BMW 540i manuaal '94 AARE540

Foorumiliikmete autod.
Kasutaja avatar
Kristina5
Klubiliige
Postitusi: 357
Liitunud: 04 Juun 2009 14:56
Asukoht: Saku

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas Kristina5 »

Ma vbla pole NII tähelepanelikult lugenud, aga kas auto jääb originaalvärvi :P
BMW E34 525i 125 kW & BMW E34 540i 210 kW & BMW E36 325i 141 kW Cabrio
BMW M5 & BMW E90 320d
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Kaalud nagu ma olen, ei suutnud ma jupp aega otsustada, kuid praeguste plaanide järgi jääb küll fjordgrauks :)
Fred
Postitusi: 43
Liitunud: 05 Okt 2009 08:58
Asukoht: NO

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas Fred »

Tume Fjordgrau oleks kena küll.. peaasi, et mitte tavakas «hallmetallikdiisel» :P
Edu tegemistes.
735 E32
R-ALPINA
Postitusi: 59
Liitunud: 05 Nov 2019 19:33
Asukoht: Järvamaa

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas R-ALPINA »

Fjordgrau hea valik:) sõbra m5 e39 on carbon black mis hullult meeldima hakanud...ei kujuta seda väevi e34l ette:)
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Mu nooremal vennal oli kunagi carbonschwartz E60, aga isegi kui ma peaks värvi muutma, siis kindlasti mitte mustaks ja mingi hõbedane oleks täiesti välistatud. Kui oleks vahetanud, siis mingit tooni tumehalliks, sest tumehall on jube sünge värv minu arvates 8)
Aga mis puutub hallmetallikdiislisse, siis mul pole kunagi olnud seda kõige tavalisemat hõbedast autot, samuti nagu pole mul kunagi olnud üldse diislit ja samuti automaati :)
Aga Fred, ma miskipärast arvan, et fjordgrau on inspireeritud Norrast, arvestades nime ja võrreldes värvi süngete Norra fjordidega :)
Aastatega sai Norra otsast lõpuni läbi käidud, ma ei imesta, kui ma ka sinu praeguses asukohas olen käinud, kuigi ma ei tea, kus linnas sa pesitsed :)
Fred
Postitusi: 43
Liitunud: 05 Okt 2009 08:58
Asukoht: NO

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas Fred »

AARE540 kirjutas: 03 Jaan 2020 13:54 ...et fjordgrau on inspireeritud Norrast...
Seda muidugi. Kuna mul soetatud kinnisvara võimaldab otse elutoast vaadata Bjørnafjordeni värvide mängu iga päev aasta ringi, siis tõepoolest võib see olla tumehallist helesiniseni. Kui auto värvitud saad ja siiakanti tuurile plaanis, saad autoga fjordi taustal pilti teha. :D

Pilt
Bergen mu kodule lähim suurlinn.
735 E32
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Teatud ilmaga vist fjordi taustal pilti teha ei saa, pildilt paistaks välja vaid hõbedased veljed :mrgreen:
Aga ilusas kandis elad, ainult et jube vesises- Bergeni hüüdnimigi on ju City of rain :)
Üsna palju käidud seal.
Muuseas meenub üks ütlus ühe Norra kirjaniku, vist oli mälu järgi Jo Nesbø , ütlus Bergeni kohta, et seal sajab sügisperioodil vihma vaid kaks korda- septembrist oktoobrini ja oktoobrist novembrini :P
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Aga täna juhtus nii :D
Pilt
Pilt

Aga et kellelgi vale muljet ei jääks, siis täpsustuseks nii palju, et ma ei värvinud oma velgi selliseks, vaid need on nö uued Saksamaalt saabunud veljed, mida ma ei ostnud värvi pärast, vaid seetõttu, et tagumised veljed on 10" laiad 8)
Läbimõõt endiselt 17". Homme lähevad need tegemisse, punane värv maha ja hõbedaseks :)
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Nii. Kuigi siin pole väga elavat keskustelu olnud mõnda aega, ei tähenda see, et midagi ei toimu.
Hetkel on tähtsaim ülesanne leida koht, kus auto ära lasta värvida, üks variant siin Pärnus oli, kuid selle laitis Tõnis kahe käega maha- samas üks tuttav soovitas seda kahe käega :D Raske arvata, keda ma rohkem usaldan :P
Ühe teise koha omanikuga saan ehk mõne päeva jooksul kokku, kui ta vällamaalt tagasi tuleb, seda kohta on soovitatud mitmelt pool ning tegelikult tundub ka mulle paljulubav selle järgi, mida ja kuidas omanik ise rääkis.

Kuid seniks tegelen ka muude asjadega. Mõne päeva pärast, kui taas auto juurde lähen, loodan lõpuks mootori lonkamisele lahenduse leida, mõningad asjad on selleks tulemas.

Samuti peaks nüüdseks veljed olema hõbedaseks värvitud ning tahaks need ka ära tuua, rehvid peale panna ja kannatamatus sunnib need kohe ka alla panema :D Rehvid on ka olemas, ette lähevad 8.5" laiadele velgedele 225/45R17 ja tagumistele, 10" laiadele 255/40R17.

Sellega seoses jääb üle üks jooks 8.5Jx17 laia randiga Brock B1 velgesid, mis on samuti täieliku uuenduskuuri saanud.

Lisaks tellisin lõpuks ikkagi ära radika tuulekoja (oleks pidanud tegelikult ammu ära tellima, sest selle hind on aina kasvanud- kui paar aastat tagasi oli selle hind H2-s mingi 60€ alla, on see nüüdseks tõusnud 90€-st ülespoole), neeruplastik, Shadowline liistude tüüblid ja midagi oli vist veel.
Uued keskmised ukseliistud on ka olemas, samuti esimesed tiivaliistud ja tagumistel tiivakaartel olevad pisikesed liistujupid.
Õnneks on mul uste alumised liistud varasemast ajast olemas ning need on korralikud, neid pole hetkel uusi vaja.

Nagu varem ütlesin, siis vana Alpine ikkagi AUXi võimalust ei pakkunud peale juhtme lisamist, haarasin ligi hoopis uue Alpine, kus on peal nii AUX, USB kui ka Bluetooth.

Kuna mul (veel) tõstukit töökojas pole, loodan, et kanal on veest tühi ja saaks korra ka auto all käia. Tahan nimelt korra karteripõhja alt ära võtta, et õlipumba poldid üle vaadata ning selleks sai hangitud ka uus karteripõhja tihend, õlifilter ning 10l Totali täissüntõli (sisse läheb 8l, seega jääb paar liitrit varuks ka).

Aga siia lõppu mõni pilt ka :)
Esimeseks paar proovipilti, kuidas see punane velg ilma rehvita auto alla istub- mina igatahes tõdesin, et ei istu üldse, värvi poolest siis :D
Muidu olen väga rahul, just sellega, kuhumaale välimine serv ulatub 8)
Pilt
Pilt

Ning üks pilt ka sellest, millisena veljed auto alla tulevad. Siin on küll pilt nö vanast veljest taastatuna (mõlemad jooksud tulevad hõbedased), kuid ses suhtes pole vahet, et mõlemad jooksud on täpselt samasugused :)
Pilt

Peatse kuulmiseni ;)
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas JanekEnde »

Sa muidu seda kohta ei uurinud, kus joos94 auto üle värviti?
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Ei, seda ma isegi ei uurinud, kusjuures- nimesid ma ei hakka nimetama, aga minu jaoks ei ole see piisavalt usaldusväärne :oops:
'Ma küll tean seda kohta juba paarikümne aasta tagant, kui ma puutusin nendega kokku ühe laksuga seoses, mis mu kunagisele 525-le tuli ja siis oli töö viisakas (tagatiib ja tagapaneel), kuid mulle isiklikult tundub, et asi on veidi konveieriks läinud nagu tegelikult vast enamus värvitöökodadega, mis kindlustusega koostööd teevad.
JanekEnde
Postitusi: 1077
Liitunud: 04 Nov 2011 21:11
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas JanekEnde »

No selge siis :)
e28 520i -> e34 525iAT -> Sierra Gt & Sierra
Aaro
Postitusi: 20
Liitunud: 13 Mai 2008 13:15

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas Aaro »

Kus värkstoas lasid veljed taastada ja mis hind per tükk?
Omal oleks vaja oem 15 tollised üle lasta teha. Ääred kivitäkkesed ja uus värv selga.
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Ma lasin Vändra külje all ühel tüübil teha, kes tegi neid oma muude tööde kõrvalt, kuid ta arvas, et velgedega jändamine talle pikas perspektiivis väga mõistlik pole. Kuid kui sa tahad, võin sulle anda ühe Sindi firma numbri, kellel 17" velgede jooksu tegemine on 160€ :)

Aga muudest tegemistest- sain veljed tegemisest kätte ning tulemus sai SIGAHEA, mul pole elu sees olnud ühelgi autol nii ilusaid velgi, kui minu jaoks need tunduvad 8)
Kuna kannatamatus sai ka minust kohe võitu, said kohe rehvid ka peale ning mõõtudeks on ees 225/45R17 ja taga 255/40R17. Ruumi poolest kannataks taha ka 265/40R17 panna, aga minu arvutuste järgi jääks see ca 1cm kõrgem ja panin ikkagi 255.
Mis veel? Hetkeseisuga on kapott seestpoolt, neeruplekk ja esistanget ka värvitud, oma järge ootavad esimese hooga tagastange, küljekarbilaiendid ning kapott väljastpoolt :)

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
raunz
Klubiliige
Postitusi: 2270
Liitunud: 08 Veebr 2006 16:43
Asukoht: Saku

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas raunz »

Hakkab ilmet võtma juba :D

Mis uute velgede mark ja mudel on? Mul on üks 17x10 väga sarnane velg üle, võibolla on isegi samasugune.
BMW E21 323 2,5 M50 1981
BMW E21 320 2,5 M20 1980
BMW E88 135i 2008
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Veljed on Brock B1, tagumiste velgede ET on 20 :)
Aga jah, tasapisi hakkab looma jeh :P
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Vahepeal saanud siin ka üht-teist teha, kapott sai värvitud ja nüüd peale ka pandud. Hetkel on värvimises lühiajaline paus, sest tahan omale veidi kangema püstoli hankida, sest kapoti värvimisel oli näha, et lehvik on veidi liiga kitsas ning kergelt jäi mõni triip näha. Aga ma ei põe selle pärast, saab hiljem uuesti ka teha, kui vaja. Vaatab, kuidas ta peale poleeri välja paistab.
Täna tegin töökojas suurejoonelisi koristustöid, et siis, kui taas värvmiseks läheb, oleks töökoda võimalikult puhas.
Aga veel- krt ma ikka maadlen selle mootori tööga, no ei käi ikka korralikult, mingi hetk on parem ja mingi hetk on taas ilge puterdis, arumaeimõista.

Aga mõni pilt ka möla lõppu.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Masuurikas
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Mär 2020 02:08
Asukoht: Tartu-Rakvere

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas Masuurikas »

See velg sobib üllatavalt hästi sellele e34... Ei teagi kas auto värv annab selle koosluse... Igaljuhul mulle meeldib :D
Garaasis värvimisega risk et tekib tolmu jms kübemeid.. ise olen ehitanud nn kilest telgi ja keraamilise puhuriga andnud ca 30kraadise sooja sisse ja tulemus jäänud hea
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas AARE540 »

Einoh, eks ma ise ka midagi mäkerdaks kokku ikka, et tolmu ikka vähem tekiks, midagi kinni katta jne. Ja kui midagi tekib, küll siis poleeri jms asjadega selle vähese tolmu välja ka saab :)
Mul on muidu diiselpuhur ka olemas, aga sellega on hetkel see, et viimane kord, kui auto juures olin, andis see saba, peab mõne asjapulgaga konsulteerima.
Aitäh hea sõna eest ka muidugi :) Aga ma usun, et päris õiget efekti veel ei saa, sest mingi aeg läheb esiots umbes 5cm allapoole ka, siis saab hea :)
Lisaks veel see, et velgedel pole praegu kapsleid ka peal.
Masuurikas
Postitusi: 28
Liitunud: 19 Mär 2020 02:08
Asukoht: Tartu-Rakvere

Re: BMW 540i manuaal '94 AARE540

Postitus Postitas Masuurikas »

Isiklikult mulle meeldib selline kõrgus.. Tagaosa tundub ideaalne kuid nina veits kikkis? Küljelt piltti vaja siis oskaks vb rohkem hinnata.. Piltide järgi max 30mm allapoole :D see minu arvamus aga küll autoomanik teab ise kui palju ja mida 8)
Vasta