K: E28 esiklaasi välja võtmine

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
Sass9

K: E28 esiklaasi välja võtmine

Postitus Postitas Sass9 »

Küsiks et kuidas saaks esiklaasi välja võta nii et kõik jääks terveks - ka vana pragudega klaas. ja kuidas on selle ettevõtmise etappide järjekord. Mida peaks ennem ära võtma? Kuidas tagasi seda asetada?
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Arvan, et iluliistud kõigepealt välja. Üldiselt kardan aga seda, et kui su klaasil praod sees siis see pudeneb sul välja võttes laiali.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Sass9

Postitus Postitas Sass9 »

aga kas keegi teab veel esiklaasi vahetusest. Kui keegi on ise vahetand siis oleks vaja soovitusi või näiteid.
Kasutaja avatar
ErR
Postitusi: 107
Liitunud: 13 Dets 2005 18:21
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ErR »

Olen oma bmw-l mõned korrad esiklaasi vahetanud seest lihtsalt jõuga pressides (liistud ja soon muidugi eemaldatud) ja kui kasvõi väike pragu klaasil, siis seest pressides kipub see jah üle klaasi jooksma. Olen mõeldnud, et tuleks tihend mingi määrdega kokku määrida nii sügavalt, kui saab seda sinna vahele ajada. Välja võiks proovida panna klaasi serva ja tihendi vahele L-kujulised painutatud plekiribad, et hoiaks tihendit eemal. Kindel meetod klaasi tervena kätte saamiseks on tihend pealt katki lõigata, kui see on vana tihend, siis tuleks nagunii uue vastu vahetada klaasi paigaldamisel.

EDIT:
Tagasi läheb klaas kergemini - pesunöör tihendi ümber ja siis keegi kisub seest nööriga tihendit ülevalt alates aknaavasse ja teine surub väljast. Tihendi võiks jälle määrdega kokku teha väljast. Klaasi ja tihendi vahe alt ja kere ja tihendi vahe ülevalt tuleb lõpuks silikooni täis lasta, sest muidu hakkab vesi armatuurlaua taha jooksma.
omega
Postitusi: 860
Liitunud: 28 Sept 2005 21:33
Asukoht: Tallinn

Re: K: E28 esiklaasi välja võtmine

Postitus Postitas omega »

Sass9 kirjutas:Küsiks et kuidas saaks esiklaasi välja võta nii et kõik jääks terveks - ka vana pragudega klaas. ja kuidas on selle ettevõtmise etappide järjekord. Mida peaks ennem ära võtma? Kuidas tagasi seda asetada?
Kõigepealt lükka kruvikeeraja otsaga auto seest tihendi ülaääred ja küljeääred sinna aknaraami plekkserva taha. Siis tõstad klaasi aknaraami altosast välja ja ongi klaas käes. Liistusid ei pea enne klaasi eemaldamist ära võtma. Ja tihendi ääretaha lükkamist alusta ülevalt.
Uue klaasi paned ette ikka nööri abil ja kahekesi, ehk siis üks tõmbab auto sees nööri ja teine surub väljast.
E34 & E32
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

aga õppetund nr üks on see et ära sa ürita klaasi ära võtta praegusel aastaajal väljas. otsi soe koht ja siis tegutse edasi :wink: mina olen eemaldanud niimoodi et võtad liistud ära ja siis kahe jalaga surud seestpoolt klaasi välja. alustades ülemisest nurgast. parem veel kui oleks kaks jalapaari surumiseks :wink:

edu.
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ihv »

kas kellelgi on kogemusi e23 esiklaasi vahetusega ? nimelt alt ei saa eriti ligi - kas armatuur tuleb eemaldada (kasvõi lahti lasta ja mõni cm eemale). nööriga olen paigaldanud klaase küll aga autodel, kus ligipääs hea. teoreetiliselt ehk õnnestuks alumine serv sisse lükata ja muu nööriga järgi tõmmata? aga see kõlab üsna kehva teooriana...

samuti küsimus selle kroomliistu kohta tihendil - olen kuulnud vastakaid arvamusi, kas seda eemaldada või mitte?
53436974
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ihv »

minu jaoks ei ole teema enam aktuaalne - 200 kr eest pandi klaasiteeninduses klaas ilusti ette ja armatuur jäi puutumata :)
53436974
killer666
Postitusi: 508
Liitunud: 28 Nov 2006 12:11
Asukoht: Ida-viru , AVINURME

Postitus Postitas killer666 »

hetkel pole kyll yhtegi tihendiga klaasi kuskil autol , aga ..
&hku jäi see kysimus ,et kas liistud ikka ära v6i mitte?
pärast on neid liiste ju palju kehvem sinna kummi sisse ajada v mis?
Tulihingeline bmw fänn:)
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Saab ka ilma, nii ära võtta kui tagasi panna saab koos liistudega. Kui klaas paigas, siis küljeklaasidel liistu panna suht võimatu, esi ja tahaklaasile seda "kroomriba" peaks saama panna.

Ära võttes kruvikaga tihendi äär kere taha ajada, kui piisavalt juba tihendit aknaraami ääre taha aetud juba käega suruda, tuleb väga edukalt välja ning vahet pole kas liistud ees või mitte. Tagasi panna nööriga-väljast üks surub klaasi ja seest teine tõmbab nööriga tihendi äärt omale kohale.

Üks küsimus kah, paigaldamisel kuhu täpsemalt peaks silikoni panema? Peale esiklaasi kõik muud klaasid kah jutu all.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Mina ei kasutanud silikooni vaid parim on panna konservanti aerosooliga pudelist, jääb parem niiskuskindlus, kuna konservant muutub selliseks kleepuvaks massiks.
e28
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Postitus Postitas raunz »

Cardo kirjutas:Mina ei kasutanud silikooni vaid parim on panna konservanti aerosooliga pudelist, jääb parem niiskuskindlus, kuna konservant muutub selliseks kleepuvaks massiks.
Kus ja mis nimetuse alt seda leida võib? Ning kuhu täpsemalt seda lasid?
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

raunz kirjutas:
Cardo kirjutas:Mina ei kasutanud silikooni vaid parim on panna konservanti aerosooliga pudelist, jääb parem niiskuskindlus, kuna konservant muutub selliseks kleepuvaks massiks.
Kus ja mis nimetuse alt seda leida võib? Ning kuhu täpsemalt seda lasid?
http://www.pintavari.ee/index.php?lang=est&main_id=5

Peaks olema Car System nimekirjas.
Kindlasti teistel tootjatel samu asju pakkuda

http://www.carsystem.ca/

vist oli see
http://www.carsystem.ca/products.php?ac ... talog_id=1
e28
Vasta