Additional air slide valve 520i(M20)

Kõik tehnilised küsimused.
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Additional air slide valve 520i(M20)

Postitus Postitas rean »

Kas keegi oskab täpsemalt ära seletada selle klapi töö põhimõte ? (det 11).
Nagu ma aru saan , on selle sees klapp , mis siis vastavalt vee soenemisega avatakse või suletakse õhukanal (täpselt ei tea kumba pidi toimima peab). Üks ots asub külmkäivitus pihusti kõrval , teine läheb siis suuremasse ringlusesse .
Külmast peast on kalapp avatud kujul .
Soemast peast siis järelikult suletakse õhu ringlus , ehk mida see juurde annab :roll:
Pilt
Pilt
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

Minu arusaamise kohaselt peaks reguleerima tühikäiku.
Ehk siis läbi selle saab mootor tühikäigul õhku.
Külmalt antakse mootorile rohkem bensiini ja seega vaja ka rohkem õhku, ning õhu kanal seega rohkem avatud. Mootori soojenedes on mootoril vaja vähem õhku ja bensiini, ning seda õhu kogust see reguleerib.
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
Xim
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Okt 2005 11:15
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Xim »

See peaks sama ülesannet täitma mis siksil oli tooreklapp :D

Igavene jura asi selle mootori süsteemis, mina enda autol ei saanudki toimima. Osad on lahtivõetavad, toda üritasin lahti võtta ja puhastada aga toimima ikka ei saanud. Seal sees jah siiber mis siis arvatavasti bimetalli soojenedes kinni läheb. Mootor käis paremini kui see asi süsteemist eemaldada. Siis ainuke jama, et külma mootoriga pidi ise gaasi pedaali peal elama :D
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Mul on neid olemas 2-tk , ühe võib muidugi eksperimentaal korras lahti ka võtta . See , mis peal oli , sellega küll vahet polnud külma ega ka sooja mootoriga .
Kui see jublakas kuuma vee potti panna , siis peaks ka tulemust katsetada saama , põhimõte sama mis termostadil .

Õhu võtuga ka teine küsimus , ega rohkem vaakum süsteemis pole mingit klappi või mis seda õhu voolavust veel takistada saaks ?
Nimelt mure just õhu kätte saadavuse - ringlusega mootoris . Mootor töötab ühtlaselt pöördeid kõigutades vahemikus 1000-1500 , edasi avades õlikorgi muutub aga mootori töö ühtlaseks . Mootor imeb päris korralikult õhku , mis tähendab seda , et mootoril on õhu puudus :shock:
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Xim
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Okt 2005 11:15
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Xim »

Ma kuumutasin seda selle tänapäevase leeklambiga (makro balooni suurune, põleti otsas) kõik toimis ideaalselt. Paned süsteemi ja ikka pöörded kõiguvad. Mul vist kõikusid pöörded aimult hullemini: http://youtu.be/dmjP6pFL8ZE . Tahhokas veel siis ei töötanud.

Põhimõtteliselt on seal kaks õhuliini mis lähevad gaasiklapist (throttle body) mööda otse kollektorisse. Sellest jämedast voolikust tuleb peenem toru, edasi seal on kolmik, üks ots läheb edasi külmpäivitus pihusti juurde kus on see suur kruvi (jääb nagu tuleseina poole, kohe ei ole näha) millest saad sealt pöördeid regullida. Teine liin läheb läbi selle klapi otse külmkäivitus pihusti juurde mille õhuvoolu regullibki tosool. Kõik.
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Tänud vastamast ! 8)

Tõin um-ist uue vooliku , det 19 see sama , mis klapist külmkäivitus pihusti külge läheb oli pragudega .
Vaatasin täna uuesti külmkäevitus pihusti ümbrust ja ma ei leidnud sealt ühtegi sellise näoga kruvi , kust saaks midagi reguleerida :roll:
Pilt
No siit pildilt vähemalt on näha , et det 19 peaks olema kruvi moodi , juurdepääs tulemüüdi vastast , selle pärast ma seda pole märganud .

Auto mootor kõigutab täpselt sama moodi pöördeid nagu selles klipis :!:

Mis selle sündroomi põhjuseks võiks olla :?:
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Xim
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Okt 2005 11:15
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Xim »

Ikka see klapp põhjustabki seda tuuritamist, sest kui see süsteemist välja võtta ja pimedad :!: toruotstesse ette panna sis peaks asi soojalt normaalselt toimima. Külmalt tuleb ainult gaasiga mängida.

Ma jebisin nende klappidega päris pikalt. Proovisin erinevaid, osad võtsin lahti puhastasin ära. Ikka ei kadunud see probleem. Võibolla kui umist täiesti tutikas klapp panna saab kindel olla, et selles viga ei ole. Seal on ainult üks aga, et see klapp maksab 160euri :D Ma panin sama palju veel juurde ja ostisn terve m50 mootori :D
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

No kurat , ega see ju mingi kosmos ka ei ole :!:
Tõesti ei leidu ühtegi 2,0 mootorit omavat e28 omaniku , kes selle probleemi oleks välja ravinud :roll:
See tuuritamine tundub tüüpviga olema ja tundub , et kõik on sellest üle saanud mootori vahetusega :lol:

Ma väga ei panustaks sellele klapile , kui ta peaks külma mootoriga rohkem õhku andma , siis seda ta ka teeb . Klapp on avatud ja õhk käib ju vabalt läbi . Probleem oleks olnud siis , kui ta suletud asendis oleks ja läbi puhuda ei kannataks .

Kui õli kork avada , siis muutub mootori töö tühikäigul ühtlaseks . Seega peaks klapikambri kaanel asuv tuulutus rohkem õhku ülevalt peale saama :roll:
Üks versioon veel , mul pressib karteri tuulutuse toru alumisest otsast läbi . Kuna sisselase imeb just alt üles , siis võib olla kaob sealt surve , mis omakorda peaks ülevalt rohkem peale tõmbama .
ET õhu liikumine ..ringlus mootoris oleks maksimaalne .

Muidugi sai um-ist uus karterituulutuse o-ring ka toodud , et seda võimalik üldse vahetada oleks , siis tuleb sisselase küljest ära võtta , muidu ei saa toru kätte .

Kindlasti on kõik uued ideed siia oodatud :wink:
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Xim
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Okt 2005 11:15
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Xim »

Kui leiad kellegi toimiva mootoriga kes laenaks kindlalt töökorras klappi. Siis saaks veenduda, et selles asi on/ei ole.

Karteri tuulutuse toru saab kätte ilma sisselaset mahavõtmata. Ta hoiab alt vedruga seda vastu s.kollektorit. Kui nüüd ülevalt alla suruda siis peaks ta nii palju karterisse sisse liikuma, et saab ülevalt sisselaskest mööda juhtida. Krt ma ei oska seletada paremini, võimalik on igaljuhul.
Greger
Postitusi: 520
Liitunud: 28 Juun 2009 11:00
Asukoht: Kohila-Tallinn

Postitus Postitas Greger »

Mul oli ka selle klapiga jamasid. Ja tegin samutio mootori vahetuse.

Ja see klapp ja see vaakum on sellekl mootoril õks kõige piidrim süsteem. Sai ise ka sellega nii palju jamatud. Ma puhastasin diisliga ja teab mis ainetega seda. Ja sain teda normaalselt liikuma nii püalju kuiu kruvikeerajaga sealt august seda klappi liigutama sain. Testisin teda kuuma veega. Ja sulges seda klappi nii palju kui suutsin sealt august seda klappi kruvikaga liigutada.

Ja mis puudutab karteri tuulutust siis mina seda toru vällja ie saanud sealt ilma sisselaske maha võtmata.
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Neid klappe saab täiesti eduliselt sealt ellimineerida ja külmkäivitus ümber teha.
e28
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Cardo kirjutas:Neid klappe saab täiesti eduliselt sealt ellimineerida ja külmkäivitus ümber teha.
Äkki räägid lähemalt :wink:
95 kw süsteemile ümber ?
Sisselaske süsteem välja vahetada ?
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

lisaõhu saamiseks oli vaja elektriliselt töötavat klappi, mida leiab kasvõi mõne teist marki autopealt ja ühte termoandurit
e28
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Ehk siis termo andur annaks klapile infi , palju lisaõhku peale on vaja .
Ütleme , et 2,5 mootoril on termostaadi korpuse küljes 2-andurit , üks on temp näidiku oma , teine temperatuuri ehk siis termo andur , kust võtab tühikäigu mootor oma infi :roll:
Põhimõteliselt sama süsteem ju , mis praegune . Praegune süsteem on nii õelda manuaalne .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

külm = lisaõhk
vesi umbes 70c = klapp kinni
puurid lisakoha sisse vastava keermega augu ja paigaldad mingi muu autopealt selle sama vajaliku anduri
Viimati muutis Cardo, 18 Okt 2011 09:04, muudetud 1 kord kokku.
e28
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Idee = hea !
Mõtlemisainet tuli kuhjaga juurde 8)
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Xim
Postitusi: 108
Liitunud: 20 Okt 2005 11:15
Asukoht: Elva

Postitus Postitas Xim »

Cardo kirjutas:külm = lisaõhk
vesi umbes 70c = klapp kinni
puurid lasakoha sisse vastava keermega augu ja paigaldad mingi muu autopealt selle sama vajaliku anduri
Kui see variant toimiks, siis oleks nii mõnegi mehe probleemid lahendatud 8)
Kasutaja avatar
Cardo
Postitusi: 1656
Liitunud: 17 Jaan 2007 09:05
Asukoht: Jüri , M:5158627

Postitus Postitas Cardo »

Minu autol üle 10a tagasi see toimis, kui keegi leiab ühe põhjuse miks ei peaks toimima, siis ootan teistsugust arvamust.
e28
Greger
Postitusi: 520
Liitunud: 28 Juun 2009 11:00
Asukoht: Kohila-Tallinn

Postitus Postitas Greger »

samas võiks sinna aretada ka siis sellise süsteem nagu facelift mootoritel on ju.
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Lisan mõne pildi ka "nn" manuaalsest tühikäigu mootorist (2,0 92 kw) .
Vahest hea ka teistel lapata seda teemat ja on ka mõni pilt ja ette kujutus olemas .

Hea pilt sellest , kui mõtetu tegelane ta reaalselt paistab , välisel vaatlusel oleks ta lihtsalt ühendus ..või nelik :)

Pilt
Külmalt , kui klapp avatud olekus on . Suht mõtetu ja väike ava õhu võtuks tundub olema .
Pilt
Lahata võib teda järgnevalt ;
Pilt
Kraani kuuma vee all sai teist veits uputatud , klapp jõudis poole peale :)
Pilt

See ei pruugi selle mootori tüübi viga olla , et tühikäigul pöördeid üles ja alla viskab . Katsun pühapäeval välja vahetada lõhenenud vaakumvooliku ja karterituulutustoru alumise simmeri (0-ring) . Edasi saab ka proovida teist tühikäigumootorit ja kui see ei aita , siis proovin sulgeda erinevaid torusi :)
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Vasta