Auto ost ja auto oma nimele tegemine

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
mull1

Auto ost ja auto oma nimele tegemine

Postitus Postitas mull1 »

Tere olen siit foorumist uus ja on soov osta omale auto ise olen alaealine(16).Kuidas sellega on siis kui ostan auto kas ma saan oma nimele kah teha või peab koos oma vanemaga olema ja tema nimele auto tegema.Tänan ette ära ja Häid Jõule teile!
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Niisama ARKi jalutades ei saa enda nimele teha. Pead vanema kaasa võtma ning tema omakorda peab vastavad dokumendid võtma. Ei pea vanema nimele tegema, saab ka endale. Ainuke suurem vahe vist see, et enne 18 saamist ei tohi ise autot müüa(vanema loal vist võis).
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
mull1

Postitus Postitas mull1 »

raunz kirjutas:Niisama ARKi jalutades ei saa enda nimele teha. Pead vanema kaasa võtma ning tema omakorda peab vastavad dokumendid võtma. Ei pea vanema nimele tegema, saab ka endale. Ainuke suurem vahe vist see, et enne 18 saamist ei tohi ise autot müüa(vanema loal vist võis).
mis mõttes vastavad dokumendid peab vanem kaasa võtma.
Kuidas auto platsi pealt ostmine toimub kas keegi auto platsilt tuleb kaasa ark et paberid vormistada nimele
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Lapsevanem peab enda passi võtma. Kui platsilt siis minu arvates kas ostu-müügilepingu alusel või tuleb keegi sealt kaasa, platsi osas ei tea kuidas täpselt tehakse.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
mull1

Postitus Postitas mull1 »

raunz kirjutas:Lapsevanem peab enda passi võtma. Kui platsilt siis minu arvates kas ostu-müügilepingu alusel või tuleb keegi sealt kaasa, platsi osas ei tea kuidas täpselt tehakse.
aga jah kui käest kätte osta siis tuleb koos omanikuga minema arki vormistama pabereid
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

mull1 kirjutas:
raunz kirjutas:Lapsevanem peab enda passi võtma. Kui platsilt siis minu arvates kas ostu-müügilepingu alusel või tuleb keegi sealt kaasa, platsi osas ei tea kuidas täpselt tehakse.
aga jah kui käest kätte osta siis tuleb koos omanikuga minema arki vormistama pabereid
Jah, võib ka nii et sõlmid ostu-müügi lepingu ning lähed sellega ARKi, ei ole ilmtingimata eelmist omanikku kaasa vaja.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
mull1

Postitus Postitas mull1 »

raunz kirjutas:
mull1 kirjutas:
raunz kirjutas:Lapsevanem peab enda passi võtma. Kui platsilt siis minu arvates kas ostu-müügilepingu alusel või tuleb keegi sealt kaasa, platsi osas ei tea kuidas täpselt tehakse.
aga jah kui käest kätte osta siis tuleb koos omanikuga minema arki vormistama pabereid
Jah, võib ka nii et sõlmid ostu-müügi lepingu ning lähed sellega ARKi, ei ole ilmtingimata eelmist omanikku kaasa vaja.
ok aitäh abi eest ja Häid Jõule sulle.
Vasta