BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Foorumiliikmete autod.
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Hmm,
Nukkerrõõmus meeleolu.
Aga oleks varem öelnud, vb oleks ühed veljed lasknud sealt veel tuua :) Aga ma siis järgmise postitusega teen pisikese lisaülevaate omast massinast siis.
ArVe kirjutas: 15 Nov 2019 11:29 OffTopic - Sina võtsid Horvaatiast, mina andsin Horvaatiasse. Elus peab valitsema tasakaal 8)


punane635.jpg
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Teen vahekommentaari sellest lõputa loost :)
Hetkel on auto Mägieestis talvegaraazhi sõitnud siit Tallinnast ja ma vaid mõtetes saan temaga olla. Samas püüan leida iga vaba nädalavahetuse mil saaks talle külla minna. Ent ega projektimees ei maga, ikka kulub lõputu palju öötunde sellele, et otsida talle kõiksugu lisavidinaid või puuduolevaid osi, või lahendada mõni temaga seotud probleem.

Endiselt olen otsimas:
1. 5-käigulist kasti mis üks ühele alla läheb.
2. Ühte veljekapslit. Kolm tükki sain, üks puudu.
Cups.JPG
Cups.JPG (25.99 KiB) Vaadatud 14101 korda
Toimetused:
1. Tean et kevadeks soovin ma Recaro istmetele uut kattematerjali. Mõttetöö käib selle kallal, et kuidas istmed ja uksepolstrid ja käetoed kõik omavahel klappivasse tooni ajada. Seal on mitu nüanssi, sest käetoed on mul lõpuks olemas ühte tooni, polstrid, mis on praegu heas seisus, on teist tooni, noh ja istmed hoopis kolmandat. Ning kuna istmete nahatamine ei ole odav lõbu, on mul plaan see kõik jupi kaupa ikkagi teha. Samas kui ühe asjada alustada, siis peab arvestama et nii ka hakkab kõik muu minema. Aga sellest kunagi pikemalt ja eraldi.
2.Mürasummutusmatid ootavad samuti oma aega.
3. Suure summa eest sai tellitud kõige kehvemas seisus või üldse puudu olevad asjad/tihendid. Neid ma aegamisi nüüd kleebin-liimin-kinnitan. Ja siis sinna otsa veel mõned lisatellimused leedukate BMW saidilt - tunne on, et ka meie United Motors'ist tellitud asjad tulevad samast kohast, kust leedu tellib, aga hinnad on sellised, et UM paneb leedu saidi hinnale veel omakorda käibemaksu otsa.
WN.jpg
WN.jpg (707.34 KiB) Vaadatud 14101 korda
4. Veljed. nendega käib pidev vangerdamine, kogud siis müüd, siis ostad jälle mingid ja müüd maha sest ikka pole süda rahul, kuna vaimusilmas võiks olla tal ikkagi ühed 14" Mahled, mis on minu ideaal olnud, aga pole võimalust olnud mõistliku hinnaga saada. Ja nii hakkasin ma esmalt Melbereid koguma sarnaseid, aga siis trehvas et nägin okidokis 13" ATS'i pipratopse, mille legendaarsusest polnud mul aimu. Ja veel minu kodukandis Võrus. Ja tüki hinnaga 10eur/tk. Noh, kiire kõne müüjale. Ent kl 22 õhtal keegi ei vastand. Panin siis sõnumi teele. Hommikul 7:30 tuli äratuskõne (eelnevalt oli ta juba pool tundi varem SMS saatnud aga ma ju alles magasin, olen pigem öökulli tüüp) et noh, tal seal juba järjekord soovijaid aga kuna ma olin esimene soovija siis aumehena pakub ta esmalt ikka minule. Mõeldud võetud, pool tundi hiljem olid veljed juba isal ära toodud. Pidid küll sirged olema, aga mine sa võta kinni. Ja eks seal lähemal vaatlusel oli ikka üksjagu servas sälke jne.
Mis siis edasi. Uurisin ja puurisin ja otsustasin et taastan nad ära. Uurisin pakkumisi ja variandid kõikusid 400-900eur kandis. Eks ma läksin odavama variandi peale, ent ikkagi põhjalikult tausta uurides. Valik langes Laagri pulbervärvi peale. Ja kuna tegu oli ka nende jaoks nii põneva projektiga, siis eks nad tegid seda ise kah õhinaga ja tulid mulle ka veidi vastu, mu soovidega. Mina olen tulemuse, ja eriti tegemise protsessiga väga rahul ja soovitan. Tegija ütles et pusimist oli üksjagu tegelikult - sirgendamise ja kergete silumisplommidega jne.


Veljed töös:
https://youtu.be/x8ZIDAaqkAc


Veljed valmis:
Pepper.jpg
Pepper.jpg (586.18 KiB) Vaadatud 14101 korda
Aga kuna ma ühed taastamiseks ostetud 15" melberid müüsin kõik maha, siis kohe peale seda sattusid baltimaade äärealadelt mu juurde taaskord Melberid. Noh, ja ütleme et vahelduseks hoian ka need alles ja vaatan mis edasi saab.
Melber.jpg
Melber.jpg (737.13 KiB) Vaadatud 14101 korda
5. Mingi teema on ka see et plaan endale lisakellad kuhugi panna, et oleks parem ülevaade ka mootoris oleva õli toimetustest, aga eks näis.

6. Ja tegin vabasse teemasse ka postituse spidoploki kroomi osa taastamisest. Kes soovib läheb vaatab, aga kokkuvõtvalt peale sossseppadele raha magama panemist leidsin endale rahu toova lahenduse ning eelnevalt sai sebitud ka pöörete presenteerija, mida ma nii väga kella asemel pikalt sooviunud olin.
Tacho.jpg
Tacho.jpg (517.2 KiB) Vaadatud 14101 korda
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Arvo »

Mõlemad veljekomplektid sobivad võrdselt hästi selle auto alla ütleks, tasub kindlasti alles hoida, valikuvõimalust peab ju olema!

Pulbervärv velgede peal teeb mind küll veidi mõtlikuks, (endal on varasemast kehvad kogemused) aga noh kui kruusateid vältida ja sõita peamiselt suvel kuiva ilmaga, siis vast midagi kestab ka.
E24 635CSi | E10 2002
AARE540
Postitusi: 104
Liitunud: 03 Sept 2019 13:07
Asukoht: Pärnu

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas AARE540 »

Kusjuures, kuna mul omal ka velgede värskendamine päevakorral, olen ka veidi värviteemat uurinud ning samuti olen kuulnud, et pulber ei pidavat just kõige parem olema velgedel, seega vähemalt mina olen otsustanud tavavärvi kasuks.
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Mnjah. Vot ei tiiaki. Ma olen aru saand et pulbervärv on just enamlevinud valuvelgedel. Minu velgedele läks läikiv 9005 ning peale treipinki läks veel pulberlakk matt peale. 2.a lubasivat garantiid kah, kui ise neid vigastanud pole. Noh jah, eks näis. Lexustel olevat kah mingi periood olnud et lakk hakkab kooruma jne. Näis. Absoluuttõde ei tea. Seda näitab aeg. Kuna tegu suveautoga, siis vast saan neid velgi kenana kasutada pikalt.
R-ALPINA
Postitusi: 59
Liitunud: 05 Nov 2019 19:33
Asukoht: Järvamaa

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas R-ALPINA »

Ja jällegi olen mina arvamusel et just pulbervärv parem kui eeltöö jms on teostatud korrektselt.
Kasutaja avatar
Riki
Postitusi: 261
Liitunud: 25 Nov 2009 20:06
Asukoht: Tallinn

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Riki »

Pulbervärvi kvaliteet kõigub väga meil siin, mõni koht teeb väga hästi, mõni jällegist kõlbab ainult labida peale. Vastupidavuse kohalt on pulber väga hea, pea kõik tehase veljed tulevad pulbervärvitult. Lexuse velgede koorumis probleem seisneb selles, et seal on kasutatud sellist udupeent asja nagu hypersilver/argentium, ghost chrome või väga erk hõbedane tuleb sellega - oleneb kas musta või hõbedase baasile tehtud. Selle tegemine on jube kepp ja tehakse peegelsiledale pinnale - sealt ka koorumine.

Auto on väga kõva! Edu
628csi
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Arvo »

Riki kirjutas: 20 Nov 2019 10:40 Vastupidavuse kohalt on pulber väga hea, pea kõik tehase veljed tulevad pulbervärvitult.
Täpsustuseks, pulbervärv ise on küllaltki habras ja löökide korral lahkub pinnalt suurte tükkidena. Korralik lakikiht on see, mis annab värvile kaitse ja tugevuse aga seda ka ainult teatud piirini.
E24 635CSi | E10 2002
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

2020 Jaanuar

Jõulude ajal sai rohkem aega veedetud garaazis. Noh jah, enamjaolt muidugi taas pere ja une arvelt. Nii ca 3ni öösel garaazis oli tavaline laks.
Aga tegemistest. Või õigemini neist, millest pilti on tehtud. Mõned asjad siis hiljem, et poleks läbisegi ja porgandid-kapsad.

Päkapikud saatsin SMS et mu maakodu lähedal SmartPost kapis on pakk. Polnud aimugi mis seal on, kuna ise ei ole midagi sinna tellind. Palusin sõbral ettevaatlikult pakk välja võtta ja mitte avada, kuna ma olen tundmatute pakkide suhtes väga kahtlustav ja paranoiline. Nädal hiljem selgus et pakk on siiski ohutu ja jõulude ajal tegin paki lahti ja seal olid väga hea väljanägemisega tagatuled. Üks hea 02 kamraad oli mulle üllatuse teinud. Lisan pildi, kus paistab kenasti välja pleekind vanem tuli ja erksam uuem. Ka kroomiring ja tihend oli kõvast parem. Aitäh Kuldar-Daniel.
IMG_0005.jpg
IMG_0005.jpg (96.95 KiB) Vaadatud 13563 korda

Muude tööde kõrvalt tajusin et ka need ülemise kroomiringi küljeliistude kinnitused on osaliselt puudu ja logisevad. Õnneks olin komplekti liistukinnitusi ostnud varem juba ja sain siis puuduolevad asendada. Nende liistude juures, mis seda kiiremas korras vajasid.
IMG_0016.jpg
IMG_0016.jpg (88.81 KiB) Vaadatud 13563 korda

Auto hetkeseis on selline nagu on - vastavalt sellega, millega tegeleda saan, tegelen ja nii kõik asjad laiali on. Kevadeks tuleb lahtivõetud asjad taas korda seada:
IMG_0072.jpg
IMG_0072.jpg (103.04 KiB) Vaadatud 13563 korda

Suurim töö, mis jõulude paiku tehtud, oli salongi tagumise osa mürasummutus. Kolm kihti erinevaid pigimatte. Tulevikus plaan esiosa samuti teha. Uksed sai juba ammu tehtud. Pagasiruum samuti.
IMG_9936.jpg
IMG_9936.jpg (103.35 KiB) Vaadatud 13563 korda

Spidoplokk sai samuti paika aga oma lollusest murdsin teistkordselt roolirattalt signaaliklemmi (selline õrn grafiidi taoline marerjal, nagu geneka harjad). See sigadus läheb mulle teiskordselt ca 21- euri maksma. Pole veel raatsind eraldi tellida.
IMG_9836.jpg
IMG_9836.jpg (111.1 KiB) Vaadatud 13563 korda

Istmete osas olen endiselt veel istmekattemateriali valimas ja õmblejat valimas ja veel üht koma teist komplekteerimas. Kindel on see et üks osa tuleb beezikas-pruunikas, nagu ka sisepolster. Aga eks see ole üks järgnevaid teemasid. Samuti ootan hea meelega, et keegi ütleks, et tal vedelevad need istmelogod kusagil mõistliku raha eest:
Manused
IMG_0132.JPG
IMG_0132.JPG (310.21 KiB) Vaadatud 13563 korda
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Ja siit SUURTEEMA: UKSEPOLSTRID
1. Minu enda jõulukink oli ultrahelipesur. Lisaks siis muule nodile, nugadele, kahvlitele, panin ka käepidemed pessu, mis aitas veidi mustust pooridest lahti leotada.
IMG_0033.jpg
IMG_0033.jpg (98.28 KiB) Vaadatud 13559 korda
2. Et mulle juhtusid kätte korralikud beezid tagapolstrid (tänud Janarile) ja pika küürimise ja leotamise tulemusena sai neist asja - võtsingi suuna beezile polstritoonile ja seetõttu sattusid ebayst mulle ka imehea hinnaga esimesed käetoed. Samuti leidus Janaril ka üks korralikum beez juhipoolne polster ning üht koma teist veel. Ent kõik see vajas üksjagu puhastamist ja parandamist ehk siis väärindamist. Puudu oli veel kõrvalistuja polster. Üks küll oli, aga see oli kõlariauguga ning veel mitme lõikega. Kuulutus foorumisse ja herr. Ruut mulle ühe väga väsind vakstu leidiski. See oli parjajalt mingi värviga koos ja otstest puruks, aga järgnevad punktid ongi parandusprotsessist.
IMG_0115.jpg
IMG_0115.jpg (122.1 KiB) Vaadatud 13559 korda
3. Kõigepealt sai vinüülpolstreid kõvasti nühitud AutoGlym'i ja Mequiarsi toodetega. Pildil käsil parandustööd naha täite materialiga ja veldelnahaga.
IMG_0129.jpg
IMG_0129.jpg (62.89 KiB) Vaadatud 13559 korda
4. Minu kätte sattusid Lux versiooni dokumenditaskud, sai ka need ära parandatud - otstest olid vinüülpolster maha kulunud. Plaan on see sobitada ülejäänuga. Kuna teemaks on ka vanade vinüülide värvi värskendamine, siis ehk annab ka need heledamaks toonida.
IMG_0145.jpg
IMG_0145.jpg (181.25 KiB) Vaadatud 13559 korda
5. Uute polstrite puhul ei pääse ka uute tugipappide tegemisest ning ka uue poroloni panekust. Põhikomponendid siis: Puuvillane pehmendus, liim ja klambrid (pilt laenatud Kuldarilt)
IMG_0092.JPG
IMG_0092.JPG (81.77 KiB) Vaadatud 13559 korda
6. Tegin ühe selfie kah. Kuna enamus oma toimetustest elan kilulinnas, siis olen sunnitud autoteemalisi putitamisi tegema linnakorteris või keldriboksis. Ehk siis kilukarbis. Siin siis istun vannis (et liimihais tuppa väga ei tungiks) ja kannan polstrile liimi.
IMG_0158.jpg
IMG_0158.jpg (69.68 KiB) Vaadatud 13559 korda
7. Siin on enamvähem valmis, toonitud juhipoolne uksepolster koos toonitud dokumendisahtliga.
IMG_0160.jpg
IMG_0160.jpg (52.36 KiB) Vaadatud 13559 korda
8. Aga siinkohal jäävad tegemised pooleli, kuna avastasin, et mõned liistud ei ole ühesugused, Ehk siis eksisteerib kahte sorti uksepolstri metallosa liiste
a) sirged
b) kõvera jõnksuga.
Et uued polstrid kokku panna, tuleb mul võtta mõned jupid praegu auto küljes olevatelt, aga need on kahjuks maal garaaziz koos outoga. Seega siinkohal mu sissekanne ka lõpeb.
IMG_0161.jpg
IMG_0161.jpg (72.82 KiB) Vaadatud 13559 korda
Kasutaja avatar
tiit
Postitusi: 110
Liitunud: 10 Nov 2010 11:37
Kontakt:

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas tiit »

Kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab :) julge peale hakkamine on juba pool võitu.
Ruut
Klubiliige
Postitusi: 2633
Liitunud: 15 Okt 2004 09:54
Asukoht: Harju

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Ruut »

jesse kirjutas: 23 Jaan 2020 00:55 Aga siinkohal jäävad tegemised pooleli, kuna avastasin, et mõned liistud ei ole ühesugused, Ehk siis eksisteerib kahte sorti uksepolstri metallosa liiste
a) sirged
b) kõvera jõnksuga.
Avatava kolmnurkaknaga on kasutusel jõnksuga liist, mitte avataval a'la 1502 sirge
CSi, ti, i, RT, TC1, D
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Arvo »

Kuidas UH pesuri tööga rahul oled muidu? Tundub äge riistapuu samas ma olen kahevahel, kas mul on jälle ühte kobakat koju juurde vaja :)

Kallis lõbu küll aga tuleklaasid (nii esimesed kui ka tagumised) soovitan päris uued osta. Tundub küll pisiasi, aga minuarust annavad sellised detailid väga palju autole juurde. Eriti, kui põhjalikum taastamine käsil, nagu sul siin käimas.
E24 635CSi | E10 2002
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

UH pesurist: päris imet ei tee, aga no leotab ikka. Ma viskasin vanad BMW embleemid ja ütleme et vaikselt on pea kogu värvi metalli pealt lahti koukinud, mitte nagu suurte kihtidena vaid nagu õrnalt kulutades võtab. See ju iseenesest päris korralik värv seal. Seega leotab ikka mõnuga. Koos saatmisega läks see asi maksma 250 eur'i ja tegu siis 30l anumaga.

Tuleklaasid: noh, vb kui ma 5-se käigukasti saaks ja veel paar suuremat kulutust tehtud, siis või mõelda uute tulede peale aga siiski - ma ei tegele põhjaliku taastamisega, tegelen igapäevasõidukiks korrastamisega. Päriselt. Minu tegemine on taastamisest kaugel, pigem keskpärane vana asja kasutatavamaks turgutamine ja et päris silma ei riivaks ja et lihtsalt oleks mugavam ja nii oleks võimalik ka võimalikult originaalseks taastata kellelegi.

Arvo kirjutas: 24 Jaan 2020 11:32 Kuidas UH pesuri tööga rahul oled muidu? Tundub äge riistapuu samas ma olen kahevahel, kas mul on jälle ühte kobakat koju juurde vaja :)

Kallis lõbu küll aga tuleklaasid (nii esimesed kui ka tagumised) soovitan päris uued osta. Tundub küll pisiasi, aga minuarust annavad sellised detailid väga palju autole juurde. Eriti, kui põhjalikum taastamine käsil, nagu sul siin käimas.
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Kevadine sula. Tegemistest siis - endiselt iga jummala õhtu mõtled igasugustele probleemidele, mis selle masinaga käsil. Aga step-by-step:

1. Alumine kroomliist. Sellest mul praegu ühtegi asist pilti pole, aga jõulude ajal selle paigaldus oli paras keberniit ja tunnistan et ta jäigi veel vildakaks. Põhjus - kinnitusklambrid nendel liistudel lähevad teadupärast küljekarpide külge. Mul polnud seal mingeid auke olemas, seega pidin ise teiste asutode piltide pealt tuvastama mingid enamvähem originaalilähedased augu asukohad. Noh ja üllatuseks oli seal pool cm pahtlit kah enne, kui metallini jõudsin. Seega nägin kurja vaeva et klambreid mingilgi moel sinna küge saada ja siis veel see liist ise kah sinna omakorda külge saada - ei ole see midagi sealt alt nii sirge, kui tundub.

2. Uksekaartidega on nüüd asi praktiliselt valmis. Mõned terved jubinad (mõned olemasolevad plastikdetailid on kulunud või katki) tuleb veel leida. Pildi peal on veel mõni asi pooleli, aga tuleb välja et ma suur pildistaja polegi. Igatahes modifitseerisin seda uksekaarti oma nägemine järgi - lisasin lux versioonilt pärid puitliistu ja dokumendi sahtlid. Toonisin vana koltunud uksekaardi veidi värskemaks kah.
IMG_0866.JPG
IMG_0866.JPG (701.42 KiB) Vaadatud 12839 korda
3.Istmete komplekteerimine ja modifitseerimine ja ettevalmistus.
a)Alustan adapteritest. Internetist nähtu põhjal joonistasin ise Fusion 360'es asja veidi veel ümber (et juhiiste oleks võimalikult kardaanitunneli ligi - siis on istumisasend rooliga võimalikult ühel joonel, muidu jääb rool kummaliselt liiga ühele poolele, kui juhikohal, oma istmel istuda). Ja seejärel siis laserlõikajatel välja lõigata. Veel on plaan seda veidi viimistleda ja vävida - et silma ei hakkaks.
IMG_1015.JPG
IMG_1015.JPG (871.74 KiB) Vaadatud 12839 korda
b) Edasi sorteerisin olemasolevatest istmetes tervemad tükid/porolonid, mis lähevad siis õmbleja käe alla.
IMG_0854.JPG
IMG_0854.JPG (835.5 KiB) Vaadatud 12839 korda
c) Enne seda aga tegin veel ühe lükke - võtsin pähe, et mu recaro istmel võiks olla käetoe lisamise valmidus. Tegelikult seda võimalust sellele istmemudelile loomulikult loodud ei olnud. See tähendas et pidin istme metallini paljaks tegema ja teatud kronsteinid juurde keevitama. Ahjaa, ebay'st ostsin recaro käetoed kah - mul on tunne et need on pärit lennukist :) Ning et kõik hiljem läbi istmekatte kena ja viisakas oleks, siis sai disainitud ja 3D prinditud vastavad rõngad, kuhu siis käetoe kinnitus kenasti sisse läheb. Eks hiljem saate aru, kui kõik valmis on.
IMG_1033.JPG
IMG_1033.JPG (967.84 KiB) Vaadatud 12839 korda
d) Nüüd olen saanud tarkemaks ka peenete kangaste ja nahkade hingeeelus. Oh, tuleb välja et kanga nimi on Porsche Pepita ja ka naha toon saab olema mingi Porsche Savannabeige.
IMG_0917.JPG
IMG_0917.JPG (377.4 KiB) Vaadatud 12839 korda
IMG_1012.JPG
IMG_1012.JPG (362.27 KiB) Vaadatud 12839 korda
4. Ma ei tahaks jonni jätta ja ilusaid bmw embleeme lihtsalt sahtlisse seisma panna. Neil oli värv kulunud ning seetõttu meelitasin kogu värvi maha. Nüüd usun et tegelikult ei ole suur vaev airbrushi mehel sellised embleemid mõistliku hinnaga taastada. Pean lihtsalt mõistliku inimense leidma. Samuti on mu tingimus, et värvimine ei tohi kallim olla uute märkide ostmisest.
IMG_0954.JPG
IMG_0954.JPG (755.46 KiB) Vaadatud 12839 korda
5. Ma olen sisse võetud E21 sprtlikumast roolis. Juhuslikult sattuski üks minuni, aga kahjuks ilma selle torbikuta. Noh, siinkohal taas 3D printimine abiks. Ja et ka signaal tööle saaks, tuleb paari asja seal veel 3D printeri abil modifitseerida. Ka siin on mul põhimõtte - originaalosadele ei tohi teha jäädavaid kahjustusi - ehk siis igasuguste lisalõigete, puurimiste maht peab olema 0 või minimaalne. Et vajadusel auto vähese vaevaga originaali tagasi muuta.
IMG_1008.jpg
IMG_1008.jpg (274.64 KiB) Vaadatud 12839 korda
Pildil on originaaltorbik, aga kui mahti saan, teen replikast kah pildi. St vahetan selle pildi siin välja.
IMG_1237.JPG
IMG_1237.JPG (157.39 KiB) Vaadatud 12839 korda
6. Ja kui ma ei saa pikka 5list 245 käimarit, siis tuleb mängu panna lühike 5ne 240 käimar. Mis omakorda tähendab et pean käigukangivahe ümber tegema, õige mõõduga kardaani panema (kurjad keeled pekdavad et see võiks olla E30 316/318 M10 pealt tulev 1560 mm pikk kardaan). Näis. Üks kavaler on mul tekkinud, aga see vajab turgutamist. Ja eks neid nüansse ole veelgi. Hetkel aitab.
IMG_1203.jpg
IMG_1203.jpg (750.69 KiB) Vaadatud 12839 korda
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Näedsa siis, Adolf ja see punane on hällipäevalised täna. Aga punasel suisa 50es juubel. Muretuid kilomeetreid soovin ikka :)
Manused
3F623145-2A78-4609-895B-095919EFAF9B.jpeg
3F623145-2A78-4609-895B-095919EFAF9B.jpeg (517.11 KiB) Vaadatud 12700 korda
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Arvo »

Tubli töö.
Tee tagaistmetest ka pilti, kui mahti saad.
Kus laserlõikus tehti ja mis maksma läks, kui saladus pole? Mul ka sportistmed vaja sisse sobitada, mõtlesin küll ise mingi kinnituse valmis pusida aga sellised CNC pingis tehtud tükid näevad väga head välja. Materjaliks alumiinium?
E24 635CSi | E10 2002
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Kui istmed valmis saan, siis teen pilti. Need on taasnahatamises. Ja no see sobitamise asi on veel endiselt pooleli. Et saaks ikka mingitpidi kinni kah kruvida. Ja tuvavööde osas pean kah veel mõtlema, et need oleks piisavalt hästi ja turvaliselt.

CNC - 6mm alumiinium ja eks ta sinna 60-70 kanti tuli. Ja ei mingit tutvust - Intar MW oli see ettevõte. Aga vähemalt sain ma oma mõõtude järgi kõik teha. Oluline on ka õige kõrgusega kruvid osta. Faasi lasin ise sisse. Ning vajadusel saan seda faili ka jagada ku vaja.

Arvo kirjutas: 21 Apr 2020 08:35 Tubli töö.
Tee tagaistmetest ka pilti, kui mahti saad.
Kus laserlõikus tehti ja mis maksma läks, kui saladus pole? Mul ka sportistmed vaja sisse sobitada, mõtlesin küll ise mingi kinnituse valmis pusida aga sellised CNC pingis tehtud tükid näevad väga head välja. Materjaliks alumiinium?
jesse
Postitusi: 72
Liitunud: 28 Mai 2019 11:00

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas jesse »

Veel üks põnev 3D printimine.
Kuna E21 rooli signaalisüsteem on risti vastupidi (karbon-vedru-hari käib roolisambalt rooliratta vastu, mitte nagu E10 kus harjake on rooli küljes ja käib roolisambal oleva vaskrõnga vastu).
Nii saigi karbon-harjake istutatud uue rooli sisse. Aga taaskord tekkis takistus. See kõrvake, mis suunatule välja lülitab - oli uue rooli peal hoopis teiselpool. Seega pidi 3D printeriga valmistama sarnase jublaka aga kõrvakesega, mis asub vastaspoolel.
Must: esialgne jublakas
Valge: uus jublakas.
Torbik: samuti 3D prinditud.
Manused
image1.jpeg
image1.jpeg (312.62 KiB) Vaadatud 12223 korda
Arvo
Postitusi: 1372
Liitunud: 09 Sept 2004 08:41
Asukoht: Tartu

Re: BMW 2002 ehk E10, 1970, jesse

Postitus Postitas Arvo »

Kuidas 3d printimise kvaliteet muidu on, jääb väga karvane pind? Ma olen pikalt hoogu võtnud, et karpadele edevad plastikust trompetid printida, ja noh paar pisividinat on veel mida võiks teha. Kus muidu tegid ja mis hinnaklass sellisel tööl on? Ma mingi aeg vaatasin, et oomipoes ka selline teenus olemas.
E24 635CSi | E10 2002
Vasta