienditega (spoileritega) on tegu?
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

sysi kirjutas:Esialgu saaks jah nii teha, et saadad (Ilmari) mulle pildid, mina panen üles. Samas järgmine nädal saaksid juba isikliku galerii kasutajanime oma pildimajanduse tarvis.

EDIT:
http://bmwclassic.ee/323/ilmari

Kahjuks on see galerii versioon vigane - nii et nii väikse resolutsiooniga pilte ilma sisse logimata suurena ei näe (v.a. slideshow'd kasutades).

:D jään siis galerii kasutajanime ootama. Pilte ju veel palju. Ja täna tegin värsked pildid kus autokerel uus värv peal. :D

Mis puudutab spoilasid siis kahjuks pean tunnistama, et ei ta mis toodag nood on -aga pühapäeval lähen põrkerauda jupideks katkuma, et korralikult värvitud saaks siis ehk selgub midagi.
ilmari
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mär 2005 12:42
Asukoht: Narva-Tartu

Postitus Postitas ilmari »

kustas kirjutas:
ilmari kirjutas:Näinud ka erinevaid sisemiseid ukselinke
nood olid kroomitud ja väiksemad.
1977-1982 mudelitel. Sobivad ka uuemale mudelile.

Siinkohal võiks selguda siis tõde. Ilmari, mis firma laienditega (spoileritega) on tegu?

mm, esispoileri kyljes on kirjas mingi tellung: pfebo, modell bmw 7 ja mingid numbrid

nii,et asi vist selgunud. :roll:
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

kustas kirjutas:Selle piltide asja võiks niimoodi teha, et kopida pildid galeriisse (mingi kindel koht) ja sealt siia "näitama" panna (kui Nuga just ei pahanda).
Päris hea mõte, teen lähiajal ära.
EDIT: http://bmwclassic.ee/323/pudipadi
Jaan kirjutas:Sysi sinu idee luua haininadele oma koht hakkab vaikselt jumet võtma :)
Khmm... :lol:
ilmari kirjutas:jään siis galerii kasutajanime ootama.
Kasutajanimi tehtud, täpsemalt PS'is :)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Jajah nuga - ma ajan teid sysiga kogu aeg segamini :oops: :lol: Niii, et võta siis kinni kumb see põhiline ideede generaator on, mõlemal teil on ühesugused autod (ok. peaaegu) ja esmapilgul sarnased kasutajanimed :oops: ja nii on segadus nimedega kerge tulema. Aga võib-olla hakkan vanaks jääma ja nimed ei seisa enam meeles :idea: :shock: :lol:
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mnjah, pean nõustuma, et nugal on olnud ka oma roll www.e21.ee välja töötamises :lol:
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Ilmari, mis värvi täpselt su auto tuleb (nimi, kood). Ja sul oleks tagumine aeg ka "Liikmete autod" sektsiooni oma masin üles panna.
Vasta