BMW 735iA, 1983 - Kustas

Foorumiliikmete autod.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

BMW 735iA, 1983 - Kustas

Postitus Postitas kustas »

Tere

Juhtus siis nüüd nii, et sain mina jälle hai omanikuks. Ise nüüd otseselt ei otsinud omale teist autot, see auto pakuti mulle, kuna seisis suht kasutult õues. Vaadates seda kurvalt seisvat haid, ei saanud ma ei öelda :P.

Auto ise on tegelt suht õnnetus seisus hetkel, aga kõik on õnneks tehtav/remonditav. Üleeelmine omanik (või veelgi varasem) on olnud ikka tõsine tjuuning vend. Autole on ta lisanud valged kellad :shock:, mis õnneks vist lihtsalt ära tulevad. Piduri suportid on ka punaseks värvinud, bensiinipaagi luugil on tjuuning kleebis :twisted:.

Nädalavahetusel vahetasin ära mootoriõli, jahutusvedeliku, küünlad ning tõstsin peale uue aku. Ei jõua praegu kõigest rääkidagi, autol on vigu palju. Üks asi on näiteks automaatkäigukast, millel puudub reverse käik.

Mõned pildid:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Jaan
Postitusi: 1280
Liitunud: 02 Veebr 2005 17:51

Postitus Postitas Jaan »

Kas on tegemist mingit sorti USA versiooniga või lihtsalt sihuke number küljes?
23. August 1939, der Tag der unser Leben veränderte.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Jaan kirjutas:Kas on tegemist mingit sorti USA versiooniga või lihtsalt sihuke number küljes?
Saksa versioon on ikka. See mul väike kiiks selline küljes :P.
karu
Postitusi: 1057
Liitunud: 03 Okt 2005 22:31

Postitus Postitas karu »

tere! mis asjad need seal piltide peal paistavad? seal veel mingi 7sajane kile all? ja mis seal garaazis on?
745, R-23, R-12
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

karu kirjutas:tere! mis asjad need seal piltide peal paistavad? seal veel mingi 7sajane kile all? ja mis seal garaazis on?
Tegu siis tõnise töökojaga ja ja töökojas seisab minu e28 535i ja kile all on impsika 7mene :)
E28 525e & E28 535i
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Oskab keegi aidata vihjega, et kust ma saaks teada, kui tugevad kaitsmed käivad kaitsmetekarbis? Kahjuks ei ole seda ära märgitud kaitsmetekarbikaanel. Otsisin küll netist, aga kahjuks ei leidnud midagi.
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Võin panna manuaali üles, see on küll 745 oma aga kaitsmete suurused on ilusti kirjas
635csi
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Iff kirjutas:Võin panna manuaali üles, see on küll 745 oma aga kaitsmete suurused on ilusti kirjas
Olen väga tänulik. Olen otsinud terve õhtu netist, kui tulutult :|.
Kasutaja avatar
Iff
Klubiliige
Postitusi: 509
Liitunud: 25 Jaan 2005 22:16
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Iff »

Aga palun: http://www.ivopuhm.pri.ee/1986_e23_owners_manual.pdf
Fail on umbes 8,5 mega ja kaitsmekarp asub leheküljel 115
Valesti mäletasin, ei ole 745 vaid lihtsalt e32 owner`s handbook
635csi
raimo
Postitusi: 207
Liitunud: 18 Aug 2005 09:49
Asukoht: pärnu

Postitus Postitas raimo »

nähtud auto, loodetavasti saab kunagi ka väärilisse konditsiooni :roll:
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

raimo kirjutas:nähtud auto, loodetavasti saab kunagi ka väärilisse konditsiooni :roll:
See tasapisi taastamine mulle kõigerohkem siin juures meeldibki, eks üritan ta ilusti korda teha. Panin ka käigukasti remondiks aja kinni, jaole saab alles kuu lõpus.
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Kindlasti keegi on saanud katsetada, et millise vahendiga saab kõige paremini vana silikooni auto pleki küljest ära, nii, et värv ikka alles jääks? Antitiib oli silikooniga pagasiruumi luugil kinni ja tankimisluugil olev tjuuning jättis ka oma kinnitus materjali luugi külge maha :?.
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

kustas kirjutas:Kindlasti keegi on saanud katsetada, et millise vahendiga saab kõige paremini vana silikooni auto pleki küljest ära, nii, et värv ikka alles jääks? Antitiib oli silikooniga pagasiruumi luugil kinni ja tankimisluugil olev tjuuning jättis ka oma kinnitus materjali luugi külge maha :?.
DuPont 3919S silikonipesu vahend :wink:
Carclassic OÜ
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Pühendasin terve läinud nädalavahetuse seitsmesele, pestes, küürides ja putitades. Kunagine rultsist omanik on selle autoga kõvasti porri teinud.

Kui sa kunagine auto omanik seda teemat loed, siis TRA, kasuta kipsi- ja aknaplekikruve seal, kuhu nad mõeldud on! Jobu!

Eniveis, pestud sai auto nii alt, pealt, kui seest, kaasaarvatud istmed. Tööd oli kõvasti. Valged kellad likvideerisin ka ära, kuid siiski sellest näidikuplokist asja ei saa - seierid on punaseks võõbatud, mis maha ei tule, valgustuse punased klaasid on ka puudu jne :?.

Tööle sain tahhomeetri ja temp näidiku.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
tõnis
Klubiliige
Postitusi: 876
Liitunud: 07 Sept 2004 21:03

Postitus Postitas tõnis »

Hea vaadata kui asi edeneb 8) . Kas said teibi luugilt maha? Kui ei siis võid külla tulla, võta väike tühi pudelike kaasa, vaatame ehk sinna sisse midagi :wink: . Kellade seieritelt võid proovida värvi eemaldada atsetooniga, see võtab päris kurjalt igasugu värvi maha.
Carclassic OÜ
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Selle teibi luugilt sain maha, jah. Seieritega on see lugu, et nad on nii õrnakesed, et ei julge neid millegagi puhastada, lähevad kõveraks.
Kasutaja avatar
tanele28
Klubiliige
Postitusi: 761
Liitunud: 23 Apr 2005 20:10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas tanele28 »

oled katuseluugi ka liikuma saand?
E28 525e & E28 535i
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Ei julgenud lulitit ära ühendada veel, testrit ka pole, eks järgmine nädalavahetus uurin teda. Aga põhimõtteliselt õlitasin kõik võimalikud kohad tal ära ja pärast käis ilusti käega surudes kinni-lahti :).
Kasutaja avatar
Toivoku
Postitusi: 1004
Liitunud: 03 Veebr 2005 09:37
Asukoht: Saku
Kontakt:

Postitus Postitas Toivoku »

kas need stanged lähevad külge tagasi või prügimäele? mulle isegi need meeldivad :) kuid noh kipsikruvid võiks jah jääda kipsi jaoks :P
kustas
Postitusi: 992
Liitunud: 18 Sept 2004 14:01
Asukoht: MI

Postitus Postitas kustas »

Ole nüüd, prügimäele :shock:. Need on küljes tagasi juba, võtsin nad pesemise jaoks küljest ära.
Vasta