Techno Classica

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Tehtud!

Postitus Postitas Baur TC »

Saatsin taotlus ära - ja ootan nüüd vastus kui palju Eesti autod need tahavad näha! :shock:
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Rääkisin Valdekuga sellel teemal. Ta oli pmst. nõus oma H7 eksponeerima. Nüüd peab veel nuga end käsile võtma ja oma editioni ära lõpetama, kaua ta käib seal garaažis õlut joomas :lol:
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

Vastus käes!

Postitus Postitas Baur TC »

Jaatav vastus ongi käes aga peame 5 !!! autot pakkuma (auto CV), korraldaja valib ise välja. Kuni detsembri lõpuni peab järgmine ankeet täidetud olema. Täpne arv nende poolt väljavalitud autode kohta tuleb alles veebruari lõpus . Pakun välja, et me kohtume Kesk-Eestis ja arutleme edasi. Olen järgmine nädal Saksas, võib olla viivad kohalikud huvililised kohtumisplaane natukenegi edasi.

Mina lihtsalt ei pane oma allkirja ilma kindla väljatöötatud plaanita kuskile paperi peale.
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
ervin911
Klubiliige
Postitusi: 142
Liitunud: 09 Mär 2006 22:16

Postitus Postitas ervin911 »

Väga huvitav üritus aga sel ajal tõenäoliselt väga hõivatud. :cry:
Kasutaja avatar
Baur TC
Postitusi: 569
Liitunud: 10 Juul 2006 17:31
Asukoht: Palamuse

laupäev 29.12.2007 kohtumine?

Postitus Postitas Baur TC »

Vajalik on mingil määral ettevalmistuskohtumine, pakun välja, et 29.12.2007 kuskil Kesk-Eestis või Tallinnas.

Ettepanekud? Või matame projekti maha?
13. August 1918, der Tag der unser Leben veränderte!
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Arvan, et vähese huvi ja kogemuse tõttu võiksime esimesel aastal oma delegatsiooniga kohal käia ja vaadata, millega tegemist on.

Ilma oma stendita, ma mõtlen.

Palju tulijaid oleks? Praeguse seisuga saaksin ehk isegi tulla. Võiks sinna minna lennukiga ja tagasi tulla autodega äkki? :D
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Ma arvan ka et esimene aasta võiks vaatlejatena esineda. Küll järgmiseks korraks midagi juurde ka tekib mis sinna viia kannataks.
Mina olen ikka huviline, vahet pole kuidas minnes, kas autoga või lennukiga!
Carclassic OÜ
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Minul jääb see kord kaasa tulemata. Umbes samaks ajaks on juba planeeritud perekondlik/sportlik üritus läänenaabrite juures. Kuna tegu kevadise koolivaheajaga, siis ei saanud seda ammu lubatud üritust ka kusagile mujale lükata.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Näitus on täies hoos :D Täpsem reisikiri ja pildid lähiajal.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

http://www.bmwclassic.ee/galerii/techno_classica_2008/

Kõik pildid on siin üleval. Vabamal hetkel katsun mingi lühikese loo asjade kulust ka kokku kirjutada :D
ervin911
Klubiliige
Postitusi: 142
Liitunud: 09 Mär 2006 22:16

Postitus Postitas ervin911 »

Väga kahju, et endal aega ei olnud.Ma arvan, et teil oli elu kõige suurem auto elamus.Piltidelt vaadates enda põhilised lemmikud olid esindatud BMW M 1,Audi s 1,Porsche 959,MB SL 300,MB Pullmann,Laborghini Espada jne.Loodan, et järgmine aasta sobib paremini enda graafikuga.
Kasutaja avatar
Silwer
Postitusi: 319
Liitunud: 26 Jaan 2006 14:01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

ervin911 kirjutas:MB Pullmann,
Tavalist MB 600 saab Eestis kah näha: http://marek.cbfoorum.pri.ee/2008-03-29 ... width=1024
BMW 325i E30 2,7 Turbo Stroker
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Väikse viivitusega - ajendatuna Mart154 äsjasest Saksa reisist, kirjutaks mõned reisimemuaarid.

Meie läksime Nuga ja Priiduga Saksamaale Techno Classicale nii, et startisime esmaspäeva õhtul kell 18 Tartust, reisivagun:

Pilt ehk minu (praegu Maski) 730iA

Pagass sai triiki sööki-jooki täis ostetud, sõidu ajal nosimist soodustas geniaalne subwoofri auk, mille mõni eelmine omanik oli rellakaga kenasti tekitanud. Panime veel Valgas paagi triiki täis ja siis - tuld. Läti, Leedu, Poola ja siis Saksamaa. Öösel jõudsime Poola ja Varssavis olime kell 04 hommikul, kus toimus ka esimene tankimine (950km sai paagiga sõita, uskumatult palju!). Kuna Nuga üks silm otsustas reisi ajaks põletikku sattuda, sõitsime sinna Priiduga kahepeale, kõigepealt mina Varssavini ja siis Priit edasi kuni Autobahnideni, kus viimase lõpu kolmekesi vahetades sõitsime. Mõistagi sellepärast, et seal oli päris mõnus paugutada :P
Reisi juhtis navigatsiooniseade TomTom GO720, kes sai oma ülesannetega ilusti hakkama :)
Pilt
Pilt
- fenomenaalne! Sile tee, mugav ja täiesti piisava võimsusega auto ja legaalne "180" :)

U 20-21 tunniga olime Hannoveris, kuhu olime endale baasi sebinud - ehk ööbisime MedSchule Hannoveri ühikas. Tuletas mullegi häid ülikooliaegu meelde - lihtsad asjad on need, mis olemise heaks teevad. Ja mõte TechnoClassicast :P

Teisipäeva veetsime Hannoveris kolades, õhtul käisime mõnes öölokaalis, kohalik Eesti tüdruk tegi meile ekskursiooni ja tutvustas parimate kohtadega. Kolmapäeval kimasime Hamburgi, et minna vanatehnika muuseumi (TomTom väitis, et seal on selline), mida muidugi tegelikult ei eksisteerinud. Aga niisama ringi kolamine on ju ka äge :) Tagasiteel keerasime suvalises kohas Bahni pealt maha ja sõitsime mööda väikseid teid Hannoveri tagasi. Seda viimast sammu toetas muidugi TomTom ning soovitan kõigil seda teha - Bahnipeal andmine on suht tuim... kui muidugi lund sadama ei hakka :P

Pilt

Aga mööda väikseid külasid sõites nägime ka ühte e28 müügis :)
Pilt See oli peaaegu ainuke hainina, mida me üldse väljaspool messi kohtasime :shock:


Õhtul tagasi Hannoveris, mõnus rahulik äraolemine, et hommikuseks Essenireisiks valmis olla. Hommikul kimasime Essenisse, Techno Classicale. Mess oli vinge! Alustades organiseeritusest - autod suunati juba Bahnilt parklatesse, kust viisid 10 minuti tagant bussid otse messikeskuse ette. Vot see on orgunn, lugupeetud kohalikud messikorraldajad :)

See pilt, mis meile avanes, on jäädvustatud
http://www.bmwclassic.ee/galerii/techno_classica_2008/ siia piltidele. Kindlasti ei tasu minna vaid üheks päevaks! Mess on nii võimas. Ja samuti tuleb 2009 sinna raudselt uuesti minna :twisted:

Sel aastal ostsime vaid mõned haininad:

Pilt

, kuid järgmine aasta tuleks ehk mõelda lennukiga mineku ja autoga tuleku peale :P

Rõhutan veelkord, mess on võimas, kindlasti tuleks varuda vähemalt 2 päeva ja kui ostusoovi on, siis ka 20000+ eurot. Hinnad kuskilt sealt hakkavad :P

Me tegime vea ja varusime vaid ühe päeva, reedel olime Hannoveris, käisime ringi, varusime tagasitee toidumoona ja laupäevahommikul alustasime tagasiteed, pühapäevahommikuks olime kohal.
Tagasiteel oli Poola meil päevaseks ajaks sätitud - ja see oli viga! Sellised ummikud, et lihtsalt, keset maanteed liiklus seisab 10 min ja siis liigub edasi.

Ma oleks pidanud kirjutama selle loo muidugi vahetult pärast reisi, ent polnud aega-viitsimist. Sestap on pooled detailid kadunud. Ahjaa, Poolas läksime mööda uut tasulist kiirteed Varssavist Berliini suunas - soovitan kõigile, maksis 3x11zl ehk mingi ca 100+ eeku, ent sai rahus tühjal teel tulistada :twisted:
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Kuna keegi meist polnud varem sellise kaliibri vanatehnikaüritusel käinud, siis tegelikult esimene reaktsioon oli päris huvitav jälgida - näitusehalli sisenenud kodanikel tekkis momentaalselt kivistunud naeratus näkku. Siiski üsna pea asendus see tuima ükskõiksusega - selline koht ei saa ju päriselt olemas olla. Käed vajusid jõuetult rippu ja justkui ei tahtnudki enam ringi vaadata. Siiski üsna pea saime tekkinud transist jagu ja hakkasime aplalt kogu pakutavat endasse imema :D Paraku olime naiivselt arvestanud, et jõuame kuue tunniga kogu huvipakkuva väljapaneku läbi käia. See oli suur viga. Aeg hakkas järjest kõvemini jalaga tagumikku peksma ja meie seltskond muutus üha ärevamaks. Mõtlesime paaniliselt milliseid eksponaate tahame kindlasti ära näha ja millistest tuleb loobuda. Need olid rasked valikud :P
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

Yeah, ma fännan reisikirju :)

Nüüd siis võimalus teisi kritiseerida :P

Jumaljumal... Poola ja päeval...

Korra olen selle vea teinud, ei iialgi enam :)

Teine viga, mis mina tegin kunagi, on Varssavist ringiga ümber sõitmine. Ainult aja ja järvide kulu.
Tuleb umbes kella 3-4 öösel end Varssavi kanti sättida ja kui hästi veab, saab kohalike rullnokkade sabas linnast väga kiiresti läbi :)


Süüa ma ka enam ei viitsi eriti kaasa võtta :)
Lätis tavaliselt süüa vaja pole.

Leedus, Marijampole kandis on üks tore tankla, kus on maruhead soojad võileivad. Midagi Statoili Baquette moodi, aga normaalse hinnaga ja 5 korda suuremad.

Poolas on ka mõned söögikohad, kus ära ei sure... Värskemat infot tasub alati eesti rekkameeste käest küsida :)

Saksas võileibade jaoks jälgige Arali silte...
Ja otsige sõbralikke türklasi, kes teile imemaitsva kebabi teevad. Viimane kord selle saamine ebaõnnestus :(

Muide, TomTomiga selline vahva vihje, et kui panna "shortest route" siis võib igasugu huvitatesse kohtadesse sattuda, sest see juhatab tõesti otse :) Ka igasugu metsa-põllurajad on sees :)
Tsehhis näiteks oli igasugu pisikesi mägiteid hästi palju, kuhu nii juhtus.. Väga põnev :)
Vasta