Siduri probleem.

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
magnustamm
Postitusi: 84
Liitunud: 12 Nov 2014 22:14
Asukoht: Hiiumaa

Siduri probleem.

Postitus Postitas magnustamm »

Tervist.

Selline mure. Lappan vaikeslt autot kokku ja sain sidurisüsteem ka kokku pandud. õli sisse. õhutasin. õhk võiks nagu väljas olla.

Pedaal on suhteliselt ebamäärane ja lõpuots on juba väga jäik. Ise üles ei taha ka tulla. osaliselt ka hetkel vedru puudumise pärast. sai ka vedruga proovitud kuid see ei andud ka õiget tulemust.

Kõik osad on süsteemis uued alates torudest kuni töö ja peasilindriteni välja.

Kerge ebakõla leidsin töösilindrite juures. E28l peaks olema 20.64mm ja e34l 22.20mm töösilindri "pulga" pikkus. Eeldasin et mootor ja kast on tulnud e34 pealt siis sai ostetud 22mm pikkusega töösilinder. äkki on see põhjuseks, miks pedaali lõpp on väga kõva ja meenutab juba pidurit et sidur on juba põhja vajutatud ja pulgal pole enam kuhugi minna :?:

kui siduripedaal üles tõmmata lõppasendisse siis tuleb peasilindrist imelik "voolav" heli. ei algul mõtlesin et ehk õhk sees. aga ma olen seda süsteemi igat pidi õhutanud juba
mitu korda üksi õhutatud. pärast sai kahekesi ka veel üle tehtud. Käigukast peaks olema getrag 260/5 ehk siis põhja all on "vahvel" muster mitte need ribid ja peal ei ole hoovastiku kõrvu vaid saab ainult seda plaadiga süsteemi kasutada hoovastiku puhul.


Isehakanud "mehaanik" nagu ma olen on mul mõistus on otsas. Ehk keegi targem ütleb sõna sekka.
BMW e28 m535i, e28 524td
TUUR
Postitusi: 150
Liitunud: 20 Aug 2012 19:41
Asukoht: Tartu

Re: Siduri probleem.

Postitus Postitas TUUR »

Pakuks, et mõningase kasutamise järel läheb ise-enesest normaalseks. Või "üle-öö".
Aga mingil arusaamatul põhjusel see traditsiooniline õhutamine bemmide peal ei taha hästi toimida.

Võimalik, et töösilindri niplist vedeliku sisse-surumine on ehvektiivseim lahendus?
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: Siduri probleem.

Postitus Postitas Arvo »

Ma pakuks ka sama diagnoosi mis Tuur. Ma õhutamisel sain voolavast helist lahti (ehk siis õhu välja), kui pedaali häästi aeglaselt üles-alla liigutasin. Õhutusnippel keera ainult veidike lahti. All slave silindri otsas voolik koos mingi anumaga kus vedelik sees, et õhku uuesti sisse ei tõmbaks.
E24 635CSi | E10 2002
magnustamm
Postitusi: 84
Liitunud: 12 Nov 2014 22:14
Asukoht: Hiiumaa

Re: Siduri probleem.

Postitus Postitas magnustamm »

Tundub et õige jutt. 2ööd pole juures käinud. täna lappasin alt kokku uuesti ja kohe asi funkas :D sain esimese tiiru teha üle 3aaasta ja 3 päeva. VÄGEV APARAAT on :D
BMW e28 m535i, e28 524td
Vasta