Tööriistad

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Tööriistad

Postitus Postitas Jaan »

Otsisin auto juures ettetulevate tööde tarbeks asjalikku tööriistakomplekti. K-Rauast leidsin sellise:
Pilt
Hind oli ~ 550.- krooni peale allahinnatud. Ise olen ostuga rahul.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
ullivilli
Postitusi: 331
Liitunud: 01 Apr 2008 22:29
Asukoht: TLN

Postitus Postitas ullivilli »

tulevikus on mul plaan teha võimas firma
seal mul töötab neli töölist, mina olen rahul.

Ostsin mõne aasta eest mingi väiksema sama firma komplekti.
Otsade üle ei kurdakski, aga see pea v narre moodi asi, mis mul oli, on küll paras väljaheitenikerdis.

Endal hetkel mingi komplekt, mida vahendab tondi autokaubad.
Kui meeles püsib vaatan firma ka välja. Lubatakse eluaegset garantiid(mõistuse piires :lol: ) ja hinnaklass selline odavama poolne.
Siiani ainuke asi on see, et selle vedru moodi pikendusele keerasin vindi peale.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Eks see selline keskmise hinnaga komplekt on. Meeldis see, et kõik vajalik on ühes komplektis olemas. Kvaliteet on arvatavasti keskmine. Würth oleks parim aga sellel on ka kvaliteedile vastav hind.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2557
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

Jaan kirjutas:Eks see selline keskmise hinnaga komplekt on. Meeldis see, et kõik vajalik on ühes komplektis olemas. Kvaliteet on arvatavasti keskmine. Würth oleks parim aga sellel on ka kvaliteedile vastav hind.
Mis numbrini seal padrunid on? Haarab võibolla endale samuti.
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Ostsin ka mõned aastad tagasi K-Rautakeskost ühe Luxi kaubamärki kandva komplekti. Pühapäevasel ajal oli kiirelt vaja ja hind oli odav. Kasutan seda komplekti tänaseni aga narred läksid kiirelt prügikasti ja paar padrunit olen ka suutnud puruks keerata. Nende asemel olen ostnud kvaliteetsemad tükid. IMO on sellel komplektil puuduseks kilekaas. Ilus on neid padruneid vaadata aga kile läheb puruks ning siis on kogu kohver väga ebapraktiline.
Hea valik, mõistlike hindade ja kvaliteediga tööriistu on Tööriistamarketis Vesse Maksimarketiga ühes majas. ( :lol: tekst nagu teleturu reklaamist) Ise olen viimasel ajal peaasjalikult sealt ostnud vajalikke tööriistu.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Mina kasutan TengToolsi riistasid, siiani pole ükski asi alt vedanud (padrunikomplekt, lehtvõtmed 2 komplekti, kullinokad jne).

Kuna minu padrunikompektis on padrunid kuni 22mm, siis suuremate poltide-mutritega tegelemiseks on mingi liiduaegne komplekt, mille ainus miinus on roostetav (ja seega määriv) karp, mille saaks tahtmise korral ju ka tegelikult kenaks teha.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Priit kirjutas:Mis numbrini seal padrunid on? Haarab võibolla endale samuti.
Sellised padrunid on olemas: 4, 4,5, 5, 5,5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 27, 30, 32. Lisaks veel kruvikeeraja otsikud: tavalised ja ristpeaga, torx ja sisekuuskant.

Esitulede raamide suuri ristpeakruvisid selle komplektiga lahti ei saanud. Nende kruvide keeramiseks on tarvis midagi tõhusamat lisaks osta, näiteks mingi tõsisem ristpeaotsik.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2557
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

Jaan kirjutas:
Priit kirjutas:Mis numbrini seal padrunid on? Haarab võibolla endale samuti.
Sellised padrunid on olemas: 4, 4,5, 5, 5,5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 24, 27, 30, 32. Lisaks veel kruvikeeraja otsikud: tavalised ja ristpeaga, torx ja sisekuuskant.

Esitulede raamide suuri ristpeakruvisid selle komplektiga lahti ei saanud. Nende kruvide keeramiseks on tarvis midagi tõhusamat lisaks osta, näiteks mingi tõsisem ristpeaotsik.
Kas K-Raua või K-Rauta?
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
raimo
Postitusi: 207
Liitunud: 18 Aug 2005 09:49
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas raimo »

LUX on suht ok kvaliteediga oma hinna kohta. Meil on oma väike autoremondi töökoda ja katki lähevad ikka need tööriistad, kus tahtlikult või tahtmatult on looma jõudu rakendatud. Näiteks Gedore firmamärki kandva adapteri keerasime esimesel kasutuskorral puruks.

3/4" narrevõtmetest ei pea imo ükski vastu. Kõik lähevad puruks või jukerdavad. Ilmselt ei ole seal vastupidavusega jaoks piisavalt materjali pandud aga kobakat võtit ju ka keegi ei taha.
1/2" ja 1" narrevõtmest kestavad suva firma omad ka väga hästi.
rints
Postitusi: 80
Liitunud: 18 Juun 2005 06:54
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rints »

Ma kiidaks Geetee narret, aasta tihedat kasutamist ja pole viitsinud isegi kõvasti kinni poltide puhul muud saba otsida.
M535i
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Tollel komplektil juba silmaga näha, et käristid pole just kõige paremad. Enda komplekti ostsin aasta tagasi(kah eluaegne) ja väga hästi on vastu pidanud küll. Puruks läinud väike käristi, 2 väikest pikendust. Ühtegi padrunit pole suutnud puruks teha, isegi 3 meetrise torupikendusega keerates.

Muidu soovitan ainult chrome vanadium asju kasutada, sest muud lihtsalt ei pea vastu alati. Lehtvõtmed mul kõik samuti sellest sulamist tehtud.

Aga uut korralikku komplekti vaja küll, kes teab soovitada sellist, mille hind alla 1500 jääb ja käristid väga korralikud on?
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

Eks neid asju ole palju, aga ise olen ostnud Esmetast endale padruni komplekte.
Puruks olen suutnud keerata ainult kruvikeeraja otsikud, aga muidu koplekt igati hea.
Komplektis on kaks narret, padrunid 4-32 ( võin ka veidi eksida ), pikad padrunid 8-17, täht padrunid ja siis veel igasugu kruvika ja muid otsikuid.
Hinnaks oli vast 1200 või 1300,-eek, ning garantii 3 aastat.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Priit kirjutas:Kas K-Raua või K-Rauta?
Pidasin silmas K-Rautakeskot / ühtlustasin omavoliliselt firmanimesid.

Würth:
http://www.wurthusa.com/project/en/topn ... age_1.html
Pilt
Pilt
Pilt
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2557
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

Sama komplekt soetatud. Küll hinnaga 699.-
Kasutades koos NLi aegsete jääkidega peaks kõik vajalik olemas olema küll.
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

rints kirjutas:Ma kiidaks Geetee narret, aasta tihedat kasutamist ja pole viitsinud isegi kõvasti kinni poltide puhul muud saba otsida.


GeeTee narre ja ka üle jäänd komplekt on töökindel,ainsana selle firma kompl nüüdseks välja langend väike narre.ja no kuna saand tööriistu välja laenatud sis ka kruvikeeraja otsikuid.mul see komplekt juba mingid kas 3 või 4 aastat vana ning ei kurda.hind kui õieti mäletan oli ostes mingid 3000 krooni ringis.
alando
Postitusi: 127
Liitunud: 23 Aug 2007 16:54
Asukoht: Muhu

Postitus Postitas alando »

Sai 2 aastat tagasi ostetud Topexi komplekt Bauhofist! Narred toimivad siiani ideaalselt. Kruvikeeraja otsikud on kehvakesed, ülejäänud asjad ok! Umbes 900 raha maksis! Müügil ka praegu.
Viimati muutis alando, 14 Juul 2009 15:02, muudetud 1 kord kokku.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

j6x19 kirjutas:GeeTee narre ja ka üle jäänd komplekt on töökindel,ainsana selle firma kompl nüüdseks välja langend väike narre.ja no kuna saand tööriistu välja laenatud sis ka kruvikeeraja otsikuid.mul see komplekt juba mingid kas 3 või 4 aastat vana ning ei kurda.hind kui õieti mäletan oli ostes mingid 3000 krooni ringis.
Mul samal komplektil läks just suur nare (või misiganes asi ta on) puruks. Ja seda üsna hardcore kasutades. Muidu üsna hea.
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

ma olen ostnud 2 narret eraldi automaailma poest, kahjuks marki peast ei mäleta...

1/2 ja 1/4 tolli otsaga. Hinnad olid üsna kirved :) aga need mõlemad on absoluutselt igasugust kohtlemist kannatanud...


suurele on mitu korda 1.5 meetrine toru taha käinud... ja haamriga on saba seljas väga palju elatud.

Väiksega on ka igasugu imesid tehtud, töötab siiani :)
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

kustas kirjutas:
j6x19 kirjutas:GeeTee narre ja ka üle jäänd komplekt on töökindel,ainsana selle firma kompl nüüdseks välja langend väike narre.ja no kuna saand tööriistu välja laenatud sis ka kruvikeeraja otsikuid.mul see komplekt juba mingid kas 3 või 4 aastat vana ning ei kurda.hind kui õieti mäletan oli ostes mingid 3000 krooni ringis.
Mul samal komplektil läks just suur nare (või misiganes asi ta on) puruks. Ja seda üsna hardcore kasutades. Muidu üsna hea.

vaatsin sul galeriid ning avastasin et sul täpselt sama komplekt jh
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Ma kasutan Geetee väiksemat padrunite ja võtmete komplekti ja puruks pole miskit suutnud seal veel keerata.
Sõbra suurema Geetee komplektis suustsin 17 padruni puruks keerata.
Muidu suur komplekt Geeteel veidi parem narred jämedamad ja võimalusi rohkem.
E28 525e & E28 535i
Vasta