Millega töödelda metalli peale liivapritsiga puhastamist?

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
falckranger
Postitusi: 88
Liitunud: 28 Aug 2008 19:31

Millega töödelda metalli peale liivapritsiga puhastamist?

Postitus Postitas falckranger »

Plaanis puhastada mootori ruum ja silla detailid liivapritsiga. Millega tuleks puhastatud pinnad töödelda. Olen uurinud, aga pole päris selgust veel saanud, osad ütlevad et happekrunt, teised et epokrunt ja kolmandad, et kasuta mõlemat :). Seega uurin mis on teie arvamus?
BMW 525e is reborn
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Epokrunt on kahekomponentne krunt , kõvendiga segatuna kivistub ka paksem purgipõhi , tugevuselt nagu betoon .
Appekrunt ; loodetakse happe võimele peatada paremini korrosioon , minu silmis kaheldav efekt . Happevanni toimet siit oodata ei maksaks , toimida saab see märjana , kuivades happe efekt kaob . See oleks ka ebaloogiline , kui see kuivades toimima jääks , see reaktsioon keedaks ka värvi üles .
Kui metalli jäävad roostepoorid , hakkavad need kohad igal juhul uuesti roostetama , kuna kondents pääseb neile ligi ka mõlema krundi puhul .
Epo tugevus hoiab roostet kauem kinni .

Otseselt appevannile on mul rohkem usku , kus kõik vana pask maha saab ja viimasedki roostepoorid läbi pestakse , mille järgi võib metalli rahulikult kruntida . Selle puhul võid ka rahuliku südamega magama jääda teades , et midki seda metalli edasi ei näri .
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Lynx
Postitusi: 165
Liitunud: 30 Aug 2006 12:13
Asukoht: Rockvere

Postitus Postitas Lynx »

Liiv on samamoodi mineraalne aine nagu sool, mis tekitab oksüdeerumise.. peale pritsi tuleb traatharjaga pinnad liivajääkidest hoolikalt puhtaks nühkida, peale seda kasutada roostemuundurit/buvanooli.
pinnad puhastada H2O ning lahustiga -> hapekas -> epokas/täitekas -> värv
Tel. 53 43 76 44
Kasutaja avatar
rean
Postitusi: 579
Liitunud: 25 Nov 2005 20:03
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas rean »

Muundurist pead pinna puhtaks saama , seda ei soovitata alla jätta .
Nüüd tekib küsimus , kas seda on vaja üldse kasutada :roll:
e21 316 81a ; e30 325i 86a ; e28 520i 83a
Lynx
Postitusi: 165
Liitunud: 30 Aug 2006 12:13
Asukoht: Rockvere

Postitus Postitas Lynx »

Muundurist saad lahti tavalise kraaniveega ..niiske lapp, kuid mitte liiga!
Tel. 53 43 76 44
Vasta