Välismaalt tellimine

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Sa nuga tellid aeg-ajalt asju läbi internetipoodide. Arusaamatusi ei ole esinenud (näiteks oled raha üle kandnud kuid kaupa ei ole saanud)? Kuidas mulje on?
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Jaan kirjutas:Sa nuga tellid aeg-ajalt asju läbi internetipoodide. Arusaamatusi ei ole esinenud (näiteks oled raha üle kandnud kuid kaupa ei ole saanud)? Kuidas mulje on?
Ei taha küll ära sõnuda, aga siiamaani on kõik sujunud. Hinnad on tihtilugu palju soodsamad kui meil, samas mõnikord võib transpordikulu seda hinnavõitu oluliselt vähendada :x Samas mina näiteks olen kõik asjad palunud kindlustatud postiga saata - on küll tsipa kallim aga noh... vähemalt saab kellegi kraesse hüpata, kui asi kadunud :P
Keeleliselt olen igal pool ilusti inglise keelega hakkama saanud :)
Euroliidu siseselt on nüüd asi ikka väga mugav. Varem jäeti kaup muuga tolliterminali ja vaata ise kuidas oma maksud makstud ja kauba kätte saad... või kasutad tollimaakleri teenuseid (hinnast ei räägi :x ).
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Tähendab asi tuuakse sulle postkontorisse (mitte ei pea mingisse terminaali järgi kõndima)? Millist maksmisviisi eelistada? Või kas on üleüldse peale Visa mingeid variante?
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Arvo
Postitusi: 1377
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

USA-st tellides on veel võimalus netikulleri (www.netikuller.ee) abi kasutada. Eriti abiks on siis kui müüja ei paku transporti väljaspoole USA-t või ei tunnista muud makseviisi peale paypal-i. Röövivad küll paraja summa vahelt aga samas on väga mugav - kogu asjaajamine tehakse sinu eest ära ja vajadusel toovad paki lausa koju kätte. Olen korra nende teenust tarbinud ja jäin rahule.
Saksast on selles suhtes lihtsam osta et sealsed kodanikud üldiselt on nõus tavalise pangaülekandega ja enamasti saadetakse kaupa ka Eestisse. Ja põhiline on muidugi see, et bemmi juppe on saksas tunduvalt rohkem 8) Ahjaa, saksa keele oskus on hädavajalik, ingliskeelsetele mailidele ei taheta või osata tihti vastata :?
E24 635CSi | E10 2002
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Ilmselt sakslased pigem ei viitsi, panevad teised muidu inglise keelt üsna lõdva randmega. Kindlam on neile siiski omas keeles kirjutada, neil kah pilt kohe selge millega tegu. Mõne saksamaal pesitseva haiomanikuga on väikest kirjavahetust peetud, väiksed eksimused grammatikas antakse vast ikka andeks, kui ülejäänud jutt asjalik, loogiline ja mõistusepärane tundub olema. Nojah. Kui asjast rääkida siis nii mõnigi kord on nähtud erinevatel oksjonitel... või interneti müügikuulutustes midagi ahvatlevat kuid asi jäänud just selle asja taha, et ei tahaks rahast ilma jääda. Pidevalt ju hoiatatakse igasuguste tolguste eest.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Jaan kirjutas:Tähendab asi tuuakse sulle postkontorisse (mitte ei pea mingisse terminaali järgi kõndima)? Millist maksmisviisi eelistada? Või kas on üleüldse peale Visa mingeid variante?
Praegusel ajal tuuakse postkontorisse jah... või siis otse ukse taha, oleneb millist teenust saatja kasutab.
Mina olen maksnud nii krediitkaartiga (W&N) kui ka pangaülekandega (ebay jt.). Kumba neist nüüd eelistada... mõlemad on suht lihtsad. Ülekandega on ainult see asi, et makse tegemisel pead valima võimaluse, et maksekulud lähevad kahasse. Sellisel juhul on ülekande hind vist 30 eek, teisel juhul 300eek. Vist oli nii... suurusjärk igatahes oli selline. Kahasse makstes oleks viisakas arvel olevale summale paar euri lisada, et müüja ikka ilusti kogu summa kätte saaks.

Keelega on minu kogemused sellised, et kõik jutud saab ilusti inglises ära räägitud ja pole mingit probleemi. Olen isegi mõnes saksakeelses bemmifoorumis inglise keeles sõna võtnud ja vastatakse küll ja ollakse väga abivalmid :) Endal on ainult natuke häbi, et piisaval tasemel saksa keelt ei oska :oops:
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Nojah. W&N on ilmselt piisavalt soliidne ja teada-tuntud firma, et seal Visaga toimetada. Seda on samuti hea teada, et ülekandega makstes peaks mõne euro ostuhinnale viisakuse mõttes lisama (juhul kui maksekulud kahasse lähevad).
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Arvo
Postitusi: 1377
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Risustame siis edasi offtopicuga nuga auto teemat :) (äkki saab need postitused eraldi teema alla tõsta?)
Kahasse maksmisel on parem enne müüja käest küsida kui palju tema pank selle eest lisatasu küsib... lihtsalt eksituste ja tarbetute küsimuste vältimiseks... kuigi paar eurot peaks tõesti enam kui piisav olema.
Oht petta saada on tegelikult täitsa olemas, üks tuttav on rahast ilma jäänud. Riski vähendamiseks tuleb vaadata alati teiste kasutajate arvamusi ning vähese ja negatiivse feedbackiga müüjatega lihtsalt mitte tegemist teha, samuti tasub ka internetipoodide tausta uurida. Ja alati tuleks enne pakkumise tegemist müüdava kauba kohta esitada täpsustavaid küsimuseid, asja komplektsus, kas töötab jne jne.
Veel võib probleeme tekkida postiteenusega, kõige kauem olen oodanud pakki USA-st 3 kuud :shock:
E24 635CSi | E10 2002
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Jäin nuga tagaspoilerit imetlema :oops: ja siis läksid mõtted kohe mujale. See on siis internetile ja ostmisele ja oli vaja asjast kohe rääkida :oops:

Ühesõnaga nagu ma aru saan peab olema üllatusteks valmis... Samas on ka variant, et saad just selle asja mida taga otsid ja alati mitte kõige kirvema hinnaga.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Tõstaks seda teemat, huvitaks kuidas käib täpselt ebay-st tellimine sealt ühteist ikka aegajalt silma jäänd.
Ehk kogenenud ebay kasutajad annaksid nõu kuidas tellida et mitte petta saada ja kuidas kõige parem maksta?
E28 525e & E28 535i
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

tanele28 kirjutas:Tõstaks seda teemat, huvitaks kuidas käib täpselt ebay-st tellimine sealt ühteist ikka aegajalt silma jäänd.
Ehk kogenenud ebay kasutajad annaksid nõu kuidas tellida et mitte petta saada ja kuidas kõige parem maksta?
Noh, kui on miski asi silma jäänud, siis uuri kõigebealt kauba kirjeldust, kas müüja on üldse nõus eestisse saatma. Kui on, siis saab sealsamast lehelt esitada müüjale küsimuse saatekulude kohta. Kui transa hind on teada, siis võib pakkuma hakata ;)
Müüja usaldusväärsust saad kontrollida talle antud kommentaare sirvides. Kui ikka negatiivset ei ole, siis ega eriti ohtu petta saada pole.
Maksmise olena ma alati saanud tavalise pangaülekandega teinud. Euro makset pole oluliselt keerukam teha kui eestisisest makset ;)
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Veel üks tähelepanek ebay kohta - viimasel ajal on e21 kraam seal naeruväärselt kalliks läinud :evil:
Viimati muutis nuga, 13 Mär 2007 22:43, muudetud 1 kord kokku.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Minu poolt ka üks tähelepanek. Kui vaatad saksa ebay'd siis küsimustele saad kergemini vastused, kui oskad saksa keeles küsida. Eneselegi üllatuseks olen kokku puutunud paljude umbkeelsete sakslastega kelle inglise keele tase küünib vaid numbrite tundmiseni ühest kümneni. Ja sedagi suht vaevaliselt.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Arvo
Postitusi: 1377
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

nuga kirjutas:Euro makset pole oluliselt keerukam teha kui eestisisest makset ;)
Soovitan tutvuda ka Paypal-iga, makse sooritamine on veelgi lihtsam kui internetipangast, lisaks suurem turvalisus. (USA müüjad üldjuhul ei taha pangaülekannet aksepteerida, sealt ostes on Paypal vaat et ainus võimalus)
Transport Saksast Eestisse DHL-iga (pakk kuni 10 kg) maksab 35Euri, USA-st Eestisse oli üsna samas suurusjärgus.
Aga hindadest üldisemalt - tundun, et kõigi haininade juppide hinnad on turul müstiliselt kõrgeks tõusnud :(
E24 635CSi | E10 2002
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Arvo kirjutas:Soovitan tutvuda ka Paypal-iga, makse sooritamine on veelgi lihtsam kui internetipangast, lisaks suurem turvalisus.
Kas oled ise kasutaja? Mul on meelde jäänud, et Paypal'iga Eestis liituda ei saanud - pidi mingi muu riigi pangaarve olema. Samuti on kõrva jäänud, et rahade kättesaamine süsteemist oli seotud mingite proobleemidega.
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Arvo
Postitusi: 1377
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Ruut kirjutas:Kas oled ise kasutaja? Mul on meelde jäänud, et Paypal'iga Eestis liituda ei saanud - pidi mingi muu riigi pangaarve olema. Samuti on kõrva jäänud, et rahade kättesaamine süsteemist oli seotud mingite proobleemidega.
Olen kasutaja juba poolteist aastat , eesti pangakontodega töötab paypal vist 2 a juba. Pärast esmast registreerimist saab teha makseid kuni 100 eur ulatuses. Kui on soov teha suuremaid makseid tuli vist 1 euro kanda paypali kontole (see tagastatakse esimese tehinguga).
Ainus piirang on meile kui ida euroopa riigile see, et oma paypali kontole ei saa lasta teistel raha kanda... ehk siis kui on soov ebays mingit kaupa müüa tuleb tõesti välismaise pangakontoga registreeruda.
E24 635CSi | E10 2002
Vasta