Kes oskab vahetada 535\528 tagumisi õõtsa pukse õieti?

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
V8
Postitusi: 98
Liitunud: 16 Jaan 2009 06:04

Kes oskab vahetada 535\528 tagumisi õõtsa pukse õieti?

Postitus Postitas V8 »

Tere, sai vahetatud ühel e28 535 tagasillal ühel õõtsal puksid, kuna üks puks sulas pehmeks, aga vahetasime midagi valesti, sest nüüd sööb rehvi äärt. Puksid mis vahetasime olid uued ja rehvi äärt ei söönd. Ennem sulamist jooksis ideaalselt, pärast sulamist tõmbas ratta kiirenduse ajal viltu :D
Pilt õõtsadest:
http://www.upload.ee/image/761763/taga_ootsad.jpg
Loomulikult tulen vahetusse õõts käes, kisun ise alt ära.
Minu turbo e28 veel seisab kuidagi koos :cry:
Aga kunagi saab paremaks :wink:
Xim
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Okt 2005 11:15
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Xim »

Defineeri sõna SULAS?

Need on lihtsad külgpigistusega puksid. Vahetatavad vähe võimsamate kruustangide vahel. Aga poldid mis läbi lähevad võib lõpplikult kinni tõmmata alles siis kui auto raskus on peale lastud, st. et mitte tõstuki või tungi peal rippudes :roll: .

Kui tõmmata puks kinni nii, et õõts on alumises maksimum asendis siis võib jah puksi sodiks keerata. Vahetamises ei saa teema olla. Alla panemises kui siis.

Kui palju uute puksidega sõita sai?
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

Puksid ei ole sümmeetrilised - tuleb õige ots ees sisse panna. Pildilt tundub, et ühel õõtsal on ühtepidi sisse pandud ja teisel teistpidi.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
V8
Postitusi: 98
Liitunud: 16 Jaan 2009 06:04

Postitus Postitas V8 »

Xim kirjutas:Defineeri sõna SULAS?

Need on lihtsad külgpigistusega puksid. Vahetatavad vähe võimsamate kruustangide vahel. Aga poldid mis läbi lähevad võib lõpplikult kinni tõmmata alles siis kui auto raskus on peale lastud, st. et mitte tõstuki või tungi peal rippudes :roll: .

Kui tõmmata puks kinni nii, et õõts on alumises maksimum asendis siis võib jah puksi sodiks keerata. Vahetamises ei saa teema olla. Alla panemises kui siis.

Kui palju uute puksidega sõita sai?
Uute puksidega jooksis kohe kergelt viltu ratas.
Sulas pehmeks seoses uue custom summutiga, mille toru jookseb liiga lähedalt mööda (mingi 5 cm puksist), seal on nüüd kollektori teip peal.
Ausalt öeldes ei mäletagi kas pildil on õõtsad ennem või pärast puksi vahetust. Ise ma neid pukse niikuinii ei vaheta. Seda pukside kinni keeramise asja lähen ja vaatan auto all, minu meelest need puksi südamikud jäid vabaks ematala kõrvade vahel.
Minu turbo e28 veel seisab kuidagi koos :cry:
Aga kunagi saab paremaks :wink:
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

Seda pukside kinni keeramise asja lähen ja vaatan auto all, minu meelest need puksi südamikud jäid vabaks ematala kõrvade vahel
Kui sisemine osa vabaks jääb, siis ei ole ju kummiosal mitte mingit mõtet. Sisemine osa peaks "ematala kõrvade" vahel olema kinnikeeratud ja siis õõtsa käimisulatuses puksi kumm deformeeruma. Rusikareeglina peaks andma kummi deformeeruma mõlemale poole ca 30 kraadi ulatuses. Seepärast rattad-maast lahti pukse kinni keerates jääb puks juba 0-asendis pingesse, mis ta kiirest ära lõhub. Külgsuunalist jõudu kannavad õõtsalt ematalale üle "kaheksad". Ma ei mäleta, mis pidi puksid peavad sees olema, aga kui nad on erinevalt siis pole mingi ime kui õõts viltu on.
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
V8
Postitusi: 98
Liitunud: 16 Jaan 2009 06:04

Postitus Postitas V8 »

Niih, oligi valesti meeles, pukside südamikud on ematala kõrvade vahel kinni. Valesti oli meeles kuna normaalselt polte kinni keerates jäi kõikidel puksidel südamike ja ematala kõrvade vahele paari seibine vahe sisse. Väänasin jõuga kinni nii et kõrvad tõmbasid silma järgi natuke kokku.

Siin pilt õõtsast mille ratas jookseb sirgelt:
http://www.upload.ee/image/765518/juhipoolne_oots.jpg

Siin õõts mille ratas ei jookse sirgelt:
http://www.upload.ee/image/765522/korva ... e_oots.jpg
See karvane asi nurgas on kollektori teip summuti toru peal, mis jookseb lähedalt mööda ja oli jalus ka pildistamisel.

Paistab siis nii et puksid läksid valepidi sisse?
Ja mõlema õõtsa poldid keerasin pingule siis kui nad vabalt rippusid. Sellega siis vist ikka midagi valesti ei läinud?
Minu turbo e28 veel seisab kuidagi koos :cry:
Aga kunagi saab paremaks :wink:
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

Ja mõlema õõtsa poldid keerasin pingule siis kui nad vabalt rippusid. Sellega siis vist ikka midagi valesti ei läinud?
Siis kinni keerad siis, kui auto raskus langeb ratastele ratastele (mitte tungrauale või pukkidele või tõstukile), ehk õõtsad ei "ripu" vaid on nö normaalses asendis. Kui tahta veel eriti peeneks minna, siis peaks õõtsad kinnikeerama nii, et autos on lisaraskused, mis simuleerivad sõitjate raskust (analoogselt sillapingiga).
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
V8
Postitusi: 98
Liitunud: 16 Jaan 2009 06:04

Postitus Postitas V8 »

Ok siis, keeran kinni õõtsad uuesti siis kui auto on ratastel.
Aga kas puksid on siis valepidi sees või ei ole seal vahet?
Minu turbo e28 veel seisab kuidagi koos :cry:
Aga kunagi saab paremaks :wink:
V8
Postitusi: 98
Liitunud: 16 Jaan 2009 06:04

Postitus Postitas V8 »

Noniih, tänud Tõnisele :D õõts oli mul siis eelmiste vendade poolt kõveraks väänatud, ja Tõnis väänas selle sirgu ja vahetas puksid kah ära, ja seda kõike saija raha eest :D topran pukse mis mul olid ostetud ta küll heaks ei kiitnud, aga eks aeg näitab, alla panen õõtsa eelpool saadud juhendite järgi, ja teisel õõtsal lasen kah poldid uuesti kinni, siis kui auto ratastel.
Minu turbo e28 veel seisab kuidagi koos :cry:
Aga kunagi saab paremaks :wink:
Vasta