Autokeemiast ja autohooldusvahenditest

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Autokeemiast ja autohooldusvahenditest

Postitus Postitas sysi »

Tere,

Kuna Nuga laekus minu suvilasse üks päev kotitäie igasuguste huvitavate purgikestega, mis ta oli ostnud, siis tuli mõte oma kogemusi jagada... ja ka nõu küsida.

Igatahes, auto vahatamise kohapealt ma suurt midagi öelda ei oska. Mina olen väga lohakas vahataja ja selle tulemusena on liistud kõik vahajääkidega koos. Selle eemaldamiseks sobib vist silikoonõli?

Teine huvitav tähelepanek oli "rehvimust" spray. Kui auto on pestud ja vahatatud, annab sellega rehvide külje üle käimine visuaalselt väga palju juurde.

Kolmas asi, see on selle teema ajendiks, on AutoGlym'i mingi salongihooldusvahend (Nuga ehk ütleb selle toote täpse nime), mis minu auto armatuuriga küll imet tegi. Mul on selline suht tuhmunud ja hall olnud armatuur algusest peale, olen seda korduvalt pesnud, a la Fairy jms'ga... aga paremaks pole asi läinud. See vahend aga peale pihustada, lapiga üle hõõruda ja - voilaa! Armatuur on must ja kirgas (mitte läikiv), nagu ta olema peabki!

Äkki on veel mingeid imevahendeid, mida keegi teab, millega mõnda auto osa paremaks muuta?
Kasutaja avatar
Priit
Klubiliige
Postitusi: 2556
Liitunud: 29 Mär 2005 11:13
Asukoht: Estonia

Postitus Postitas Priit »

selle rehvispreiga oli see lugu, et rehvid tegi ilusaks küll, aga see osa mis velgedele sattus kogus kohutava tolmukihi :?
peab teda siis ettevaatlikumalt kasutama ehk
e12, e21 Baur, e46 Alpina, e85, e90 Alpina
Muhv
Postitusi: 272
Liitunud: 13 Nov 2005 14:44

Postitus Postitas Muhv »

Auto suuremaks sõpradeks on korralikud pesuvahendid. Nii suvel kui talvel on mõtekas üle ühe korra kasutada pesu juures nö talvist, petrooliumi baasil leotusvahendit. Kantakse kuivale autole, lastakse paar minutit töötada (ei tohi lasta kuivada) ja siis survepesuriga maha. Seejärel tuleb kindlasti kasutada nö rasvaeemaldusvahendeid. Ise kasutan Mequier'si all purpose cleaneri konsentraadi lahust (üks väike klaasitäis 5l vee peale). Seda ainet võib lasta otse märjale autole.

Olen enam kui veendunud, et nii mõnigi auto jääks üle värvimata kui teda neid aineid kasutades korralikult pestaks. Plussiks on, et pole vaja kasutada pisut kahtlase väärtusega läigestajaid. Näiteks kõik rehviläigestajad, mida proovinud olen koguvad rehvi küljele lõpuks paksu pruunika saasta kihi, millest lahti enam nii kergelt ei saa. Kasutades seda petrooliumi baasil jama, seda ei juhtu ja rehvid näevad alati välja nagu uued. Samuti hoiab selline menetlus saasta kogunemise raskesti ligipääsetavatese kohtadesse nagu plastist "prillivõred", iluliistud jms. Uskumatult palju saasta imevad endasse ka akna ja luugi tihendid. Miks need peab puhtaks sama - paari sõnaga tagapool.

Veljed. Esmalt korralik pesu nagu eelpool kirjeldatud. Pigi tuleb ära saada. Seejärel võib statoilist osta kilpkonna onu veljepuhastusvahendit pihustiga pudelis. Minu kogemustes töötab pea sama hästi kui profipesulate veljehape. Igaljuhul on kõvasti abiks. Olen sama ainet kasutanud ka summutiotste puhastamiseks (lõppläige siiski kroomipuhastuspastaga).

Kui kõik leotusainetega pesu lõppenud ja survepesuriga auto üle käidud on järg shampooni ja svammi käes. Seejärel loputus.

Kuivatamisel kasutan suure vee mahasaamiseks auto kojameest, mis on kasutusel ainult selleks otstarbeks ja hästi puhas. Sellega käin kogu auto koos klaasidega üle. Järgneb spets kuivatuslapp, millega saab liistud ja ääred ilusti üle tõmmata. (Seda lappi peab peale iga pesukorda pesema).

Vahatamine. Proovinuna kümneid eri asju olen veendunud, et parima läike/kestvuse suhte annab Autoglymi punane + kuldne vaha. St, kõigepealt punases topsis tavavahaga üle ja seejärel hartse sisaldava kuldse purgi vedelikuga üle. Hetkel katsetan BMW vaha. Viimane on tulemilt samuti väga hea. Probleemiks on kõva lahustite sisaldus - minnes vastu mitte täielikult puhastatud tihendit, määrib kohe lapi ja ümbritseva metallipinna. Kestvus on keskmisest parem. Ise kasutan viimasel ajal lõppviimistluseks Mequieri pritsiga kiirvaha, mida on küll vastik kasutada (pole sugugi kiire), aga mis muudab värvi pinna mõnusalt antistaatiliseks. St. tolm ja muu prügi ei haaku auto külge (see on tavaliselt vastvahatatud autode põhiproblemiks). Ükski eelpool mainitud vahadest ei ole plastdetailidele ohtlik. St, et liistud, tuled jms plastpinnad käin rahulikult sama asjaga üle. Ainult kummipindadele sattumist tasuks vältida.
Parima tulemi vahatamisel tagab töö hulk. St. kolm kihti vaha on alati parem kui üks.

Sisu. Puhastamiseks kasutan Autoglymi interior cleanerit. Pihustan pinnale, niiske svammiga üle ja seejärel suhteliselt märjalt korduvalt svammiga üle, saamaks seda vahutavad ainet maha. Lõpuks lapiga kuivaks. Niimoodi siis nahk ja plastpinnad. Plastile kasutan üht 10a tagasi ostetud Armorol All interior .... midagi (pole seda enam poest saada paraku). Asja plussiks on, et see ei anna pindadele läiget aga muudab pinnad antistaatiliseks, st mustushülgivaks. Järgmisena proovin mõnd BMW toodet.

Nahk. Vajab holdamist vähemalt 2x aastas. Kõigepealt tolmuimeja koos võikese harjakesega, et igast vahest rosinad jms kätte saada. Seejärel pesu, nii nagu varem kirjeldatud. Kuivamine min. 24 h. Nahk tõmbab kenasti pisut enam pingule ja on omandanud mati tooni. Seejärel nahahooldusvahend. Üks enim imenduvaid ja normaalse mati lõpptulemiga on BMW toode. Järgneb Mequairs. Autoglym jmt. jäävad juba tõsiselt maha.

Läikivatel liistudel sees olen õrnalt (et mitte määrida teisi pindu) kasutanud vaha.

Klaasid. Seest parim, mida kasutada on Autoglymi Glass cleaner - hapukoore taoline pasta, mis teeb konkreetselt imet. Väga mõnus ja kiire kasutada.

Kokkuvõtteks. Kõige alus on korralik pesu. Mida vähem aineid nimega "shine", seda parem. Mida tihedamalt autot puhastada, seda kauem ta värske püsib.

Antud jutt ei ole lõplik tõde, vaid 13a jooksul oma masinapargi hooldamisel saadud kogemus. Katsetused jätkuvad...
Kasutaja avatar
bimmer850
Postitusi: 71
Liitunud: 04 Jaan 2006 18:45

Postitus Postitas bimmer850 »

Huvitaks, kus oleks Tallinnas suurem AutoGlym toodete valik?
Vasta