Info E24 kohta?

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
Kasutaja avatar
Silwer
Postitusi: 319
Liitunud: 26 Jaan 2006 14:01
Asukoht: TLN

Info E24 kohta?

Postitus Postitas Silwer »

Tere, see siis minu esimene postitus siin.

Huvi on just 1987 ja üles poole 635 CSI vastu. Foorumit lugedes olen aru saanud et neid vanu 6-seid kohutab kõige rohkem rooste probleem ja fakt et kere osasid ei ole õieti saada. Samas huvitaks kuidas on kerel roostele vastupidavus võrreldes näiteks E30 bmw-ga?

Rooste probleemi kõrvale jättes huvitab kuidas on lood veermikuga. Saan aru et veermik põhineb E28 peal aga kas see siis tähendab et kõik veemiku jupid on E28 võrreldes täpselt ühed ja samad?

Lisaks, kuna vaatan automaatkastiga autosid siis huvitab ka selle 4-käigulise automaadi töökindlus ja kasutusmugavus...

PS! Kas LSD differ oli automaatkastiga BMW 635 CSI standardis või oli see nn. option?

Asjalike vastuste eest olen tänulik... :)
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

1987 ja üles autot Eestist ei ole vist võimalik leida... seega pead pilgu pöörama Saksa poole. Automaatkastiga masinal on lsd standardis...

Roosteprobleem kui selline kimbutab ehk autosid aastast 1976 - 1981.. aga see on väga väga suhteline, julgen väita. Ütleme nii, et see ei kimbuta konkreetselt kuuesajast ei rohkem ega vähem kui mõnda muud vana regulaarse hoolduseta autot.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
Silwer
Postitusi: 319
Liitunud: 26 Jaan 2006 14:01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Selge siis, kuid kuidas on lood nende veermiku juppidega?
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Arvo »

Jaan rääkis juba põhilise ära aga lisaks veel, et 4k käigukasti karta ei ole vaja, küllaltki töökindel tükk. Sildade ja mootoriosad on ühilduvad jah E28 535i-ga (juppide hinnad võrreldavad E30 325i tükkidega, muretsemiseks põhjust pole) ja 87 aasta E24 (või ka E28) on minu kogemustest isegi E30-st roostekindlam.
Aga kõik jupid mis on E24 spetsiifilised on uuena küllaltki kallid (saksa ebayst leiab samas suht taskukohaselt)
Kui kindel plaan 87 aasta masin ära osta siis vaata ikka selline isend millel on juba tagaistmekonditsioneer (õllejahuti :D ) ka 8), see oli küllaltki popp ja IMHO ka päris edev lisa, suurt raskust sellise leidmisega ei tohiks tekkida.

Edit: sillajuppide koha pealt siiski E30-ga võrrelda hästi ei sobi, kuna E24-l on kuluvald jubinaid rohkem ja kapitaalremont läheks siiski kallimaks. Võrdluseks sobiks vast mõni E34, 525i näiteks :roll:
E24 635CSi | E10 2002
Kasutaja avatar
Silwer
Postitusi: 319
Liitunud: 26 Jaan 2006 14:01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Ok, asi jälle selgem. Eks ma käin ja toon ühe auto siis siia klubisse lähiajal juurde (kui kõik läheb plaanipäraselt).
Vasta