Haininade lisavarustusest

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
Vasta
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Sellega olen arvestanud, et "garaazis" peaks olema 2 autot (igaks elujuhtumiks). Noh... ega mingit loogilist selgitust ma küll anda ei suuda, miks alles jäi 2 seitsmesajast. Mõemad on head masinad. Kaalusin küll üsna pikalt kumb müüki panna, ausalt öeldes (see inimene kes viiesajase ära ostis, enam-vähem teab millise dilemma ees ma olin) oli mõlemast ühepalju kahju.

Mis aga viiesajaste varustusse puutub siis need alumise otsa autod on lisade poolest tõesti üsna plangud. Teisest küljest pole ka klient autot ostes palunud sinna erinevaid mugavuslisasid paigaldada. 528i ja 535i varustus on aga tavaliselt juba standardis väga mitmekülgne. 525 on selline hea algmaterjal, ka just selle pärast, et seal juba näiteks seesama check control peal (mille tagantjärgi paigaldus on natuke tülikas - vea kogu juhtmestik uus). El. akende ja luugi paigaldus on juba lihtne töö, väikse vaevaga saab täislisadega masina.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Tom

Postitus Postitas Tom »

525'ed on plangud vast sellepärast, et BMW'l oli kombeks müüa täitsa planke autosid ja lisavarustuse eest jubedalt röövida. Kui sa jaksasid neid lisasid osta siis vist parem ostab juba 535'e ja ei hakka selle 525'ga jändama.
Muidu 535'e standard varustus on sama, mis 525'e oma.
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Tom kirjutas:Muidu 535'e standard varustus on sama, mis 525'e oma.
Oled selles kindel, et täpselt sama?? Suures plaanis oli standardvarustusega 535i tõesti suht neeger aga pisiasjad nagu salongi polster, stereo jne olid 535i-l minuteada klass kõrgemad. Ning suurematest asjadest oli 535i-l standardis ABS ning vist ka LSD
E24 635CSi | E10 2002
Tom

Postitus Postitas Tom »

ABS ja LSD ei olnud standardis* 535'l (M535'l olid). Salongi polster ja makk võibolla tõesti oli parem, ei oska kommenteerida.

*-võibolla nad mingi aeg lisati standart varustusse aga on ka ilma toodetud.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Autod millega meie sõidame on tehtud veel ajal kus el. aknad ja muu säärane ilus ei olnud iseenesest mõistetavus (kuigi valmidus kõigeks selleks on loomulikult autol olemas). Kusagil netis on korduvalt silma jäänud täislisadega e12-ed rääkimata e3-st ja e9-st. Ja loomulikult - tehas tahab millegi pealt teenida. Miks mitte kasutada igasuguseid kavalaid elektrivigureid selleks otstarbeks (või valuvelgi/spoilereid, nahksisu jne.). Paljud kipuvad unustama selle mis ajal need autod tehtud on. Konkureerivad firmad nägid tollel ajal neid lisasid ja võimalusi alles unes või valmistasid televiisoreid/tolmuimejaid/muid huvitavaid ja vajalikke kodumasinaid.

Tüüpiline olukord on see kui mõni vend kes sõidab ringi näiteks 1998/1999 aasta.... laiatarbekaubaga :) ja kui tal on mõni tuttav kes sõidab näiteks 1979 aasta e23-ga ja... sellel e23-l ei olegi elektriaknaid siis pidavat bemm jama masin olema. Isegi elektriaknaid pole :!: Polegi nagu õige bemari. Jube eksju :) Ta unustab ära väikse aastaarvude vahe. Laiatarbekaubale pakutakse tänapäeval el. akent ja luuki standardis "peale kauba" (minu silmis see mingi argument muidugi ei ole). BMW puhul olenes ikka kliendist väga palju.

Näiteks mu kõige esimesel isiklikul autol '80 a. 728i-l oli peal ABS. Võin öelda, et leidus piisavalt palju inimesi kes mulle selle jutu peale (et mu '80 aasta autol ON ABS peal) väitsid, et see ei ole võimalik, ABS ei olnud veel leiutatud /see on nii vana auto / ärgu ma kujutagu endale asju ette / kas on ise pandud jne.

Eks see lisade teema on huvitav aga mõttekas on asja rahulikult võtta, me võime endale seda lubada :wink:
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Tom kirjutas:ABS ja LSD ei olnud standardis* 535'l (M535'l olid).
Huvitav, kummalgi minu 635-l LSD-d ei ole ABS-id aga küll. Seetõttu eeldaks, et ka viiesel ei olnud need standardis. Muidugi mudeli tootmise lõpuaastatel võisid mõned optionid ka standardvarustuse nimekirja jõuda.
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Jaan kirjutas:Eks see lisade teema on huvitav aga mõttekas on asja rahulikult võtta, me võime endale seda lubada :wink:
Rahulikult võtta on õige soovitus. Aga noh meie siin kitsas ringis võiks seda teemat siiski veidi lahata.
Algsest teemast veidi kõrvale põigates on arusaamatult kehvas olukorras on imho E21 mehed, tegemist on küll margi kõige odavama mudeliga aga näiteks järeltuleva E30-ga võrreldes on lisade valik väga niru, ega vist 02-ga võrreldes suurt midagi uudset ei olnudki (peale pisikese R6 mootori :)?
Mul kodus peaks olema esimeste 6 seeriate lisavarustusnimekiri ja mälu järgi oli tollane täislisade maksumus suhteliselt odavam kui näiteks tänapäevasel kuuekal... ei oskagi välja pakkuda miks siis nii palju kesise varustusega bemareid sellest ajast liikvel on.
E24 635CSi | E10 2002
Tom

Postitus Postitas Tom »

Kas odavam niisama või odavam auto baas hinnaga võrreldes?
Autod ei maksnud tollel ajal niipalju ja muidugi inimeste nõudmised polnud nii kõrgele aetud (just aetud, tänapäeval on kõigil autodel el aknad ja kui neid pole siis inimene ei taha seda autot kuna tekib alaväärsus tunne näiteks).

Mulle isiklikult jälle meeldivad lihtsamad autod, mida vähem igast vidinaid seda parem 8)
Renx
Postitusi: 497
Liitunud: 07 Aug 2005 21:01
Asukoht: Pealinn

Postitus Postitas Renx »

Tom kirjutas:Kas odavam niisama või odavam auto baas hinnaga võrreldes?
Autod ei maksnud tollel ajal niipalju ja muidugi inimeste nõudmised polnud nii kõrgele aetud (just aetud, tänapäeval on kõigil autodel el aknad ja kui neid pole siis inimene ei taha seda autot kuna tekib alaväärsus tunne näiteks).

Mulle isiklikult jälle meeldivad lihtsamad autod, mida vähem igast vidinaid seda parem 8)
ise olen kah sellel arvamusel, et mida vähem pudinaid, seda vähem asju, mis saavad pe**e minna ja seega seda parem....no muidugi esimesed el. aknad võiks olla 8) :D
E28 520i -86 ex
E28 528i -83 ex
E28 528i -84 ex
E28 528i -84- ex
E30 318i-325i -84-94a ca. 30tk
E39 525d touring -02 - hetkeliikur
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Noh.. mõned lisad on praktilisemat laadi, nagu näiteks elektrilised aknad. Teinekord on hea kuumal suvepäeval sõidu ajal tagumine aken alla lasta :) Kohe vaadatakse kuidas niiii vanal autol aken ise alla sõidab, kuigi taga kedagi ei istu :P Teisest küljest on lihtsuses oma võlu. Põhiline on ikka masin ise. Klassikalise BMW puhul ei ole lisade hulk kõige määravam. Las ratastega kohvimasinal sõidab kõik elektriga, mis mul sellest?
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

http://www.bmwclassic.ee/galerii/album/album62/aab.jpg
E21'e niruvõitu lisavarustuse nimekiri. Kõige eksootilisem asi on konditsioneer, mida mul pole õnnestunud eestis kohata.
Viimati muutis nuga, 21 Nov 2006 13:52, muudetud 1 kord kokku.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Kõige pikemad lisavarustuse nimekirjad peaksid e23-l ja e24-l olema...

Mõned huvitavamad (või vähemlevinud) lisad oleksid näiteks klaaskatuseluuk, tagumised lugemislambid :wink: siis veel... elektriline tagakardin e23-l (kellel see asi üle on, andke teada!), salongi aegreleega seisusoojendus, tagasilla nivooregulaator, '80-datel paigaldati meie masinatesse telefone... Noh... päris kõik ei tule kohe meelde.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Lisavarustus

Postitus Postitas Jaan »

23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

e23 värvid

Postitus Postitas Jaan »

23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

Re: e23 värvid

Postitus Postitas Ihv »

ilmselt mingi aasta kohta see leht? vähemalt minu auto originaalvärvi (opalgrün-metallic) seal ei ole :roll:
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

See kehtib 1986 aasta mudelite kohta.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Vana teema küll, aga kas kellegi kasutuses on ka e28 tehase poolt tellitava lisavarustuse nimekiri?
Tahaks teada palju peab vaeva nägema, et võimalikult täiuslik varustus autole peale muretseda.

Tänud.
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Galeriis olevad brošüürid oled läbi lapanud? Päris ränk ülesanne on kogu lisavarustus hankida - elektriistmed, täisnahksisu (nagu Rauli M5'l), klaasist katuseluuk, tehase alarmid ja hi-fid... oehh :P

Loomulikult peab tõeline fänn hoolitsema ka enda lisavarustuse eest :lol:
Pilt
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Mõtlesin umbes sellist nimekirja:
http://www.bmwe28.de/e28_original_sonde ... ngen_d.htm

Automaatkast, konditsioneer, ABS on vist kõige kallimad selles nimekirjas. Mul need õnneks olemas :)
e28 528iA '84
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

Otsisin foorumist ühte kindlat teemat, aga ei leidnud seda päris õiget ja seega tõstan selle teema veidi ülesse.
Nimelt kuskil teemas oli juttu autole tehases paigaldatud lisavarustusest, mida sai Vin koodi järgi teada. Ja keegi siin foorumis sellega ka abistas.
Seega oleks huvi enda auto nimekirjast. Kui keegi sellega saab aidata siis tänud ette juba.
Viimati muutis Jaks, 10 Juul 2009 09:33, muudetud 2 korda kokku.
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
Vasta