Süüteluku põhja vahetamine E24 (lüliti osa)

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
Toly
Postitusi: 201
Liitunud: 04 Juun 2007 09:43

Süüteluku põhja vahetamine E24 (lüliti osa)

Postitus Postitas Toly »

Tervist, kas kellelgi on kogemust E24 süüteluku vahetamisega?
Ma tahan vahetada just lüliti/elektroonika poolt. Praegu tundub see aga kergelt utoopiline. Nimelt tuli vana tükkidena välja, uus (pärit E28/M30 pealt) on mõõtudelt identne aga ei taha sobida. Samuti pole ma leidnud E24 originaal-juppi, et proovida.
Kõikide mõõtmete kohselt peaks E28 oma sobima aga roolikarbi pealne on metallist ja see kuidas detail sinna sisse peaks mahtuma on mulle müstika.
Suure tõenaosusega läks ka vana (eelnevalt katkine) lüliti samal põhjusel molekulideks.

Olen loomilikult ka guugeldanud seda aga asjalikku abi pole saanud.

T
kogun motronicu ajusid numbriga : 0261200040; 0261200043; 0261200011. (info palun ps-i)
Arvo
Postitusi: 1377
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: Süüteluku põhja vahetamine E24 (lüliti osa)

Postitus Postitas Arvo »

süüteluku põhja hoiab kinni üks piisike kruvi, lapiku kruvikaga tuleb see lahti keerata, vaata, põhja küljes on ka vastav aas kuhu sisse see fikseerimiskruvi peab minema. Kui see kruvike on lahti siis eemaldub kogu komplekt kergelt.
Puruks see detail minu hinnangul iseenesest küll minna ei saa ja E28 oma peaks sobima ideaalselt (erinevused on kaablite pikkustes ja pistikutes).
Edit, googeldasin huvi pärast, ja tundub siiski, et mingist aastakäigust on ka nn lüliti osa erinev, näib et 85 ja üles on teistsugune... sellisel juhul võimalik tõesti et keegi on sinna vale lüliti toppinud :roll:
E24 635CSi | E10 2002
Toly
Postitusi: 201
Liitunud: 04 Juun 2007 09:43

Postitus Postitas Toly »

Tellisin veel lisaks ühendriikidest teise põhja. Kui ma neid võrdlen, on kõigil kolmel sama sügavus. Kummaline on see, et vana pidi sinna sisse mahtuma... Ometigi. Mingi trikk peab olema. Kui keegi seda vahetanud ei ole siis ma pean sellega lihtsalt seiklema ja katsetama kuni vahetatud saab. Tundub, et see töö on sobilik oluliselt pisemate kätega inimesele.
Aga eks näis. Endiselt... Kui kelllelgi on kogemus, andke teada.

Seni lihtsalt katsetab. õnneks on kaks detaili :)
kogun motronicu ajusid numbriga : 0261200040; 0261200043; 0261200011. (info palun ps-i)
Kasutaja avatar
nuga
Klubiliige
Postitusi: 3082
Liitunud: 01 Sept 2004 13:42
Asukoht: Tartu - Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas nuga »

E21'e oma on ilmselt analoogne... igatahes oli vaja rahulikku meelt, tundlikku kätt ja libestit :lol:
Mina sain paari tunniga ta igatahes pessa :lol:
Uuesti vahetada enam ei tahaks.
323i, 320 Baur & 750iAL Highline
Kasutaja avatar
meelis k
Postitusi: 1062
Liitunud: 15 Jaan 2007 11:59
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas meelis k »

Paar aastat tagasi küsisin Tartu UMist näha kõiki lattu seisma jäänud 80ndate masinate varuosade nimekirja. Siis pakuti E24 mingit süütelukusüsteemi odavalt. Kui on huvi, võid sinna igaks juhuks helistada või kirjutada ning küsid kas on midagi E24le lattu seisma jäänud. Ehk on alles või pakutakse midagi muud.
e28 528iA '84
Vasta