Kas piduripomm hakkab otsi andma?

Kõik tehnilised küsimused.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Kas piduripomm hakkab otsi andma?

Postitus Postitas Ruut »

Viimasel ajal olen kuuesel täheldanud, et pedaal vajub esimeses otsas kergelt läbi ja pedaalile vajutades korraks vilksatab piduri hoiatustuli armatuuris. Siis mitte see, mis näitab klotside kulumist vaid see mis näitab vedeliku vähesust. Kas võib asi olla piduri pommis / rõhu regulaatoris. Kui jah kas siis peaks selle kogu täiega välja vahetama või on seal konkreetselt mõni tihend/klapp, mis ära kipub väsima? Kui rõhuregulaatori küljest need torud lahti lasta siis tuleks vist hiljem roolivõimu õli peale kallata. Mida 83 a. masinas kasutati - ATF DextronII?

Mul oli miskipärast meeles, et keegi (Jaan?) on selle pommi teemal siin korra sõna võtnud aga ma ei suutnud otsinguga midagi leida.

Ehk oskab keegi midagi kähku pajatada - saaks homme ilusa ilmaga veidi autot lammutada.
Viimati muutis Ruut, 25 Sept 2005 00:14, muudetud 1 kord kokku.
Priit Peljo
Postitusi: 858
Liitunud: 02 Veebr 2005 23:47
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit
Kontakt:

Re: Kas piduri pomm hakkab otsi andma?

Postitus Postitas Priit Peljo »

Ruut kirjutas:Kas võib asi olla piduri pommis / rõhu regulaatoris.
Kui pomm läbi siis sümtomid vist teised - järsul piduri vajutamisel ei vaju pedaal kohe (nagu vastu kivi lükkaks) vaid väikese viivitusega.
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: Kas piduri pomm hakkab otsi andma?

Postitus Postitas Arvo »

Võib olla küll piduripomm, ilma abs-ita 525i-l lisandus sellisele hoiatustule vilkumisele veel üks anomaalia - nimelt äkilisemal pidurdusel oli tunne justkui oleks puuklots piduripedaali all - vajutad küll pidurit aga midagi ei juhtu :x Kui siis kogu keharaskusega pedaalile hüpata vajus pedaal läbi ja rattad lasti loomulikult blokki :P
ABS-ga autol ei pruugi pooltühjaks lekkinud pommist veel hästi aru saada, abs tuleb ju appi :roll:

Edit: Priit jõudis napilt ette :D aga nagu juba ütlesin ABS-ga autol annab see viga veidi teisiti tunda.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Interneti avarused viitavad ka ikka pommi peale. Eks homme katsetan veidi, et selgust saada. Pommi kätte saamine pidi mõnede allikate väitel PITA töö olema. Samaga soovitatakse roolivõimu anuma põhjas olev filter ka vahetada.

Samas mis te kostate selle roolivõimu õli kohta. Kusagilt lugesin, et m30 mootoriga masinad ei olevat atf-i kasutanud aga teises kohas soovitatakse jälle atf-i peale valada. Mine võta sa kinni kellel õigus. Ja kui ei ole atf siis mis seal on? Mu E34s oli kunagi mingi citroeni väljatöötatud õli. Seda peaks isegi riiulipeal veel olema aga kas on õige?
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Mina olen roolivõimusüsteemides kasutanud automaatkasti õli, vähemalt nii kunagi mingid targemad soovitasid. Kusagil riiulis on selle õli totsik ka veel seismas, kui huvi vaatan järele millega täpselt tegemist.
Kui uut piduripommi otsima hakkad siis võid vähemalt 795 krooniga arvestada. See on kõige odavam piduripommi hind mis ma leidsin, muidugi tegelik hind suts kallim (mulle kehtib väike soodus). See siis 528i e28 autole piduripomm.
Carclassic OÜ
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Pole see pommi vahetus nii hull töö midagi, vähemalt e23-l. Kui käed küljes on siis saab ikka tehtud, kuigi jah, käed saavad üsna õliseks :D
635csi
rajko

Postitus Postitas rajko »

sai endalgi see pall ära vahetatud, mingi tunnike nokitsemist, ei ole hullu midagi. Pärast vahetust valasin mingi pool liitrit tavalist automaadi (punast) õli juurde. Aga muarust see selle hüüumärgiga tulega pole seotud. Paak on õli täis, pall on uus kuid vahest ikka hüüumärgiga tuli põleb ja vilgub. Ise pole nagu suutnud välja mõelda et miks, ehk mingi andur lihtsalt jamab.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Piduripalli vahetamisel oleks hea pealmise osa küljes olevad andurid üle vaadata :idea: Seal on kaks 2-klemmiga andurit: üks peal, teine küljel.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Jaan kirjutas:Piduripalli vahetamisel oleks hea pealmise osa küljes olevad andurid üle vaadata
mis selle vaatluse tulemusena selguma peaks? midagi testriga kontrollima? kas need ei ole mitte mingid rõhuandurid, mis tekitavad selle armatuuri piduritule vilksatuse, kuna rõhk on pedaali vajutamise hetkel liiga madal.
aga töö ise on tõesti poole tunni küsimus. see pita käis tõenäoliselt selle kohta, kui üritada seda pommi auto peal vahetada - torusid/polte lahti laskmata.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Vaatad kas lekivad. Kui lekivad siis ei kannata rõhku. Õli on seal surve all. Igasugused signaallambid võivad vilkuma hakata. Õlikadu on samuti üks asi mida arvestada.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Priit Peljo
Postitusi: 858
Liitunud: 02 Veebr 2005 23:47
Asukoht: Tallinn. 5179063. Priit
Kontakt:

Postitus Postitas Priit Peljo »

To: Ruut

Oled lahenduse leidnud?
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

Jah, pomm vigane. Ajutiselt tõstsin kogu kupatuse teise masina pealt proovimiseks ringi. Seepeale sümptomid vahetasid ka masinat ;) Aga eks ma pean kusagilt uue pommi otsima.
rajko

Postitus Postitas rajko »

vaheta andurid autode vahel ära, vaata mis siis juhtub.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

rajko kirjutas:vaheta andurid autode vahel ära, vaata mis siis juhtub.
kogu kupatus tähendas, et vahetasin kõik sh ka andurid. kui aega saan võin edasi katsetada. seda juhul kui ühte katsealust käest ära ei viida ;)
jan
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Sept 2005 08:42
Asukoht: TLN

Postitus Postitas jan »

tõnis kirjutas:Mina olen roolivõimusüsteemides kasutanud automaatkasti õli, vähemalt nii kunagi mingid targemad soovitasid. Kusagil riiulis on selle õli totsik ka veel seismas, kui huvi vaatan järele millega täpselt tegemist.
Kui uut piduripommi otsima hakkad siis võid vähemalt 795 krooniga arvestada. See on kõige odavam piduripommi hind mis ma leidsin, muidugi tegelik hind suts kallim (mulle kehtib väike soodus). See siis 528i e28 autole piduripomm.
Kust saab 795 krooniga roolivõimu/piduripalli tahaks kohe teada?
Olen varem kuulnud,et mingi Citroeni pall pidavat ka sobima,kuid milline?
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

jan kirjutas:
tõnis kirjutas:Mina olen roolivõimusüsteemides kasutanud automaatkasti õli, vähemalt nii kunagi mingid targemad soovitasid. Kusagil riiulis on selle õli totsik ka veel seismas, kui huvi vaatan järele millega täpselt tegemist.
Kui uut piduripommi otsima hakkad siis võid vähemalt 795 krooniga arvestada. See on kõige odavam piduripommi hind mis ma leidsin, muidugi tegelik hind suts kallim (mulle kehtib väike soodus). See siis 528i e28 autole piduripomm.
Kust saab 795 krooniga roolivõimu/piduripalli tahaks kohe teada?
Olen varem kuulnud,et mingi Citroeni pall pidavat ka sobima,kuid milline?
See 795 kroonine hind tehti personaalselt mulle, seal on juba soodushinnast veel omakorda soodus tehtud :wink: . Ja see pood asub Pärnus :) .
Carclassic OÜ
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Kõik on nii salapärased! Mis nimega pood see on ja millise nime all seda pidurivõimu akumulaatorit sealt küsida? Endal küll seda muret ei ole (probleemi lahendas UM) aga hea oleks teada!
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Ega mingit saladust ei olegi, pood asub Pärnus Papiniidus, Reldori tööstusküla servas. Firma nimi on Raunex autokaubad. Mul on sealt igasugu huvitavad soodused välja räägitud, vana kunde juba :D . Seda piduripalli küsisingi kui piduri akumulaatorit.
Kui kellelgi on mingite juppide saamisega probleeme võin sealt uurida. Praegu olen saanud sealt erinevatele haidele igasugu veermiku osi, mootorijuppe, plekke, liiste ning iluvõresid, tulesid/tuleklaase, elektri vidinaid, karburaatori remontkomplekte, pritse ning jahutussüsteemi lõdvikuid/voolikuid, jne. BMW de puhul vaatan enne realoemi kataloogist tootekoodi välja ja siis selle järgi otsivad üle euroopa ladudest kõige soodsamad jupid välja.
Carclassic OÜ
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2634
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Postitus Postitas Ruut »

ebk foorumi jupimüüjate pakkumine on 925.- febi toodang aga tellimisaeg suht pikk
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Ruut kirjutas:ebk foorumi jupimüüjate pakkumine on 925.- febi toodang aga tellimisaeg suht pikk
See akumulaator mida mulle 795 krooniga pakuti oli ka febi toodang. Nüüd küsimus kas e28 528i ja 635 on ühesugused või erinevad akumulaatorid?
Endal plaan ka lähiajal üks selline vidin ära tellida, öeldi ka et tellimine võtab suts rohkem aega kui tavaliselt :) . Peab varakult ära tellima, saab ehk kevadeks kui sõiduaeg tuleb kätte :wink: .
TO Ruut, kui sul ka vaja sellist asja ja kiiret ei ole võin ühe rohkem tellida :) .
Carclassic OÜ
Vasta