K: e28 520 summuti

Kõik tehnilised küsimused.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

K: e28 520 summuti

Postitus Postitas jumpsik »

Kuna on silmapiiril üks hainina (asi seisab rahapakkide taga :( ) siis küsiks kas sellele mudelile mingi teise bemmi summuti ei sobi nt. e34 oma vms. Kuna sellel on keskelt toru katki ja uued sumpad maksavad päris palju, või on kellelgi mõni korralik summuti samale mudelile pakkuda.
cheech
Postitusi: 268
Liitunud: 28 Dets 2009 17:28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas cheech »

pane puhas toru vahele näiteks niikauaks kuni rahapakid kasvavad:D
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Re: K: e28 520 summuti

Postitus Postitas j6x19 »

jumpsik kirjutas:Kuna on silmapiiril üks hainina (asi seisab rahapakkide taga :( ) siis küsiks kas sellele mudelile mingi teise bemmi summuti ei sobi nt. e34 oma vms. Kuna sellel on keskelt toru katki ja uued sumpad maksavad päris palju, või on kellelgi mõni korralik summuti samale mudelile pakkuda.
kui õieti meeles siis 1987 aasta 520i 95kw masina alt sumpa peaks veel alles olema (peale lõpupüti)oli veel vägahas korras alt võttes.kui huvi siis kirjuta mulle PM-i. Proovin homme niipaljut aega leida ,et uurida ja otsida seda.
kontakt nr 56370561. +358465577721
TõnisL
Postitusi: 43
Liitunud: 14 Nov 2010 17:10

Re: K: e28 520 summuti

Postitus Postitas TõnisL »

j6x19 kirjutas: kui õieti meeles siis 1987 aasta 520i 95kw masina alt sumpa peaks veel alles olema (peale lõpupüti)oli veel vägahas korras alt võttes.kui huvi siis kirjuta mulle PM-i. Proovin homme niipaljut aega leida ,et uurida ja otsida seda.
86 aasta e28, M20. Kas katalüsaator peaks ka all olema ?
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Re: K: e28 520 summuti

Postitus Postitas j6x19 »

TõnisL kirjutas:
j6x19 kirjutas: kui õieti meeles siis 1987 aasta 520i 95kw masina alt sumpa peaks veel alles olema (peale lõpupüti)oli veel vägahas korras alt võttes.kui huvi siis kirjuta mulle PM-i. Proovin homme niipaljut aega leida ,et uurida ja otsida seda.
86 aasta e28, M20. Kas katalüsaator peaks ka all olema ?
olnud mitu e28t aastast 1987 ja pole ühelgi katalüsaatorit old ei all ega ka dokumentides kirjas.kõigelihtam vaata dokidest kas on kirjas bensiin+kat kui on siis peab olema katalüsaator,kuid kui ei siis ei pea seda olema.
kontakt nr 56370561. +358465577721
qnn
Postitusi: 41
Liitunud: 18 Jaan 2010 15:48
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas qnn »

kunagi oli mul üks e28 86a m20b20 ja passis kat-i polnud kirjas.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

No ju siis on need ilma kat'ita autod, tegemist selle autoga muidugi oleks kuid kui asi käes, eks ma teen siia siis miskise nimekirja mida vaja oleks (ei tule eriti pikk) esimesed asjad mis meenuvad oleks tühikäiguklapp (mootor ei taha alati külmkäivitamisel käima jääda), termostaat (temp. tõuseb maks. veerand näidikut), tagumised vedrud (üheltpoolt on vedru katki ja plaanin siis koos amordipüstakuga ära vahetada, tuleks vist soodsam), tagumisesilla puksid (tagasild kolksub kui august nt. läbi sõita), küünaldejuhtmed (üks juhe laseb korralikult sädet läbi), tagapampri parempoolset kroomnurka (läbiroostetanud), juhiukselink seestpoolt avamiseks (töötab aga katki) - hetkel oleks kõik. Küsiks siis huvipärast kohe juurde, et kas tavalisele e28'le on võimalik lisada ka nt. pardaarvuti (on kõigil selle valmidus olemas või on see ainult luksimatel mudelitel).
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Esiteks kus sa asud ? Paljud sulle vajalikud jupid on mul muidugi olemas.
e28
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Postitus Postitas -Myyr- »

Vabandan OT pärast, kuna see teema puudutab summuti osa siis küsisksin meelsasti.. kui vastu pole keegi.

Endal samamoodi keskmine osa on läbi ja resonaator ka.

Idee on selles, et soetada uus reso ( sport või originaal) ja viia otsetoru taha ja taha lisada sportsummuti. (sportsummuti all ei mõtle valjut ega lärmavat summutit) :P
"Old bmw isn't just a classic.
It's a sign of having good taste in cars" - S.Müür

Autode varuosad Pärnus
Küsimused või päringud PM'i
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

-Myyr- kirjutas:Vabandan OT pärast, kuna see teema puudutab summuti osa siis küsisksin meelsasti.. kui vastu pole keegi.

Endal samamoodi keskmine osa on läbi ja resonaator ka.

Idee on selles, et soetada uus reso ( sport või originaal) ja viia otsetoru taha ja taha lisada sportsummuti. (sportsummuti all ei mõtle valjut ega lärmavat summutit) :P
kui sul praegusel sumbutaja tagumisel pütil toru korralik siis saad sealt juba toru võtta ja keevitada sportpüti külge.
milleks sa ültse sportpütile mõtled tahad lihtsalt mürataseme kõrgemaks ajada või siis lihtsalt ilu pärast.kui ilupärast siis on vast lihtsam kusagilt autoosadega tegelevast poest osta mingine tjuuning sumpaots ja see sinna juurde lisad tekkiks kh välimuse effekti ju.
Viimati muutis j6x19, 27 Nov 2010 14:18, muudetud 1 kord kokku.
kontakt nr 56370561. +358465577721
Kasutaja avatar
trevi
Postitusi: 1075
Liitunud: 27 Mai 2006 14:05
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas trevi »

originaal sailitab vast rohkem tehasepoolt määratud vastusurvet mootorile
Miks räägitakse asjadest, millest endal pole aimu? Vabalthingaval on igasugune vastusurve saatanast. Ei viitsi pikalt argumenteerida, aga esimene suvaline link googlist seletab suht viisakalt kuidas asjalood on:

http://www.thumpertalk.com/forum/showth ... p?t=659727
There's no school like old school, and I'm the fucking headmaster.
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

trevi kirjutas:
originaal sailitab vast rohkem tehasepoolt määratud vastusurvet mootorile
Miks räägitakse asjadest, millest endal pole aimu? Vabalthingaval on igasugune vastusurve saatanast. Ei viitsi pikalt argumenteerida, aga esimene suvaline link googlist seletab suht viisakalt kuidas asjalood on:

http://www.thumpertalk.com/forum/showth ... p?t=659727
kirjutasin seda omast kogemusest, originaal torust peenema toruga ei ole masina minek sama (justki tõmbab hingest kinni v miskit sellist,ei oska täpselt kirjeldada)kui originaal toruga.see kogemus on kh vabalthingava mootoriga.mõtlesin selle kirje all rohkem seda osa tegelikkuses,et ei panek väiksema diameetriga toru.vabandan, et kirje polnud selgesti väljendatud minu poolt.
kontakt nr 56370561. +358465577721
-Myyr-
Postitusi: 1127
Liitunud: 17 Sept 2009 15:19
Asukoht: Suvepealinn

Postitus Postitas -Myyr- »

Endal on keskmine läbi ja tagumine ka.

Natukene hääle poolest ja ka välimuse :)

Aga küsisin sest hinnad on ka kallid.. et siis orig. reso ja sportbütt.


Keegi pakkus mulle ka keskmist ja lõppu..
kui teema aretajal vaja.. otsin üles tema uuesti.. Aga pole kindel kas tal alles veel

Trevi viitsest saab abi ka :P
"Old bmw isn't just a classic.
It's a sign of having good taste in cars" - S.Müür

Autode varuosad Pärnus
Küsimused või päringud PM'i
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Minu teada 520i summutipütte on veel saada igast B-osadega tegelevast autokauplusest ning hind umbes 1000 eek (528i oma vähemalt 3x kallim ja pole igas poes saadaval).

Need odavad sportsummutid on mõttetud: teevad auto koledaks, muudavad hääle koledaks, roostetavad paari aasta jooksul koledaks.


520i summutijooks peaks endalgi suht kobe olemas olema. Kui Tartu kandist kellelgi huvi, võin uurida.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Nii, oleks nüüd suur soov automootor korralikult tööle panna. Asi siis nimel selles et kui käima panen tahab välja surra kui just ise gaasi natuke peal ei hoia. Kas viga võib olla tühikäiguklapis (kui tal selline asi üldse olemas on) või milles. Ja siis sooviks seda asja saada ka :D nii et jagage natuke infot ja rahanumbreid :P
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

kui tühikäigul tahab välja surra siis tuleb seda peale keerata...

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/b/j/5.png

kui on selline vaakumsüsteem siis tühikäiku saab regullida detailiga mis jääb nr 12 ja 13 voolikute vahele..
e28...
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Persoon kellelt ma selle masina omastada tahan, teadis jällegi rääkida, nt. et sooja mootoriga läheb käima normaalselt. Erinevad remondi võtted on kõik teretulnud ja eks ma proovin siis selle esimese variandi nii pea ära kui võimalik :)
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Proovisin jx'i poolt pakutud variandi ära ja asi toimib :) kui kui garaažis olin siis tekkisid jälle igasugused küsimused :S kas pardakompootrid on peal ainult kangematel haidel või leidub neid ka lahjematel, st. et kas kõikidel on nende valmidus olemas või ei ole. Kui ma tahaks ette käetugesid siis kas ma pean sellepärast ostma spetsiaalselt istmed millel need küljes on või on võimalik käetugesid lihtsate meetoditega istme külge kerida.
Aix
Postitusi: 284
Liitunud: 10 Aug 2008 21:03
Asukoht: Tartu / Hiiumaa

Postitus Postitas Aix »

Käetoe alused annab iga istme külge kruvida.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Väga hea et nii kergelt saab, äkki kellelgi vedeleb siis käetugesid :D mõnus oleks kui oleksid sinakat tooni :P kuna salong ise sinine :S
Suletud