BMW 525e ei lähe käima?

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
falckranger
Postitusi: 88
Liitunud: 28 Aug 2008 19:31

BMW 525e ei lähe käima?

Postitus Postitas falckranger »

Tere

Siiani pole külmaga käivitamisel probleemi olnud, aga eelmisel kolmapäeval (23.02) ei teinud hommikul piiksugi. Töölt tulles proovisin ja läks ilusti käima, eile õhtul kui oli kuskil -21 C, läks ka ilusti käima, aga täna hommikul jälle termomeeter alla -24 C ja ainus asi miida kuulda on süüte sisse keerates relee plõks ja rohkem ei midagi!!! Akus viga pole.

Kas keegi oskab öelda milles võiks probleem olla?

Ette tänades
Martin
falckranger
Postitusi: 88
Liitunud: 28 Aug 2008 19:31

Postitus Postitas falckranger »

Proovisin lõuna ajal uuesti, temperatuur -16 C ja läks jälle ilusti tööle.

Mis võib sellist jama põhjustada?
Kasutaja avatar
heigo
Postitusi: 234
Liitunud: 29 Nov 2010 20:18
Asukoht: Perth AU

Postitus Postitas heigo »

miks nii kindel et akus ei saa viga olla ?

ma pakuks siiski akut esimese asjana
+61438856151
falckranger
Postitusi: 88
Liitunud: 28 Aug 2008 19:31

Postitus Postitas falckranger »

Arvan, et pole aku viga, sest võtit käivitamise asendisse keerates ei muutu armatuuris tuled tuhmimaks, pigem tundub, et mingi põhjusel ei võta lihtsalt starterit järgi.

Varemalt kui on autol aku tühi olnud, siis kas, tuled armatuuris süüte sisse keeramisel tuhmid ja ei tule piuksugi või kui nati rohkem voolu siis hakkab relee plõksima, aga ringi vedada ei jõua.

NB! Relee plõks millest enne kirjutasin käib ka tavapärastes olukordades kui süüte sisse keerad.
jumpsik
Postitusi: 273
Liitunud: 09 Sept 2010 02:07

Postitus Postitas jumpsik »

Võimalik et starteri pendiks kinni külmunud vms. kas seal mitte mingit määret ei ole pandud vahele. Mina alustaks otsinguid sealt kui sa tõesti arvad, et akus viga ei ole.
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

kipun ka arvama et starterit tuleks pisut hooldada, nimelt enda seitsmesel samuti suure külmaga kipub starter nn kinni jääma ja paaril korral on väike tonksamine aidanud...
e28...
Kasutaja avatar
ingmarp
Klubiliige
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Jaan 2008 17:58
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas ingmarp »

Mu seitsmel olid eile samad sümptomid, koputasime veidi starteri pihta ja proovisime kordi ja kordi käivitada, ühel hetkel hakkas starter vedama ja käima ta läkski.
BMW 745iA Executive -84
priit282
Postitusi: 94
Liitunud: 05 Sept 2007 21:45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas priit282 »

annan minagi siia oma hääle - talv läbi käis minu viiene nagu kellavärk (ka eelmine nädalavahetus läks -26-ga käima). täna hommikul käisin veel sõitmas... aga õhtul saabus vaikus, starterit taha ei võta...

öeldakse, et hommik on õhtust targem - vaatan, äkki hommikul piisab heast sõnast :)
BMW e28 535i
Aix
Postitusi: 284
Liitunud: 10 Aug 2008 21:03
Asukoht: Tartu / Hiiumaa

Postitus Postitas Aix »

Kui 2,8-ga sama jama, siis piisas kui starteri sellesamuse tõmberelee klemmid ära lühistada. Et ta tühjalt korra starterit ringi ajaks.
Vasta