e12 ga sõites kolks põhja all.

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
tann
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Veebr 2008 19:03

e12 ga sõites kolks põhja all.

Postitus Postitas tann »

Väike kolks tekib kohapealt ära minnes, sõites gaasi järsemalt vajutades ja pidurdades. Selline tunne nagu miski annaks järele nagu lõtk oleks sees. Kolksu on tunda juhi ja kõrvalistuja istmete alt.
Oskab keegi öelda mida vaadata ja kontrollida?
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

Endal oli e28'ga sarnane juhus ja süüdlaseks oli vastu põhja kolisev sumpa.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
tann
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Veebr 2008 19:03

Postitus Postitas tann »

Sumpa ei ole, sai yle kontrollitud. Sai ka vahetatud tagasillakanduri puksid, kuna auto hakkas juba ujuma ja arvasin, et nendes on viga. Ikka plaksub ja hääl tuleb nagu kylje tala juurest ja mõlemal pool paralleelselt. Siis jälle tagumise istme alt vaheldumisi. Alguses tuli ainult järsu koha pealt minekuga ja pidurdamisega, aga mida rohkem olen sõitnud seda rohkem on hakkanud iga väikse augukese peale plaksuma ja paukuma. Ja kõige lahedam on see, et kui ukse lahti teed siis ei tee ka mingit häält :? Peabki sõitma hakkama edaspidi uksed lahti :wink:
Proovisin koha peal hypata auto taguotsa peal et äkki amortides asi, aga siis ei olnud midagi. Sealt pukside kyljest tulevad veel sellised talad ette poole, mis kinnituvad kahe poldiga põhja kylge. Äkki nendes viga?
Kellegil on äkki vihjeid selle kohta, kust viga otsida?
pisike528
Postitusi: 367
Liitunud: 15 Veebr 2006 22:38
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas pisike528 »

kardaani tugilaager korras?
BMW 320 1989 coupe manu
Audi 80 1.8T 1993 rwd
mart154
Postitusi: 858
Liitunud: 27 Dets 2005 10:17

Postitus Postitas mart154 »

difri padi?
ReY
Postitusi: 73
Liitunud: 06 Veebr 2005 13:23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas ReY »

kardaani risti pakuks
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

mu e28 535 oli ka kohalt minemisel kolks ja veak osutus käigukasti väljundvõll mis oli kerge lõtkuga aga klobistas kohalt minekul korralikult.
Viimati muutis tanele28, 11 Nov 2008 18:45, muudetud 1 kord kokku.
E28 525e & E28 535i
Kasutaja avatar
raudpats666
Postitusi: 353
Liitunud: 12 Okt 2007 18:01

Postitus Postitas raudpats666 »

pisike528 kirjutas:kardaani tugilaager korras?
pakun ka tugilaagrit
vali elu, ära kihuta ja ära riku seadust...
ervin911
Klubiliige
Postitusi: 142
Liitunud: 09 Mär 2006 22:16

Postitus Postitas ervin911 »

Mul olid ühel e12 528 l samad sümptomid, aga minu arust oli viga nendes samades puksides mis sa ära vahetasid.Sel ajal oli mul väga koperatiivi lahendus, toppisin nende samade talade vahele mida sa kirjeldasid kummimati tükid, ja oli vaikus majas.Ma arvan, et silla pukside tellimine jäi sel ajal raha taha. Aasta oli siis umbes 92-93.
tann
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Veebr 2008 19:03

Postitus Postitas tann »

Suued tänud vihjete eest. Vaatan tugilaagri üle ja proovin kummimatte ka kui vaja.
tann
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Veebr 2008 19:03

Postitus Postitas tann »

Sai kontrollitud eelpool mainitud asjad. Sai ka pandud kummist tükid talade vahele, aga ei aita ikka midagi. Ma olen kindel, et see kardaani tugilaager ei plaksu niimoodi.
Kõige huvitavam on see, et kui ma proovisin sõita uks lahti ei olnud kordagi mingit häält, nii kui panin ukse kinni hakkas pihta. Kohapealt minnes edaspidi teeb ainult esimene kord plaksu, kui uuesti jääda seisma ja uuesti proovida, aga kui proovisin jälle tagurdades, siis tegi jälle esimene kord ainult. Ja sõites teeb ka muidugi pidurdades ja jälle startides. Just siis kui raskus vajub ette poole pidudades ja taha poole startides. See peaks olema mingi muu jama ja kuskil pole ühtegi asja mis veereks autos ringi ja kolksuks.
Nagu mingi poltergeist.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Dziis, mine vii auto töökotta, kui omal pea ei lõika ja jagu ei saa :D. Naljakas lugeda seda, et arvake ära mis mu autol viga on...
tann
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Veebr 2008 19:03

Postitus Postitas tann »

Ma arvasin, et selleks siin see foorum ongi. Loomulikult ma viin ta remondi töökotta, aga huvi pärast küsisin siin enne kas kellegil midagi sellist on ette tulnud.
sysi
Klubiliige
Postitusi: 1591
Liitunud: 03 Sept 2004 22:34
Asukoht: Tln

Postitus Postitas sysi »

Kuigi see tundub üsna ebatõenäoline - kas ukse sees ei või nt klaasitõstuki mehanism lahti olla ja liikuda? Just kuna see uks-lahti-kolksu-pole fenomen esineb.

Muidu esimese asjana oleks ise ka sillatalapukse pakkunud.
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

Vahel esineb mõne kolksuva asjaga nii, et kui uks lahti ei kostu sisse ja pole ka väljas kuulda.
Mina kindlasti kontrolliks üle kardaaniristid, pooltelgede lõtkud ja ka difri seisukorra. Ehk võib mõni nendest mitte kõige parem olla.
Vasta