masina v2rvimine

Vestlused vabadel, aga siiski vanu BMW'sid puudutavatel teemadel.
maxx_520

masina v2rvimine

Postitus Postitas maxx_520 »

tekkis selline huvi asja vastu, et tuttav mingi 2a tagasi lasi maal v2rvida masina 300 eest ning v2rvi sai 200 eest, kere ettevalmistuse tegi ise. vaadates, et tallinnas firmad kysivad auto v2rvimise eest 15k siis tekkis kysimus, et kas selle 15k see on ka pahteldamine ja k6ik sellega kaasnev v6i aint 15k ongi auto v2rvimine? oskab keegi 2kki kommenteerida natuke teemat.
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

3 sajaga värviti see auto rautselt mingi põranda värviga :lol: materjalide hinnad on enamjaolt 5000 auto +tööaeg
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

no jah see 300 krooni eest varvimine näitab suhtumist autosse. ja et auto värv maksis 200 krooni. no ma ei tea ... isegi veepaasil olev seinavärv on kallim. aga eks te olete koik suured inimesed ja teate milline on just teie autole parim välimus.

15000 auto värvimise eest tallinnas maksta on isegi odav. see sellisel juhul et viid auto töökotta ja nadala parast tuled autole järele. ja käe pead vaid rahakoti külge panema, mitte millegi muu.
aga karu jutt on õige et 5000 läheb orienteeruvalt materjalidele + siis iga mees ise teab kui palju ta töö maksab. ja ärgem unustage et tööl ja tööl on väga suur vahe sees.

edu.
maxx_520

Postitus Postitas maxx_520 »

nu arvata v6ib, et see asi suht odav oli aga nuh v2hemalt sain seda teada, et kui eelt66d ise 2ra teha siis peax mingi m6ne tonniga ikke hakkama saama ja see 15k on selline viid auto ja ootad ning ise ei liiguta lillegi :) igatahes t2nud, ma j2lle targem :P
Tom

Postitus Postitas Tom »

Mõne tonniga saad värvijale tööraha makstud, värv ise nagu juba ennem mainitud ei ole teps odav.
Värvimine on värvimise juures kõige lihtsam osa, põhiline on eeltöö, kui ikka rooste krundi alla jäätakse ei ole pikka pidu sellega.
Tasub veel mainida, et paljud meistrid suvalise matsi eeltööga autot ei värvi.
raul
Postitusi: 133
Liitunud: 16 Sept 2004 11:27

Postitus Postitas raul »

Natuke teemaväline küsimus:
kuidas saab sellist matti värvi, nagu sellel autol:
Pilt
Ja kuidas sellise värvi hooldamise ja püsimisega lood on?
Tom

Postitus Postitas Tom »

Auto värvitakse mustaks ja matistatakse. Püsimise kohta ei tea aga kuna kasutatakse valdavalt rat rodidel siis põhiline, et vana välja näeks ja auto rooste ei läheks.
Arvo
Postitusi: 1377
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Tom kirjutas:Auto värvitakse mustaks ja matistatakse. Püsimise kohta ei tea aga kuna kasutatakse valdavalt rat rodidel siis põhiline, et vana välja näeks ja auto rooste ei läheks.
Kas spetsiaalseid matt autovärve polegi siis olemas?
E24 635CSi | E10 2002
Tom

Postitus Postitas Tom »

Mattvärvid peaks tegelt olema ka aga nendega vist seda sametist pinda ei saa (ilma matistamata, samas kui sa värvid läikivaks on loogiline, et poleerid ja kui matiks siis võid ju matistada ka).
Ja kui ma nüüd seda pilti vaatan, siis tegelt ei saagi aru kas ta on sametine või lihtsalt veits matt :oops:
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

Tom kirjutas:Auto värvitakse mustaks ja matistatakse. Püsimise kohta ei tea aga kuna kasutatakse valdavalt rat rodidel siis põhiline, et vana välja näeks ja auto rooste ei läheks.
ossaaaaa raisk.

vaat seda ma ei teadnudki veel et matistatud värvkatte alt rooste välja ei tule :shock: ja see must kolmene küll sul matistatud värvi all ei ole :?
an olemas komponent mis segatakse värvi/laki sisse enne kui värv pinnale kantakse. näiteks mersudel on alumised plastikust uksekatted matt laki all.

nii et kui keegi tahab endale matt autot saada siis varvi ostmisel öelge müüale et pange matistusainet sekka( nii palju kui ise tahate) ja olge onnelikud.
Tom

Postitus Postitas Tom »

siim528 kirjutas: vaat seda ma ei teadnudki veel et matistatud värvkatte alt rooste välja ei tule :shock: ja see must kolmene küll sul matistatud värvi all ei ole :?
Värv on esmane rooste kaitse, isoleerides metalli õhust.
Nii, et sa väidad, et matt värv rooste eest kaitse ei paku?
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

ei no ma ei saa aru kus sa seda võtad et matt värv halvemini happnikku läbi laseb! värv on ikkagi värv ja vahet ei ole kas on ta matt või mite. pigem on asi selles et matt värv ei pruugi roostet eriti hästi välja näidata (oleneb värvitoonist).

see et te koik lasete oma auto rõõmsalt üle varvida ja mõtlete et küll nüüd sai hea siis ärgem unustagem et reeglina roostetab auto seest väljaspoole ja seda seesmist pinda ei viitsi üldjuhul ükski autovärvija töödelda.

edu.
Sass9

Re: masina v2rvimine

Postitus Postitas Sass9 »

maxx_520 kirjutas:tekkis selline huvi asja vastu, et tuttav mingi 2a tagasi lasi maal v2rvida masina 300 eest ning v2rvi sai 200 eest, kere ettevalmistuse tegi ise. vaadates, et tallinnas firmad kysivad auto v2rvimise eest 15k siis tekkis kysimus, et kas selle 15k see on ka pahteldamine ja k6ik sellega kaasnev v6i aint 15k ongi auto v2rvimine? oskab keegi 2kki kommenteerida natuke teemat.

ca aasta tagasi värvisin küle ise, nende ohk+ värv 250ml pudelitega, algul oli tulemus sitt pärast kui juba oskasin on enam vähem norm. Ja see enam vähem norm värv läks maksma üle 300soti. Paar värvi pudelit ja veel krunt. aa ja veel lakk kaa, see siis kokku ca 500 sotti. Ja kui olesk värvind kompressorist püstoliga siis kuskil 1k. + lakk ka. Räägi kus sa said siis nii odavalt ja ka värvi. Kuna 2a ei ole ju palju aega tagasi.
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

matt värvi saab lasta segada lasin segada sõjaväerohelist ja värvisin sellega ühe EKL villisOWERLANDI üle, lased lihtsallt matistit juurde panna või ostad mati laki . krundist läheb vesi läbi, ei tea kas värvist ka läheb?
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
siim528
Postitusi: 250
Liitunud: 05 Jaan 2005 01:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas siim528 »

värvist ja lakist ei lähe üldjuhul niiskus läbi.
maxx_520

Re: masina v2rvimine

Postitus Postitas maxx_520 »

Sass9 kirjutas:
maxx_520 kirjutas:tekkis selline huvi asja vastu, et tuttav mingi 2a tagasi lasi maal v2rvida masina 300 eest ning v2rvi sai 200 eest, kere ettevalmistuse tegi ise. vaadates, et tallinnas firmad kysivad auto v2rvimise eest 15k siis tekkis kysimus, et kas selle 15k see on ka pahteldamine ja k6ik sellega kaasnev v6i aint 15k ongi auto v2rvimine? oskab keegi 2kki kommenteerida natuke teemat.

ca aasta tagasi värvisin küle ise, nende ohk+ värv 250ml pudelitega, algul oli tulemus sitt pärast kui juba oskasin on enam vähem norm. Ja see enam vähem norm värv läks maksma üle 300soti. Paar värvi pudelit ja veel krunt. aa ja veel lakk kaa, see siis kokku ca 500 sotti. Ja kui olesk värvind kompressorist püstoliga siis kuskil 1k. + lakk ka. Räägi kus sa said siis nii odavalt ja ka värvi. Kuna 2a ei ole ju palju aega tagasi.
ma pean uurima veel kus sellise hinnaga tehti, a tegu oli maakohaga ja arvata on seal hinnad ikke odavamad kui pealinnas... tegemist oli pisikese peugeot masinaga, seega l2x sinna ka v2hem v2rvi, minu masin on mudugi selle autoga v6rreldes laev :lol: aga ex ma uurin, igatahes suvel hakkan oma masinaga v2he tegelema ja seep2rast uurin siin kuda teiste kogemused on... ja mul heameel, et teemat edasi aretati :P
Tom

Postitus Postitas Tom »

siim528 kirjutas:ei no ma ei saa aru kus sa seda võtad et matt värv halvemini happnikku läbi laseb! värv on ikkagi värv ja vahet ei ole kas on ta matt või mite. pigem on asi selles et matt värv ei pruugi roostet eriti hästi välja näidata (oleneb värvitoonist).

see et te koik lasete oma auto rõõmsalt üle varvida ja mõtlete et küll nüüd sai hea siis ärgem unustagem et reeglina roostetab auto seest väljaspoole ja seda seesmist pinda ei viitsi üldjuhul ükski autovärvija töödelda.

edu.
Ma ei ole mitte kusagil väitnud, et matt paremini kaitseb kui tavaline värv.
Ma kirjutasin, et seda kasutatakse rat rodidel mida muidu üldse eriti ei värvitaks kui nad surnuks ei ussitaks.
Ja korralikult tehtud auto värvitakse 100%, nii seest kuiväljast kui põhjaalt ja rattakoobaste seest, ennem on loogiline ja kõik vähekegi kahtlane tunduv eemaldatakse.
urmet48

värvimisest!

Postitus Postitas urmet48 »

meil töökojas on ainult auto värvimine hinnaklassis 10-15 tuhat. seal hinnas on materjalid eeltööks+ värv (ca 3000-5000). värvidest niipalju, kui et. on värve, mida kantakse pinnale ilma lakita ja on veel lakialuseid värve. kuna masin hakkab enamasti roostetama seespidiselt, siis lastakse karpidesse, ustesse jne. õlisid ja roosteresistseid aineid. üks tuntum ja enamlevinud vahend ML.
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

see täiesti normaalne hind :)
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
exe
Postitusi: 41
Liitunud: 07 Mär 2006 00:50
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas exe »

selline küsimus kui palju läheb umbes värvi liitrites ühe e28 kere värvimiseks.
535i
Vasta