M30 roolivõimu pumba vahetus

Kõik tehnilised küsimused.
Vasta
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

M30 roolivõimu pumba vahetus

Postitus Postitas Ihv »

olen mõned korrad vahetand pumpa aga probleemid (undamine, raske rool) pole päris kadunud. Pommi kohal olev karbike oli umbes ja see on ilmselt pumbale häda teinud (pumpas tupikusse). kõige selle vahetamise juures aga olen hakanud kahtlema oma tegevuse õigususes. plaan nüüd panna peale korralik e28 pealt pärit pump (voolikuotsikud küll ei sobi aga ilmselt saab koos voolikutega siiski panna) ja tahaks natuke nõu sellega seoses:

milline õli panna? Siian olen pannud harilikku ATFi aga on see ehk liiga paks ja koormav?

kas süsteemi peab ka õhutama? olen teind nii, peale pumba vahetust lasknud avatud potsikuga käia ja rooli keerand kohapeal. karbi peal on ka mingi õhutusnippel..kas peaks sellega midagi tegema?
remus

Postitus Postitas remus »

ma olen lisanud sinna pärast läbipesu tavaliselt punast automaat kasti õli...meie kohalikus autopoes on nad seda pakkunud ja kurtma pole keegi tulnud ning kui talvel roolivõim lekkima peaks siis jõle hea kohe asjast aru saada :lol:
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2635
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: M30 roolivõimu pumba vahetus

Postitus Postitas Ruut »

Ihv kirjutas:Siian olen pannud harilikku ATFi aga on see ehk liiga paks ja koormav?
BMW roolivõimudes on tehase poolt ka muid õlisid, kui ATF, kasutatud. Kõige targem oleks sul UM-st järgi küsida.
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Re: M30 roolivõimu pumba vahetus

Postitus Postitas Jaan »

Ihv kirjutas: milline õli panna? Siian olen pannud harilikku ATFi aga on see ehk liiga paks ja koormav?

kas süsteemi peab ka õhutama? olen teind nii, peale pumba vahetust lasknud avatud potsikuga käia ja rooli keerand kohapeal. karbi peal on ka mingi õhutusnippel..kas peaks sellega midagi tegema?
ATF. Seesama mis automaatkastis käib. Töötava mootoriga keera rooli ühele-teisele poole, vaheldumisi sellele pumpa ka pidurit.
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
Kasutaja avatar
Ihv
Postitusi: 338
Liitunud: 13 Okt 2005 11:43
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ihv »

siis olen ikkagi õigesti teinud aga lihtsalt õnnetute pumpade otsa sattunud (ei saa aru ka kui pump maas, et on ta korras või mitte)
Vasta