Lumetorm

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Heldur92
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Juun 2010 17:51

Lumetorm

Postitus Postitas Heldur92 »

Tahaks uurida, et kuidas siis on liigelda vanade bmw-dega praegustes oludes? Või on tagaveoga ja ilma veojõukontrollita sõitma minek no-no teie jaoks? Rääkige oma kogemustest!
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

klassikaliste bmw-de koht on ikkagi talvekorteris, mitte soola ja lumeplögas :D
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Veojõukontrolliga, ei saagi normaalselt sõita talvel.


Üks LSD-diffri ja heade talverehvidega E30 kuluks vist ka sellel talvel marjaks ära :D.
e28 528iA '84
E.R.I.K
Postitusi: 183
Liitunud: 23 Nov 2004 07:14
Asukoht: kallavere

Postitus Postitas E.R.I.K »

Väga hästi saab.See talv olen juba näinud Tallinnas rohkem e28 liikumas,kui suvel :shock:
58256076 Erik
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2557
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

Kui aus olla siis täna hommikul täitsa mõtlesin igapäeva Mazda e12 vastu vahetada. Mitu korda võib autot päevas välja kaevata-tõmmata-lükata.
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
reyo22
Postitusi: 625
Liitunud: 07 Apr 2008 17:40
Asukoht: Igal pool:)

Postitus Postitas reyo22 »

mis mazda see on siis
e28 528i , 525i
Suunatuli on nagu kondoom, kui pauk käib siis mõtled miks seda ei kasutanud;)
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

juba teist päeva olnud löögivalmiduses ja pole veel oma e34 kinni jäänud kuigi kohati on lumi üle stange, tõsi see on et hai on soojas talvekorteris kus ka sõber sulamas käib... et kõrvalteedel kinni ei jääks on abiks sellised rehvid

Pilt

tunnen puudust lsd-st või kembist ning põhjakattest...

mõnusat sumpamist kõigile, ise naudin seda täiel rinnal ja tahaks veel lund juurde...
:P
e28...
karmo
Postitusi: 74
Liitunud: 03 Dets 2010 17:20
Asukoht: Vigala

Postitus Postitas karmo »

isegi kogu aeg igal pool ringi funimas.
Tahaks ka lund ja külma rohkem juurde, et saaks jõepeale rada tegema hakata :twisted:
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Jäärada tahaks sõita küll, eks tuleb oma hainina ehitust pisut kiirendama :P äkki saab isegi see talv veel linnatänavaid mõõtma minna :)
HAIRIDER
Postitusi: 545
Liitunud: 11 Aug 2006 15:30
Asukoht: Tallinn City

Postitus Postitas HAIRIDER »

Hetkel väga lõbus haiga liigelda :D Lihtsalt korralikud rehvid peavad olema ja soovitavalt väike lisaraskus pagassis, no ja kui lisada veel lsd siis mina olen rahul. Läbivus päris hea, siiani veel kinni pole jäänud.
Mis abimehi puudutab siis nendest pigem kahju kui kasu, ilma saab väga vabalt hakkama 8)

Mis puudutab aga talve ja haiga sõitmisesse, siis pigem sõidan autoga mis mulle meeldib ja sõidumõnu pakub ja kulutan hiljem raha talvekahjude parandamisele, kui et ostan selle raha eest suva käru omale veel lisaks :twisted:
Siiani olin sama mõtlemisega, et hai talvel seisab ja peab olema teine auto, ja oligi uus liisinguauto. Aga hetkel panen pigem iga kuu selle liisinguraha kõrvale ja kulutan hiljem remondile. Pealegi pole mu auto mingi muuseumi eksemplar, ega ka üliheas korras, värvi/keretöid oleks nagunii vaja teha, võibolla peale seda tilguks süda verd ja talvel enam ei sõidaks :D
ex e28 525i, ex e28 528i, ex e21 316
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

karmo kirjutas:isegi kogu aeg igal pool ringi funimas.
Tahaks ka lund ja külma rohkem juurde, et saaks jõepeale rada tegema hakata :twisted:
külma vastu poleks küll miskit aga lumest ei taha küll enam miskit kuulda,kui juurde veel palju lund peaks tulema siis see aasta omal küll ainus rajal sõitmis võimalus sedasi varsti jossiga v millegi sellisega. :D
kontakt nr 56370561. +358465577721
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Ise liikvel ka Tallinnas tagaveolisega(mitte hai ega bmw-ega) ja ütleks, et kui kuhugi päris meetrisesse hange ei roni on puhas rõõm :)
E28 525e & E28 535i
eix22
Postitusi: 402
Liitunud: 30 Juun 2009 11:13
Asukoht: tõrva

Postitus Postitas eix22 »

325IX`iga on ikka puhas rõõm meetriseid hangi vallutada :)
tel 55570186 - e30 varuosad
karmo
Postitusi: 74
Liitunud: 03 Dets 2010 17:20
Asukoht: Vigala

Postitus Postitas karmo »

j6x19 kirjutas:
karmo kirjutas:isegi kogu aeg igal pool ringi funimas.
Tahaks ka lund ja külma rohkem juurde, et saaks jõepeale rada tegema hakata :twisted:
külma vastu poleks küll miskit aga lumest ei taha küll enam miskit kuulda,kui juurde veel palju lund peaks tulema siis see aasta omal küll ainus rajal sõitmis võimalus sedasi varsti jossiga v millegi sellisega. :D
Aga kui lund pole ei saa ju korralikku rada teha, valli on ka ikka raja äärde vaja muidu sõidetakse rada kohe laiemaks ja songitakse kohe ära, kontuurid peaks ikka korralikult nähe olema :wink:
Igaljuhul ma lähen ajan nüüd hainina garaazist välja :twisted:
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Kui talve alguses mõtlesin, et järgmiseks talveks ostaks endale IS kupee, siis hetkel olen plaane muutnud IX suunas :D Kui see lumeuputus sama hooga jätkub on varsti ka sellest vähe.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Heldur92
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Juun 2010 17:51

Postitus Postitas Heldur92 »

Oma jutuga võiks mõned ikka normaalsuse piiridesse jääda, meetristes hangedes sõitmine on ikka paras kalamehe jutt.
Muidu tahtsin sellepärast uurida, et endal on jube E28 pisik küljes, kunagi isal oli see auto, aga müüs maha kahjuks. Siiani kõige mõnusam auto, milles sees olen istunud. Isa jutu järgi oli sellega talvel väga sitt sõita, kuid ma olen aru saanud, et tema jutt on tihtipeale väga üle pingutatud selles osas või olid lihtsalt tal sitad rehvid all. Rääkis kunagi, kui maja ehitamise aegu käis maja kütmas, siis kütmise aja jooksul oli vahepeal u 10cm lörtsine lumi maha sadanud ja pärast enam autoga hoovilt minema ei olevat enne saanud, kui pidi lund ära lükkama. Muidugi tollel polnud LSD diffrit ka.
Ise pole kunagi tagaveoga talvel sõita saanud, nii et ei oska kommenteerida. Kuidas muidu teie kogemusest E28 lumes sõita (läbivus) on või kohalt minema saada?
Endal audi 80 b4 praegu kasutuses, sellega on lumes läbivus üllatavalt hea.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

Olen korra oma e28 535iga lumetormis liigelnud ja kinni ei jäänd vaatamata suverehvidele mis tol hetkel all olid aga jah minu autol oli lsd olemas.
Sõbra e28 525i ma ütleks, et on ka üsna hea läbivusega kuigi lsd-ed tal pole, orginaal vedruga e28 hea kliirensiga(st. üsna kõrge) ka.
E28 525e & E28 535i
E.R.I.K
Postitusi: 183
Liitunud: 23 Nov 2004 07:14
Asukoht: kallavere

Postitus Postitas E.R.I.K »

mina parkisin tuimalt oma auto majaette,kuigi enamik jättis auto kaugemale.All on korralikud naastrehvid,pole lsd...
58256076 Erik
fiziks
Postitusi: 142
Liitunud: 21 Sept 2010 16:18

Postitus Postitas fiziks »

pole vahet, mis veoline auto on, või et kas tal on hainina või mingi muu nina. loeb see kui korralik on rehv ning kui mitu ratast veab...kas üks, kaks või neli! nojah, auto kõrgus määrab ka, kui ikka lumi juba nii sügav või auto nii madal on :)

mis ma tahan öelda on see, et kui vaja siis liigub vana klassikaline bmw lumes samamoodi nagu uus ja uhke 10 arvutiga varustatud imerelv.

kui rääkida kogemustest siis unustamatu kogemus oli sõita kruvikummiga (u. 150 per rehv) jäärajal keevitatud diffriga E28'ga. ossa püha pauk kus see lendas minema, pole 4-vedu vajagi :lol:
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

Heldur92 kirjutas:Oma jutuga võiks mõned ikka normaalsuse piiridesse jääda, meetristes hangedes sõitmine on ikka paras kalamehe jutt.
Muidu tahtsin sellepärast uurida, et endal on jube E28 pisik küljes, kunagi isal oli see auto, aga müüs maha kahjuks. Siiani kõige mõnusam auto, milles sees olen istunud. Isa jutu järgi oli sellega talvel väga sitt sõita, kuid ma olen aru saanud, et tema jutt on tihtipeale väga üle pingutatud selles osas või olid lihtsalt tal sitad rehvid all. Rääkis kunagi, kui maja ehitamise aegu käis maja kütmas, siis kütmise aja jooksul oli vahepeal u 10cm lörtsine lumi maha sadanud ja pärast enam autoga hoovilt minema ei olevat enne saanud, kui pidi lund ära lükkama. Muidugi tollel polnud LSD diffrit ka.
Ise pole kunagi tagaveoga talvel sõita saanud, nii et ei oska kommenteerida. Kuidas muidu teie kogemusest E28 lumes sõita (läbivus) on või kohalt minema saada?
Endal audi 80 b4 praegu kasutuses, sellega on lumes läbivus üllatavalt hea.
suht loll jutt ,et 10 cm se lume puhul kusagile ei liigu,2 või 3 käik ja veidi siduriga mängida ning saab liikuma küll.sedasi saand läbitud 520i küll e34 kerega isendiga u 30 cm paksust lund.ütleks isegi,et vanema masina läbivus on palju parem kui uuematel(omadest kogemustest.või ei ole lihtsalt uuemad masinad mulle.)
kontakt nr 56370561. +358465577721
Vasta