e32 diisel

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
jutusoniva
Postitusi: 5
Liitunud: 31 Mär 2013 20:05

e32 diisel

Postitus Postitas jutusoniva »

Tervist
Mul nüüd juba mõnda aega seisab üks e32.
Oli võimalus vahetada oma eelmine auto ühe pooliku projekti vastu.
peale oli tõstetud 2.5tds millel olid plokikaane poldid üle keeratud ja vajas ploki vahetust. kuid see selleks.
nüüd tahaks kõik otsast peale ja ise teha.
sellega seoses on mul paar küsimust.
esiteks juhtmestik. eelmine omanik oleks nagu midagi seal teinud aga juhtmeid on kuidagi lapitud ja näiteks juhe mis läks eelsüüte küünlale ei andnud sinna õiget voolu peale jne. ehk kui mul on olemas e34 pealt 2.5tds juhtmestik. kas ma pean seal midagi ümber tegema või on kõik lihtsalt nö plug n play?
teiseks. kõrgsurvepump. kui auto sain siis oli seal peal mehaaniline kõrgsurvepump. iseenesest peaks see hea asi olema. aga kui ma saan komplektse diisel mootori elektrilise pumbaga. siis kas mul oleks mõtekam see meh pump nurka jäta või tasub ära see sinna külge panna?

igatahes loodan et ei tule selliseid vastuseid nagu eelmises kohas kuhu probleemi postitasin, et kui ma selliseid asju küsin siis oleks parem mul asi nurka visata.

Edit:
eriti äge oleks kui leiaks kellegi kes on kunagi sellise projekti teinud ja kes viitsiks natuke minuga sel teemal suhelda.


ette tänades
Aigar
sillufromIV
Postitusi: 824
Liitunud: 02 Aug 2010 21:24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas sillufromIV »

Tallinnas olevat kunagi üks taksojuht sellise tee läbinud oma e32-ga. Ja sõidab/sõitis taksot sellega. Ehk on sellest abi.
Berlingo 1,4i; Suzuki gsx 750 RW '94; Skoda Rapid Scout TSI; Suzukid Samurai 1,9d '02 ja Jimny '99, Hyundai H1 '06
siim742
Postitusi: 33
Liitunud: 04 Juul 2010 21:49

32

Postitus Postitas siim742 »

Mul seisab nurgas üks selline isend millel see töö on tehtud.
2.5tds -i asemel on seal vahel 2.4td. Kuna sellel mootoril elektroonika puudub siis töö osas suht lihtne ja lollikindel.
Tulemus annab muidugi tublisti soovida: 85kw + ATM kast + e32 kere = täielik surm.
2.5tds liigutab seda asja kindlasti paremini.
Kasutaja avatar
Jaks
Klubiliige
Postitusi: 1136
Liitunud: 12 Dets 2007 11:54
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina

Postitus Postitas Jaks »

Tean, et ka siin foorumis peaks olema ühel inimesel selline tee läbitud.
Samuti peaks on BMW klubis kasutaja Kivisaar sellise ehituse teostanud.
F25 ja E63
Varuosadeks E24 628 ja E23 osasi.
Arvo
Postitusi: 1375
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: 32

Postitus Postitas Arvo »

siim742 kirjutas: Kuna sellel mootoril elektroonika puudub siis töö osas suht lihtne ja lollikindel.
Tulemus annab muidugi tublisti soovida: 85kw + ATM kast + e32 kere = täielik surm.
Kuidas kütusekuluga lood on sellise kooslusega masinal?
E24 635CSi | E10 2002
j6x19
Postitusi: 266
Liitunud: 12 Dets 2007 08:15
Asukoht: harjumaa,kuid enamasti lääne soomes

Postitus Postitas j6x19 »

Jaks kirjutas:Tean, et ka siin foorumis peaks olema ühel inimesel selline tee läbitud.
Samuti peaks on BMW klubis kasutaja Kivisaar sellise ehituse teostanud.
kui nüüd ei eksi siis kasutaja kivisaar tehtud projekt nüüdseks bmw klubis kasutaja karl1 käes,ehk saaks sealt kh miskit lisa infot.
elektroonilise pumba puhul vaja sul kindlasti ka el gaasipedaali
võta kindlasti siis see osa kh korraga samalt masinalt.
kontakt nr 56370561. +358465577721
jutusoniva
Postitusi: 5
Liitunud: 31 Mär 2013 20:05

Postitus Postitas jutusoniva »

Tänud vastajatele.
Aga seda tean jah, et el pedaali on ka vaja. juba uurisin ja saaksin mootoriga kaasa.
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Re: õõts

Postitus Postitas jx »

Olen juba pikalt oodanud kui näen enda masinat netiavaruses taas liikumas...
e28...
jutusoniva
Postitusi: 5
Liitunud: 31 Mär 2013 20:05

Postitus Postitas jutusoniva »

ahah. et oled uhke?
jx
Postitusi: 917
Liitunud: 10 Mär 2008 19:43
Asukoht: Sulbi

Postitus Postitas jx »

Mis mõttes? Arvestades kuna auto sai müüdud ja mis plaanid ostjal olid, pole midagi muutunud...
e28...
jutusoniva
Postitusi: 5
Liitunud: 31 Mär 2013 20:05

Postitus Postitas jutusoniva »

muutunud on palju.
aga nüüd teen kõik otsast peale ja korralikult.
nüüd juba läheb uus mootor ja juhtmestik
arvestame seda ka mis seal tehtud oli? see juhtmestik oli ja on siiamaani suur küsimärk. roolivõimu pumba voolikud olid vabsjee umbes kuhugi ühendatud, kardaanil ja pooltelgedel pooled poldid puudu.
Aga ei vahet pole. ega ma paha pärast :) lihtsalt palju teha ja mõtlesin et mõistlikum oleks kõik ise otsast peale teha selle asemel et kellegi teise kätetööd ümber teha.
aga see selleks. ma ei hakka sinuga sel teemal siin vaidlema sest internetifoorumis vaidlemine on ju nagu paraolümpia - isegi kui võidad, oled ikkagi väärakas :D et kui mingi mure veel on või kui tegin haiget siis võta muud moodi ühendust :)
ma küsisin vähe informatsiooni ja millegipärast lootsin et siin foorumis ei lähe teema mujale :D
akuula
Postitusi: 321
Liitunud: 01 Apr 2006 16:30
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas akuula »

Üks tume E32 takso seisab päevasel ajal Järve selveri vastas olevas taksopeatuses. Ise veel mõtsin, et vaevalt bensukas :roll: Äkki on see see masin mis ümber ehitatud? Alles hiljuti nägin teda seal, päev tagasi.
Vasta